Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як знайти клієнтів на манікюр і педикюр: інструкція для майстрів початківців + способи розширення клієнтської бази

Клієнти на манікюр

Статтю оновлено:

Доброго дня! У цій статті ми поговоримо про те, як залучити клієнтів на манікюр і педикюр.

Манікюр останнім часом – дуже популярний бізнес серед дівчат. Високий прибуток, низькі вимоги до результату і цікава робота зробили свою справу. Тепер в цій сфері багато конкурентів, новачкам складно пробитися, і багато хто просто не знає, де знайти клієнтську базу. У цій статті я розповім про те, як привабити бажаючих робити манікюр і педикюр саме у вас, навіть якщо ви новий майстер. Також ви дізнаєтеся чого не варто робити в гонитві за клієнтами. 

Де набирати клієнтів на манікюр і педикюр

Перш ніж розповісти вам про реальні способи  залучення клієнтів , хотілося б попередити:

У вас буде дуже багато конкурентів, але більшість з них не знає, як знайти клієнтів.

Тобто, як тільки ви почнете працювати над своїми каналами залучення клієнтів, відразу опинитеся на 3 голови вище, ніж ваші прямі конкуренти. А значить, почнете розвиватися і заробляти набагато швидше і залишите більшість інших майстрів позаду.

Тепер до конкретних джерел клієнтів.

Соціальні мережі

Соціальні мережі перестали бути просто інструментом для спілкування. Вони давно дозволяють успішно рекламувати бізнесу. І манікюр не виняток. Просто публікуючи на сторінці інформацію про свою роботу, ви легко зможете залучити нових клієнтів, якщо зробите все правильно.

Найвигідніше працювати з Інстаграмом. Просто тому, що це величезне джерело жіночої аудиторії. Чоловіки там сидять рідше і не так довго. Але дівчата люблять перегортати фотографії, а значить, треба цим користуватися.

Що потрібно робити:  створюємо новий акаунт. Заповнюємо профіль про себе з професійним ухилом. Щось на кшталт «Майстер Аня, займаюся нарощуванням нігтів, роблю манікюр» і т. Д. Поряд з послугами пишемо ціну. І не забувайте про смайлики. Вони потрібні практично скрізь. І починаємо заповнювати профіль. Тільки не треба фотографувати багато своїх робіт і засмічувати стрічку. Просто фотографуєте дівчину, коротко розповідаєте, що ви зробили, показуєте результат. Усе. Ну і постите інформацію про себе. Робіть фотографії того, чим ви займаєтеся на роботі, свого робочого місця.

Який дасть результат:  якщо ви не будете спамити стрічку і почнете розбавляти  фото своїх робіт особистими, то у вас дуже швидко набереться маса клієнтів.

По роботі з негативом. Він обов’язково буде, навіть якщо ви все робите ідеально. Відповідайте завжди чемно, питайте, чому саме людина незадоволена і пропонуйте шляхи вирішення. Банити можна тільки найбільш неадекватних. І пам’ятайте, невміння працювати з негативними відгуками згубила не одну компанію.

Найближче оточення

Ваші знайомі – найкраще джерело клієнтів на перший час. Вони не особливо вимогливі до якості, але допоможуть привести нових клієнтів за рахунок рекомендацій і прикладів ваших робіт.

Але є один мінус – доведеться працювати за витратні матеріали. А це просто робота в 0.

Що потрібно зробити:  поговорити зі знайомими, розповісти про те, чим ви займаєтеся і пояснити, що можете їм зробити якісний манікюр і педикюр за мінімальну вартість витратних матеріалів. Мало хто відмовиться.

Який дасть результат:  з’являться перші клієнти, буде що показати в прикладах своїх робіт. У майбутньому, можливо, вони приведуть до вас своїх подруг.

Розклеювання оголошень

Розклеювання оголошень – теж один з варіантів. Цей спосіб, звичайно, давно застарів, але продовжує працювати і давати свої результати в певних колах.

Як би це дивно не звучало, але розклеювання оголошень чудово спрацьовує на аудиторії молодих мам і дівчат в декреті. Вони часто гуляють на вулицях з дітками та читають оголошення. Така аудиторія вам і потрібна.

Що потрібно зробити:  роздрукувати кілька оголошень і розклеїти їх по під’їздах свого району. Текст можна зробити максимально простим «Майстер манікюру … Працюю на дому. Телефонувати…» Готово!

Тільки варто заздалегідь бути готовим до того, що вам можуть зателефонувати серед ночі. Жартівники і дивні люди завжди знайдуться. Тому можете завести другий номер суто для роботи, щоб вимикати його в потрібний час.

Який дасть результат:  сильно розраховувати на такий спосіб залучення клієнтів не варто, але і марним він однозначно не буде. Кілька дзвінків в тиждень з району гарантовані.

OLX та дошки оголошень

Як один з варіантів залучення клієнтів може спрацювати. Не розраховуйте на великий результат, адже на дошку найчастіше заходять щось купити / продати з рук. Але спробувати варто, тим більше конкурентів не так багато, а цільова аудиторія є.

Що потрібно робити. На OLX все вирішують фотографії. Потрібно прикріпити кілька крутих фотографій робочого місця, один-два приклади робіт і приватне фото. В описі вкажіть, які послуги надаєте, скільки вони коштують, і контактний телефон.

Як і у випадку з оголошеннями, варто бути готовими до дзвінків навіть серед ночі.

Який дасть результат:  2-5 клієнтів раз в 2-3 тижні з дошки оголошень ви точно отримаєте. Особливо якщо будете періодично піднімати оголошення (видаляти і через пару днів виставляти його заново). Але на великий результат розраховувати не варто.

Рекомендації

Це найефективніший спосіб, який допомагає залучити клієнтів на манікюр і педикюр. Вас почнуть рекомендувати знайомим. Ви ж і самі прекрасно знаєте, що дівчата люблять розмовляти на тему особистої краси. І в розмові легко скажуть, у кого робили такий класний манікюр.

Є одне «але». Рекомендації почнуть працювати, тільки якщо клієнт залишиться задоволений. Потрібно зробити хороший манікюр і зацікавити дівчину бесідою, поки вона буде сидіти на сеансі. Але це того варте. Кожні 3-4 задоволених клієнта приведуть 1 нового клієнта.

Це все актуальні способи залучення клієнтів на манікюр і педикюр. Ніяких особистих сайтів, візиток не потрібно. Це не спрацює. Акцент робіть на Інстаграмі, можна спробувати Фейсбук, оголошення, ОЛХ і заробити хороші рекомендації. 

Читайте також: як відкрити салон краси.

Як залучити клієнтів на манікюр майстру початківцю

Тепер давайте поговоримо про те, як отримати клієнтів починаючому майстрові манікюру. Умови: у вас добре виходить робити манікюр, ви пройшли декілька курсів, тепер потрібно набирати людей і робити гроші. Поїхали.

Крок 1. Розмовляємо зі знайомими. 

Найперший крок в цьому бізнесі – розповісти подругам про те, чим плануєш займатися. У відповідь можна почути підтримку, розмови про те, що не спрацює, але найважливіше – отримати перші п’ять чоловік на пробні сеанси. За мінімальну плату, якої вистачить, щоб просто відбити вкладення.

Цим ми закриваємо відразу два пункти: є що показати як приклад своїх робіт і в майбутньому від подруг прийдуть клієнти.

Крок 2. Робимо профіль в Інстаграмі і оформляємо особисту сторінку у Фейсбуці.

Коли знайомі погодилися і залишилися задоволені, можна приступати до наступного етапу – створювати сторінки в соціальних мережах. Краще зробити нову, окрему сторінку, присвячену вашій роботі. Або просто очистити стару сторінку, кому як зручно.

Оформляємо профілі приблизно так: в Інстаграмі в профілі даємо коротку інформацію про те, хто ви, чим займаєтеся, які у вас ціни, а у Фейсбуці в прикріпленому повідомленні докладно розповідаєте про те, як прийшли в цей бізнес.

Заливаємо перші фото ваших робіт зі знайомими. І попросіть їх залишити свої відгуки. Ця дрібниця зіграє важливу роль.

Крок 3. Виставляємо оголошення на ОЛХ.

Тепер переходимо на сайт. Складаємо оголошення по схемі, яку ми вказували раніше: фотографії робочого місця, ваші приклади робіт. Контактний телефон, прайс – і приймаємо дзвінки клієнтів.

Рекомендуємо прочитати:  Як заробити на ОЛХ без вкладень.

Крок 4. Розклеюємо оголошення і продовжуємо розмовляти зі знайомими. 

Якщо ви проживаєте в спальному районі – це ідеально. Друкуєте прості оголошення «майстер з манікюру, приймаю дзвінки». І ось матусі в декреті з цього району будуть вашими. Якщо є бажання, можете проїхати по місту або попросити допомогти знайомих.

В цей же час продовжуємо агітувати подруг користуватися вашими послугами. Якщо у вас зі знайомою є загальна подруга, яка робила у вас манікюр, в розмові скажіть про це, запропонуйте свої послуги, напевно вона погодиться.

Крок 5. Поступово нарощуємо клієнтську базу 

Після напрацювання відгуків, невеликої розкрутки профілю і перших якісних робіт з’являться перші реальні клієнти. З ними потрібно бути акуратнішими – робити все ідеально, щоб клієнт залишився задоволений і прийшов ще. А краще – розповів своїм друзям про вас.

Є два Лайфхаки: розмовляйте з клієнтами і даруєте їм невеликі подарунки. Розмовляти в такому бізнесі потрібно, тому що дівчата люблять базікати, особливо зі своїми майстрами. І якщо ви вмієте слухати, це буде тільки плюсом. А подарунки просто підвищують довіру і добре ставлення до вас.

Особистий приклад. Мій добрий друг – перукар. І він набрав собі базу постійних клієнтів просто за рахунок того, що спілкувався з ними в процесі роботи. Так, він класно стриже, але не набагато краще, ніж колеги. Добротно виконує роботу, але у нього після робочого дня ще 3-4 години забиті, просто завдяки своїм постійним клієнтам. Ось що робить «звичайна розмова».

Крок 6. Напрацьовуємо постійних клієнтів і працюємо над рекомендаціями. 

Через 2-3 місяці активної роботи по залученню клієнтів у вас буде невелика кількість постійних відвідувачів, які раз в два тижні-місяць будуть приходити і робити манікюр. Запитуйте у них про подруг, розмовляйте. Ніяких явних «порадиш мене подругам?» бути не повинно. Просто милі бесіди з правильно поданою інформацією.

Звучить досить просто. І робиться не складніше. Просто тому, що багато хто ігнорує деякі способи залучення клієнтів, і через це у початківців майстрів немає можливості пробитися серед конкурентів.

Чого не варто робити шукаючи клієнтів на педикюр і манікюр

Тепер кілька слів про те, чого краще не робити, коли ви намагаєтеся реалізувати ці способи по залученню клієнтів. Є 3 «не можна».

Не можна спамити у стрічку користувачів

Напевно ви не раз бачили, як деякі недосвідчені майстри манікюру публікують десятки фотографій нігтів в день на своїй особистій сторінці. Такі люди дратують. Адже багато хто заходить в соцмережі, щоб просто подивитися стрічку. Замість цікавих новин, вони бачать цілу сторінку нігтів.

Таких недокучливих людей швидко приховують зі стрічки або навіть кидають в чорний список. І позбавляють їх майбутніх клієнтів. 

Не можна самостійно налаштовувати рекламу

Можна спробувати налаштувати таргетовану рекламу у Фейсбуці. Але якщо ви ніколи не працювали з нею, краще цього не робити. Ідеальний варіант, якщо у вас є хороший знайомий таргетолог, навіть початківець, який може вам в цьому допомогти.

Ми говоримо це, спираючись на особистий приклад і досвід. Наші автори добре знають, як повинен працювати таргетинг, і що потрібно робити для того, щоб не злити гроші в трубу. Але, незважаючи на знання, перша і остання спроба налаштувати рекламу може закінчитись провалом. Не повторюйте таких помилок.

Не можна ігнорувати навіть найбільш безглузді питання

Це стосується особистих розмов і коментарів під постами в соціальних мережах. Вам доведеться зіткнутися з дурістю, неадекватністю чи негативом. Але кожен раз потрібно показувати, що ви з цим працюєте. Це потрібно не тільки конкретному клієнтові, але і всім, хто може це побачити.

Банальний приклад: вам в Інстаграмі написали, що ваш манікюр поганий (грубо) і ви не дуже хороша людина. Спочатку краще запитати, чому людина так думає, попросити навести обґрунтовані аргументи, і якщо це незадоволений клієнт, спробувати вирішити все миром, навіть за рахунок безкоштовної послуги. А якщо просто троль чи конкурент, то дайте відповідь щось на кшталт «Варто було б спочатку записатися до мене і перевірити». Так, це незвично, але це працює. Набагато краще, ніж ігнорування.

Відверто неадекватних людей краще додавати в чорний список. Але робіть це у крайньому разі, якщо людина перейшла межу. Краще натренувати почуття гумору і злегка підняти собі і своїм підписникам настрій.

Тепер ви знаєте про реальні способи залучення клієнтів на манікюр і педикюр. Реалізуйте їх і відразу станете на кілька щаблів вище, ніж конкуренти. І пам’ятайте, що найкраще джерело постійних клієнтів – хороша робота. Робіть свою справу якісно, ​​використовуйте хороші матеріали, розмовляйте з клієнтами, підтримуйте їх, і у вас все вийде.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про