Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як заробити на здачі квартири в оренду максимально – 3 основні способи та важливі поради, як робити це правильно

заробити на здачі квартири в оренду

Все частіше власники нерухомості розглядають здачу квартири в оренду як додаткове джерело доходу. Це – не просто заробіток на стороні, а вигідний бізнес. Як максимально заробити на здачі квартири в оренду, і з якими труднощами доведеться зіткнутися?

Чи можна заробити, здаючи квартиру в оренду

Багатьох початківців орендодавців цікавить, чи можна заробити на здачі квартири. Так, можна, і цей бізнес може забезпечити вас постійним доходом. Деякі люди, які здають квартиру, живуть тільки на гроші зі здачі і не працюють. Існує кілька способів здати квартиру – це подобово і на тривалий термін. У першому випадку за місяць може змінитися кілька мешканців, у другому мешканці довгий час проживають в квартирі. Які існують способи заробітку на здачі квартир?

 1. Здача іпотечного житла

Витрати: початковий внесок, покупка меблів і техніки. Необхідний стабільний дохід, якщо орендна плата не буде покривати внески по іпотеці. Головний плюс: через деякий час виплата завершаться, а квартира стане вашою, всі витрати окупляться. Але це доволі ризикована модель, враховуючи інфляцію і нестабільність гривні в Україні.

 1. Оренда нової квартири і її подальша здача

Витрати: оренда за місяць, застава і комісія агентству (якщо не вдалося знайти власника). Схема проста – ви берете квартиру в оренду і повторно здаєте її іншим мешканцям.

 1. Здача власної квартири.

Якщо у вас є вільна квартира – це найідеальніший варіант. Вам не потрібно витрачатися на оренду і внески по іпотеці, оплачувати доведеться тільки комунальні послуги. Обладнайте приміщення всім необхідним, знайдіть мешканців і почніть заробляти.

Чи варто брати іпотеку під здачу квартири в оренду

Багато людей, які не потребують у власній оселі, беруть іпотеку, щоб здавати квартиру, і таким способом заробити на квартиру ще один раз. Це вигідно тому, що ціни на нерухомість ростуть з кожним роком, і покупка нерухомості є самим надійним і безпечним способом вкладення коштів. Квартири завжди користуються великим попитом і продати їх не важко. Квартиру можна здавати, а в майбутньому в ній будете проживати ви або ваші діти. Але чи можна заробити на іпотечній квартирі, і як скоро це окупиться?

Чи вигідно брати іпотеку під здачу?

Так, в тому випадку, якщо орендна плата постояльців значно покриває витрати на іпотеку. Через 15 років, наприклад, ви оплатите іпотеку, квартира стане повністю вашою і буде приносити реальні гроші. Але є тут один нюанс – багато банків додають в кредитний договір пункт, що позичальник не має права здавати нерухомість без згоди кредитора.

Але за фактом фінансові організації не перевіряють цю інформацію – для них головне, що ви платите відсотки і повертаєте гроші в банк.

Чи можна заробити на суборенді

Суборенда – це здача в оренду вже орендованого майна. Наприклад, ви знімаєте квартиру на місяць у орендодавця і повторно теж здаєте приміщення в оренду, але вже подобово. Найбільш вигідним буде саме такий варіант – доходи від добової здачі вищі. Але необхідно знати, що власники майна зазвичай виступають проти суборенди, тому в багатьох випадках вона відбувається потай від них. Чи можна заробити на здачі квартири по суборенді? Спробуємо розрахувати потенційну вигоду.

Припустимо, ви зняли хорошу однокімнатну квартиру з меблями в Києві за 10 тисяч гривень. У перший місяць ви віддаєте оренду за місяць + заставу в такому ж розмірі. Купуєте все необхідне ( рушники, мило та інші дрібниці ) на 5000 гривень . Разом в перший місяць ви витратите 25 000 гривень. Оренда квартири подобово – приблизно 2500 на добу , це 50 000 в місяць ( припустимо, квартира заселена 20 днів в місяць ). Окупити ваші початкові вкладення ви зможете за кілька місяців, в наступні ви будете заробляти від 20 000 гривень і більше, враховуючи що по максимуму квартира буде заселена не завжди (це дохід від суборенди за вирахуванням відрахувань першому орендодавцю).

Але ви можете здавати кілька квартир одночасно і заробляти на цьому набагато більше грошей.

Скільки можна заробити на здачі квартир подобово і як це робити

За цілий місяць квартира буде здаватися приблизно 20 днів, в решту часу вона буде простоювати. Якщо однокімнатна квартира обладнана побутовою технікою першої необхідності ( холодильник, плитка, мікрохвильовка ) і мінімальним набором меблів ( стіл, тумбочка, ліжка ), вона буде коштувати близько 1000 гривень на добу, на місяць це виходить 20 000. Ціни актуальні для квартир в центрі українського міста-мільйонника:

 • Студія: від 1000 до 1500 гривень;
 • 1 кімната: від 1500 до 2000 гривень;
 • 2 кімнати: від 2000 до 3000 гривень;
 • 3 кімнати: від 3000 до 5000 гривень;
 • 4 кімнати і більше: від 5000 гривень.

Увага! Інформація з часом застаріває, тому поцікавтесь актуальними даними, перш ніж починати подібний бізнес.

У маленьких містах вартість може бути меншою, але тут є свої закономірності ціноутворення.

Зазвичай за студії і однокімнатні квартири ціни в маленьких містах приблизно такі ж, а за житлоплощу більше двох кімнат ціни нижчі за середні по містах-мільйонниках.

Що стосується Києва, при розрахунку вартості квартири в цьому місті необхідно додавати одну-дві тисячі до середньої вартості – там ціни вищі на все.

Якщо ви вирішили здавати квартиру подобово, вашими клієнтами будуть люди, які приїхали у відрядження чи відпустку, студенти-заочники, а також туристи і гості міста. Деякі знімають квартиру, щоб провести в ній гучне свято. Ви самі вирішуєте, кого пускати на територію своєї житлоплощі, а кому краще всього відмовити. Квартиру можуть орендувати на ніч або на кілька тижнів, постійних клієнтів багато – якщо людині сподобалося житло, в наступний раз вона знову звернеться до вас.

Чи вигідно здавати квартири подобово?

Так, але в цьому бізнесі можуть бути свої складності з попитом. Ринок оренди подобово нестабільний – мешканців найбільше в квітні, на початку травня і влітку, а взимку відбувається відтік клієнтів. Проте дохід від здачі квартири подобово в середньому вище доходу від здачі на довгий час, навіть якщо житлоплоща буде здаватися всього половину місяця.

Скільки можна заробити на оренді квартири помісячно

Згідно з розрахунками директора агентства нерухомості « Міель-Оренда » Марії Жукової , прибутковість здачі квартири помісячно можна розрахувати за наступною формулою:

(Сума оренди в місяць * 12 – % ставки податку) * 100 / (Вартість покупки + Вартість додаткових вкладень)

Найвигідніше вкладення – придбання двох однокімнатних або двокімнатних квартир в затребуваних районах або районах з мінімальною пропозицією. Таке вкладення окупитися набагато швидше.

На вартість місячної оренди квартири впливає кілька чинників – це віддаленість від метро і зупинок громадського транспорту, наявність ремонту, кількість спальних місць і якість меблів, а також розмір приміщення. Вашими постояльцями можуть бути студенти, працівники з інших міст і сімейні пари з дітьми. Чи вигідно заробляти на оренді квартир помісячно? Так. Не так прибутково, як подобова здача, але набагато надійніше і простіше – вам не потрібно постійно зустрічатися з постояльцями, візит можна наносити не частіше ніж один раз на місяць.

Як почати здавати квартиру в оренду і заробляти

Високим попитом у орендодавців користуються просторі однокімнатні або невеликі двокімнатні квартири, таких пропозицій на ринку – близько 70-80% . Вибираючи квартиру, необхідно також керуватися наступними критеріями:

 1. Ремонт. Квартира, яка має пристойний вигляд буде з більшою ймовірністю обрана потенційними мешканцями. Оновіть ремонт або виконайте обробку, придбайте необхідну техніку і меблі. Слідкуйте за тим, щоб в квартирі було чисто.
 2. Поверх. Потенційні постояльці не люблять квартири, які розташовуються на першому або останньому поверхах.
 3. Транспортна доступність. Якщо квартира знаходиться в крокової доступності від метро, це підвищує її вартість. І навпаки – якщо станція або автобусна зупинка розташована далеко, квартира впаде в ціні.
 4. Вид з вікна. Багато мешканців вважають за краще, щоб вікна в квартирі виходили на подвір’я. Якщо житло здається подобово, це не такий важливий критерій.
 5. Інфраструктура. Наявність поблизу магазинів і супермаркетів, дитячих садків, шкіл та інших закладів підвищує цінність житла.

як правильно здавати квартиру в оренду

Щоб квартира здавалася успішно, необхідно правильно її обставити і обладнати. Багато мешканців висувають високі вимоги до комфорту, але вони готові платити за це гроші. У квартирі для здачі подобово або на довгий термін обов’язково повинні бути:

 • кухонна техніка (плита, холодильник, чайник, мікрохвильова піч);
 • інша техніка (пральна машина, телевізор, праска);
 • посуд (тарілки, кружки і столові прилади);
 • меблі (стіл, стільці, ліжко або диван);
 • інші зручності (постільна білизна, рушники, засоби гігієни).

Також зовсім не обов’язково, але буде плюсом, якщо в квартирі є кабельне або супутникове телебачення, інтернет, кондиціонер і фен. Чим більше техніки в квартирі, тим більшою може бути орендна плата. Устаткування продається недорого на сайтах оголошень – там можна купити справні речі за невеликі гроші. Після підготовки житлоплощі можна відразу ж відправляти оголошення на здачу і заробляти гроші.

Де знайти орендарів квартири

Для того щоб квартиру зняли, необхідно, щоб майбутні постояльці дізналися про вашу пропозицію. Для цього можна скористатися послугами численних агентств нерухомості (але тоді доведеться заплатити комісію) або помістити оголошення в інтернеті. Існує кілька поширених сайтів, де можна порівняти ціни на квартири і знайти постояльців подобово або на тривалий час.

 1. OLX.UA. Найпопулярніший портал оголошень. Тут можна знайти все, не тільки пропозиції з купівлі-продажу і зніманню квартир. Зручна навігація по містах, квадратним метрам і вартості.
 2. DOM.RIA.Дошка оголошень «З рук в руки». Зручний пошук найвигідніших пропозицій, понад 90 тисяч оголошень.
 3. booking.com. Міжнародний сайт оренди і бронювання житла. Підтримує російськомовну версію сайту.

Ризики при заробітку на здачі квартир в оренду

Люди, які хочуть заробити на здачі квартири подобово або на тривалий термін, повинні знати, що такий вид заробітку пов’язаний з певними ризиками:

 • Перший і головний – заподіяння шкоди вашому майну;
 • Мешканці також можуть завдати шкоди майну сусідів (наприклад, затопивши їх), в цьому випадку відповідальність буде лежати на вас;
 • Деякі мешканці несвоєчасно вносять оплату або не платять зовсім, а потім пропадають;
 • Мешканці можуть вкрасти ключі від квартири, зробити їх дублікат і повернутися пізніше з метою розкрадання;
 • У рідкісних випадках квартира може використовуватися для занять протизаконною діяльністю.

Як заробити на оренді квартир, убезпечивши себе від всіх ризиків? Щоб уникнути головного болю в майбутньому, зрідка перевіряйте стан квартири, а також підписуйте договір оренди з описом стану всіх ваших особистих речей. Ви також можете оформити добровільне страхування – при цьому страхова компанія візьме на себе відповідальність, пов’язану з відновленням майна. Вартість поліса становить в середньому від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, точна сума залежить від стану квартири та умов страхування.

Документи і податки: що важливо знати, здаючи квартиру

Щоб уникнути всіх можливих ризиків, обов’язково укладайте з мешканцями договір оренди. У ньому потрібно вказати вартість і терміни оренди, час заселення і виселення (при здачі подобово), права і обов’язки сторін та їх дані. Незайвим буде вказати порядок відвідування житла власником, умови розірвання договору раніше терміну, а також штрафи за псування техніки, меблів. До договору додається опис майна із зазначенням всіх наявних дефектів. Щоб все врахувати, зверніться до юриста. Витратившись на фахівця на початку, ви зможете убезпечити себе надалі.

Іноді мешканці просять довести, що ви є справжнім власником квартири – для цього вам буде потрібно свідоцтво про право власності або виписка з реєстру. Якщо власник квартири не ви, допоможе згода на оренду від власника (необхідно завірити у нотаріуса). Якщо квартира здається в суборенду, багато хто вимагає показати первинний договір оренди і згоду власника квартири на її повторну здачу.

Близько 90% орендодавців не платять податки, але щоб уникнути проблем в майбутньому, необхідно віддавати частину прибутку державі. Якщо податкова отримає інформацію про неофіційну діяльності, орендодавець може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, тоді йому доведеться заплатити штрафи і все нараховані пені.

Як заробити максимум на оренді квартири

Зазвичай власники квартир роблять знижку при бронюванні квартири на кілька днів. Це спонукає мешканців вибирати саме ваш варіант. У період свят можна трохи завищити ціни. Це абсолютно нормальна практика, яку можна використовувати в своєму бізнесі для додаткового доходу. Толерантно ставитеся до мешканців, можна пускати навіть гучні компанії, щоб не упустити дохід – головне, оформити всі необхідні документи, щоб убезпечити себе і своє житло.

Щоб заощадити і заробити ще більше, обладнайте квартиру уживаними меблями, які можна знайти на дошці оголошень OLX – там є недорогі, але пристойні варіанти. Також хороші і недорогі меблі можна придбати в комісійних магазинах вашого міста. Обладнайте квартиру додаткової технікою, якщо це дозволяє фінансова ситуація – поставте посудомийну машину, купіть кавомолку, розмістіть додаткові спальні місця. Це дозволить збільшити вартість оренди на кілька порядків.

Можна добре заощадити, купуючи житло на етапі його побудови. Але тут потрібно враховувати упущену вигоду – наприклад, якщо будинок тільки починає будуватися, за рік ви упустите чималу суму, а в експлуатацію житло будуть вводити не раніше 2 років після початку будівництва. Обов’язково перевіряйте, чи покриватиме зростання ціни в період будівництва ймовірний дохід від здачі. Найвигідніше рішення – купувати квартиру в готовому або близькому до завершення будівництва будинку.

Допомога та поради

 1. При покупці або оренді квартири з метою суборенди обов’язково звертайте увагу на транспортну розв’язку. Чим ближче житло до зупинок громадського транспорту і метро, ​​тим дорожче за неї можна просити.
 2. При плануванні витрат не забудьте врахувати необхідність ремонту в новобудові. Житло має бути повністю готове до здачі, ніхто не хоче жити в «сирому» приміщенні – така квартира буде простоювати.
 3. Помістивши оголошення, вкажіть не тільки кількість кімнат, але і іншу важливу інформацію про житло (поверх, віддаленість від зупинки громадського транспорту, наявність меблів і так далі). Це підвищить ваші шанси на здачу. Не забувайте про фотографії.
 4. Давайте оголошення на кількох сайтах – це допоможе вам швидше знайти мешканців. Як варіант, можна також подавати оголошення в місцеві газети або навіть розклеювати буклети на стовпах.
 5. Слідкуйте за пропозиціями конкурентів. Аналізуйте, в якому районі знаходяться їх квартири, а також яку вигоду вони планують отримувати – це допоможе вам сформувати власні ціни. Не завищувати, але і не занижуйте цінник.
 6. Слідкуйте за новинами. Наприклад, під час проведення якоїсь вагомої та цікавої події в вашому місті злетять ціни на житло. Ця ситуація допоможе вам заробити додаткові гроші.

Висновок

Подобова здача квартир або оренда на тривалий час – затребувана послуга на ринку орендної нерухомості, вигідна і для квартиронаймача, і для орендодавця. Мешканці отримують квартиру на певний час, ви – додаткове джерело доходу, яке зможе приносити вам до 500 тис гривень в рік навіть на початковому етапі бізнесу.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про