Що таке Інтернет-маркетинг (internet marketing) – популярні інструменти і робочі стратегії, хто такий Інтернет-маркетолог

Прогрес не стоїть на місці і зачіпає всі сфери діяльності, в тому числі і рекламу. Якщо раніше про товар дізнавалися з газет і телевізора, то тепер ці способи відходять на другий план, а основну роль поступово починає відігравати всесвітня мережа.

Далі ми детально розглянемо, що таке інтернет-маркетинг, його основні інструменти, особливості та переваги. Адже цей напрямок представляє собою цілий комплекс заходів спрямованих на популяризацію та збільшення обсягів продажів того чи іншого товару. Головною особливістю є проведення всіх маніпуляцій з просування продукції в рамках мережі інтернет.

Основні інструменти інтернет-маркетингу

Варто відзначити, що в даний час існує велика кількість різновидів інтернет реклами. З кожним роком її кількість збільшується, а на зміну старим видам, приходять більш ефективні методи. На сьогоднішній день виділяють наступні варіації:

  • Створення власного сайту та просування його на лідируючі позиції в пошукових системах за допомогою SEO-оптимізації. На сайті можна розміщувати і продавати свою продукцію, при цьому розміщуючи інформацію в будь-якому обсязі. Даний вид web-маркетингу вважається одним з найефективніших, але відрізняється складністю реалізації та довгостроковою перспективою. Розробка і SEO-просування ресурсу це складний процес, що вимагає часу і значних фінансових витрат.
  • Банерна реклама. Графічні блоки, розміщені на інтернет-сайтах. Банер може бути різних габаритів і містити в собі будь-яке зображення. Наприклад, логотип бренду з привабливим написом або фотографія товару. Подібний метод підвищує популярність, впізнаваність і обсяги продажів компанії.
  • Контекстна реклама. Це привабливі для уваги блоки, які відображаються в пошукових системах або на сторонніх сайтах. У більшості випадків, подібні блоки релевантні запитам і інтересам потенційних клієнтів, що робить їх ефективним інструментом інтернет-маркетингу.
  • Соціальні мережі. Практично кожен користувач інтернету зареєстрований в одній або декількох соціальних мережах. В результаті налічується багатомільйонна аудиторія. Створення тематичної групи або рекламний пост в чужому пабліку з високою відвідуваністю може залучити сотні і навіть тисячі нових клієнтів.
  • Рекламний відеоролик. Згідно зі статистикою, користувачі інтернету більше бажають переглядати мультимедійний контент, ніж читати об’ємні тексти. У зв’язку з цим давно і активно почали з’являтися рекламні відеоролики. Цей вид web-маркетингу відрізняється не тільки хорошими показниками, а й низькою вартістю. Запустити подібну рекламну компанію реально абсолютно безкоштовно. Одним з популярних варіантів є міжнародна платформа YouTube , який щодня відвідує величезна кількість людей з усього світу.
  • Розміщення рекламних статей. Це один з основних інструментів інтернет-маркетингу, що володіє великою потужністю. Авторитетні інтернет-видання і популярні блоги користуються особливою довірою з боку читачів. У зв’язку з цим, багато компаній платять гроші за розміщення статей про свою продукцію, переваги виробника та бренду.
  • E-mail розсилка. Це метод відправлення рекламних текстів і анонсів на чужі поштові скриньки. У більшості випадків розсилка ведеться після того, як користувач підпишеться на новини компанії і вкаже свою електронну адресу.

З кожним днем ​​з’являються сотні нових компаній, що бажають охопити певну цільову аудиторію і залучити покупців саме до своєї продукції. Це створює жорстку конкуренцію на ринку. Щоб домогтися гарних результатів і впевнено зайняти певну нішу, варто застосовувати комплексний підхід. Максимальний ефект досягається в разі використання всіх описаних інструментів.

Переваги інтернет-маркетингу

Відносно молодий напрямок дуже швидко завоювало лідируючі позиції в світі реклами. Це пояснюється широким переліком достоїнств і великими можливостями. Серед головних достоїнств веб-маркетингу яскраво виділяються:

  • Відносно низька вартість. Володіючи невеликим бюджетом, цілком можливо реалізувати повноцінну рекламну кампанію, яка принесе, шикарний позитивний результат. Крім того, деякі методи зовсім не вимагають капіталовкладень.
  • Низькі затрати праці. Створення рекламного тексту або банера не займає багато часу. За один день можна розробити рекламний продукт і запустити його в роботу. Таким чином, інтернет-маркетинг для новачків є найкращим напрямком.
  • Повна свобода дій. В інтернеті можна використовувати безліч рекламних ходів і знімати будь-які відеоролики, які не допустять для перегляду на центральному телебаченні через присутність строгих обмежень. Це дозволяє не витрачати великий бюджет і реалізовувати свої ідеї.
  • Висока ефективність. На відміну від телевізійної реклами, оголошення, розміщені в інтернеті, практично неможливо перемкнути або проігнорувати. Банери завжди знаходяться в полі зору при відвідуванні ресурсу. Це одна з важливих переваг інтернет-маркетингу.
  • Платоспроможність відвідувачів. В даний час швидкісний інтернет є далеко не в кожному будинку. Крім того, в деяких регіонах, дана послуга має досить високу вартість. Це свідчить про те, що інтернет-користувач може вважатися платоспроможною людиною, з достатком не нижче середнього.
  • Цільова аудиторія. Створюючи рекламну компанію, набагато простіше виконати налаштування таким чином, щоб оголошення відображалися тільки зацікавленим користувачам. Крім того, можна розташувати інформацію на тематичному сайті, який відвідують тільки потенційні покупці певної продукції.

Такі вагомі аргументи надають особливу привабливість веб-маркетингу. Обраний спосіб реклами використовують навіть найбільші корпорації, які не шкодують мільйони доларів на просування своїх товарів в інтернеті. Це свідчить про високу ефективність і окупність.

Недоліки інтернет-маркетингу

Крім переваг, цей напрямок реклами має свої особливості і недоліки, які для багатьох компаній можуть зіграти вирішальну роль при виборі стратегії просування. Серед слабких сторін інтернет реклами варто відзначити:

  • Вікова категорія. Internet marketing охоплює лише певну категорію користувачів. Їх вік (в середньому) становить від 15 до 50 років. Старше покоління рідко відвідує сайти або зовсім не користується інтернетом. В цьому плані телевізійна реклама є більш перспективною, оскільки її можуть переглядати абсолютно всі телеглядачі.
  • Велика конкуренція. У зв’язку із зростанням популярності онлайн маркетингу, практично всі сайти рясніють безліччю оголошень. Тому реклама певної компанії може загубитися в загальній масі.
  • Психологічний фактор, багато користувачів просто не звертають увагу на численні оголошення і сприймають лише корисний контент. Відразу варто відзначити, що ця проблема стосується всіх видів реклами, включаючи телевізійну.

До вищевикладеного списку потрібно додати низьку довіру деяких користувачів до платіжних систем, що працюють в онлайн сфері. Більшість покупців вважають за краще ходити в магазини, чіпати товар руками і тільки після цього віддавати за нього гроші. Незважаючи на це, інтернет це ідеальний світ для продажу та просування, а кількість потенційних покупців зростає з кожним днем.

Поради щодо використання інтернет-маркетингу для новачків

Створюючи рекламну компанію необхідно враховувати ряд моментів. В першу чергу проводиться детальний аналіз, що враховує приблизну кількість охопленої публіки, орієнтовний обсяг продажів і чистий прибуток. Головне, щоб витрати на піар не перевищили кінцевий дохід. Подібна ситуація трапляється вкрай часто і відбувається через неправильну стратегію. Наприклад, рекламування автомобільних запчастин на кулінарному сайті або трата грошей на створення власного сайту з незручним інтерфейсом.

Якщо основний упор робиться на графічні банери, то не варто робити занадто агресивну рекламу, яка тільки відштовхує покупців.

Інформація повинна інтригувати, а не дратувати і обмежувати свободу покупця.

При зйомці відеороликів і написанні текстів, фахівцю варто продумати подачу матеріалу, зробити її ємною, цікавою і лаконічною. Користувач повинен отримати всю необхідну інформацію за кілька секунд. Об’ємні тексти з “морем” води і довгі відеоролики не зможуть зацікавити потенційних клієнтів, і лише відштовхнуть своїм обсягом.

На додаток варто відзначити, що велику роль відіграє дизайн і колірний контраст. Весь текст повинен легко читатися, не напружуючи зір. При цьому не варто зловживати яскравістю і різноманітністю фарб.

Особливості маркетингу в мережі

Однією з особливостей інтернет-маркетингу є простота реалізації, що робить напрямок для новачків цілком доступним. Наприклад, зняття відеоролика або замовлення рекламної статті не потребують високого рівня знань. Однак, для досягнення більшого припливу клієнтів буде потрібно професійний підхід і серйозна аналітика.

Internet marketing, як і інші напрямки повинен здійснюватися систематично. Одне рекламне посилання або кілька оголошень на одному сайті не дадуть належного результату. Періодично необхідно оновлювати інформацію і розташовувати її на великій кількості ресурсів. Таким чином, забезпечується стабільний приріст клієнтів і підвищується впізнаваність компанії, а також продукції, що випускається.

Крім того, інформація повинна бути цікавою, а реклама володіти візуальною привабливістю. Не виключено, що оголошення буде знаходитися серед натовпу конкурентів, тому дуже важливо, щоб потенційний покупець звернув увагу саме на ваше оголошення і перейнявся довірою.

Читайте також: Таргетингова (таргетована) реклама

Порядок попадання клієнта на сайт продавця

За допомогою онлайн маркетингу клієнти знаходять інтерес до пропонованої продукції і переходять на сайт компанії. Весь процес відбувається наступним порядком:

  1. Клієнт заходить в інтернет з метою розваги або отримання бажаної інформації;
  2. У процесі серфінгу по сайтах потенційний клієнт натикається на рекламу. Якщо маркетинг в мережі виконаний грамотно, рекламний блок має привабливий дизайн і несе в собі вигідну пропозицію, користувач обов’язково перейде по посиланню.
  3. Далі, велика частина потенційних клієнтів здійснюють замовлення або знайомляться з асортиментом, а потім відвідують офлайн магазин, в разі його наявності.

Від перегляду реклами, до здійснення замовлення може пройти всього кілька секунд, що робить інтернет-маркетинг набагато більш ефективним важелем просування бізнесу. Однак, для досягнення вагомих результатів необхідна правильна стратегія.

Стратегії інтернет-маркетингу

Зазвичай виділяється 3 основних стратегії:

  1. Вірусний маркетинг або партизанський – являє собою швидке поширення якого-небудь вірусного відео-ролика, цікавого додатка або іншого медіаконтенту.
  2. PR (Public Relations) – створення піару і галасу з допомогою ЗМІ, соцмереж та інших інструментів, навколо певного бренду або компанії.
  3. Комплексний інтернет-маркетинг – спільне управління всіма існуючими інструментами просування для досягнення поставлених цілей.

Щоб вибудувати план дій, необхідно визначитися з найбільш пріоритетними завданнями. Важливо чітко розуміти основні моменти:

  • наявний бюджет на реалізацію планів;
  • бажаний приріст клієнтів у відсотковому або кількісному співвідношенні;
  • особливості аудиторії (цільові відвідувачі або будь-яка категорія інтернет-користувачів);
  • терміни, відведені фахівцям для досягнення результатів;
  • географічна прив’язаність відвідувачів;
  • вивчення конкурентного середовища;
  • переваги потенційних клієнтів;
  • ряд інших аспектів.

Тільки після цього можна розробляти стратегію інтернет-маркетингу, яка підійде для реалізації конкретних завдань. Не існує універсального алгоритму дій, відповідного для кожної фірми або підприємства, чарівної копки, на жаль, не існує. Але варто зазначити, що у всіх випадках допускається використовувати комплексний підхід – це запорука отримання максимальної віддачі від проведених робіт.

Імовірність невдач

Знаючи основи інтернет-маркетингу, шанси повного провалу  тяжіють до нуля. Будь-які дії принесуть результат, але він може не відповідати очікуванням. Причиною невиправданих надій можуть послужити наведені обставини:

  1. неправильна постановка завдань;
  2. малоефективна стратегія;
  3. відсутність об’єктивного аналізу;
  4. непривабливий текст і графічна частина;
  5. виконавець толком не знає, що таке інтернет-маркетинг.

Повна відсутність результатів при значних вкладеннях свідчить про те, що необхідно запитати у свого фахівця повний звіт про виконану роботу і перевірити кожен пункт особисто.

Професія інтернет-маркетолог

У керівників компаній і організацій дуже мало часу, але багато завдань. Тому самостійно розбиратися в особливостях інтернет-маркетингу недоцільно, так як є ймовірність допущення помилки, що призведе до нераціональної трати наявного бюджету. Тим більше, кожен фахівець повинен займатися своєю справою. Спеціально для роботи в сфері веб-маркетингу існує професія інтернет-маркетолог.

Інтернет-маркетологи здійснюють цілий комплекс заходів по просуванню товарів та популяризації компанії. До переліку основних обов’язків входить:

  • моніторинг сучасного ринку;
  • вивчення конкурентів;
  • розробка стратегії;
  • вибір оптимальних напрямів;
  • реалізація рекламних ідей;
  • залучення нових покупців;
  • збільшення обсягу продажів;
  • утримання клієнтів і підтримання рівня популярності бренду.

Для якісного піару, мало знати основи інтернет-маркетингу. Справитися з такою кількістю завдань зможе тільки професіонал. При виборі фахівця варто звернути увагу на досвід роботи і співпрацю з великими компаніями.

Висновок

В інтернет рекламу вкладаються величезні гроші, завдяки високій ефективності. Її вибирають як невеликі організації, так і великі корпорації. Це пов’язано з тим, що реалізувати деякі види маркетингу в мережі виходить навіть зі скромним бюджетом.

Без сумніву, метод просування товарів, послуг, брендів і компаній завдяки інтернет-маркетингу заслуговує на увагу. Він приносить рекордні результати, і буде інтенсивно користуватися успіхом, набираючи обертів, адже повністю підходить для багатьох необхідних завдань просування, винятком є ​​лише продукція, призначена для літніх людей.

Оголошення від партнерів

Залишити коментар