7 способів гарантовано втратити замовлення. Не допускайте цих помилок

як не втратити замовлення Фріланс

Відповідаючи на проекти замовників на біржах або сайтах, фрілансери іноді допускають помилки, які гарантовано позбавлять їх замовлення. Давайте розберемося, як не варто відповідати на проекти замовників, і чому не треба так робити, щоб не втратити замовлення.

1. Недотримання вимог замовника щодо відгуку на вакансію

Якщо замовник вказав, яку інформацію потрібно додати у відповідь на вакансію, вишліть всю зазначену інформацію. Недотримання прохання замовника буде розцінено як неуважність, а замовник, швидше за все, не буде розглядати такий відгук.

Що робити, якщо ви не можете надати те, що просить замовник? Наприклад, замовнику потрібні приклади текстів про мотоцикли, а ви на цю тему ніколи не писали. Знайдіть у себе в портфоліо статті на максимально близькі теми, наприклад, про автомобілі. У супровідному листі напишіть, що прикладів статей на задану тему у вас немає, але є матеріали на близьку тему (визначте тему і додайте приклади до листа).

2. Відсутність супровідного листа

Іноді автори відправляють замовнику резюме, приклади робіт або розцінки без супровідного листа. Замовнику приходить порожнього листа з вкладеними файлами, або лист з сухою інформацією виду: «розцінки 50 грн. за 1000 знаків, пишу до 10 000 знаків в день, оплата на Вебмані».

Така відповідь показує, що ви доклали мало зусиль для отримання роботи, не цінуєте замовника або лінуйтеся щось написати про себе. Щоб цього уникнути, напишіть в листі невеликий супровідний текст, наприклад: «Доброго дня! Знайшов вакансію …. (посилання на вакансію). Прошу розглянути моє резюме і приклади робіт. З повагою, …».

3. Питання «Працівники ще потрібні?»

99% відсотків замовників проігнорують такий лист. Якщо вакансія відкрита, значить, фрілансери, швидше за все, потрібні.

Якщо вакансія вам дійсно цікава, але ви сумніваєтеся, чи актуальна вона, все одно відправте повноцінну відповідь. Навіть якщо замовник вже знайшов фахівця, але ваша кандидатура його зацікавить, він може взяти вас на замітку чи задати вам інший проект.

4. Питання «Чи можна докладніше?»

Якщо ви хочете щось уточнити, задавайте конкретні запитання в листі замовнику. Наприклад, скільки знаків потрібно писати в день, як проводиться оплата за кожен матеріал або раз на місяць, на які теми потрібно буде писати. Без конкретних питань лист, швидше за все, залишиться без відповіді, оскільки замовнику неясно, що саме ви хочете дізнатися докладніше.

5. «У мене немає досвіду»

Не потрібно акцентувати увагу замовника на відсутність досвіду. Припустимо, ви копірайтер. Щоб з чогось почати, напишіть кілька текстів на різні теми, і показуйте ці роботи замовникам в якості прикладів. Для оцінки замовником якості вашої роботи не важливо, написані ці тексти для реальних клієнтів або для гіпотетичних.

6. Помилки і друкарські помилки

Наявність помилок в супровідному листі, резюме, приклади робіт може навести замовника на думку про неграмотність і неуважність фрілансера, особливо якщо ви пропонуєте послуги копірайтера, автора, редактора. Ретельно перевіряйте все, що пишете замовнику. Можна попередньо копіювати текст супровідного листа текстовий редактор (Word). Якщо в тексті є помилки, редактор їх виділить.

7. Кілька листів

Не потрібно відправляти лист одному і тому ж замовнику кілька разів, це буде сприйнято негативно. Якщо замовник не відповів, можливо, він ще не прочитав лист, або обрав іншого кандидата (що теж нормально, оскільки відгуків замовникам приходить багато), або відмовився від проекту, або щось ще. У будь-якому випадку, дублювати лист не варто.

Уникнути перерахованих помилок, ви зможете отримати більше замовлень. Вигідних вам проектів!

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар