Створення сайтів дуже не простий процес. Всі, напевно, знають, що в його створенні беруть участь веб-дизайнер і програміст, але багато хто не знає про верстальника. Дізнайтесь як стати верстальником з нуля
А адже саме робота верстальником розставляє всі елементи дизайну по місцях. Хочете навчитися цього? Тоді читайте статтю про те, як стати верстальником з нуля.
Оплата: в середньому 10$ за годину, або 50-100$ за проект.
Вимоги: посидючість, уважність, знати html, css, JavaScript, Photoshop
Як стати верстальником (верстальщиком)
Багато людей навіть не знають про таку професію, так що для початку варто зрозуміти що робить верстальник і в чому полягає його робота.
Верстальник створює каркас сайту, використовуючи макет від дизайнера. Він відповідає за адаптацію ресурсу під різні браузери, монітори і екрани смартфонів/планшетів, щоб скрізь сайт виглядав певним чином. Іншими словами, він отримує статичну картинку від дизайнера, а потім «оживляє».
Що потрібно для роботи? Мінімальний набір верстальника включає в себе:
- Notepad++, щоб писати код;
- Photoshop або інший подібний графічний редактор;
- Популярні браузери, щоб подивитися, як відображається робота в різних браузерах.
Що потрібно знати і які якості знадобляться?
- Photoshop або іншу подібну програму.
- Посидючість.
- Уважність.
- Зорова пам’ять.
- Акуратність.
Бажано мати середню або вищу освіту в цій галузі, але багато верстальників-фрілансерів самоучки. Або своїми силами вивчили всю необхідну інформацію, або закінчили спеціальні курси в інтернеті. На щастя, подібних шкіл тепер досить багато.
Як стати верстальником з нуля
- Для початку вам потрібно вивчити HTML, CSS і JavaScript. Можна не запам’ятовувати з ходу всі значення, а скласти собі зрозумілу і зручну шпаргалку. Особливо зверніть увагу на наступні моменти:
HTML:
- як будується HTML-сторінка – основні теги сторінки (head, body) і що в них може бути.
- головні елементи HTML — a, p, div, table, h1-h6, ol, ul, span і т. д. Навчитеся їх правильно прописувати, вивчіть навіщо потрібні. Зрозумійте різницю між блоковими і малими елементами.
- Ознайомтеся з версіями HTML і які теги в них входять.
- Вивчіть різницю табличної і блокової верстки, які у них переваги.
- Основні елементи HTML5.
Що треба знати по CSS:
- Вивчити види селекторів.
- Основні (фон, розмір, колір, шрифт, межі тощо) та особливі (position, float …) властивості CSS.
- Ознайомтеся з версіями CSS, які до них відносяться властивості.
- Які властивості працюють з іншого в деяких браузерах.
- Навчіться робити блокову структуру web-сторінки.
- Вивчіть основними CSS3.
Що слід знати із JavaScript:
- Навіщо і коли застосовується.
- Як приховати або показати певний блок.
- Як додати анімацію (скроллер або слайдер).
- Як змінити клас і стиль елемента.
- Як отримати або змінити значення певного елемента.
- Освойте програму Photoshop, адже вам доведеться працювати в графічному редакторі і досить багато. Верстальщику не обов’язково вміти малювати, адже ви працюєте з готовим макетом сторінки. В основному вам потрібно:
- Робити нарізку макета.
- Визначати розміри.
- Отримувати потрібні кольори.
- Вирізати певні елементи макета.
- Вивчіть основи верстки – розберіться в термінології (кросбраузерність, валідність, семантика). Почитайте пару книг по цій темі або подивіться хоча б безкоштовні курси – їх повно. Бажано навчитися працювати з WordPress і Joomla, так як багато сайтів працюють на цих CMS, і у них багато особливостей в роботі.
- Практикуйтеся – не треба одразу йти на біржу фрілансу і вистачати найскладніший замовлення. Зробіть 2-3 тестові роботи, щоб набити руку і вдосконалити практичні навички.
Робота верстальником віддалено
Де її знайти? Адже у фрілансі основна проблема – знайти замовлення. А новачкам зробити це дуже і дуже складно, особливо якщо ви самоучка і немає досвіду реальної роботи.
Перший досвід можна отримати безкоштовно. Тобто пропонувати свої послуги за позитивний відгук. Знайти замовників нескладно – знаходьте сайти і пропонуйте зробити верстку за позитивний відгук. Багато вебмайстрів будуть раді такій пропозиції, а в подальшому будуть звертатися до вас з інших питань (вже платно) або порадять знайомим. Головне покажіть себе з кращого боку.
Читайте про популярні професії на фрілансі, щоб отримати більше можливостей.
Знайти роботу можна там, де потрібно постійно створювати або допрацьовувати сайти. Так що вам варто звернутися в студії веб-дизайну або великі інтернет-проекти. Можна безпосередньо написати веб-студіям з пропозицією про співпрацю. На перших порах можна працювати на безкоштовній основі (випробувальний термін + навчання), а через місяць вийти на оплату. Так ви зможете отримати реальний досвід роботи, а потім зможете влаштуватися на постійну віддалену роботу. Але тут багато що залежить від ваших умінь, талантів і удачі.
Не забувайте про найпоширеніший варіант – біржі фрілансу. Саме там новачки можуть отримати свій перших досвід, взяти хоча перший замовлення буде проблематично. На сайті weblancer.net досить багато замовлень по верстці, а конкуренція не така сильна як на fl.ru
5 порад для початківців верстальників
Думай. Верстка це не проста справа, якої легко і просто навчитися.
Будь у курсі всього нового в цій сфері – читайте блоги, форуми, сайти та інші джерела інформації по цій темі. Постійно з’являються нові технології, техніки, виявляються поширені помилки – ви повинні тримати руку на пульсі, щоб не пропустити важливу інформацію.
Html + css – намагайтеся по мінімуму використовувати javascript, щоб прискорити завантаження сторінки.
Використовуйте напрацювання – зберігайте свої старі напрацювання, щоб була можливість до них повернутися і скористатися в новому проекті.
Займайтеся версткою тільки якщо вам це дійсно цікаво. Просто вивчити Html і css мало – треба жити версткою. Адже в якомусь сенсі це мистецтво, якому потрібно віддавати всі свої сили, час і інтерес, і тільки тоді можна отримати задоволення від роботи і прийти до успіху.
Так що перш ніж задаватися питанням «як стати верстальником з нуля», запитайте себе «подобається мені робота верстальником віддалено або краще спробувати щось інше?». Адже варіантів дуже багато, і це не та сфери, до якої варто йти тільки заради грошей.