Домейнинг і кіберсквотинг: з чого почати

Що таке кіберсквотинг та домейнінг Заробіток онлайн

Красиві і брендові доменні імена придумати дуже складно, саме тому такою популярністю користується домейнінг. А питання, як заробити на домені – хвилює багатьох. Можна скористатися цією ситуацією, знаходити і реєструвати на себе милозвучні домени, а потім продавати їх за завищеною ціною. Ця діяльність називається кіберсквотинг. У статті я розповім про основні види кіберсквотінгу, з чого почати і дам корисні рекомендації.

Особливості заробітку:

 • Оплата: від 100 рублів до 100 000 рублів, залежить від вашої удачі і умінь.
 • Вимоги: початковий капітал, «екстрасенсорні здібності», мобільність, терпіння
 • Кіберсквотинг (домейнінг) – реєстрація доменів з метою подальшого перепродажу.

Вперше така діяльність з’явилася в 90-х роках, коли інтернет тільки розвивався і можна було реєструвати доменні імена безкоштовно. Деякі заповзятливі американці стали масово реєструвати хороші домену (короткі, лаконічні, що запам’ятовуються).

А потім, коли менш розторопні користувачі і компанії захотіли зареєструвати свій сайт, всі хороші імена були зайняті. Можна було, звичайно, знайти і інші, або викупити гарну назву за невелику суму. Хоча деякі угоди укладалися за тисячі й мільйони доларів.

Що таке кіберсквотинг та домейнінг

З 1995 року реєстрація домену стала платною, ця сфера перестала бути такою популярною, але не втратила своєї актуальності. Зараз приблизно 45% зареєстрованих доменів просто простоюють, чекаючи, коли ж їх викуплять. На них розміщено тільки невеликий текст, з зазначенням ціни та контактними даними для покупки.

Кіберсквотинг та його види

Ніхто не буде безладно скуповувати всі доступні домени, адже в цьому немає сенсу. Існує певні критерії, за якими вони виділяють найбільш перспективні варіанти:

 1. Короткі і лаконічні. Ідеальний розмір від 2 до 4 символів в домені, адже вони дуже легко запам’ятовуються і швидко набираються. Бажано використовувати не безглуздий набір символів і цифр, а з якимось сенсом: sex, kino, eda і т. п. Але вони вже або зайняті, або розкуплені кіберсквотерами.

Такі привабливі домени належать до преміум0-класу. Так, наприклад, домен sex.ru перепродали за 12,5 мільйонів доларів.

 1. Галузевий кіберсквотинг спрямований на купівлю доменів, які включають слова з популярних сфер діяльності людини. Наприклад, ipoteka, okna, bank.
 2. Брендовий кіберсквотинг вважається «чорним» видом заробітку, тому що іноді порушуються авторські права компаній. Вони купують доменні імена, які співзвучні з назвою якоїсь торгової марки. Але за таке можна отримати запрошення в суд, домен заберуть безкоштовно, а вам можуть навіть призначити штраф. Так що займатися цим видом кіберсквотингу досить ризиковано.

Так, наприклад, компанія «Гоу Огле» зареєструвала домен Google.ua, за що на неї подали в суд. Судовий розгляд йшло дуже довго, і весь цей час на цей сайт потрапляли тисяч людей і замість пошукової системи бачили сайт знайомств. У підсумку домен віддали компанії «Google inc».

Основні види кіберсквотінгу

Хоча іноді трапляються ситуації, коли компанії простіше заплатити незначну суму і викупити домен, ніж витрачатися на судові розгляди.

 1. Іменний кіберсквотинг – використання в домені імені-прізвища зірок і знаменитостей. Відсудити подібні доменні імена досить складно, особливо якщо це поширені прізвища – Пугачова, Медведєв і т. пїд. Якщо відома особа не зареєструвала ім’я як торговий знак, вона не володіє ніякими правами на власне прізвище і не може заборонити створювати такі сайти.
 2. Географічний кіберсквотинг – використання в імені сайту назва міст, країн, континентів, регіонів і т. д. Часто використовують популярні туристичні курорти (Єгипет, Тайланд, Пхукет тощо). Наприклад, домен sochi.info на аукціоні продали за 5 мільйонів євро.
 3. Тайпсквоттинг – використання відомих доменів, але з невеликою помилкою або помилкою. Наприклад, замість yandex.ru — yadex.ru замість google – googl і т. п.

Навіть якщо не вийде продати такий домен, можна отримати непоганий трафік і заробити на рекламі. Головне вибрати дійсно популярні помилки.

Але це теж досить хиткий вид діяльності, тому що правовласники яндекса або гугла вже знають про подібні сайти. Деякі вони вже зареєстрували на себе, щоб не було таких ситуацій, а будь-які спроби оскаржують в суді. Іноді виходить перемогти, але все ж потрібно діяти дуже обережно.

Кіберсквотинг: з чого почати

Для початку вам знадобиться початковий капітал, на який ви зможете купити перші доменні імена.

Потім треба навчити їх реєструвати і знайти найкращі ціни на домени (докладно про це розказано в статті: що таке домен та хостинг). Прочитайте статтю як придумати доменне ім’я, щоб розбиратися у вимогах.

Але найголовніше і найскладніше – знайти перспективний і вільний домен, який потім можна буде перепродати. Для цього потрібно бути екстрасенсом, щоб не злити весь бюджет на хлам. Кілька порад для роботи:

Передбачайте популярні події з майбутнього. Наприклад, олімпіада проводиться кожні 4 роки, так що можна реєструвати olimpiada2018, 2022 і т. д.

Використовуйте тайпсквоттинг, але краще не на бренди, а на звичайні слова – dounload замість download. Можна використовувати інші доменні зони (не vk.com, а vk.co).

Перекупайте зареєстровані домену, у яких закінчився термін реєстрації (власник забуває заплатити за продовження домена). На сайтах для реєстрації доменів є навіть спеціальні розділи з подібними доменами, щоб людям було зручніше. Але не сподівайтеся так вхопити преміум-домен, їх перехоплюють спеціальні сервіси за додаткову плату від успішних кіберсквотерів.

Що важливо при виборі доменного імені

При купівлі звільнених доменів звертайте увагу на показники (ТИЦ, PR, вік, трафік і історію використання). Якщо у сайту хороші показники і хапнув бан в пошукових системах, можна продати вебмайстрам для заробітків. Ну або самим заробити на сайті.

 1. Вивчайте нові доменні зони.
 2. Реєструйте абревіатури, які можуть користуватися попитом.
 3. Дивіться реєстрації в зоні ru або com, а потім реєструйте найцікавіші домени в інших зонах.

Після цього розмістіть на куплених доменах інформацію про те, як з вами зв’язатися. Пишіть російською та англійською, щоб не втратити потенційного покупця через  мовний бар’єр.

Корисні посилання:

DomenForum.net – найпопулярніший форум про доменні імена. Можна попросити поради у досвідчених кіберсквотерів або переглянути списки доменів на продаж.

www.reg.ru – список вивільнюваних доменів.

На форумі http://searchengines.guru/ є спеціальний розділ з купівлі/продажу доменів.

Корисний блог професійного кіберсквоттера — idomainer.pro Він періодично викладає інформацію про свої успіхи, покупки і продажі. Дуже пізнавально.

Можливі проблеми з кіберсквотінгом

Ніхто не купить домен – найпоширеніша проблема, до якої варто підготуватися. Так що відразу оцінюйте реєстроване ім’я з точки зору покупця. Хоча іноді виявляється, що зараз домен нікому не потрібен, а вже завтра за нього віддадуть купу грошей.

Проблеми із законом. Якщо реєструвати домен на відомий бренд, можна отримати багато проблем і залишитися в мінусах.

Можна витратити багато грошей даремно. Вартість домену в рік від 30  до 3000 гривень. Бізнесу з одним зареєстрований домен не збудуєш, так що доведеться придбати як мінімум 10 штук, а то й більше. У підсумку можна щороку втрачати близько десятки тисяч гривень, при цьому не отримуючи ніякої вигоди.

Я не буду оцінювати моральну сторону цього виду заробітку. Адже якщо не використовувати торгові марки та імена відомих осіб, перепродаж доменів нічим не відрізняється від звичайної торгівлі.

Тепер ви знаєте що таке домейнинг і кіберсквотинг, з чого почати і які підводні камені бувають. А ви б стали займатися таким видом заробітку? Якщо у вас вже є досвід роботи в цій сфері, поділіться, будь ласка, своїми думками в коментарях.

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар