Професія спеціаліст по контекстній рекламі

Спеціаліст по контекстній рекламі

Статтю оновлено:

Контекстна реклама – один з найпопулярніших видів реклами в Інтернеті. Тому фахівці, які вміють налаштовувати контекст, затребувані, а їх послуги добре оплачуються.

Навчитися професії спеціаліст по контекстній рекламі можна самостійно. Достатньо мати базові уявлення про рекламу, розбиратися в комп’ютерах і володіти аналітичним складом розуму.

Хто такий спеціаліст по контекстній рекламі і чим він займається?

Фахівці займаються налаштуванням контекстної реклами. Це такий тип реклами, при якому оголошення показують відповідно до тієї інформації, яка розміщена на сторінці (контекст), на якій перебуває людина. Системи контекстної реклами можуть також відштовхуватись від інтересів користувачів та інших важливих нюансів при виборі доцільних для показу оголошень.

Наприклад, якщо користувач шукає інформацію про розкрутку в інтернеті – показувати йому рекламу маркетингових агентств.

Щоб реклама показувалась цільовій аудиторії, треба правильно налаштувати рекламну кампанію. Така робота виконується спеціалістами по контекстній рекламі. Ці фахівці працюють з великими рекламними мережами, наприклад, Google AdWords та Яндекс.Директ. А дані системи належать великим пошуковикам.

Дізнайтесь хто такий лінкбілдер і як заробляти в цій сфері.

Плюси і мінуси професії спеціаліста по контекстній рекламі

Плюси:

 • Великий попит.
 • Можливість освоїти професію самостійно.
 • Можна працювати віддалено, із дому.
 • Можна працювати у великих компаніях, наприклад, в Гугл.

Мінуси:

 • Необхідність постійно розвиватися, щоб залишатися затребуваним.
 • Висока відповідальність, оскільки рекламодавці витрачають на рекламу великі гроші і важливо, щоб бюджет окупився.
 • Необхідність проходити сертифікацію, наприклад, Google AdWords, щоб підтверджувати кваліфікацію.

Необхідні навички і знання рекламіста

 • Базові знання в галузі реклами (необхідно розуміти, що таке цільова аудиторія, як її визначити для товару чи послуги, як потенційні клієнти здійснюють вибір продукту).
 • Вміння складати рекламні оголошення, здатні привернути увагу і викликати бажання перейти на сайт рекламодавця.
 • Аналітичний склад розуму.
 • Знання популярних систем контекстної реклами, зокрема, Яндекс.Директ і Google AdWords.
 • Вміння працювати в Excel. Дана програма необхідна для автоматизації налаштування контекстної реклами, а також аналізу отриманих результатів.
 • Бажано наявність сертифікатів, що підтверджують Вашу кваліфікацію.

Скільки заробляють фахівці по контекстній рекламі?

Налаштування однієї рекламної кампанії у приватного фахівця коштує від 1 до 7-10 тис грн. За ведення кампанії беруться додаткові гроші, але вже кожен місяць. Один експерт без проблем може співпрацювати з кількома компаніями і заробляти при цьому в середньому від 20 до 40 тис. грн. в місяць. Прибуток більш просунутих фахівців може бути вищим, оскільки є вже своя база клієнтів та береться вища оплата роботи.

Для спеціаліста по контекстній рекламі важливо мати успішний досвід налаштування та ведення кампаній, який можна показати потенційним клієнтам. На ринку цінуються фахівці, здатні налаштовувати ефективні кампанії, зменшити витрати на рекламу при зростанні числа продажів і звернень в компанію рекламодавця.

Як стати спеціалістом по контекстній рекламі?

Є кілька варіантів:

 1. Можна освоїти ази самостійно, переглядаючи освітні канали і офіційні довідкові матеріали Яндекс.Директ і Google AdWords. Потім спробувати влаштуватися в рекламне агентство для отримання практики та напрацювання досвіду.
 2. Можна пройти курси по контекстній рекламі. Це дасть Вам базову підготовку, необхідні новачкові навички і зв’язки з практикуючими фахівцями. Наприклад, такі курси:
 • Основи Google AdWords – безкоштовний курс по системі контекстної реклами Google AdWords. Познайомить вас з основами налаштування рекламних кампаній.
 • Контекстна реклама: як витягти максимум для бізнесу – просунутий курс з контекстної реклами. Навчання платне.

Де шукати роботу?

Можна подивитися вакансії на сайтах агентств, які займаються настройкою контекстної реклами у Вашому місті.

Якщо Вас цікавить кар’єра приватного спеціаліста і ви бажаєте працювати на себе, знайти проекти можна на біржах фрілансу. Там потенційні клієнти публікують проекти для фахівців різного профілю.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (8 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про