Заробіток на розповсюдженні рекламних листівок

заробити на розповсюдженні листівок Офлайн заробіток

Трохи більше року мені доводилося знімати квартиру в центрі міста. Моїми сусідами по сходовому майданчику була сім’я з двох чоловік: чоловік з дружиною.

Чоловік після звільнення з хорошої роботи перепробував все, що тільки можна. Навіть вирощував зелень на дачі і продавав її в місті. Так тривало близько року. Ну а потім він винайшов для себе напрочуд легкий, доступний будь-якій людині бізнес.

Познайомилися ми з ним, коли він дізнався від своєї дружини, що по сусідству живе, ріелтор. Прийшов до мене з пропозицією своїх послуг. Він займався розкидкою оголошень по поштовим скринькам. На той момент, мені вистачало клієнтів, так і така реклама для представників моєї професії не зовсім актуальна.

Принаймні, є безліч інших гарних рекламних інструментів. Але я пообіцяв, що в агентстві обов’язково розповім про його послуги.

Можливо, хтось зацікавиться. Таким чином, ми разговорись. Я поцікавився його ремеслом. Володимир стверджував, його місячний дохід коливається від 20 000 до 30 000 тисяч грн. Чесно кажучи, я йому не повірив, тому він запросив мене до себе в гості.

Найменша кімната в їхній трикімнатній квартирі служила йому робочим кабінетом. Посередині стояв дубовий письмовий стіл, на стінах-полиці з книгами. Безліч папок з договорами і незліченну кількість рекламних листівок різних компаній. За чашкою кави він мені і розповів про свій бізнес.

Починалося все у вигляді невеликого заробітку. Він звернув увагу, на те, що періодично знаходить в своїй поштовій скриньці оголошення з пропозиціями придбати товар або скористатися послугою. Саме завдяки такій листівці, вони звернулися в компанію по установці пластикових вікон. І тоді Володимир зацікавився тим, хто займається їх розкидкою по поштових скриньках. В інтернеті не було жодної фірми, яка б пропонувала таку послугу.

Пошук клієнтів для роздачі листівок

Головна складність полягає в пошуку клієнтів. Їх коло дуже вузьке, але список зі своїми клієнтами, який мені надав Володимир, був вражаючим: аптеки, секонд-хенди, піцерії, компанії, що займаються ремонтом, електричкою, сантехнікою, алкогольні магазини і навіть великі продуктові мережі. Залучити клієнтів, за його словами, можна тільки одним способом: прийти і особисто завідувачу запропонувати свою рекламну послугу.

Якщо заклад є філією та завідувач не вправі приймати такі рішення, просто необхідно зателефонувати у маркетинговий відділ або заступнику директора. В крайньому випадку, самому директору. За словами Володимира ніхто не відмовляється. Завжди вислуховують і просять вислати на електронну пошту лист у вигляді комерційної пропозиції. У листі необхідно розповісти про переваги реклами подібного роду, розцінки та зразок договору на надання послуг.

Спочатку він працював з дрібними організаціями, не відкриваючи ПП, але щоб збільшити число клієнтів і відповідно заробіток, зробити це необхідно.

Складності роботи

Основне для нього складність була в тому, щоб потрапити у під’їзди. Але, це тривало до тих пір, поки не наткнувся в інтернеті на так звані «універсальні ключі», що відчиняють всі домофони. Їх вартість становить 1000 – 3000 грн в залежності від регіону. Варто відзначити, що відкривають ці ключі не всі домофони, а тільки ті, які раніше не перекодовувались.

Загалом, відсоток відкриттів становить 70-80%. В інші під’їзди можна потрапляти, зателефонувавши в будь-яку квартиру, представившись листоношею. Складно потрапляти лише в сучасні житлові комплекси, так як необхідно спочатку пройти пункт охорони.

Якість роботи

Якість роботи дуже важлива. Від цього залежить рівень продаж. Переконати клієнта в тому, що робота буде виконана якісно, можна тільки одним способом: фотографувати кожну поштову секцію, де з кожної поштової скриньки стирчить рекламна листівка. Таким чином, навіть самий вибагливий клієнт зможе порахувати кількість розкиданих оголошень.

Ціна і тираж

Володимир встановив ціну: 50 копійок, за одне оголошення. Якщо тираж понад 3000 листівок, він робить знижку. Мінімальна кількість замовлення 300 штук. Найбільший замовлення, яке у нього було, становив 15 000.

Як провадиться оплата праці

Зазвичай він бере передоплату, розміром в 50%, решту після фото звіту. Деякі компанії виплачували гроші на руки, але більшість на банківський рахунок.

Графік роботи

Володимир зробив для себе зручний графік. П’ять днів на тиждень з 10.00 до 16.00. Субота, неділя – вихідні. За шість годин роботи, за його словами, можна розкидати від 3000 до 5000 тисяч листівок.

Договір

Це дуже важливий елемент, так як у великих компаніях ведеться сувора бухгалтерія. Необхідно документально підтвердити витрати кожної копійки. Скласти договір можна в будь-якій юридичній фірмі. До речі, юристів теж можна розглядати як потенційних клієнтів.

Додатковий плюс

Листівки роздруковували самі клієнти. Володимир лише приїжджав забирати їх. Незабаром, він зайнявся вивченням дизайну і приходив до майбутнім клієнтам з кількома, вже з готовими зразками листівок. Багато бізнесів цим користувалися. У кількох друкарських центрах, через величезну кількість замовлень, у нього була солідна знижка. Замовляти друк листівок через нього було вигідно.

Таким чином заробіток на роздачі чи розповсюдженні листівок може стати доволі перспективним бізнесом. І ним може зайнятись практично кожен.

Постійний автор Фінтрамплін. Експерт з питань інтернет-маркетингу, фрілансу та онлайн бізнесу. Пише про різні способи заробітку онлайн, перспективні бізнес ідеї та напрямки бізнесу. Основні захоплення: фантастична література та кіно, комп'ютерні ігри (геймер зі стажем).

Fintramplin
Додати коментар