Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

5 ознак замовника, який хоче вас «кинути»

замовник хоче кинути

Статтю оновлено:

У практиці багатьох фрілансерів зустрічалися клієнти, які не оплачували роботу. Як дізнатись, що замовник хоче кинути вас і що про це може свідчити найяскравіше.

У цій статті я розповім про ознаки таких замовників. Якщо ви зіткнетеся з ними, знайте, що майже з 100% вірогідністю вас хочуть обдурити.

1. Замовник переконує працювати без передоплати

Є замовники, які хочуть працювати без передоплати. Не всі з них брехуни, і багато реально оплачують проект після отримання результату. Однак якщо ви не працюєте без передоплати, але клієнт починає переконувати вас з ним співпрацювати – знайте, це поганий знак.

Реальні клієнти, отримавши відмову працювати без передоплати, або пропонують передоплату, або просто нічого не відповідають і шукають іншого виконавця. Якщо замовник починає переконувати вас працювати без передоплати, наводити якісь аргументи, подумайте, чому він раптом вирішив витрачати на вас час? Якщо ви його так сильно «зачепили» як виконавець, нехай він просто зробить невелику передоплату. Якщо ви його не зачепили», для чого він витрачає час на переконання і розмови?

Коротше кажучи, вас хочуть обдурити.

2. Замовник пропонує платити раз в місяць

Нормальна практика – платити фрілансеру відразу після здачі проекту. Особливо якщо ви працюєте з замовником вперше. Адже отримання оплати – найкращий ознака надійного клієнта. Якщо замовник каже, що в їхній фірмі фрілансерам платять раз на місяць, то знайте: ви сильно ризикуєте, погоджуючись на такі умови.

Зберіть максимум інформації про клієнта, пробийте його компанію в Інтернеті, знайдіть відгуки. Попросіть телефон замовника, телефон його начальника (якщо раптом замовник зникне, буде, кому зателефонувати), адреса сайту агентства. Велика ймовірність, що потенційний шахрай почне нервувати і зникне. Якщо клієнт реальний, ви знайдете про нього багато інформації в Інтернеті.

3. Замовник хочче кинути: дає велике тестове завдання

Нормальна практика – запропонувати фрілансеру виконати невелике тестове завдання. Наприклад, дати копірайтеру завдання написати 1-2 збп тексту. Або попросити виконати тест, який покаже рівень вашої кваліфікації. Якщо замовник у якості тестового завдання пропонує виконати об’ємну роботу, швидше за все, він хоче вас обдурити.

Іноді застосовують більш хитру схему. Вам дають невелике тестове завдання, а потім повідомляють, що ви успішно його пройшли і пропонують написати перший текст з оплатою за фактом здачі. Після написання тексту пропадають.

Як боротися з таким обманом? Оскільки ви успішно пройшли тестове завдання, про що вам замовник повідомив, попросіть його внести передоплату (навіть невелику) за перше завдання. Адже клієнт вже переконався у вашій кваліфікації, вірно? Значить, нічого не заважає йому дати передоплату. Відмовляється? Ви теж відмовтеся від роботи.

Читайте наш розділ про Фріланс та віддалену роботу.

4. Замовник не хоче спілкуватися особисто

Клієнт не погоджується спілкуватися по Скайпу, або приховує своє обличчя при спілкуванні через Скайп. При цьому не дає передоплату і не погоджується оплачувати роботу поетапно. Це дуже погана ознака, т. к. небажання клієнта «світити особа» може пояснюватися тим, що він планує вас обдурити і не хоче залишати зайвих слідів.

5. Замовник давить на жалість

Якщо вам починають розповідати історії, як поганий фрілансер взяв проект і зірвав терміни, «кинув» замовника, а потім пропонують працювати без передоплати, оскільки «я вже раз обпікся, більше не хочу», швидше за все, вас хочуть обдурити.

Реальні замовники рідко діляться невдалим досвідом, оскільки будь-якій людині не хочеться виглядати погано в очах іншої людини. Також реальний замовник навряд чи буде тиснути на жалість і інші емоції фрілансера. Адже йому потрібно зробити проект, і нічого більше.

Працюючи з будь-яким новим клієнтом, будьте уважні та обережні. За непрямими ознаками можна досить точно виявляти ненадійних клієнтів.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про