Заробіток за допомогою інтернет-магазину одягу: з чого почати?

Ця стаття буде вам цікавою, якщо ви плануєте відкрити інтернет-магазин одягу. Перевага такої ідеї в тому, що роздрібна торгівля вважається доступним варіантом підприємницької діяльності. Вона не вимагає поглиблених знань і великих матеріальних вкладень для старту.

Згідно зі статистикою, ринок одягу щороку збільшується на 20 відсотків, адже мода не стоїть на місці і люди прагнуть завжди виглядати стильно. Більше того, витрати на відкриття подібного бізнесу можуть бути зменшені завдяки відмові від стаціонарної точки продажів. Про те, як відкрити власний магазин одягу в інтернеті, ми розповімо у сьогоднішній статті.

Чи вигідно мати свій інтернет-магазин?

Будь-який бізнес – це певні ризики, серед яких можна виділити високу конкуренцію, малу кількість відвідувачів, різні збої в постачанні товару і доставки її покупцям, проблеми з платіжними системами. Ці ризики можуть торкнутися і тих, хто планує відкрити інтернет-магазин одягу. Однак при відкритті наземної точки продажу одягу розмір інвестицій зростає в 2-4 рази через вартість оренди і заробітну плату співробітників. Тому інтернет-магазин для бізнесмена-початківця є хорошим способом спробувати свої сили у підприємницькій діяльності.

Що стосується товару, то все більше людей віддають перевагу замовленню речей онлайн. Тому ніша інтернет-магазину одягу виглядає досить перспективною. Але одного бажання і стартового капіталу мало для того, щоб побудувати успішний бізнес. Перш за все необхідно вивчити ринок конкурентів і можливий попит. Не варто покладатися лише на свою думку, інакше втрати грошей вам не уникнути.

Етапи створення інтернет-магазину

Необхідно визначити цінову категорію товару, щоб зрозуміти, хто є вашими потенційними покупцями: клієнти з високими доходами або середній клас, спортсмени-любителі або професіонали.

Крім того, потрібно вибрати сегмент ринку одягу, який ви збираєтеся зайняти, а саме:

  • жіночий одяг – цей сегмент в інтернеті представлений дуже широко, оскільки саме представниці прекрасної статі найчастіше роблять подібні покупки. Але ця ніша досить конкурента.Щоб обійти конкурентів потрібно вивчити їх сайти, асортимент та запропонувати більш вигідні варіанти. Іноді достатньо зробити безкоштовну доставку, щоб покупець придбав річ на вашому ресурсі.
  • чоловічий, сімейний одяг – подібні інтернет-магазини не так популярні в мережі;
  • дитячий одяг — такі товари в інтернеті замовляють з побоюваннями, батьки воліють підбирати речі для своїх чад в торгових центрах і спеціалізованих магазинах. Винятком можуть слугувати інтернет-ресурси великих мереж, якість яких вже знайома для покупців. Бізнесмену початківцю знайти клієнтів буде тут непросто;
  • спортивні речі – з кожним роком стають все популярнішими серед любителів онлайн-шопінгу. Фанати різних видів спорту скуповують футболки, спортивні костюми, атрибутику улюблених команд. Крім цього, популярністю користується одяг для спортивного залу, який в звичайних магазинах коштує набагато дорожче;
  • спецодяг – незвичайний ринок, тут працюють з великими замовленнями. Щоб не прогоріти, треба ближче познайомитися з цим сегментом бізнесу: побувати на фабриках, де виробляють подібну одяг, з’ясувати частоту попиту, визначити провідних виробників.

Найбільш перспективними напрямами для інтернет-магазинів одягу є товари для жінок і спортсменів, але і тут є ризики залишитися біля розбитого корита на тлі високої конкуренції. Вивчіть схожі магазини, важлива кожна дрібниця, адже їх прорахунки повинні обернутися вашим прибутком. Не варто серйозно занижувати ціни на схожі речі, краще знайти свій унікальний товар, який слабо представлений в асортименті інших онлайн-бутіків.

Постачальник – основний партнер бізнесу

Визначившись з видом товару і його ціновою категорією, потрібно переходити до пошуку постачальників. Особливість ринку одягу така, що тут пропозицій навряд чи менше, ніж споживачів. Це друковані каталоги, інтернет-видання, всілякі виставки та інше. При пошуку постачальників, намагайтеся оминути посередників.

Пам’ятайте: великі фабрики будуть наполягати на великих обсягах партій, що може стати проблемою для бізнесмена-початківця.

Інший нюанс при виборі постачальника – якість товару, що купується. Вже нікого не цікавить одноразовий одяг, який розповзається по швах при першій примірці. Тому варто звернути увагу на якість пропонованих речей, різноманітність асортименту і сезонність товару.

Пам’ятайте: щоб торгувати одягом, потрібно стежити за модою і бути в курсі її останніх тенденцій.

Якщо ви вирішили відкрити інтернет-магазин одягу і обираєте постачальників, непоганим варіантом буде замовлення одягу оптом з Китаю. Асортимент, пропонований китайськими виробниками широкий. І тут також є якісні речі. Однак, якщо ви дорожите своєю репутацією, то не треба гнатися за дешевизною. Обирайте середню цінову категорію.

Доставка замовлення може здійснюватися однією з численних транспортних компаній. Вони беруть на себе розмитнення і навіть сертифікацію речей. Терміни залежатимуть від відстані, способу доставки і можуть скласти від 7 днів до 1 місяця. В середньому термін виконання замовлення з Китаю від подачі заявки до надходження на склад магазину займе близько двох місяців.

Якщо ви дорожите репутацією свого магазину, то не потрібно купувати дешеві товари і продавати їх в десятки разів дорожче

Як відкрити інтернет-магазин одягу: створення сайту

Створення сайту інтернет-магазина – найбільш відповідальний момент в цьому бізнесі. Зараз зустрічаються безліч пропозицій по створенню сайту для торгівлі одягом, в тому числі і безкоштовні варіанти. Однак варто розуміти, що стандартний конструктор не приверне великої кількості клієнтів, може не потягнути великого обсягу інформації.

Пам’ятайте: В інтернет-магазині повинні бути доступні декілька способів оплати за товар: готівкою при отриманні, банківською картою, інтернет-гаманцями.

Створення повноцінного сайту для починаючого підприємця може бути накладним. Вартість створення інтернет-магазину становить від 30 до 100 тисяч грн. Чим більше можливостей надає бізнесмен своїм покупцям, чим яскравіше виглядає ресурс, тим дорожчим буде його вартість.

Якщо підприємець не готовий викласти таку суму, можна звернутися до існуючих інтернет-магазинів, які здаються в оренду. З власником інтернет-магазину з самого початку потрібно обговорити можливість викупу сайту, якщо справи магазину підуть в гору.

Пам’ятайте: Для розміщення інтернет-магазину краще всього придбати власний домен, це додасть впевненості у покупців в серйозності ваших намірів.

Логістика – парус для бізнесу

Ми підійшли до досить складного аспекту просування інтернет-магазину – це логістика. Адже відкрити двері – ще не означає почати працювати. Потрібно синхронізувати всю систему функціонування магазину. Наприклад, товар повинен вчасно доставлятися, десь зберігатися, при відправці упаковуватися і розсилатися за адресами. Тобто потрібно продумати:

  • регулярність замовлень;
  • способи доставки;
  • наявність складу та сортувальної дільниці.

При подачі заявок доведеться враховувати час руху товару в дорозі і сезонність. Наприклад, якщо замовлення йде більше місяця, то літні товари потрібно замовляти ранньою весною.

Всі ці пункти повинні бути освітлені і прораховані в бізнес-плані.

Щоб прискорити процес доставки, потрібно надати покупцеві можливість одержання товару за допомогою кур’єрської служби

Рентабельність та окупність

В залежності від суми витрат на створення інтернет-магазину і закупівлі товару, окупність в даному бізнесі може займати від 1 до 12 місяців. Адже рентабельність подібного проекту в залежності від вибраної вами роздрібної націнки може скласти від 100 до 700 відсотків. Однак, якщо ви плануєте створити міцний бізнес, то потрібно буде створити власний якісний сайт, а націнка на товар не повинна перевищувати 200 відсотків. Не варто прагнути заробити якомога більше за допомогою одного клієнта, необхідно налагодити потік замовлень. Це дозволить бути конкурентоспроможним гравцем на ринку інтернет-магазинів одягу.

Реєстрація

Перед тим як відкрити інтернет-магазин одягу, необхідно зареєструватися в якості приватного підприємця. Систему оподаткування вигідніше обрати спрощену.

Чи наймати персонал

На початку трудової діяльності вам доведеться майже всю роботу виконувати самостійно. Доставку товару у віддалені райони краще здійснювати поштою. Коли обсяги продажів зростуть, доведеться задуматися про найманих працівників: адміністратора інтернет-магазину, комірника, кур’єра. Адміністратор може працювати віддалено, приймаючи дзвінки і оформляючи замовлення з подальшою передачею його комірнику. Складський працівник стежить за наявністю товару, а також передає замовлення кур’єрові, який відвозить його клієнтам або в транспортну компанію.

Просування сайту і залучення клієнтів

Якщо ви бажаєте відкрити інтернет-магазин одягу і отримувати регулярні замовлення, то варто замислитися про його просування. Можна використовувати візуальну рекламу на міських банерах і плакатах, замовити ролик на ТБ або радіо. Проте найефективнішим способом для залучення покупців і збільшення продажів в інтернет-магазині є контекстна реклама і пошукове просування. Для просування інтернет-магазину використовують контекстну рекламу.

Реклама, звичайно, більш дорогий продукт, але від її застосування ефект відчувається вже через кілька днів, а від пошукового просування протягом декількох місяців.

Види розкрутки магазину:

  • пошукова або SEO оптимізація;
  • дошки оголошень та торговельні майданчики інших продавців;
  • контекстна або реклама в пошукових системах;
  • банерна реклама;
  • інформація у соцмережах, форумах і блогах;
  • поштові розсилки.

Це далеко не всі моменти, які треба врахувати, щоб відкрити інтернет-магазин одягу. Однак врахувавши їх, ви збільшуєте свої шанси на отримання хороших прибутків. Цей вид бізнесу є достатньо конкурентним. Але якщо ви будете займатися ним серйозно, з повною віддачею сил та часу, то вже через 2-3 місяці отримаєте перший великий дохід. Головне, не зупинятися на досягнутому, просувати свій ресурс, оновлювати асортимент і стежити за якістю товарів. Успіхів!

Оголошення від партнерів

1 коментар до “Заробіток за допомогою інтернет-магазину одягу: з чого почати?”

  1. Доброго вечора …хто хоче щоб я допомагала про роботу в інтернеті магазин одягу.Пишіть

    Відповіcти

Залишити коментар