Сайти, які платять за рецепти – огляд найкращих варіантів

0
18
Сайти, які платять за рецепти

У цій статті ми поговоримо про сайти, які платять за рецепти.

Якщо ви прочитаєте її до кінця, то дізнаєтесь:

 • На яких сайтах можливий заробіток на своїх кулінарних навичках;
 • Що потрібно знати перед тим, як приступати до роботи;
 • Які сайти, що платять за рецепти, чесні та дійсно платять;
 • Як отримати зароблені гроші.

Як працюють сайти для продажу рецептів

Сайти які купують рецепти, як і всі інші веб-ресурси в інтернеті заробляють в основному на рекламі. Чим більше у сайту відвідуваність, тим більше він заробляє.

Але щоб на сайті зростала кількість відвідувачів, там повинні публікуватись цікаві та корисні статті (в нашому випадку рецепти). Саме тому власники таких тематичних ресурсів готові купувати / платити за написання рецептів. Вони шукають авторів з кулінарним досвідом, які можуть запропонувати читачам якісні описи та інструкції по приготуванню їжі.

Але зрозуміло, що такі веб-сайти вимагають певної якості ваших описів. Взагалі можна виділити три типи рецептів, за які готові платити:

 1. Звичайний текстовий опис приготування їжі;
 2. Добре структурована покрокова інструкція з фотографіями (фоторецепт);
 3. Відеорецепт – ви знімаєте те, як готуєте їжу на відео і потім пересилаєте його замовнику.

Найбільшим попитом користується другий варіант. Адже читачі хочуть не тільки читати, як готується їжа, а й бачити, що відбувається наочно. Візуалізація – важливий момент в кулінарній справі.

Але є один нюанс роботи, який підійде не всім. Сайти на яких платять за рецепти, в переважній більшості працюють російською мовою. І саме нею доведеться писати.

Які є вимоги до рецептів на сайтах

Дуже різні, все залежить від конкретного проекту, з яким ви співпрацюєте.

Але головних вимог декілька:

 • Рецепт має бути унікальним. Це значить, що текст опису, який ви пишете не взятий з іншого сайту, а написаний вами. Перевіряється параметр унікальності на спеціальних сервісах антиплагіату, типу Advego, Content-Watch тощо. В основному вимагають, щоб відсоток унікальності був понад 90;
 • Текст має бути структурованим. Тобто не простиня, а поділений на абзаци, з зрозумілими реченнями. Бажано використовувати списки і підзаголовки;
 • Грамотність. Як і в будь-якому іншому випадку від вас вимагатимуть, щоб в тексті з рецептом не було помилок зі словами та розділовими знаками;
 • Фотографії чи картинки теж мають бути унікальними, а не просто скачаними з інтернету.

Інколи вимагають мінімальну довжину тексту, якість картинок і т. д. Наприклад:

Сайт для продажу рецептів - вимоги
Вимоги на сайті iamcook.ru

Хороша новина в тому, що якщо ви добре знаєте українську, то і з російською справитись буде не важно. Особисто знаю людей, які ставали копірайтерами і виходили на рівень в 7-10 тис. гривень на місяць, вивчивши письмовий варіант російської за кілька тижнів. Тут вам допоможе Google Translate, який доволі добре перекладає з української на російську і навпаки. А помилки можна виправити, якщо скористатись спеціальними сервісами.

Фотографії рецептів на сайтах
Фото іноді важливіші за тексти

Як платять сайти з написання рецептів

Якщо мова йде про сайт, адреса якого закінчується на .ru, тоді оплата швидше за все відбувається в рублях. В основному такі платформи виплачують на популярні електронні гаманці типу Webmoney, Qiwi, Yandex.Money. Далі ви ці гроші можете вивести на картку.

Платять за рецепти по різному. Існують такі форми оплати:

 • За конкретний обсяг тексту (в тисячах символів без пробілів);
 • За кількість переглядів сторінки (рідкісний варіант);
 • За цілий рецепт.

Дуже часто ціна залежить від кількості написаних вами рецептів для сайту.

Наприклад, сайт iamcook платить по фіксованій ставці 100 рублів за 1 рецепт, якщо ви написали менше 5 описів для проекту, і пропонує індивідуальні ставки, якщо автор написав понад 5 рецептів.

Увага! Перш ніж приступати до роботи з написанням рецептів уважно ознайомтесь з вимогами до авторів на обраному проекті.

Сайти, які платять за рецепти – Топ-10 варіантів

Сайти, де платять за написання рецептів, можна умовно розділити на три групи:

 1. Сайти для написання рецептів за гроші;
 2. Біржі копірайтингу, де є відповідні замовлення;
 3. Тематичні кулінарні сайти, які готові купити ваші рецепти.

Перш ніж переходити до співпраці з описаними сайтами, радимо вам прочитати статтю «Написання рецептів за гроші». З неї ви дізнаєтесь все найважливіше про цей напрямок діяльності.

Українських сайтів, які приймають рецепти українською і готові за це платити на регулярній основі наразі немає.

Ще донедавна такий варіант співпраці пропонував сайт papigutto.com.ua, але зараз він вже не приймає нові матеріали. Раніше там платили 80 грн на старті і далі до 120 грн за одну кулінарну інструкцію.

Зараз на ньому написано ось таке:

Український сайт що купує рецепти

Отож, ми рекомендуємо наступні сайти для написання рецептів:

 1. iamcook.ru – великий тематичний ресурс, який щомісяця відвідуть понад 4 млн. користувачів з різних країн. Готовий купувати ваші рецепти спочатку за 100 рубів, а вже після 5 перших текстів, за 150 чи 200 рублів, в залежності від якості.
 2. webspoon.ru – ще один хороший варіант. Тут платять 100-150 руб. на перших порах, і далі до 400 р. за один рецепт.
 3. fotorecept.com – вимагає від авторів мінімум 500 символів тексту (що насправді дуже небагато). Система оплати трохи інша – платить за перегляди вашого рецепту. Якщо сторінка буде популярна, то можна заробити за один покроковий опис з фотографіями до 500 рублів
 4. minproduct.ru – ще один сайт для написання рецептів за гроші. В його правилах написано, що платить за один фоторецепт 200 р. Крім рецептів на сайті є статті та новини.
 5. calorizator.ru – у вакансіях завжди висить інформація, що їм потрібні автори покрокових фоторецептів. В середньому платять небагато – від 50 рублів за 1 опис. При цьому сайт достатньо популярний, його відвідує понад 3 млн людей в місяць.
 6. multivarka-recepti.ru – на сайті про це не вказано, але відомо, що власниця блогу замовляє описи приготування їжі для мультиварки. Оплата від 100 р. Умови обговорюються індивідуально.

Серед бірж копірайтингу, де можуть шукати автора рецептів виділимо:

 • Advego – найпопулярніша біржа. Ціни середні, але є багато замовлень;
 • Copylancer – тут вищі ціни, але й підвищені вимоги. В магазині статей конкурентів не дуже багато;
 • ETXT – багато молодих авторів, які збивають ціни, але варіанти знайдуться.

На цих трьох сайтах можна не тільки знайти замовлення потрібного вам кулінарного напрямку, а виставити вже готові статті на продаж. Ціна рецептів в інтернеті тут буде договірна.

Якщо ви ще не працювали з сайтами копірайтерів, читайте нашу статтю про найкращі біржі копірайтингу.

Кулінарні сайти на яких можна заробляти

Кулінарні сайти на яких можна заробити гроші, окрім вищезгаданих трапляються рідко. Але якщо ви бачите, що сайт успішний і постійно оновлюється, то цілком ймовірно, що його власник десь замовляє статті та рецепти. Якщо у вас є готові матеріали, які ви хочете продати, то можна їх запропонувати подібним тематичним веб-сайтам.

Для цього знайдіть на сайті сторінку контакти або форму для зв’язку і напишіть, що ви готові надавати свої послуги. Зазвичай в таких випадках замовник хоче побачити приклади ваших рецептів. Якщо вже є сайти, для яких ви писали їх – просто надайте ссилки. Якщо ж ні – напишіть новий рецепт і відправте його потенційному замовнику.

З українськими сайтами такого типу варіантів мало, оскільки вони, зазвичай, шукають рецепти на інших мовах і самі їх перекладають. Але якщо ви можете писати російською, то варіанти точно знайдуться.

Висновки

Сайти, які платять гроші за рецепти – чудовий варіант заробити додатково жінкам в декреті та будь-кому, хто обожнює кулінарну справу і хоче ділитись своїм досвідом з іншими.

Враховуйте, що сайти по написанню рецептів платять гроші в інтернеті на електронні гаманці. Це підходить не всім, але можна пошукати українські сайти про кулінарію і домовитись з власником про пряму співпрацю та оплату.

Якщо ви хочете спробувати працювати в цьому напрямку – скористайтесь рекомендованими вище проектами. Крім усього переліченого, є варіанти з біржами фрілансу. Там дуже зрідка, але теж з’являються завдання з вимогами описувати приготування їжі.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
avatar
  Підпишіться  
Сповітити про