Як створити онлайн-школу з нуля

Як відкрити онлайн-школу Заробіток онлайн

Сьогодні стало популярним навчання в онлайн-школах. Люди вивчають іноземні мови, малювання, психологію, проходять освітні, кулінарні тренінги і навіть курси з прибирання будинку і укладання дітей спати в зручному режимі, отримуючи знання і спілкуючись з викладачем через інтернет. 

Технічні можливості для організації таких шкіл доступні кожному, і багато викладачів прагнуть монетизувати свої знання і передати їх якомога більшій кількості учнів. Для підприємців ця ніша також цікава, оскільки онлайн-школа і для бізнесу має ряд істотних переваг в порівнянні з іншими формами навчання.

Суть онлайн школи

Онлайн-курси передбачають передачу знань від викладача до учня за допомогою мережі інтернет. Для організації навчання онлайн можуть використовуватися різні платформи:

 • спеціалізовані майданчики (GoogleClassroom, Teachbase, GetCourse, Stepik, Justclick, Udemy і інші);
 • власний сайт;
 • акаунти в соціальних мережах (Instagram, Facebook, ВКонтакте);
 • месенджери (WhatsApp, Skype, Telegram);
 • майданчики для проведення вебінарів (My Own Conference, Etutorium, Webinar.ru, Imind і інші).

Такий бізнес при грамотній організації рентабельний і вимагає мінімальних вкладень для старту. Бізнесмен може заробити на онлайн-курсах більше, ніж в офлайн-школі, оскільки накладні витрати знижуються:

 • йдуть витрати на оренду приміщення та його експлуатацію,
 • немає необхідності платити зарплату штатним педагогам (за курсом, підготовленому один раз, можуть займатися тисячі чоловік з мінімальною участю викладача або зовсім без нього).

Крім того, онлайн-школа відкрита для учнів з усього світу, що істотно розширює базу потенційних клієнтів. Заробляти можна як на продажу власних знань, так і на знаннях запрошених експертів. Можна продавати майстер-класи, вебінари і курси з кількох занять зі зворотним зв’язком, а можна спілкуватися з клієнтом один на один і кожен раз вирішувати його конкретні завдання (наприклад, готувати до ЗНО або вчити китайську мову).

Онлайн-курси сьогодні користуються величезною популярністю, а статистичні інститути повідомляють, що ринок онлайн-освіти в цілому зростає величезними темпами.В онлайн-школі можна навчитися навіть створювати онлайн-школи

Підготовка до створення онлайн-школи з нуля

Щоб оцінити потенційні витрати на старт проекту, перш за все необхідно визначити нішу для школи і формат роботи.

Якщо ви вибрали нішу, в якій самі прекрасно розбираєтеся, і хочете викладати і розробляти навчальні матеріали особисто, ваші стартові витрати будуть нижчими, ніж у того, хто з самого початку захоче запросити експертів і викладачів.

Різні формати роботи також вимагають і різних фінансових вкладень. Наприклад, найменш витратним є розсилка серії статей по підписці. Статті для розсилки потрібно скласти тільки один раз, а продавати їх можна нескінченно, поки будуть бажаючі купити. Але такий формат підходить не для всіх напрямків, більш універсальними є відеоуроки. Витрати на виробництво відеоконтенту будуть залежати від його типу. Наприклад, для зйомки кулінарних майстер-класів, крім власне обладнання для зйомки, потрібні також гарна кухня, викладач у фірмовому одязі, продукти, кухонна техніка і аксесуари і так далі. Для курсів по роботі в комп’ютерних програмах зручним виявиться формат скрінкасти, коли в готовому відеозаписі користувач побачить всі дії викладача в програмі і почує його коментарі за кадром.

Подібним чином можна пройти по всіх етапах створення онлайн-школи і зрозуміти, що однозначної відповіді на питання про стартовий бюджеті не існує. Кому-то для старту буде достатньо власної голови і аккаунта в Instagram, інша же людина витратить кілька мільйонів, і обидва будуть праві.

Як відкрити онлайн-школу з нуля

При відкритті онлайн-школи необхідно пройти ряд етапів:

 • вибрати нішу;
 • сформулювати мету і місію проекту;
 • описати свою цільову аудиторію;
 • розробити і описати продукт (чому і як можна буде навчитися в вашій школі, в якому форматі будуть йти заняття);
 • упакувати продукт для продажу (вибрати платформу для онлайн-занять і / або зробити власний сайт);
 • організувати рекламу і просування;
 • зібрати статистику і проаналізувати її.

Витрати і час, витрачений на кожен з етапів, будуть залежати від масштабів вашої діяльності, від обраної ніші і ваших можливостей. Хтось почне, витративши кілька тисяч рублів на рекламу, комусь доведеться серйозно вкластися на кожному з етапів.

Відео: 7 кроків створення онлайн-школи

Початковий етап

На початковому етапі необхідно чітко оформити картинку майбутнього бізнесу спочатку в своїй голові, а потім на папері. Спершу необхідно вибрати нішу. Чим ширша ніша, тим більше у вас конкурентів, тим складніше зайняти місце на ринку. Щоб виділитися поміж суперників, рекомендується звузити нішу до розумних меж. Прикладом широкої ніші можуть бути кулінарні курси, більш вузькі ніші – курси для дошкільнят, курси для кондитерів або курси корисного харчування.

Якщо у вас немає первинних переваг, підібрати цікаву нішу можна і шляхом аналізу конкурентів. Наприклад, на сайті info-hit.ru зібрані практично всі діючі онлайн-курси, напевно щось вам сподобається. Якщо ви володієте англійською мовою, в пошуках ідеї можна заглянути і на сайт www.clickbank.com.

Бізнесмени часто нехтують формулюванням мети і місії проекту, вважаючи це заняття дурістю і розвагою для великих корпорацій. Однак розуміння мети і місії необхідні як самому підприємцю для розробки стратегії розвитку, так і його потенційним клієнтам для ухвалення рішення про покупку.

Коли ви зрозуміли, яким хочете бачити свій бізнес, необхідно максимально детально описати своїх клієнтів.


Як приклад невдалого опису цільової аудиторії для курсів фотографії можна навести такий: «жінки від 25 до 35 років із середнім доходом». Це опис дуже розпливчастий і підходить для більшості видів сучасного бізнесу.

Чим точніше ви опишете свою аудиторію, тим тонше будуть настройки реклами і тим швидше ця аудиторія зможе вас відшукати серед пропозицій конкурентів . Враховуйте вік, географію проживання, стать, сімейний статус, наявність або відсутність дітей і / або домашніх тварин, рівень освіти, місце роботи, інтереси, дохід в цифрах, переслідувані цілі і будь-які інші критерії, релевантні для вашого освітнього проекту.

Ці ж курси фотографії можуть орієнтуватися на цільову аудиторію, описану в такий спосіб: студенти старших курсів, які проживають в регіонах, зацікавлені в придбанні професії для підробітку без відриву від навчання, не роблять спонтанних покупок, люблять знижки, не готові витрачати великі суми на додаткову освіту.

Розробка продукту

Необхідний елемент вашого продукту – план навчання. На етапі аналізу потреб цільової аудиторії ви виділяєте мети, для досягнення яких люди підуть вчитися в вашу школу. План навчання відображає шлях клієнта до досягнення цих цілей.

Наприклад, якщо людина хоче підготуватися до здачі ЗНО з математики, в курс необхідно включити навчальні блоки за темами шкільного курсу математики, блок психологічної підготовки, передбачити проведення пробних іспитів в рамках курсу.

Коли основа курсу готова, можна наповнювати кожен з блоків релевантним контентом: теорією, завданнями і тестами різного рівня складності.

Вибір формату занять в онлайн-школі багато в чому залежить від обраної ніші. Якщо основи контент-маркетингу можна освоїти за статтями з розсилки, то одних текстових матеріалів чи вистачить, щоб навчитися ремонтувати автомобіль. Крім форми подання навчального матеріалу (розсилка, відеоуроки, живе спілкування через месенджери і так далі), необхідно продумати і інші моменти:

 • розклад;
 • частота і тривалість уроків;
 • наявність домашніх завдань і спосіб їх перевірки;
 • супровідна література або онлайн-ресурси, які ви будете рекомендувати своїм учням;
 • випускний екзамен;
 • документ про закінчення курсу.

Розробляючи продукт, важливо не загрузнути в перфекціонізмі. Допилювати будь-яку програму до досконалості можна нескінченно, але досконалий, з вашої точки зору, продукт може виявитися непотрібним вашій аудиторії. Крім того, кожен день навколо стартують сотні схожих один на одного проектів. 

Щоб уникнути марної роботи і бути впевненим, що ваша школа буде затребуваною, продукт необхідно починати тестувати вже в процесі розробки. Збирайте лояльну аудиторію і на пільгових умовах (безкоштовно, в обмін на зворотний зв’язок) пропонуйте навчання в вашій школі або окремі уроки. Отриманий фідбек допоможе скорегувати напрямок роботи.

Упаковка продукту

Коли навчальний контент готовий, а цільова аудиторія описана, пора оформляти контент для кінцевого споживача. Необхідно прийняти рішення, чи потрібен вашій школі окремий сайт або ви готові обійтися лендінгом (спеціальна рекламна сторінка з описом послуги та формою для збору контактних даних) або акаунтом в соціальній мережі.

При створенні власного сайту необхідно підібрати хостинг, зареєструвати доменне ім’я, належним чином оформити сам сайт. Якщо сайт буде служити тільки рекламним майданчиком, можна створити його і самостійно за допомогою безкоштовних конструкторів (наприклад, wix.ru або wordpress). Сайт онлайн-школи повинен містити інформацію щодо пропонованих курсів (програма, ціна, строки, документ про закінчення), відгуки задоволених клієнтів, розклад найближчих курсів, умови оплати, контакти для зворотного зв’язку. 

Тексти і ілюстрації повинні бути виконані професійно, сайт повинен сприяти виникненню довіри до вашої школі, а помилки в лексиці і граматиці, погана якість фотоматеріалів, застарілий дизайн зазвичай відлякують клієнтів. Продаючі тексти для сайту можна скласти самостійно або замовити у фрілансерів-копірайтерів.

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар