Огляд професії веб-аналітик

Веб-аналітик займається аналізом інформації про відвідувачів сайту, щоб знайти способи підвищити ефективність веб-ресурсу. Наприклад, збільшити продажі в інтернет-магазині, збільшити число реєстрацій на порталі, підняти число сторінок, що переглядаються в блозі.

 Це нова і перспективна професія, яка підійде людям з аналітичним складом розуму.

Хто такий веб-аналітик і чим він займається?

Веб-аналітик працює з великим числом даних, які збирають системи аналітики, встановлені на сайті. Наприклад, система аналітики Google Analytics збирає більше 500 параметрів. Важливо зрозуміти, які параметри аналізувати для вирішення поставленого завдання, і правильно інтерпретувати їх значення. Результатом роботи веб-аналітика є рекомендації по зміні сайту, які дозволять підвищити його ефективність.

Часто веб-аналітики працюють в зв’язці з іншими фахівцями, наприклад, веб-програмістами , SMM-співробітниками , фахівцями з контекстної реклами. Вони допомагають вибудовувати ефективні рекламні кампанії, які призводять на сайт потрібних відвідувачів.

У коло обов’язків веб-аналітика може входити:

  1. Установка і налаштування систем аналітики на сайті.
  2. Налаштування відстеження трафіку з систем контекстної реклами.
  3. Доопрацювання стандартних звітів в системах аналітики і розробка нових звітів.
  4. Аналіз даних і надання рекомендацій щодо підвищення ефективності сайту і рекламних кампаній.
  5. Підготовка звітів для керівників.

Плюси і мінуси професії веб-аналітика

Плюси:

  • Перспективна сфера.
  • Високі зарплати у аналітиків з досвідом роботи.
  • Мало кваліфікованих фахівців.

Мінуси:

  • Чиста аналітика слабо затребувана на фрілансі, тому потрібно пропонувати послуги з веб-аналітиці в комплексі з іншими (настройка контекстної реклами, просування сайту).
  • Складно освоїти самостійно, тому, швидше за все, буде потрібно проходження платних курсів.
  • На ринку цінуються аналітики з досвідом роботи, тому новачкові буває складно відразу знайти хороше місце роботи.

Читайте також: Хто такий SEO-спеціаліст і чим він займається?

Необхідні навички та знання

  • Аналітичний склад розуму.
  • Знання веб-аналітики (що потрібно відстежувати на сайті, як аналізувати інформацію про відвідувачів і т. д.).
  • Знання систем аналітики Google Analytics і Яндекс.Метрика.
  • Уміння проводити А / Б-тести.
  • Знання систем Call-трекінгу.
  • Уміння складати ТЗ для програмістів, дизайнерів.
  • Навички роботи і аналізу даних в Excel.
  • Грамотність.

Скільки заробляють веб-аналітики?

Зарплати веб-аналітиків сильно залежать від місця роботи і складності проекту, який веде аналітик. В середньому можна розраховувати на дохід 30-50 тис. гривень. у місяць. Однак на ринку зустрічаються вакансії, де веб-аналітикам пропонують зарплати набагато більші. Верхня планка доходів перевищує 100 тис. грн. у місяць.

Більшість веб-аналітиків працюють або в великих інтернет-проектах, або в агентствах. На фрілансі послуги веб-аналітики окремо затребувані слабо. Приватний фахівець зазвичай пропонує послуги аналітики в комплексі з іншими послугами, наприклад, настройки контекстної реклами або просування сайту.

Як стати веб-аналітиком?

Самостійно освоїти професію складно, тому оптимально пройти курси веб-аналітики. На них ви отримаєте не тільки теоретичну підготовку, а й практичні навички.

Наприклад, в школі Нетологія є курс по веб-аналітиці, в рамках якого студенти вивчають найпопулярніші системи аналітики, вчаться проводити А / Б-тести і створювати системи наскрізної аналітики на проекті. Курс ведуть практики, що працюють у великих агентствах інтернет-реклами.

Де шукати роботу?

Як я писав вище, чиста аналітика на фрілансі затребувана слабо. Тому шукати роботу краще в офісі, наприклад, у великих агентствах. Якщо вам цікава кар’єра приватного фахівця, тоді пропонуйте послуги аналітики в комплексі з іншими послугами, наприклад, настроюванням контекстної реклами.

Оголошення від партнерів

Залишити коментар