Професія таргетолог

таргетолог Інтернет професії

Таргетолог – це фахівець, який займається налаштуванням таргетованої реклами в пошукових системах, соціальних мережах, рекламних системах. Це перспективна і затребувана професія, в якій є і аналітика, і творчість.

Робота таргетологом дає хороші можливості для кар’єрного зростання. Освоївши суміжні напрямки, можна дорости до високооплачуваної та відповідальної посаді інтернет-маркетолога. Або працювати на фрілансі, стати експертом і отримати можливість співпрацювати з великими брендами.

Хто такий таргетолог і чим він займається?

Таргетована реклама (від англ. target – мета, мішень) – реклама, яка показується тільки цільовій аудиторії рекламодавця. Клієнт задає певні параметри потрібної аудиторії (географія, вік, професія, інтереси і так далі).

Завдання таргетолога – налаштувати рекламу так, щоб вона привертала потрібну аудиторію.

Є різні системи таргетованої реклами. Ось деякі з них:

Таргетована реклама в Facebook.

Google AdWords – реклама в Google і його партнерської мережі.

Яндекс.Директ (зараз хіба працювати з зарубіжними ринками) – реклама в Яндексі і на майданчиках-партнерах. Фахівців з реклами в Яндекс.Директ ще називають директологами.

Інші системи.

Таргетологи ВК і Фейсбук

Окремо зупинимося на тому, хто такі таргетологи ВК і Фейсбук. Це фахівці, які налаштовують таргетингову рекламу на цих сайтах. Соцмережі ідеальні для такої реклами. Користувачі вказують в них свою стать, вік, сімейний статус, місце проживання, вступають у різні групи за інтересами. Це дозволяє тонко налаштовувати рекламу.

Ось як можуть виглядати етапи роботи спеціаліста:

 • Визначення цільової аудиторії, її характеристик (вік, географія і так далі). Наприклад, наш рекламодавець – магазин недорогих букетів з м’яких іграшок. Цільова аудиторія – юнаки 16-25 років. Клієнт працює в Києві.
 • Підбір таргетингів. Щоб серед величезного числа користувачів соцмережі знайти юнаків 16-25 років з Москви, виставляємо фільтр за віком, місту. Також можна поекспериментувати з сімейним статусом. Можливо, варто вибрати користувачів зі статусом «закоханий»?
 • Підготовка рекламних оголошень. Робимо різні варіанти.
 • Відстеження ефективності розміщення. Дивимося, що працює краще.
 • Коригування розміщення. Відключаємо або допрацьовуємо неефективні оголошення. Експериментуємо з малюнками, текстами, форматами.

Переваги та недоліки професії

Плюси професії фахівця з таргетованої реклами:

 • Рідкісне поєднання творчості і аналітики.
 • Хороша можливість зростання – за рівнем проектів і завдань, бюджетам, по кар’єрі (якщо працюєте в компанії).
 • В цій роботі головне для клієнта і роботодавця – ваше вміння думати. Неважливо, який вуз ви закінчили (або не закінчили). До речі, профільних факультетів з цієї спеціальності взагалі немає.
 • Висока затребуваність фахівців.

Мінуси:

 • Постійна робота за комп’ютером. Якщо ви непосидючі, швидко стомитеся.
 • Системи таргетованої реклами розвиваються і ускладнюються, що потребує від фахівців постійного підвищення кваліфікації.

Ще один нюанс роботи таргетолога, який можна віднести і до плюсів, і мінусів – мінімум спілкування. Цей фахівець набагато більше взаємодіє з контентом і цифрами, ніж з людьми. Комусь це подобається, комусь ні.

Як стати таргетологом? Чи можна освоїти професію самостійно?

Так, це цілком реально. Вивчіть загальну теоретичну інформацію: як працює таргетована реклама, як її налаштувати, як аналізувати результати і так далі. Пошукайте статті, освітні канали на YouTube (дивіться теми Контекстна реклама, SMM). Почитайте обговорення в профільних групах в соцмережах і на форумах. Після цього освойте інструментарій конкретної площадки, на якій плануєте працювати. Як правило, у майданчиків є докладні хелпи і довідники.

Якщо ви будете працювати з клієнтами безпосередньо як фрілансер, вам потрібно продумати, як презентувати свої послуги, які питання уточнювати у клієнта до початку роботи, що відповідати на запитання клієнтів. Пошукайте в інтернеті готові бріфи і опитувальники для клієнтів, вони повинні допомогти.

Також можна освоїти професію на курсах. Наприклад, в університеті «Нетология» фахівців по роботі з контекстною рекламою готують на курсах:

 • Навчання контекстній рекламі
 • Вивчання таргетованої реклами в соціальних мережах

На курсах освоїти професію вийде швидше, а рівень підготовки може бути вищим, ніж при самостійному вивченні. Якщо у вас виникнуть питання, можна звернутися до викладача, який допоможе розібратися в предметі.

Необхідні навички і знання

Знання правил та інструментарію конкретного майданчика, де треба буде працювати.

Володіння основними поняттями і термінами маркетингу (воронка продажів, CPA і так далі).

Здатність швидко вчитися і перебудовуватися. Вам потрібно постійно відслідковувати новинки цієї швидкозмінної сфери та впроваджувати їх.

Увага до деталей, допитливий розум, терпіння. Ви повинні будете самостійно вивчати функціонал систем та проводити аналітику.

Дуже знадобиться вміння працювати в Excel.

Скільки заробляють таргетологи?

У Києві в великій компанії штатний таргетолог може заробляти 30-50 тис. грн на місяць. Як правило, чим вище рівень оплати, тим більш складні завдання ставляться перед фахівцем. Так, зарплата 50 і більше тисяч передбачає, що працівник зможе вибудувати аналітику і деяку автоматизацію.

У регіоні штатний спеціаліст може заробляти близько 10-20 тисяч грн на місяць (якщо в регіоні взагалі є такі спеціалісти). Специфіка регіональних вакансій в тому, що таргетологу, швидше за все, доведеться виконувати додаткові функції. Наприклад, працювати з клієнтами або вести групи в соціальних мережах.

На фрілансі заробіток залежить від рівня проектів і працездатності. Ось приклад, скільки коштують послуги таргетолога. Налаштування кампанії в Яндекс.Директ у Ведення 10 проектів на фрілансі може приносити від 10-30 тис. грн стабільного доходу в місяць.

Крім фіксованої ціни за налаштування і ведення кампанії, практикується змішана оплата: фіксована частина плюс відсоток від бюджету (зазвичай 10-15% від витрат на рекламу).

Як шукати клієнтів і де знайти роботу?

Ви можете працювати як фрілансер і взаємодіяти безпосередньо із замовниками або влаштуватися в штат (в агентство або працювати на стороні клієнта). Розглянемо варіанти окремо.

1. Фріланс: як таргетологу знайти клієнтів?

 • зареєструватися, заповнити профіль і активно шукати проекти на біржах фрілансу,
 • переглядати проекти в групах по фрілансу в соцмережах,
 • спілкуватися в професійних групах, на форумах,
 • вести блог, групу, сайт, де розповідати про тонкощі роботи, викладати кейси,
 • вести свій канал на YouTube.

Способи 3, 4, 5 миттєво не принесуть клієнтів, але будуть працювати на формування вашого експертного статусу. З часом вас почнуть помічати клієнти, які хочуть працювати з професіоналом.

2. Працевлаштування в штат: як тартегологу знайти роботу?

 • переглядайте сайти вакансій, в тому числі можна розглянути варіант віддаленої роботи,
 • моніторте групи в соцмережах. Там теж можуть бути цікаві пропозиції.

Надіємось вас зацікавила професія таргетолога, спробуйте свої сили в цій ніші!

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар