Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Який вигідний бізнес відкрити у малому місті

кращі бізнес ідеї для малого міста

Статтю оновлено:

Існує думка, що заробити можна лише в мегаполісі. Однак існують перспективні бізнес ідеї для малого міста, про які ви дізнаєтесь в цій статті. І головне, що всі ці ідеї можна втілити в життя з нуля, вони не потребують великих інвестицій та швидко окуповуються.

Чому бізнес в малому місті – це вигідно?

Підприємцю початківцю вигідно починати свій бізнес саме з невеликого міста. Вся справа в економічній ситуації в невеличких населених пунктах – вартість товарів та послуг тут піднімається, а зарплати майже не зростають. Тому населення шукає більш дешеві та альтернативні варіанти. В зв’язку з цим зараз пророкують зростання бізнесу на території невеликих населених пунктів з населенням від 20000 до 150000 чоловік.

Відкрити бізнес з нуля в маленькому місті вигідно через наступні причини:

 1. недорога оренда приміщень;
 2. трохи нижчий рівень зарплат;
 3. велика кількість цікавих ідей, які можна збути – у кожному населеному пункті можна розпочати затребуваний бізнес, який не буде висококонкурентним;
 4. дрібний бізнес в «середньостатистичному» регіональному місті можна легко розширити, виходячи на нові ринки збуту.

Який вигідний бізнес в малому місті відкрити?

Говорячи про бізнес ідеї для малого міста,  важливо врахувати всі особливості конкретного населеного пункту. Наприклад, в містечку з низькими зарплатами ви не зацікавите виробництвом чи продажем елітних дорогих меблів. Тому, без аналізу попиту і купівельної спроможності ніяк не обійтись. Важливо відібрати такий напрямок, який зацікавить місцеве населення своєю новизною та актуальністю. І такі ніші, безумовно, є.

Крім того, обираючи найбільш цікаві бізнес ідеї для малого міста, врахуйте власні компетентність та вміння. Справа в тому, що в маленьких містах майже безперервно спостерігається брак висококваліфікованого персоналу. І це може значною мірою ускладнити завдання реалізації задуманого проекту. Куди простіше розраховувати тільки на себе – відмінно, якщо бізнесмен хоче відкрити невелике підприємство, де він зможе використовувати свою майстерність та навчати інших працівників.

Назвати найбільш вигідний бізнес у малому місті достатньо складно. Можна виділити безліч факторів, які будуть працювати на прибутковість підприємства – попит на продукцію, обсяги випуску, цінова політика в регіоні. Але яка ідея не була б вибрана від для реалізації, початківцю для отримання великих доходів  доведеться добре попрацювати.

Отже, який вигідний бізнес можна відкрити в маленькому місті?

Торгівля

Якщо вдало прорахувати всі варіанти, то свій магазин чи невеличкий кіоск – це безпрограшний варіант. Але важливо правильно вибрати асортимент товарів, адже торгувати можна чим завгодно, але не факт, що ця продукція користуватиметься попитом. Щоб не помилитися, можете розпочати з продажу продуктів, побутової хімії, дешевого одягу, іграшок. При цьому, важливо щоб ваш торговий пункт був розташований у людному місті.

З особливою обережністю варто освоювати нішу з продажу побутової та електронної техніки. З великою ймовірністю міні-бізнес такого плану прогорить, якщо в місті вже існує подібна торгова точка. Низькі доходи населення не дозволяють окупити всі витрати на організацію справи – через відсутність покупців товар буде простоювати на полицях. Однак, якщо вас все таки цікавить продаж техніки, ви можете поєднати невеличкий наземний магазин з інтернет-магазином. Таким чином, якщо покупця зацікавить дорога техніка, ви можете замовити її у постачальника по більш вигідній ціні через Інтернет.

Заклади харчування

Говорячи про бізнес ідеї для малого міста, не будемо забувати і про заклади харчування. Звичайно, в невеликих населених пунктах зовсім нерентабельно відкривати дорогі ресторани з «заморськими» стравами. А ось невеличкі бари і затишні кафе з доступними за вартістю стравами користуватимуться попитом. Капіталовкладень у цьому випадку знадобиться дещо більше, ніж при відкритті торгової точки. Але в цілях мінімізації витрат, можна подумати про відкриття міні-кафе на колесах – це непоганий бізнес з малими вкладеннями.

З постачальниками продуктів навряд виникнуть проблеми. Адже в окрузі можна знайти хоча б одне діюче господарство, яке постачає на місцевий ринок овочі і м’ясо.

Бізнес ідеї для малого міста у сфері послуг

Відкрити бізнес у невеликому місті у сфері послуг, що не потребує великих вкладень, також не дуже складно. Скажемо більше – тут є великий простір для фантазії, оскільки багато перспективних проектів в невеликих населених пунктах ще не реалізовані. Проаналізувавши ринок, підприємець може відкрити:

 • бюджетну перукарню;
 • автосервіс;
 • святкове агентство;
 • приватний медичний кабінет (стоматологія, гінекологія, діагностика);
 • приватний дитячий садок;
 • майстерню по ремонту;
 • вивіз сміття;
 • будівельні та оздоблювальні послуги;
 • виготовлення меблів на замовлення;
 • ательє з пошиття та ремонту одягу.

Сфера послуг ніколи не втратить своєї актуальності. І основна перевага багатьох напрямків – майже повна відсутність вкладень. Вибравши нішу, що не має великих конкурентів, можна непогано заробити.

Фермерське господарство

Якісні продукти харчування завжди користуються попитом. Основні бізнес ідеї для малого міста з мінімальними витратами, які можна реалізувати у цій сфері:

 • розведення промислової риби (форелі, коропа);
 • розведення птиці (качок, півнів);
 • вирощування овочів.

Особливо вигідно започатковувати такий бізнес, якщо у вас є власна земельна ділянка. Виготовлена вами продукція буде потрібна як на місцевому ринку, так і на регіональному.

З чого почати вигідний бізнес в малому місті?

Обравши оптимальну для себе нішу, можна приступати до реалізації бізнес-плану. Алгоритм дій тут дещо відрізняється від тих, які потрібні для відкриття підприємства у великих містах. Отже, з чого почати:

 1. реєстрація діяльності;
 2. пошук приміщення;
 3. закупівля необхідного для ведення діяльності обладнання;
 4. закупівля сировини та комплектуючих;
 5. найм персоналу;
 6. опрацювання рекламної кампанії.

Це лише приблизний план. У деяких випадках окремі пункти будуть відсутніми або ж додадуться нові. Наприклад, якщо ви плануєте найближчим часом всю роботу виконувати самостійно, то наймати персонал вам непотрібно.

Бізнес ідеї для малого міста: інвестиції та прибутки

Започатковуючи власну справу, необхідно подбати про джерело інвестицій. Де шукати гроші починаючому підприємцю. Тут є кілька варіантів:

 1. кредит у банку;
 2. співпраця з приватними інвесторами.

В другому випадку не доведеться переплачувати відсотки, але бізнес при цьому, напевно, доведеться розподілити з інвестором. Ну а бізнес без капіталовкладень взагалі не потребуватиме довгих пошуків стороннього інвестування.

Молодому підприємцю також важливо подумати про маркетингову політику, оскільки навіть самий вигідний бізнес в маленькому місті потребує реклами. Але на щастя, великих витрат можна уникнути. Головне, що потрібно – дати знати про себе населенню. До того ж, у малих населених пунктах інформація про якісні продукти та послуги поширюється дуже швидко. Однак «Сарафанне радіо» може і негативно позначитись на розвитку бізнесу. Отримавши не те, що хотіла, людина розповість про це цілій окрузі. Тому, робимо ставку саме на якість продукції або послуг.

Бізнес ідеї для малого міста в Україні не обмежуються переліченими нами в цій статті. Тому ми обіцяємо знайомити вас і з іншими цікавими проектами. Можливо у вас вже є власні міркування, який вигідний бізнес можна відкрити у маленькому містечку. В такому разі, бажаємо вам стартувати якнайшвидше. Адже, як показує практика, багато підприємців, які започаткували невеличку приватну справу, повністю задоволенні першими доходами.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про