Бізнес-ідея: відкриваємо аптеку

аптечний бізнес та заробіток на продажі ліків

З кожним роком аптечний бізнес набирає все більших масштабів. Люди завжди мали потребу в медикаментах, попит на які навіть при стрімкому зростанні цін залишається високим.

Саме тому власна аптека є хорошим засобом для інвестицій і примноження капіталу. Аптечний бізнес порівняно швидко окупається і вам не доведеться чекати 5-7 років, щоб виявитися в плюсі і отримати перший прибуток. Заробіток на аптеці може просто вражати своїм об’ємом.

Реалізація ідеї аптечний бізнес. Необхідні витрати

У першу чергу, вам потрібно буде оформити ліцензію на надання аптечних послуг. Мабуть, саме цей етап є самим тривалим і виснажливим. Зазвичай на отримання всіх дозволів йде до півроку.

Від принципу роботи аптеки буде залежати розмір необхідних інвестицій. Якщо зважити всі можливі «за» і «проти», оптимальним варіантом буде аптека-дискаунтер з закритою формою торгівлі. Така аптека є закритою, вимагає меншої площі і, відповідно, менших витрат, зв’язаних з орендою приміщення і закупівлею необхідного обладнання.

Вибираємо місце для заробітку на аптечному бізнесі

При виборі місця для відкриття аптеки радимо звернути увагу на гіпермаркети у вашому місті. Оренда приміщення в них – майже безпрограшний варіант, так як в гіпермаркетах завжди буває багато людей і більшість таких магазинів працюють цілодобово. А ось відкривати аптеку недалеко від вже існуючої не варто. Як правило, покупець вибирає вже перевірені варіанти.

Особливу увагу варто звернути на персонал вашої аптеки. Успіх даного бізнесу на 50% залежить від місця розташування аптеки і на 30% від компетентності працівників закладу, решта – конкуренція і цінова політика. Ваші співробітники повинні мати вищу фармацевтичну освіту, володіти мінімальним досвідом роботи в подібній сфері, вміти спілкуватися з людьми і володіти хорошою пам’яттю.

До речі, зберігати список всіх ліків в голові у них все одно не вийде, тому заздалегідь забезпечте аптеку системою електронного обліку. Навіть у невеликій аптеці асортимент медикаментів обчислюється сотнями назв, а встежити за наявністю/відсутністю того чи іншого товару досить важко.

Незважаючи на те, що аптечний бізнес не є сезонним, радимо відкривати аптеку у кінці літа. За статистикою, під час відпусток продажу ліків в середньому падають на 20%. Також перед відкриттям торговельної точки можна провести велику маркетингову кампанію. Це може бути як роздача рекламних оголошень, так і промо-акція всередині аптеки.

Термін окупності аптечного бізнесу

Якщо аптечний бізнес побудований правильно, перший прибуток надійде на ваш рахунок вже через півроку. За кілька років роботи на ринку можна вийти на пристойний рівень. Що робити далі – вирішувати тільки вам. Можна розвивати мережу власних аптек або продати бізнес, отримавши гарний прибуток. За статистикою, оборот однієї аптечної мережі в Україні досягає 10 – 20 млн. грн на рік. І це, звичайно ж, не межа.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.