Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Де знайти клієнтів для веб-студії: покрокова інструкція + 5 каналів залучення замовників

Де знайти клієнтів для веб-студії

Статтю оновлено:

У цій статті ми поговоримо про те, як знайти клієнтів для веб-студії, якщо ви займаєтесь створенням сайтів під замовлення. Пошук клієнтів в інтернеті – цікава задача. Для будь-якого бізнесу є безліч способів залучення уваги, які можуть вилитися в замовлення або корисні знайомства.

У цій статті я постараюся відповісти на питання, як і де шукати клієнтів для веб-студії, розгляну основні канали залучення і розповім про те, коли найлогічніше відкривати веб-студію.

Де шукати клієнтів для веб-студій

Спочатку давайте поговоримо про доступні канали залучення клієнтів для веб-студій. Їх всього 5.

Власний сайт

Найважливіший атрибут сучасних веб-студій. Без хорошого сайту можна забути про залучення клієнтів і взагалі про надання будь-яких послуг . За допомогою власного ресурсу ви вирішуєте відразу 3 проблеми:

  • Розповідаєте, чим займаєтеся, які у вас розцінки.
  • Надаєте приклади своїх робіт.
  • Можете самостійно залучати клієнтів на створення сайтучерез пошукові системи і контекстну рекламу.

Сайт веб-студії повинен бути продаючим. Якщо клієнт прийшов до вас, значить, потрібно закрити його на угоду, попутно розповівши про те, що ви для нього – найкращий варіант вирішення проблеми.

Контент-маркетинг

Досить ефективний спосіб залучення клієнтів. Ви публікуєте на своєму сайті або сторонньому ресурсі (авторитетному у вашій ніші) матеріали, які можуть бути корисні потенційним клієнтам.

Наприклад, на сайті Діджитал-агентства є стаття «Чому не варто замовляти тексти як у Apple?» З чітким і аргументованим поясненням.

Такі тексти показують вашу експертність. Потенційні замовники можуть прийти до вас спочатку за консультацією, потім і з конкретними завданнями, а колеги поширюватимуть ваші матеріали.

Сайти фрілансу і подібні біржі

Сайти фрілансу – непогане джерело замовлень для фахівців будь-якого рівня. У тому числі вони підходять і для хороших агентств, які тримають в штаті декількох крутих фахівців з кожного профілю. Популярні сайти фрілансу:

  • Freelancehunt;
  • ru;
  • WorkZilla;
  • Weblancer.

Я не раз бачив картину, як у фахівців з ТОП-10 за різними профілями у фрілансі є свої команди, які виконують цілий комплекс завдань. В основному це повноцінна розробка сайтів. Попутно вони можуть дати контакти людини, яка напише хороші тексти.

Нетворкінг

Нетворкінг – побудова ділових зв’язків навколо себе. Навіть коли ви просто спілкуєтеся в соціальних мережах, відповідаєте на коментарі, ви можете вибудовувати повноцінну мережу зі знайомих.

Банальний приклад: ви прокоментували запис у вашій професійній спільноті, показали, що розбираєтеся в темі і є експертом. Наступного разу до вас звернуться безпосередньо або колеги, які захочуть отримати відповідь на питання, або замовники. Кожен з варіантів хороший.

Для власників і менеджменту веб-студій дуже корисно залишати записи і коментарі на авторитетних порталах або в тематичних групах в соцмережах. Це, знову ж таки, показує вашу експертність, ви ростете як фахівець в очах колег і замовників. Вас можуть рекомендувати знайомим.

Спілкування з клієнтами в реальному житті

Про цей спосіб залучення клієнтів багато хто забуває. Напевно у кожного є знайомі, яким щось потрібно зробити, і ви можете з цим допомогти. У мене було 2 такі ситуації:

Роботодавцю мого знайомого потрібно було опис в групу. Я прийшов з ноутбуком, ми з ним швидко все зробили, і потім він замовив ще пару текстів.

У 16 років я працював у відділі продажів на заводі (просто сидів на телефоні) і розговорився з їх СЕО-фахівцем. Коли він дізнався, чим я займаюся, підкинув ще пару замовлень.

І це у мене, людини, яка просто займається текстами. У власника веб-студії серед знайомих точно знайдуться бізнесмени, яким потрібен свій сайт. Головне, пояснити їм, що це допоможе продажам.

Кожен із способів залучення, описаний в цій статті, важливий для створення гарного потоку клієнтів. Якщо у вас багато клієнтів, ви можете вибрати, якщо ні, ви змушені брати те, що дають.

Де брати клієнтів для нової веб-студії: покрокова інструкція

Тепер перейдемо до повноцінного покрокової інструкції по залученню клієнтів для молодої веб-студії.

Крок 1. Створюємо власний сайт

Чим краще виглядає ваш сайт, тим більше у вас буде клієнтів, тому не варто шкодувати сил і часу для того, щоб створити своє “обличчя” в інтернеті. Після створення потрібно протестувати, перевірити всі косяки і почати заповнювати продаючими текстами . Важливо розповісти, чим ви відрізняєтеся від інших студій, як допоможете вирішити проблему, які у вас головні переваги.

Ще до створення сайту вам потрібно придумати, яке у вас буде УТП (унікальна торгова пропозиція) . Це все ті переваги, які допоможуть вам виділитися серед безлічі конкурентів.

Якщо у вас в штаті немає фахівця по текстам, краще замовити статті у перевірених авторів.

Крок 2. Наповнюємо сайт контентом

Після початкового наповнення основної інформації, контактів і створення продаючих описів ваших послуг потрібно створити якісний контент, який теж приведе до вас клієнтів.

Розповідайте про все, що може допомогти вашим потенційним клієнтам. Не варто думати, що вони зможуть все зробити самі виключно за вашими методиками. Просто презентуйте себе як фахівця, розкривайте свої знання і досвід.

Дуже важливо приділити увагу власному портфоліо. Кращий варіант: скопіювати підхід у Артемія Лебедєва. Він показує кожен етап роботи над проектом.

Продовжуйте публікувати матеріали на протязі всієї роботи студії. Клієнти приходять до типової помилки? Розкажіть про неї. Клієнти не зовсім розуміють, як щось працює? Дайте докладну інструкцію.

Тут же можна запускати рекламну кампанію. Найкраще використовувати контекстну рекламу на ваш регіон.

Крок 3. Створюємо групу в соціальних мережах

Коли ви повністю розібралися з сайтом і випустили кілька корисних статей, настав час їх поширювати. Створіть власну групу і почніть викладати в ній корисні статті. Ваше завдання: домогтися максимальної кількості переглядів і репостів.

Найкраще працювати в Фейсбуці та Інстаграмі. Це дві найприбутковіші для бізнесу соцмережі.

Поширювати матеріали – досить просто. Пишіть коментарі, пропонуйте свої записи в професійні спільноти, піднімайте в них потрібні теми. Все зводиться знову ж до одного: покажіть свою експертність, зацікавте читачів і своїх потенційних клієнтів.

Крок 4. Намагаємося обростати корисними зв’язками

Викладайте матеріали, коментуйте записи в професійних співтовариствах, розповідайте всім про те, що ви є і робите свою роботу професійно. Підказуйте щось менш досвідченим колегам, радьтеся з професіоналами.

Таке обростання зв’язками дасть вам рекомендації. Хтось відправить своїх клієнтів до вас, хтось дасть кілька замовлень, хтось поширить матеріали, і по них до вас прийдуть потенційні клієнти.

Зв’язки і сарафанне радіо – одні з кращих джерел клієнтів.

Коли варто відкривати веб-студію

Тепер відійдемо від теми пошуку клієнтів і торкнемося ще одного важливого питання: “А коли слід відкривати веб-студію?” На якому етапі розвитку в своїй професії, при якому навантаженні і потоці клієнтів? Є 2 варіанти.

Перший:  у вас стабільний потік клієнтів, які добре платять. Але чисто фізично відсутня можливість закривати всі проекти вчасно, а втрачати гроші і корисні контакти не дуже хочеться. Адже велика ймовірність того, що яким би ви не були крутим фахівцем, від вас підуть і передадуть справи іншому, якщо ви один-два рази відмовитеся через високе завантаження.

Тут веб-студія виступає в ролі елемента масштабування власної професії. Ви просто збільшуєте кількість рук за рахунок грамотного управління роботою всього колективу. Навчаєте нових співробітників, залучаєте професіоналів і самі попутно працюєте над найважливішими проектами. 

Другий : ви запрограмовані на багато спеціалізацій, вмієте працювати в декількох напрямках, але клієнти віддають перевагу вузьким фахівцям. А для роботи над цілими проектами потрібно агентство. Ви будете витрачати менше часу, сконцентруєтеся самі на вирішенні складних завдань і зможете залучати більше кваліфікованих вузьких фахівців. В цьому випадку ви самі виступаєте в ролі контролюючого органу і начальства, яке прекрасно розуміє, як і що треба робити.

Це теж цілком робочий варіант для відкриття веб-студії. Ви наймаєте додаткових фахівців, щоб закривати проекти вчасно. Якщо необхідно, навчаєте їх, і разом працюєте над повноцінними завданнями, що не доручають одному фрілансеру.

Створення сайтів – штучний продукт. І для того щоб просувати свої послуги дорого, потрібно мати багато клієнтів. Більше вибору, більше можливостей і цікавих завдань. І, відповідно, більше грошей. Тому, використовуйте всі канали залучення, грамотно закривайте клієнтів на операції і доводьте всім свою майстерність прикладами робіт. 

 

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про