Оцініть статтю!

10 небезпечних помилок на фрілансі

помилки фрілансерів

Про ці помилки фрілансерів не прийнято говорити. Але саме вони впливають на життя тисяч людей, а особливо фрілансерів, які працюють віддалено на дому.

Коли ви працюєте в офісі, роботодавець «піклується» про вас, оплачує лікарняні та відпускні, робить відрахування в Пенсійний фонд і гарантує певний рівень заробітку. Коли ви на фрілансі, ці проблеми стають вашими. Давайте розберемося з небезпечними помилками, які можуть круто змінити життя не в кращу сторону.

1. Жити на орендованій квартирі

Це нормальне рішення, поки немає коштів на покупку своєї нерухомості. Проблема в тому, що нескінченно знімати житло не вийде, а перебої з доходом можуть залишити вас без даху над головою. А якщо до того часу у фрілансера буде сім’я?

Тому як тільки доходи дозволяють придбати своє житло, нехай навіть у кредит – краще купувати квартиру і перестати орендувати житло. Не слухайте розмови, що «у Європі всі живуть на знімних квартирах». Якщо у всіх знімні квартири, то у кого вони їх орендують

2. Не піднімати ціни

На фрілансі небезпечно зупинятися на певному рівні проектів та клієнтів. Необхідно постійно зростати. Якщо ви давно не підвищували ціни, отже, цінність вашого продукту не росте або ви не виходите на новий рівень замовників. Ви перестали зростати, а це перша ознака стагнації і падіння надалі. Працюйте над тим, щоб рівень ваших проектів і ваші ціни постійно зростали.

Читайте про 5 речей, які варто зробити кожному фрілансеру.

3. Не збирати на пенсію

Людям не властиво заглядати в майбутнє, про що багато хто потім шкодують. Якщо за офісного співробітника «думає» держава, яка вимагає від роботодавця сплачувати внески в Пенсійний фонд, то фрілансер – це людина, яка має думати за себе сам. І заздалегідь збирати гроші на пенсію і вирішувати, як він буде жити на пенсії. Навіть якщо зараз вам 25 років, і до заслуженого відпочинку далеко.

Ви не зможете вирішити таке серйозне питання, як нагромадження на пенсію, за 2-3 роки і навіть 5 років. Вам просто не вистачить часу, щоб нагромадити якісь серйозні суми.

4. Звинувачувати у всьому обставини

Звинувачувати обставини можна, але проблеми це не вирішить. Більшість проблем пов’язано не із зовнішніми обставинами, а з людиною і її психологією. В будь-які часи є успішні люди, а є неуспішні. Якщо ви хочете стати успішною людиною, наслідуйте успішних конкурентів. Але не намагайтеся змінювати обставини, які змінити не в силах однієї людини. Наприклад, наявність конкурентів. Вони будуть завжди, адже ви теж чийсь конкурент.

5. Зупинятися на досягнутому

Якщо вам здається, що у вас все є, ви досягли професійних висот і рости більше нікуди – скоро почнеться падіння. Світ влаштований так, що він або зростає, або падає. Завмерти в одному стані неможливо.

Тому ніколи не зупиняйтеся на досягнутому.

Дізнайтесь, скілки треба брати за роботу фрілансеру

6. Не ставитися до фрілансу як до бізнесу

Якщо ви хочете заробляти гроші, ставитеся до фрілансу як до бізнесу. Читайте бізнес-літературу, працюйте над пошуком ніші, створенням потоку клієнтів, лійкою продажу, маркетингом в цілому. Інакше ви зріжете свій успіх і досягнете меншого, ніж реально можете.

7. Працювати неофіційно

Враховуючи постійне посилення контролю та підвищення рівня відповідальності, працювати неофіційно не тільки неправильно, але і недалекоглядно. Офіційна робота дозволяє брати кредити, простіше оформляти візи, мати легальний дохід і спокійно витрачати його.

Якщо ви звикнете працювати неофіційно і не закладати в свої ціни податки та інші витрати, вам буде складно перейти на офіційну роботу. Ваш бізнес лопне при такому переході, а оформлятися і відкривати ІП по мірі зростання доходів вам все одно доведеться.

8. Не мати додаткового доходу

Є гарне прислів’я: «Не складати всі яйця в одну корзину». Коли ви маєте одне джерело доходу, то ви робите з точністю до навпаки. Якщо трапиться так, що ви тимчасово не зможете працювати, це може стати серйозним випробуванням. Тому в хороші часи необхідно вчитися отримання додаткового пасивного доходу.

9. Хотіти все і відразу

Швидкого успіху люди домагаються тільки в казках. Якщо ви хочете добре заробляти, приготуйтеся багато працювати. Якщо ви будете хотіти все і відразу, то вас будуть залучати різні сумнівні пропозиції, від яких ви будете втрачати час і гроші. Якщо ж ви будете наполегливо працювати, ви досягнете успіху.

10. Не вчитися

Фрілансери продають свої знання і досвід. Навчання дозволяє швидше отримувати знання, які можна перепродувати клієнтам. Якщо ви не вкладаєтеся в своє навчання, значить, ви втрачаєте конкурентні переваги. На вашому складі немає нових товарів, які прагнуть купувати клієнти. Багато фрілансерів стикаються з падінням попиту на свої послуги або навіть зниженням попиту до нуля з причини недостатніх інвестицій у свої знання.

Гарне правило – проходити мінімум один курс для підвищення кваліфікації щороку (не обов’язково платний, зараз багато компаній випускають безкоштовні курси), і постійно підвищувати рівень своїх знань за рахунок читання професійної літератури та сайтів.

Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам заробляти більше грошей і отримувати від фрілансау більше задоволення. Діліться своєю думкою про прочитаної статті в коментарях і розшарюйте її в соцмережах! Ми будемо дуже вдячні за це!

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про