Який вигідний бізнес відкрити у малому місті

кращі бізнес ідеї для малого міста Бізнес ідеї

Існує думка, що заробити можна лише в мегаполісі. Однак існують перспективні бізнес ідеї для малого міста, про які ви дізнаєтесь в цій статті. І головне, що всі ці ідеї можна втілити в життя з нуля, вони не потребують великих інвестицій та швидко окуповуються.

Чому бізнес в малому місті – це вигідно?

Підприємцю початківцю вигідно починати свій бізнес саме з невеликого міста. Вся справа в економічній ситуації в невеличких населених пунктах – вартість товарів та послуг тут піднімається, а зарплати майже не зростають. Тому населення шукає більш дешеві та альтернативні варіанти. В зв’язку з цим зараз пророкують зростання бізнесу на території невеликих населених пунктів з населенням від 20000 до 150000 чоловік.

Відкрити бізнес з нуля в маленькому місті вигідно через наступні причини:

 1. недорога оренда приміщень;
 2. трохи нижчий рівень зарплат;
 3. велика кількість цікавих ідей, які можна збути – у кожному населеному пункті можна розпочати затребуваний бізнес, який не буде висококонкурентним;
 4. дрібний бізнес в «середньостатистичному» регіональному місті можна легко розширити, виходячи на нові ринки збуту.

Який вигідний бізнес в малому місті відкрити?

Говорячи про бізнес ідеї для малого міста,  важливо врахувати всі особливості конкретного населеного пункту. Наприклад, в містечку з низькими зарплатами ви не зацікавите виробництвом чи продажем елітних дорогих меблів. Тому, без аналізу попиту і купівельної спроможності ніяк не обійтись. Важливо відібрати такий напрямок, який зацікавить місцеве населення своєю новизною та актуальністю. І такі ніші, безумовно, є.

Крім того, обираючи найбільш цікаві бізнес ідеї для малого міста, врахуйте власні компетентність та вміння. Справа в тому, що в маленьких містах майже безперервно спостерігається брак висококваліфікованого персоналу. І це може значною мірою ускладнити завдання реалізації задуманого проекту. Куди простіше розраховувати тільки на себе – відмінно, якщо бізнесмен хоче відкрити невелике підприємство, де він зможе використовувати свою майстерність та навчати інших працівників.

Назвати найбільш вигідний бізнес у малому місті достатньо складно. Можна виділити безліч факторів, які будуть працювати на прибутковість підприємства – попит на продукцію, обсяги випуску, цінова політика в регіоні. Але яка ідея не була б вибрана від для реалізації, початківцю для отримання великих доходів  доведеться добре попрацювати.

Отже, який вигідний бізнес можна відкрити в маленькому місті?

Торгівля

Якщо вдало прорахувати всі варіанти, то свій магазин чи невеличкий кіоск – це безпрограшний варіант. Але важливо правильно вибрати асортимент товарів, адже торгувати можна чим завгодно, але не факт, що ця продукція користуватиметься попитом. Щоб не помилитися, можете розпочати з продажу продуктів, побутової хімії, дешевого одягу, іграшок. При цьому, важливо щоб ваш торговий пункт був розташований у людному місті.

З особливою обережністю варто освоювати нішу з продажу побутової та електронної техніки. З великою ймовірністю міні-бізнес такого плану прогорить, якщо в місті вже існує подібна торгова точка. Низькі доходи населення не дозволяють окупити всі витрати на організацію справи – через відсутність покупців товар буде простоювати на полицях. Однак, якщо вас все таки цікавить продаж техніки, ви можете поєднати невеличкий наземний магазин з інтернет-магазином. Таким чином, якщо покупця зацікавить дорога техніка, ви можете замовити її у постачальника по більш вигідній ціні через Інтернет.

Заклади харчування

Говорячи про бізнес ідеї для малого міста, не будемо забувати і про заклади харчування. Звичайно, в невеликих населених пунктах зовсім нерентабельно відкривати дорогі ресторани з «заморськими» стравами. А ось невеличкі бари і затишні кафе з доступними за вартістю стравами користуватимуться попитом. Капіталовкладень у цьому випадку знадобиться дещо більше, ніж при відкритті торгової точки. Але в цілях мінімізації витрат, можна подумати про відкриття міні-кафе на колесах – це непоганий бізнес з малими вкладеннями.

З постачальниками продуктів навряд виникнуть проблеми. Адже в окрузі можна знайти хоча б одне діюче господарство, яке постачає на місцевий ринок овочі і м’ясо.

Бізнес ідеї для малого міста у сфері послуг

Відкрити бізнес у невеликому місті у сфері послуг, що не потребує великих вкладень, також не дуже складно. Скажемо більше – тут є великий простір для фантазії, оскільки багато перспективних проектів в невеликих населених пунктах ще не реалізовані. Проаналізувавши ринок, підприємець може відкрити:

 • бюджетну перукарню;
 • автосервіс;
 • святкове агентство;
 • приватний медичний кабінет (стоматологія, гінекологія, діагностика);
 • приватний дитячий садок;
 • майстерню по ремонту;
 • вивіз сміття;
 • будівельні та оздоблювальні послуги;
 • виготовлення меблів на замовлення;
 • ательє з пошиття та ремонту одягу.

Сфера послуг ніколи не втратить своєї актуальності. І основна перевага багатьох напрямків – майже повна відсутність вкладень. Вибравши нішу, що не має великих конкурентів, можна непогано заробити.

Фермерське господарство

Якісні продукти харчування завжди користуються попитом. Основні бізнес ідеї для малого міста з мінімальними витратами, які можна реалізувати у цій сфері:

 • розведення промислової риби (форелі, коропа);
 • розведення птиці (качок, півнів);
 • вирощування овочів.

Особливо вигідно започатковувати такий бізнес, якщо у вас є власна земельна ділянка. Виготовлена вами продукція буде потрібна як на місцевому ринку, так і на регіональному.

З чого почати вигідний бізнес в малому місті?

Обравши оптимальну для себе нішу, можна приступати до реалізації бізнес-плану. Алгоритм дій тут дещо відрізняється від тих, які потрібні для відкриття підприємства у великих містах. Отже, з чого почати:

 1. реєстрація діяльності;
 2. пошук приміщення;
 3. закупівля необхідного для ведення діяльності обладнання;
 4. закупівля сировини та комплектуючих;
 5. найм персоналу;
 6. опрацювання рекламної кампанії.

Це лише приблизний план. У деяких випадках окремі пункти будуть відсутніми або ж додадуться нові. Наприклад, якщо ви плануєте найближчим часом всю роботу виконувати самостійно, то наймати персонал вам непотрібно.

Бізнес ідеї для малого міста: інвестиції та прибутки

Започатковуючи власну справу, необхідно подбати про джерело інвестицій. Де шукати гроші починаючому підприємцю. Тут є кілька варіантів:

 1. кредит у банку;
 2. співпраця з приватними інвесторами.

В другому випадку не доведеться переплачувати відсотки, але бізнес при цьому, напевно, доведеться розподілити з інвестором. Ну а бізнес без капіталовкладень взагалі не потребуватиме довгих пошуків стороннього інвестування.

Молодому підприємцю також важливо подумати про маркетингову політику, оскільки навіть самий вигідний бізнес в маленькому місті потребує реклами. Але на щастя, великих витрат можна уникнути. Головне, що потрібно – дати знати про себе населенню. До того ж, у малих населених пунктах інформація про якісні продукти та послуги поширюється дуже швидко. Однак «Сарафанне радіо» може і негативно позначитись на розвитку бізнесу. Отримавши не те, що хотіла, людина розповість про це цілій окрузі. Тому, робимо ставку саме на якість продукції або послуг.

Бізнес ідеї для малого міста в Україні не обмежуються переліченими нами в цій статті. Тому ми обіцяємо знайомити вас і з іншими цікавими проектами. Можливо у вас вже є власні міркування, який вигідний бізнес можна відкрити у маленькому містечку. В такому разі, бажаємо вам стартувати якнайшвидше. Адже, як показує практика, багато підприємців, які започаткували невеличку приватну справу, повністю задоволенні першими доходами.

Експерт по онлайн торгівлі, розкрутці, просуванню, заробітку на Інстаграмі та інших соціальних мережах. Спробувала більшість варіантів заробітку в інтернеті. Пише про цікаві бізнес-ідеї, продаж товарів в інтернеті та інші цікаві статті.

Fintramplin
Додати коментар