Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як починаючому фрілансеру отримати замовлення без портфоліо – 3 способи + лайфхак для дизайнерів

замовлення без портфоліо

У цій статті ми обговоримо, як отримати замовлення без портфоліо і поділимось трьома цікавими секретами, що допоможуть вирішити труднощі новачків.

У початківців фрілансерів дуже часто виникає питання: «Всі замовлення розбирають виконавці, у яких є портфоліо і приклади робіт по темі, а мені як бути?» У цій статті я спробую розповісти вам про декілька способів вирішення цієї проблеми, а також про невеликий лайфхак для дизайнерів.

Як отримати перші замовлення без портфоліо: 3 способи

Отримати перші замовлення без прикладів робіт практично нереально. Якщо ви будете на місці замовника і вам напишуть два невідомих фрілансера  – один: «зроблю, я класний, крутий, ідеальний, довіряй мені», другий: «ось приклади робіт по вашій темі …; працював з … »- то, звичайно, ви надасте перевагу другому. Саме тому, якщо ви фрілансер початківець, і у вас ще немає портфоліо, в першу чергу треба подбати про його створення.

Але є 3 способи отримати замовлення, якщо у вас немає прикладів робіт. 

Працювати дешево або безкоштовно

Це самий банальний варіант, який ви можете розглядати для отримання перших замовлень. Якщо ви працюєте на біржах і сайтах фрілансу, то заради перших відгуків можна попрацювати за мінімальну плату. Деякі замовники цілеспрямовано шукають новачків, щоб отримати дешеву роботу.

Є дві проблеми в цьому способі: дешеві замовлення містять величезну кількість вимог, і витрати по часу не окупаються.

Але це найреальніший спосіб отримати роботу спочатку. Практично всі фрілансери без досвіду проходили через низку дешевих замовлень.

Знайдіть наставника

Фрілансери початківці часто шукають собі наставників – більш досвідчених людей, які можуть навчити і підказати. Такі помічники роблять основний пласт роботи, але отримують практичний досвід і непогану оплату. Навіть без робіт в портфоліо, ви зможете знайти собі наставника. Правда, вам доведеться постаратися, тому що у більшості крутих фрілансерів, які шукають помічників, жорсткі вимоги.

Це кращий варіант для того, щоб отримати перші замовлення. Ви отримаєте досвід, практичні навички і непогану оплату за роботу. Але краще сприймати це все як спосіб отримати перші замовлення і набратися досвіду.

Зробіть хорошу комерційну пропозицію

Якщо ви шукаєте клієнтів в інтернеті, цей спосіб може підійти. Ви бачите сайт клієнта -> шукаєте помилки -> робите комерційну пропозицію з детальним розбором помилок і методом їх вирішення. Якщо ви складете грамотну комерційну пропозицію, то вам видадуть замовлення.

Проблема цього методу в тому, що у вас може не виявитися досвіду для того, щоб виділити і знайти рішення проблем. Ну і самі по собі такі холодні пропозиції не дуже добре працюють. Як і всі холодні продажі.

Ці три способи дозволяють отримувати замовлення, навіть не маючи робіт в портфоліо. Але варто розуміти, що ефективність таких методів низька. Ніхто не буде вам віддавати роботу без прикладів (за винятком бірж і дешевих замовлень на фрілансі).

Якщо ви хочете спочатку працювати за високою ціною, то слід замислитися над тим, щоб створити власне портфоліо в найкоротші терміни.

Як швидко зробити портфоліо

Є один простий спосіб зробити портфоліо в короткі терміни:

Придумайте собі клієнтів.

Для того щоб отримати перші замовлення в портфоліо, необов’язково, щоб ваш клієнт був реальним. Наприклад, в групі «підслухано копірайтинг», є окрема тема, де початківцям копірайтерам придумують клієнтів – фірми з реальними назвами і послугами.

Так можна поступати абсолютно в будь-якій ніші. Замість того, щоб шукати клієнта, який вам не відмовить, набагато простіше зробити кілька робіт на вигаданих клієнтів.

Для того щоб вам дали завдання, зверніться до більш досвідчених колег. Зайдіть в ваше професійне співтовариство, розкажіть про проблему, про те, що хочете зробити портфоліо, але поки ніхто до вас не звертається. Вам накидають ідеї замовлень, які ви зможете виконати і викласти. Заодно обговоріть труднощі з колегами і отримаєте справедливу критику.

Лайфхак для дизайнерів

І на завершення статті хотілося б розповісти про невеликий лайфхак для дизайнерів. Фрілансери з інших професій не зможуть скористатися цим методом. Що нам буде потрібно:

  • Сайт крутої компанії.
  • Презентація нового продукту.
  • Прямі руки.

Заходьте на сайт відомої компанії, яка робила дизайн під конкретний продукт – який-небудь лендінг відомої української компанії.

Тільки не одностранічнікі для товарів за 100 гривень від послідовників бізнес-молодості.

Копіюєте дизайн. Не потрібно копіювати повністю, але основні моменти можна взяти. Вони гарантовано працюють. Після цього ви публікуєте цей дизайн в своєму портфоліо з підписом «промо-сайт до … продукту», щоб вам не настукали по голові за те, що просто скопіювали продукт.

Так само можна працювати з будь-яким напрямком. Наприклад, блоги:

  • Беремо за основу дизайн популярного блогу.
  • Робимо картинки, категорії, шрифт.
  • Публікуємо в портфоліо.

І таким чином можна отримати велику кількість робіт в портфоліо, які не соромно показати замовникам. І ймовірність того, щоб ви отримаєте смачні і гарні замовлення, стане набагато вищою.

Висновок

Як бачите, немає нічого страшного в тому, що у вас немає портфоліо. Завжди є способи отримати цікаві проекти і хороших замовників. Але пам’ятайте, що крім портфоліо, вам ще потрібно дуже круто виконати роботу, щоб отримати перший позитивний відгук.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про