Заробіток на фрілансі: як пробитися новачку і вийти на високий дохід

новачок на фрілансі Фріланс

Доброго дня! У цій статті ми поговоримо про те, що таке фріланс і як на ньому заробити новачку. Скільки можна заробити: від 1000 грн в день при повному робочому дні і зосередженій роботі.

 • Мінімальні вимоги: ніяких, можна всьому навчитися в процесі роботи.
 • Чи варто займатися: однозначно, варто.

Фріланс – це альтернатива стандартній офісній роботі. У фрілансі ви працюєте на замовників, але самі собі господар. Ви цілком можете не працювати з проектом, взяти вихідний або просто змінити діяльність. У чомусь така робота дуже схожа на бізнес. Але на відміну від нього, ви працюєте без вкладень. Вашим капіталом будуть ваші навички і вміння продавати свої послуги.

Ви можете займатися фрілансом вдома, в офісі або навіть в поїзді. Вам потрібно лише підключення до інтернету та відносно спокійна обстановка. Ви зможете працювати в будь-який час, але тільки дотримуючись дедлайнів. Це звільняє від багатьох умовностей офісу і допомагає стати фінансово незалежним.

У цій статті ми спробуємо розібратися, як заробити фрілансом, що для цього потрібно вміти, які найбільш затребувані професії і скільки можна заробити.

Хто може заробляти на фрілансі

Простіше всього заробляти на фрілансі, коли ви щось вмієте робити. Наприклад:

 • писати статті;
 • працювати з рекламними кампаніями;
 • робити дизайн;
 • програмувати;
 • вести групи в соціальних мережах;
 • просувати сайти і т. д.

Повний список ви можете подивитися на біржах фрілансу. Але новачок, який прийшов в інтернет за грошима, часто не знає, чим він хоче займатися. І нерідко буває, що нічого такого люди не вміють, але хочуть навчитися.

Якщо нічого не вмієш, але хочеш заробляти, є інша можливість. Для таких випадків є спеціальні біржі завдань, які допомагають новачкам заробляти, поки вони попутно вивчають свій напрямок. Яскравий приклад — Workzilla. На цьому сервісі дуже багато рутинних завдань на зразок викликів, транскрибації, видалення знаків на фото і т. д.

Практично нічого не вміючи, ви можете заробляти від 300 грн в день, якщо присвятите роботі 6 — 8 годин. Із зростанням ваших навичок ви зможете брати замовлення зі сфери, яка вас цікавить. Головне, вибрати напрямок з розумом, щоб він вам не набрид через кілька місяців.

Скільки можна заробити на фрілансі

Як я вже говорив вище, ви зможете заробляти нічого не вміючи близько 300-500 грн в день. Звичайно, дохід невеликий, але для відсутності навичок в самий раз. Тепер давайте спробуємо зробити невелику розбивку по професіям і можливостей для заробітку.

Хороший дизайнер, працюючи по 3-4 години на день та регулярно влаштовуючи собі вихідні, в місяць може заробити 40 — 50 тисяч гривень. Хороші фахівці за один проект отримують від 10 000 грн.

Грамотний копірайтер, який пише цікаві тексти, може заробляти в день навіть до 1 000 – 1 500 грн. При навантаженні до 20 робочих днів, вийде 30 000 грн. Але я знаю людей, які беруть за один текст від 1000 грн.

Розробники за свою роботу отримують до 40 000 грн на місяць. Але часто їх проекти вимагають тривалої роботи і подальшого ведення.

Середні перекладачі також отримують від 30 до 40 тисяч грн, при навантаженні до 20 днів. Фахівці заробляють до 80 тисяч грн, якщо володіють декількома мовами і добре налагодили потік замовників.

Рекламісти отримують від 10 000 рублів за налаштування невеликої рекламної кампанії. Кращі фахівці беруть від 50 000 грн.

В цілому ж приблизний заробіток фахівця середнього рівня складає 20 000 грн при зайнятості в 20 днів при робочому дні в 4-6 годин. Це якщо грамотно шукати клієнтів, постійно розвиватися і працювати безпосередньо із замовником.

Найбільш потрібні професії

Складно оцінити, яка професія зараз найбільш затребувана, але скласти ТОП з 5-7 позицій цілком можна:

 1. копірайтери;
 2. програмісти;
 3. дизайнери;
 4. рекламщики;
 5. ЅММщики;
 6. люди, що займаються просуванням сайтів;
 7. перекладачі.

Ось найбільш затребувані і популярні професії фрілансерів. За цими напрямками завжди багато замовлень. Хоч фахівців і дуже багато, на будь-якому етапі розвитку можна знайти свою нішу, стиль і відокремитися від конкурентів.

Якщо говорити про копірайтерів, сьогодні потрібні люди, які працюють з ефективними текстами. Розповідати про компанії та про товар, просувати послуги, робити тексти, що продають для лендінгів — все це зараз затребуване і популярно.

В інших напрямках все залишається більш-менш стабільно, правда за останні кілька років в топ вибилися ЅММщики, які працюють з брендом у соціальних мережах: просувають групи, роблять рекламні кампанії і всіляко працюють з «теплими» клієнтами.

Де шукати замовників

З проблемою пошуку замовників стикаються новачки і люди, які вирішили піти з бірж фрілансу. Перші просто не знають, як працює система, а другі завжди бачили оголошення з пошуку виконавця, відгукувалися на них, і все було просто. Давайте розберемося, де, крім бірж фрілансу, можна знайти роботу.

Для початківців все ж найкращим варіантом буде деякий час попрацювати на біржах і спеціальних сайтах — набити руку, заробити портфоліо і перші гулі. І тільки після цього йти у вільне плавання.

Перший варіант — соціальні мережі. Шукайте замовників в тематичних спільнотах і групах. Залишайте власну анкету, відгукуйтеся на пропозиції роботи. У соціальних мережах ціни трохи вищі, ніж на сайтах фрілансу.

Можна шукати замовлення не тільки в спільнотах фрілансерів, а ще і в групах бізнесменів. Пропонуйте свої послуги там і дивуйтеся тому, скільки люди готові платити.

Другий варіант — власний сайт. Цей варіант складніший, підходить для досвідчених фрілансерів. Вам потрібно створити свій сайт, наповнити його і кидати приклади робіт. Але для того щоб він почав залучати клієнтів, вам потрібно попрацювати над його просуванням. Це вже коштує грошей. Хороший сайт + просування коштують кругленьку суму.

Третій варіант — нетворкінг (простіше кажучи, налагодження контакту з людьми). Його суть в наступному: ви спілкуєтеся з людьми, розповідаєте про себе, слухаєте про них, і в разі чого допомагаєте один одному. Діліться контактами, корисними матеріалами, даєте поради по темі. І до вас можуть звернутися друзі ваших знайомих або вони самі. Дуже корисний навик у фрілансі.

А також ви можете шукати роботу на тематичних форумах, в блогах і в будь-яких місцях, де можуть бути потенційні замовники. Не бійтеся розповідати про себе, про те, чим ви займаєтеся, і допомагати порадою, якщо дійсно розбираєтеся в питанні. Так ви зможете налагодити ділові стосунки і працювати з великими замовниками.

Як прокачувати свої навички

У будь-якій сфері потрібно ставати кращим з кожним днем, і фріланс не виняток.

Прокачуючи свої навички в певній сфері, ви стаєте більш цікавим фахівцем в очах замовника. Працюючи над стилем, ви стаєте унікальним. І вам готові більше платити.

Для того щоб покращувати навички, новачкові потрібно не тільки багато працювати. На своєму прикладі можу сказати, що це ні до чого не призведе. Ви так і будете залишатися на одному рівні, особливо якщо ваші роботи будуть приймати без правок. Потрібно постійно кидати виклик самому собі. Працювати з великими замовниками, регулярно підвищувати ціни і, звичайно ж, вивчати матеріали по своїй темі від кращих спеціалістів.

Якщо ви працюєте 8 годин в день, то грамотніше всього використовувати час: 6 годин безпосередньо на саму роботу, а 2 — на навчання. Так ви зможете заробляти і постійно розвиватися.

Не варто ставитися до фрілансу просто як до роботи: здав, отримав гроші і забув. Кожне виконане замовлення повинен приносити користь клієнту. Тільки тоді ви зможете рости як фахівець.

Самодисципліна для фрілансера

Тепер кілька слів про самоорганізацію. Мабуть, це самий важливий навик, який слід розвивати будь-якому фрілансеру в першу чергу. У більшості людей, які замислюються про те, щоб працювати в мережі, в голові наступна картина: ви сидите вдома біля комп’ютера, попиваючи чай, вальяжно розтягнувшись, гортаючи стрічку в соціальній мережі, працюючи, тільки коли прийде натхнення і стабільно заробляєте 10-20 тисяч гривень.

Ні, це не так працює! Ви або повністю віддаєтеся професії, любите її і прагнете розвиватися, прокачуючи свої навички і дотримуєтесь дедлайнів, або не працюєте взагалі. Насправді, змусити себе працювати вдома — це дуже важка праця. Домашні турботи не дають зосередитися, постійно хочеться відволіктися на щось повсякденне або просто відкласти замовлення до кращих часів.

Уміння зосереджуватися на роботі, постійно змушувати себе працювати вдома і не відволікатися на дрібниці — самий головний навик фрілансера. Робота за бажанням — справжня передумова для прокрастинації. Виходячи з особистого досвіду можу сказати, що з нею впоратися дуже важко.

Саме тому попутно з прокачуванням своїх професійних навичок, підвищуйте свою самодисципліну. Це дуже важливо.

Відгуки реальних фрілансерів (з різних сфер)

Як фрілансер спочатку залишу свій відгук. Мене дуже приваблювала ідея фрілансу для роботи вдома. Ще 5 років тому, коли я тільки шукав варіанти підробітку, перспектива отримувати хоч щось, не виходячи з дому, мене тішила. Тоді я ще не знав, у що це виллється і як обернеться, тому вибудував собі повітряний замок, в якому я сидів на кріслі і іноді працював, отримуючи за це великі гроші.

Реальність виявилася більш жорстокою. Щоб отримувати гроші в копірайтингу, доводиться багато працювати. Причому повністю викладатися. Це усвідомлення прийшло до мене менше року тому. І влетіло в голову думкою «Якщо ти не допомагаєш читачеві, твої тексти нічого не варті». І це стало певним поштовхом до постійного вдосконалення і напрацювання свого стилю.

Я не маю великих грошей через те, що неорганізований. Мій місячний заробіток становить приблизно 12-15 тисяч грн, при тому, що я працюю 22-24 години в тиждень, в кращому випадку. Прокрастинація — самий головний ворог фрілансера, я зрозумів це на собі. Але від такого способу заробітку я навряд чи відмовлюся, адже це справді моє.

Бажаю вам успіху, якщо ви вирішите займатись фрілансом. І не забудьте подякувати і поділитись своїм досвідом в коментарях.

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар