Що таке офшор. Офшорні зони та рахунки

Останнім часом навколо офшорів розгорається чимало дебатів. Просунуті бізнесмени щосили користуються привілеями реєстрації свого бізнесу за кордоном – зниженою податковою ставкою і конфіденційністю фінансових операцій. Тому поговоримо про те, що таке офшори, які переваги дають офшорні рахунки і як цим скористатись у своєму бізнесі.

Однак бюджету більшості розвинених країн офшорні схеми не приносять доходу, тому в ЗМІ вони постають перед нами в негативному світлі. У цій статті більш детально розберемо що ж таке офшори, як вони працюють, для кого є вигідними і чи варто їх боятися. Також ми розберемось, що таке офшорні рахунки.

Що таке офшори

Офшор – це країна, яка дозволяє іноземним громадянам зареєструвати компанію, розташовану в іншій державі, на умовах пільгового оподаткування. Наприклад, у вас є бізнес в Україні, де податок на прибуток становить 16%. А на Багамських островах нерезидентські організації мають податкове послаблення і платять символічний щорічний внесок. Очевидно, що з фінансової точки зору набагато вигідніше пройти реєстрацію за кордоном.

Значить офшори дозволяють легально уникнути податків

Не тільки, багатьом компаніям безпечніше і простіше вести бізнес в офшорах. Не кожна організація може захиститися від перевірок влаштованих державою. Крім цього офшори – це своєрідна прогалина ​​в законодавстві, яка дозволяє мати бізнес в своїй країні особам, які згідно із законом не мають на це право.

А навіщо це Багамським островам? Вся справа в грошах. А точніше, для островів і країн зі слаборозвиненою інфраструктурою офшор – це одне із основних джерел прибутку. Місцеві юридичні фірми надають посередницькі послуги для іноземців, формуючи бюджет своєї країни.

Трохи з історії офшорів або звідки вони взялися

Перш за все слід розібратися в правильному написанні. Слово “офшори” з прийнято вважати коректним, від англійського “offshore”, що дослівно перекладається як “поза берегом”. Однак багато авторитетних веб-джерел і паперові видання використовують написання “оффшори”, що також вважається вірним.

Перші згадки про офшори датуються в кінці 50-х років. В одній із газет США була опублікована історія про те, як компанії вдалося перемістити свої активи в іншу країну на найбільш вигідних умовах. Потім своє поширення офшори отримали в Британії, де для заможних людей податки становили до 80%! Надалі небажання платити державі непосильну мито призвело до розвитку безлічі офшорних юрисдикцій.

Що таке офшорна компанія

Це юридична організація зареєстрована в будь-якій країні, крім країни проживання власника бізнесу, який може або відкрити нову компанію, або купити вже готову, переоформивши документи на себе. Далі він веде свою фінансову діяльність за законами цієї країни.

Навіщо потрібен офшорний рахунок

Нерезидентна організація не може просто так внести гроші в закордонний банк. Для цього їй необхідно відкрити спеціальний рахунок, на який буде надходити зароблений капітал. Його і називають офшорним рахунком. Ступінь його надійності дуже висока: ризик втрати грошових коштів і податкових перевірок зведений до мінімуму. Крім звичайного супроводу наявність рахунку дозволяє вкладати гроші в зарубіжні інвестиційні проекти, брати участь в міжнародних угодах, захистити гроші від арештів.

Що собою являють офшорні зони

Так звані офшорні зони – це держави, які пропонують пільгові умови для іноземних підприємців. Умовно їх можна розділити на кілька категорій, описаних нижче.

Класичні юрисдикції

Звільнення від податків надається компаніям не ведуть бізнес на території реєстрації і які не мають місцевих інтересів. Звітність не потрібна, конфіденційність гарантується. Але рівень довіри до них у партнерів і банків нижче, ніж у тих, що вимагають вести звітність. Також такі юрисдикції не можуть використовувати переваги угод про усунення подвійного оподаткування. До них належать такі країни: Санта Лючія, Беліз, Співдружність Домінікани, Коста Ріка та ін.

Низькоподаткові юрисдикції

Їх ще називають оншор – це території, які не звільняють іноземні компанії від сплати податків, але надають пільгову ставку при дотриманні певних умов. Вони вважаються більш престижними і мають високу ступінь довіри у порівнянні з класичними офшорами. Держава розглядає їх як звичайний іноземний бізнес, а не спосіб уникнути податків. У список оншорів входять: Данія, Нова Зеландія, Болгарія, Сінгапур та ін.

Європейські юрисдикції

Вони знаходяться на території Швейцарії, Естонії, Ліхтенштейну, Великобританії та прилеглих островах. Їх відмінні риси в тому, що конфіденційність нерезидентної компанії є умовною, а до ведення звітності ставлять високі вимоги. Згідно із законом європейські офшори зобов’язані надавати державі інформацію про діяльність і всі фінансові операції організацій в рамках міжнародного договору – CRS. Виняток становлять Кіпр і Гібралтар.

Особливості офшорів

Після докладного розгляду специфічних понять офшорів, простими словами, але максимально детально розглянемо всі їх плюси і мінуси.

Серед достоїнств офшорів можна виділити наступні:

  • Швидка і проста процедура проходження реєстрації;
  • Можливість делегувати повноваження керівника підприємства номінальному директору;
  • Значні податкові послаблення;
  • Часткова конфіденційність проведення всіх фінансових операцій;
  • Страхування накопиченого капіталу.

Крім переваг офшори мають і ряд недоліків:

  • Обмеження пільг. Розміри податкових послаблень з плином часу можуть змінюватися не на користь підприємця;
  • Обраний офшор може потрапити в міжнародний чорний список;
  • Недовіра з боку великих банків;
  • Підвищена увага з боку міжнародних контролюючих служб.

Органи контролю офшорної діяльності

Мета подібних органів регулювати і припиняти незаконну діяльність в офшорах. Вони також займаються встановленням осіб власників, встановленням автентичності угод, контролем цін, щоб уникнути демпінгу.

  1. ФАТФ (Група розробки фінансових заходів по боротьбі з відмиванням грошей) – організація по виявленню незаконного бізнесу і фінансування тероризму. Додатково вона встановлює відповідність діяльності компаній розробленим стандартам.
  2. ОЕСР (Організація економічного розвитку та співробітництва) – обговорює, координує і розробляє економічну політику серед країн учасників. Головною її функцією є контроль умов пільгового оподаткування і виявлення офшорних зон з нелегітимними законами.

Офшорні зони повинні надавати всю необхідну інформацію про компанії вищим організаціям на першу вимогу. У зв’язку з цим конфіденційність офшорних компаній стала умовною. Професор права Омрі Маріан прогнозує, що власники бізнесу скоро перейдуть на більш безпечну альтернативу – криптовалюти . І небезпідставно, адже цифрові гаманці не підкоряються юрисдикції певної держави. Розкрити особистість власників без їх згоди практично неможливо. Варто також відзначити, що всі транзакції за допомогою біткойнів виробляються анонімно. Механізмів державного регулювання і моніторингу транзакцій поки немає.

Офшорні банківські карти

Анонімні пластикові карти для розрахунків через офшори випускають міжнародні платіжні системи Віза і МастерКард. Вибираючи таку карту необхідно враховувати наступні нюанси:

  1. Найбільш доцільно використовувати карти тим компаніям і людям, які отримують і виводять гроші в доларовому еквіваленті. Оскільки за обмін валюти знімається додаткова комісія.
  2. За зняття готівки стягується однаковий податок як на велику, так і на невелику суму. Тому, чим більше сума виводу, тим вигідніше її можна зняти.
  3. У деяких картах передбачена оплата за звіт про залишок грошових коштів або зміну пінкоду. А також може утримуватися податок на невикористання карти.

Популярні офшорні карти

  • Advanced Cash MasterCard від платіжної системи AdvCash – зручна офшорна банківська карта, яка стрімко набирає популярність. Розрахунок можливий в 2 валютах, в залежності від виду самої картки: долар і євро. За її випуск доведеться заплатити 4,99 $ (в перші 2 тижні після реєстрації), при подальшому обслуговуванні доплата не потрібна. Комісія на зняття близько 2 $ незалежно від суми. Продукт володіє POS-транзакцією, тому карткою можна розплатитися за покупки в будь-якій країні.
  • ePayments MasterCard – карта з обмеженням на операції зняття готівки до 1000 $ в рік для неверифікованих власників. Для тих, хто пройшов верифікацію подібних обмежень немає. Випуск та перевипуск продукту обійдеться в 5.95 $. Перші 2 місяці обслуговування безкоштовно, надалі воно становить 2.9 $ щомісяця. Відсутність банківських операцій протягом півроку приведе до списання з балансу 10 $. Комісія за зняття готівки – 2,6 $.
  • Payeer Platinum MasterCard від платіжної системи Пайер – пластикова карта, гроші з якої можна перевести навіть незареєстрованим в системі користувачам. Карту може отримати як верифікований, так і неверифікований користувач. Але без скана паспорта зняти і оплатити покупки вартістю понад 1500 $ неможливо, тому що встановлений ліміт. Комісія на зняття від 1,99 $, при обміні валюти стягується додаткова комісія. Страхування офшорних рахунків поширюється на суму до 100 тисяч євро.
  • OkPay MasterCard від однойменного онлайн гаманця Окпей – пластикова карта, випуск якої буде коштувати 15 $. За переказ та видачу готівки необхідно сплатити встановлену на сайті комісію (вона може змінюватися, відповідно до прийнятих умов використання). Термін дії 24 місяці. У разі невикористання картки протягом півроку з балансу списується 10 $ за перший рік і по 17,5 $ за наступні, але не призведе до негативного балансу, так як пластик автоматом припинить свою дію до наступного поповнення.
  • MoneyPolo Visa Card – працює в 3 валютах: фунти, долар і євро. Придбати її можна за 20 $. Плата за внесення готівки 2 $, за видачу – 3,6 $. Карта дійсна 36 місяців.

Офшорний інструментарій, що дозволяє домогтися податкового послаблення або зовсім уникнути податків, щоб не платити ці божевільні відсотки, дійсно багатий і різноманітний. При бажанні, будь-яка людина зможе цим скористатися. Але найсмішніше, що все це буде абсолютно на законних підставах, нехай і не в країні вашого проживання.

Оголошення від партнерів

Залишити коментар