Заробіток на тізерній рекламі – переваги та недоліки

Як заробити на тізерній рекламі Заробіток на сайті

Тізер або тизер (з англ. залучалка, жарт) — яскрава і незвичайна картинка з привертає увагу текстом. Цей термін зародився ще в офлайні і перекочував в онлайн порівняно недавно.

Якщо говорити про тизерну рекламу стосовно до якого-небудь продукту або бренду — це пропозиція з закликом насамперед «подивитися», а не «купувати». У цьому, безсумнівно, криється сила тізерних оголошень і приваблива можливість заробити на тізерній рекламі. Тизерні блоки не нав’язуються, але містять прихований заклик на рівні підсвідомості потенційного покупця товару або послуги.

Споживач купується на красиву або незвичайну картинку і інтригуючий текст. Він не може не натиснути на онлайн-рекламу. А клік наводить його на сторінку з рекламованим продуктом або послугою. Є два сценарії подальшого розвитку подій: покупець або розчаровується і йде, або його початковий інтерес трансформується в інтерес до рекламованих продуктів і послуг.

Чим відрізняється тізерна реклама від контекстної реклами і банерів?

Контекстна реклама — популярний інструмент інтернет-розкручування, особливо в ситуації, коли її результати видаються пошукачем і стовідсотково відповідають одномоментним бажанням інтернет-користувачів.

Однак у контекстної реклами є два серйозні недоліки.

По-перше, якщо ця онлайн-реклама не потрапляє в пошук, то її можна вважати безнадійно втраченою. При поточному ринковому стані пропозицій користувачі досить швидко знаходять потрібний їм продукт або послугу в інтернеті. Наприклад, хтось шукає валянки, знаходить, купує і забуває про покупку. Але контекстна реклама про покупця не забуває і може переслідувати його потім ще місяць своїми яскравими асортиментом і знижками на валянки, викликаючи зрозуміле роздратування. Хоча цьому ж покупцеві в свіжокупленими валянках можна було б вже давно пропонувати зимовий відпочинок у Фінляндії, сноуборди або ролики.

Тізерна реклама на противагу контекстній більш відверта, більш задорна і менш одноманітна. Заголовки на грані фолу — це скоріше плюс, ніж мінус, хто б що не говорив. Людина азартна і цікава за своєю природою. Тізерні технології пробуджують в людині щось інстинктивно первісне і часто б’ють точно в ціль.

Можна сказати і так: тизери потрапляють на ті рівні сприйняття, куди контексту довіку не дістатися, а там, де вирують пристрасті і червоним цвітом квітне спокуса — там людина слабка. Заробіток на тізерах — це, по суті, заробіток на людських слабкостях.

Другий недолік контексту — висока вартість контекстної реклами.

Масове використання контексту збільшує конкуренцію між рекламодавцями, що прямо впливає на вартість контекстної реклами, підносячи до небес ціни за перехід. Ця обставина часто стимулює поганих хлопців на шахрайство в сфері рекламних оголошень, які за допомогою спеціально натренованих роботів склікують оголошення.

У підсумку виходить, що сайти, які купують рекламу по пошукових запитах, потрапляють в цей самий пошук набагато гірше і рідше. Зрозуміло, що поганими хлопцями часто виявляються конкуренти, яким дуже навіть на руку масовий «падіж сусідських свиней». Тому захмарна вартість контекстної реклами часто виявляється невиправданою, бо рекламодавці постійно потрапляють з контекстом халепу.

Тізерна реклама дає лише одну стовідсоткову гарантію: товар/послугу або новину будуть показувати живій людині певну кількість разів. Однак дуже важливо розуміти, що реальна покупка як наслідок тизерної реклами в більшості випадків носить відкладений характер. Не слід безпосередньо зв’язувати покупку і перехід, зроблений з тізерного рекламного блоку (хоча в цілому конверсія з тізерних мереж знаходиться на цілком гідному рівні). Це треба мати на увазі, щоб не плекати зайвих ілюзій.

Іншими словами, тізерна онлайн-реклама націлена на покупку, відкладену у часі. Як показує практика, максимальний ефект має місце в проміжку тиждень — півтора місяця з моменту останнього показу рекламного оголошення. Однак не варто думати, що перелічені вище чинники роблять заробіток на тизерній рекламі менш привабливим. Зовсім ні.

Яка користь від банерів?

Банери, як правило, виконують роль або розмито іміджеву, або дуже-дуже точкову (акція, спецпропозиція та ін).

Банери коштують дорого. В покупки конвертуються в 10-100 разів рідше, ніж контекстна реклама та тізери. Банери добре працюють там, де важлива краща читабельність. Якщо банер зроблений креативно, то його, найімовірніше, подивиться велика кількість людей. Однак ступінь креативності разом з результативністю з’ясовується, як правило, вже за підсумками кампанії, коли приходить час збирати каміння, тобто вважати кліки та покази.

Довгі руки тизерної реклами

Тизерні блоки демократичні і всеохоплюючі — охоплюють майже весь інтернет, покриваючи всі типи ЗМІ, навіть дуже серйозні і ділові. Таким чином, ця реклама дозволяє виловити споживача там, куди звичайна реклама і поткнутися боїться. Це великий плюс у плані монетизації — навіть гігантський плюс на користь того, щоб заробити на тизерної рекламі.

У різних тізерних рекламних сервісів — різний підхід. Наприклад, Directadvert розрахований на самостійне використання рекламодавцем. Ця система сильно автоматизована, має лаконічний зовнішній вигляд і спрощений інтерфейс, тоді як Marketgid і SMI2.ru працюють при ручній підтримці рекламних кампаній персональним менеджером.

Варто відзначити ще раз. Контекстна реклама працює дуже добре на точкових продажах. Тізерна реклама орієнтована на масові продажі. Відповідно, товари масового попиту, масові продажі для максимально широкої аудиторії — ідеальні випадки для того, щоб сфокусуватися саме на заробітку на тизерній рекламі.

Тематичні кліки

Зазвичай тізерна онлайн-реклама групується в блоки, а роботизована система підносить тізери у випадковому порядку, але так, щоб максимально точно потрапити в бажання (думки) потенційного читача.

Зрозуміло, що чим система більша, чим більше охоплення цільової аудиторії, тим краще система обізнана про настрої користувачів в прив’язці до комп’ютерів, з яких користувачі виходять в інтернет.

Вплив на споживача

Це важливий фактор! А за прикладом далеко ходити не треба. Зокрема, в особистому кабінеті користувачів Directadvert є спеціальні опції в налаштуваннях, які дають чудову можливість самостійно окреслювати коло своєї цільової аудиторії. Для рекламодавця це просто чудова обставина, бо дає впевненість у тому, що твою рекламу побачать тільки правильні, цільові споживачі. Більш того, тизерні блоки не тільки добре таргетуються, але і мають високі показники клікабельності.

В цілому ці два фактори роблять тізерний сервіс зручним інструментом інтернет-маркетингу і просування. У якісних тізерних системах (Directadvert і деяких інших) немає місця вульгарним новин непотрібного змісту — це величезний плюс для рекламодавця, бо нівелює ризик псування репутації бренду або компанії через зіткнення з контентом рекламного сервісу.

Заробіток на тізерах на сайті для вебмайстрів

Кожен тізернет диктує свої певні правила роботи з тізерною рекламою — окреслює коло допустимих тематик, визначає можливості таргетингу, способи оплати та ін. Перед тим як почати користуватися сервісом, генеруючи заробіток на тізерах, варто уважно вивчити умови співпраці з сервісом.

Щоб почати працювати з тізерами, найчастіше потрібний сайт з певною відвідуваністю (хоча в окремих випадках можна працювати без власної майданчика) і адекватним, регулярно оновлюваним контентом. При цьому ТІЦ і PR значення не мають.

Від чого залежить заробіток на тізерах?

Відвідуваність. Чим вона вище, тим більше буде кліків по блоках, тим вищий заробіток на тізерах.

Розташування тізерних блоків. Блок повинен бути розміщений у вигідному місці — щоб привертати увагу і збирати кліки аудиторії. Однак важливо, щоб блок органічно вписувався в контент і здавався його логічним продовженням, оскільки відвідувачі приходять на сайт не за рекламою, а за корисною інформацією.

Як бачите, все досить просто.

Отож, якщо у вас є сайт. То ви можете монетизувати його не тільки контекстною рекламою Адсенс, як це роблять найчастіше. Ще один варіант – заробіток на тізерній рекламі. Ну і про партнерські програми не варто забувати.

Невдовзі ми підготовимо статтю про найкращі тізерні мережі, які дозволяють вам заробляти гроші. Тому не пропустіть і залишайтесь з Фінтрамплін!

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар