Сайт Weblancer – популярна біржа фрілансу в Україні – огляд, переваги і недоліки + як працювати

Weblancer біржа фрілансу

Фрілансери сьогодні почувають себе більш-менш впевнено: різних сайтів для пошуку роботи досить багато, домовленості підкріплюються «безпечними угодами», а знайти завдання, маючи достатній рівень кваліфікації, — взагалі не проблема.

Так, є певні нюанси для новачків, потрібно вміти вибирати клієнтів і т. п. Але в цілому складнощів набагато менше, ніж було років 5-10 тому. Сьогодні пропоную розглянути одну з найстаріших бірж фрілансу — Weblancer.net. У цьому огляді розповім чим виділяється даний проект і як з ним взаємодіяти.

Увага! Одним із основних плюсів буде вивід зароблених грошей на картку Приватбанку. Такий варіант є далеко не на всіх фліланс-біржах.

До речі, нещодавно сайт Weblancer запустив нову версію дизайну з більш сучасним приємним зовнішнім виглядом і деякими поліпшеннями по функціональності. Саме час їх оцінити.

 • Нижче поговоримо про такі моменти:
 • Загальні можливості проекту.
 • Переваги сервісу…І його недоліки.
 • Як працювати в системі Weblancer.
 • Заповнення профайлу.
 • Пошук завдань і заявки.

Огляд сервісу для фрілансерів Weblancer та його особливостей

Сайт почав свою діяльність ще в 2003 році і з невеликої і не дуже популярної біржі перетворився на справжнього гіганта. Weblancer — біржа фрілансу в Україні номер один, де ви зустрінете виконавців і замовників з усього пострадянського простору. Не дивлячись на географічну приналежність, проект цілком можна вважати актуальним для рунета (причому він точно входить в ТОП-5).

За статистикою за весь час тут зареєструвалося майже 1 млн. користувачів, які виконали понад 188 тисяч замовлень. Працювати в системі можна за такими напрямками:

 • Адміністрування — тех. підтримка, наповнення, сисадмін.
 • Веб-програмування – інтернет-магазини, верстка і CMS, веб-розробка, тестування і сайти під ключ.
 • Просування (SEO) — – пошукова розкрутка, SMM, контекст.
 • Веб-дизайн і інтерфейси — іконки, банери, мобільні додатки, дизайн сайтів, інтерфейси ігор і т. п.
 • Програмування ПЗ – різні види програмування, БД, 1С, створення ігор і мобільних додатків.
 • Графіка і фотографія — ілюстрації, обробка фото, шрифти, зйомка, 3D.
 • Поліграфія і айдентика – логотипи / знаки, зовнішня реклама, верстка поліграфії, дизайн продукція, фірмовий стиль.
 • Тексти і переклади – Копірайтинг/рерайт, сценації, вірші/проза, Неймінг, що продають тексти і т. п.
 • Аудіо, відео та мультимедіа — анімація, аудіо – та відеомонтаж, озвучування, презентації, музика.
 • Архітектура та інжиніринг — інтер’єри, ландшафтний дизайн, картографія, креслення.
 • Управління та менеджмент – менеджер проектів або продажів, HR.
 • Навчання і репетиторство — Реферати, курсові, тести, уроки.
 • Економіка, фінанси і право — бухгалтерські або юридичні послуги.

Як бачите, на сайті Weblancer роботи хоч відбавляй. У самому верхньому меню є список всіх завдань, каталог фрілансерів, посилання на форум (непогане, ДО РЕЧІ, співтовариство).

В якості виконавця ви можете:

 • брати окремі проекти;
 • відгукуватися на вакансії з постійним окладом;
 • брати участь у конкурсах.

Як правило, найчастіше конкурси проводяться на створення логотипів, слоганів та інших складових бренду. Проекти орієнтовані на разові завдання (доробка сайту, наприклад), а вакансії — постійна співпраця. З точки зору останнього варіанту дана біржа фрілансу в Україні для користувачів початківців вважається однією з найкращих.

реєстрація

Переваги сервісу

Почнемо з незаперечних переваг, якими володіє сайт Weblancer.net:

 1. Вік та репутація

Проекту вже багато років, я б назвав його “старою школою” фрілансу. Механізм роботи відточений, перевірений і підігнаний під вимоги виконавців і замовників, можна сказати збалансований. При цьому все досить просто і стандартно, підійде і новачкові, і досвідченому юзеру. Розберетеся в деталях за пару годин.

 1. Ком’юніті

Вище я побіжно вже згадував наявність в біржі Weblancer спеціального форуму для спілкування виконавців. Якщо у вас виникнуть питання на початковому етапі роботи, задайте їх колегам «по цеху». Крім того, там можна виставити свої праці для оцінки або ж почитати про різні нюанси, пов’язані з діяльністю фрілансера: вивід заробітку, вигідне використання електронних обмінників, юридичні деталі, пошук замовників і т. д. Обговорення досить активне.

 1. Безпека облікового запису

За це також варто похвалити сервіс. Дана біржа фріланса в Україні та інших країнах СНД має таку фішку, як прив’язка до IP-адреси (це означає, що ніхто крім вас не зможе вивести гроші). Також фінанси обох сторін захищені наявністю функцій безпечної угоди і арбітражу. Доступно відновлення паролю по SMS.

 1. Різні платні послуги

Як і в багатьох інших системах, тут є додаткові фішки, за які доводиться платити. В даному контексті позитивний момент полягає в тому, що ви самі обираєте оптимальну «схему витрат»:

 • купівля окремих заявок;
 • оплата тарифного плану помісячно;
 • замовлення реклами своїх послуг.

Загальна сума витрат у Weblancer.net залежить від того, які категорії робіт збираєтеся активувати. Припустимо, що ви копірайтер/перекладач і захоплюєтеся неймінгом. В такому випадку, вибравши потрібні категорії вийде, що будете повинні заплатити 8 доларів (за місяць) за даними напрямками. Бути веб-розробником, наприклад, виходить трохи дорожче:

Слід зазначити, що в мережі є і сервіси за типом магазину послуг Kwork, де подібна абонплата не стягується.

 1. Заробіток на рефералах

Компенсацією до попереднього пункту можна назвати партнерську програму. Біржа віддаленої IT роботи Weblancer.net — одна з дуже не багатьох, у кого є така фішка (і досить щедра). Отримуватимете 25% від доходу сервісу із залучених вами користувачів.

 1. Оновлення

Приємно, що розробники продовжують якось допилювати і покращувати своє дітище. По-перше, як я вже сказав вище, нещодавно запустилася нова версія дизайну сайту. По-друге, є кілька приємних фішок, що з’явилися останнім часом: push-повідомлення, посилання на соц.мережі в профілях, збільшено число заявок до 50-ти. Сподіваюся, далі буде ще багато цікавого.

Недоліки системи Веблансер

Самим очевидним недоліком є те, що ви повинні платити за право працювати «на повну силу», купуючи заявки або постійний тариф. Варіант співпраці з разовим і не частим підробітком виходить не особливо вигідним. Хоча, слід зауважити, що новим зареєстрованим учасникам система дає стартовий бонус – 50 заявок по всіх напрямках. Плюс виконавці можуть брати участь в конкурсах і подавати запити на вакансії абсолютно безкоштовно.

Сюди ж можна було б додати різні «страшилки» про суворість адміністрації, але судячи з особистого досвіду і історіями на форумі, переважна більшість подібних випадків блокування є справедливими. Якщо ви ведете себе адекватно, чесно, не порушуєте правил сервісу або умов угоди, не спамите і т. п., то ніяких проблем не буде.

Як працювати на біржі Weblancer

Після огляду всіх плюсів і мінусів подивимося як працювати новачкові в Weblancer.net, брати замовлення, шукати клієнтів і з чого почати. В ході реєстрації обов’язково вводите достовірні дані, тому що пізніше ПІБ і дату народження можна змінити тільки через адміністрацію. Використання реального імені, як і розміщення особистої фотки, покращує лояльність з боку замовників. Також для того щоб отримати доступ до повного функціоналу сервісу необхідно підтвердити номер мобільного телефону.

Перед тим як переходити до пошуку замовлень, потрібно обов’язково заповнити ваш профіль. Немає сенсу відправляти заявки без попереднього опису своїх навичок і додавання портфоліо.

Тут потенційні замовники зможуть бачити статистику по активності фрілансера за останній рік. Під нею розташовується опис послуг, можливостей, навичок та іншої інформації про працівника. Подивіться як оформлена сторінка у найуспішніших користувачів і зробіть схожим чином.

Заповнення профілю

Насамперед, розміщуєте дані про себе – для цього клікаєте по іконці / логіну в правому верхньому куті сторінки і потрапляєте на особистий обліковий запис. Там побачите кнопку «Змінити резюме».

У тексті потрібно вказати свої навички, спеціалізацію, вартість виконання тих чи інших завдань, досвід роботи, контакти і т. п. Деякі користувачі ставлять посилання на персональні блоги або інші онлайн резюме. Адміністрація Weblancer ставиться до цього цілком нормально. Оформляйте сторінку акуратно з відступами і списками.

На другому кроці переходимо в меню “Аккаунт « – » Я фрілансер” і потрапляємо в розділ, де можна задати деяку додаткову інформацію про себе. Крім неї тут є:

 • вибір тарифного плану;
 • перегляд власних заявок;
 • портфоліо;
 • ціни на послуги;
 • оплата комісії сервісу;
 • статистика і рейтинг.

Weblancer – додавання цін і послуг

Вказуйте свою погодинну ставку і мінімальне замовлення (за ціною і часом). Також вибирайте категорію завдання і напишіть невеликий її опис. Нічого складного.

На сторінці портфоліо параметрів у записі трохи більше.

Разом з описами, завантажуєте файли зі своїх робіт — приклади макетів, текстів, банерів, сайтів і т. п. При бажанні можна ставити зовнішні посилання. Також є опція завантаження роликів, документів, HTML і ін Розміщуйте найкращі фріланс проекти, які б максимально добре відображали ваші професійні навички (чим більше, тим краще).

Пошук роботи в Weblancer.net

Після додавання особистої інформації, списку послуг і портфоліо, ви можете ознайомитися із завданнями на біржі. Вам, як новачкові, будуть доступні безкоштовні 50 заявок: 5 відразу, інші — як тільки заповните профіль.

Переходимо в розділ «Робота». Тут:

Зліва відображається список всіх завдань з коротким описом.

Праворуч можна переглядати їх за категоріями і типами: вакансії, конкурси, проекти.

Там же є фільтри, що дозволяють залишити на сторінці тільки потрібні розділи.

А ще в сайдбарі виконується пошук по замовленнях, наприклад, тільки по WordPress.

Доступна відправка завдань на E-mail. Або можна налаштувати отримання RSS на Пошту за певним ключовим запитом через IFTTT.

На сторінці з описом проектів відправляєте заявку, вказавши приблизну ціну і терміни. Причому на сайті Weblancer є 2 типи запитів:

 • попередні, які клієнт не зможе прийняти;
 • остаточний.

Перші підходять в якості демонстрації наміру взятися за роботу. Уточніть ваші деталі з замовником (тих завдання, процедуру виконання і т. п.), після чого відправляйте остаточну заявку. Або можна зробити її спочатку, якщо немає додаткових питань до завдання.

Після вибору вас в якості виконавця приступаєте до виконання завдання. А по його завершенню — отримуєте зароблені кошти, залишаєте відгук про співпрацю або, якщо потрібно, звертаєтеся в арбітраж. Останній допоможе вирішити спірні питання і захистить клієнтів і фрілансерів від недобросовісних користувачів.

Пару підказок по Weblancer.net новачкам:

 • Загляньте в розділ «Допомога» — там представлені всі актуальні питання по операціях і управління акаунтом.
 • Форум – не менш корисне джерело інфи.
 • Переходьте на Youtube канал сервісу — всі основні завдання там розглянуті.
 • У самому нижньому правому куті є посилання на Техпідтримку (якщо нічого з перерахованого вище, вам не допомогло).

Підсумки

Для старту — реєструйтеся в Сайті Weblancer і заповнюйте свій аккаунт: загальну інформацію, ціни, портфоліо. Переходьте в розділ робіт і шукаєте відповідні замовлення, паралельно оформляючи підписку на пошту. Використовуйте безкоштовні 50 заявок щоб знайти перших клієнтів. Намагайтеся максимально якість виконувати завдання, тому що на будь-якій біржі фрілансу України  для початківців важливо спочатку зробити собі ім’я, отримати хороші відгуки, а потім клієнти підтягнуться.

Якщо у вас є питання, доповнення або особисті відгуки про Weblancer.net біржу віддаленої IT роботи, пишіть нижче.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про