Як заробити в Telegram на каналах, чатах, ботах і рекламі

Як заробити в Телеграм гроші Заробіток в соцмережах

Спочатку месенджер Павла Дурова розвивався саме як захищене засіб зв’язку, але в останні півтора року Телеграм почав розвиватися ще і як платформа. Тому користувачів цікавить як заробити в Телеграм.

У сервісі Telegram є безліч функцій: канали (аналог пабліків ВКонтакті), групові чати, боти, ігри. Саме створення екосистеми з безліччю можливостей для розробників та авторів контенту дало додатковий поштовх для розвитку месенджера. Але ніхто нічого не робить з чистого альтруїзму. Всі автори і розробники створюють канали і ботів з метою отримання доходу та заробітку. У цій статті ми розглянемо, як можливий заробіток на Telegram.

Ну і щоб ви не пропускали статті Fintramplin, дуже радимо підписатись на

НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ

Як заробити в Телеграм і які варіанти доступні

Основним рушієм ринку всередині Telegram є канали і продаж реклами в них. Нещодавно в цей процес також включилися боти і групові чати. Нещодавно з’явилася платіжна система для ботів, яка дозволить купувати окремі функції ботів або щомісячну передплату. Що стосується чатів, то їх адміністратори можуть розміщувати рекламу нарівні з каналами і заробляти на її продажі. Зупинимося докладніше на каналах.

Скільки заробляють канали в Телеграм

Перерахуємо параметри, з яких складається рівень заробітку того чи іншого каналу:

Мова. Так, Телеграм популярний не тільки в Росії, Україні та Білорусі, але також, наприклад, в Ірані, Бразилії, Малайзії та Індонезії. Зрозуміло, англомовні канали теж дуже популярні.

Тематика. Ціна реклами дуже сильно різниться в залежності від тематики каналу. Наприклад, смішні картинки і гіфки — це категорія найдешевших каналів. Теми інтернет-досліджень, венчурного інвестування, інтернет-маркетингу, криптовалют є найдорожчою, оскільки обсяги аудиторії для цих типів каналів набагато менші, а у їх передплатників вища купівельна спроможність, ніж у умовного любителя смішних картинок.

Отже, два умовних канали по 10 000 передплатників, де один буде публікувати гіфки, а інший — статті на тему інтернет-маркетингу або, будуть мати абсолютно різну ціну та заробіток.

Публікації – важлива складова заробітку в Telegram

Кількість та формат постів. Класична властивість Телеграм-каналів: чим більше постів в день, тим менша залученість користувачів. Залученість — це співвідношення кількості переглядів повідомлень з кількістю підписників в каналі. Наприклад, в каналі 10 000 підписників, а у переглядів повідомлення (значок ока) через добу після публікації — 2000.

Значить, тільки п’ята частина підписників переглядає повідомлення в каналі, а решта або в нього не заходять, або перестали користуватися Telegram зовсім. Однак, кількість переглядів може бути і більшою, ніж число читачів. Це означає, що підписники пересилали це повідомлення своїм друзям, або інші канали або чати зробили репост цього повідомлення до себе. У таких випадках пост може отримати в рази більше охоплення, ніж число підписників. Але рідкісні пости не є запорукою успіху: важливий їх обсяг і форматування. Якщо тексти автора мають досить великий розмір, то набагато краще, якщо він буде використовувати сервіс telegra.ph, щоб оформити їх в більш зручному вигляді для користувача. Це підвищує залученість користувачів, оскільки автор пише повноцінні пости, а не короткі повідомлення.

Безумовно, важлива якість контенту. Багато Телеграм-каналів публікують репости з інших соц. мереж або зовсім контент, вкрадений з інших каналів. Якщо ж автор публікує власний унікальний контент, це підвищує залученість, і як наслідок — заробіток на каналі Телеграм росте.

Що конкретно буде рекламуватися. Поки ринок Телеграм-каналів тільки набирає свою популярність, в основному поширена реклама інших каналів, чатів або ботів. Але вже зараз в Телеграм є «зовнішні» рекламодавці, які рекламують свої товари, послуги, семінари. Зазвичай реклама інших каналів коштує дешевше, ніж реклама з посиланням на сайт.

Як заробити в Телеграм каналах на рекламі

Продемонструємо на прикладах ціни на рекламу в різних каналах.

Zdislav Group — 15 000 рублів за рекламу каналу і 18 000 рублів за рекламу зовнішнього сайту. Параметри: російська мова; 20 000 підписників; 11 000 переглядів поста в середньому; тематика — бізнес-література; формат постів — telegraph-статті.

Канали і боти — 10 000 рублів за рекламу каналу або бота, зовнішні сайти не рекламуються. Параметри: російська мова; 33 000 читачів; 18 000 переглядів поста в середньому; тематика — канали в Телеграм; формат постів — короткі пости.

? خروس جنگی? через рекламу каналу 150 доларів і за рекламу зовнішнього сайту 200 доларів. Параметри: перська мова; 750 000 передплатників; 100 000 переглядів поста в середньому; тематика — гумор, фото; формат постів — короткі пости.

Ask Me — 20 доларів за рекламу каналу і 25 доларів за рекламу зовнішнього сайту. Параметри: англійська мова; 15 000 підписників; 1500 переглядів посту в середньому; тематика — пізнавальна; формат постів — короткі пости.

На хвилі зростання ринку з’являється багато бірж реклами в Телеграм, де можна знайти цікаві канали з тематики, вивчити їх параметри та придбати розміщення. Наприклад, інформація про ціну реклами в каналах, яку ви прочитали вище, взята з біржі EpicStars.

Це біржа, що крім реклами в Телеграмі також підтримує розміщення та в інших соціальних мережах з заробітком: Instagram, Youtube, Facebook, ВКонтакте.

Перш ніж призначити ціну за рекламу, автори каналів вивчають розцінки конкурентів

Скільки заробляють чати і боти в Телеграм?

Якщо ринок реклами в каналах вже сформувався, то в групових чатах ситуація поки ще невизначена. Вам варто проаналізувати як заробити в Телеграм у цій ніші. Але вже зараз деякі адміністратори чатів розміщують у себе рекламу або здійснюють різні платні послуги. Наприклад, в чатах з вакансіями можна купити закріплення повідомлення в топі або платну можливість кілька разів опублікувати одну і ту ж вакансію. Також платні послуги можуть бути і в професійних чатах, наприклад, закріплення питання або опитування від рекламодавця.

Що ж стосується ботів, нещодавно для них з’явилася повноцінна платіжна система, яка дозволить власникам стягувати плату за користування сервісом, або продавати будь-які товари. До її появи власники ботів продавали можливість зробити масову розсилку рекламного повідомлення своїм передплатникам. Але така реклама коштувала зазвичай дешево і не користувалася великою популярністю, оскільки база користувачів бота і її залученість невідомі рекламодавцеві.

Підсумки

Зараз Телеграм є дуже перспективною платформою для створення свого проекту в ньому: каналу або бота. Поки ринок ще не сформований і Telegram продовжує отримувати багато нових користувачів, є можливість створити проекти, які через пару років зможуть щомісяця приносити дохід своїм власникам. Однак заробляти у Телеграмі можна вже зараз і ми радимо не зволікати з цим перспективним напрямком.

Копірайтер та редактор з досвідом. Редагує та впорядковує більшість із того, що ви читаєте на сайті. Захоплюється комп'ютерними іграми, класичними чорно-білими фільмами та плаванням. Експерт в сфері заробітку в інтернеті та фрілансу.

Fintramplin
Залишити відповідь