Як заробити в інтернеті: Топ-12 ефективних способів заробітку

Заробити гроші в інтернеті без вкладень і з вкладеннями

Статтю оновлено:

Для отримання заробітку зовсім необов’язково мати постійну роботу в офісі.  Сьогодні я розповім вам, як заробити в інтернеті. Є маса реальних способів отримувати гроші, не покидаючи свого будинку і сидячи в улюбленому кріслі.

Робити це можна як взагалі без вкладень, так і з невеликими фінансовими інвестиціями. Питання «Як за допомогою інтернету заробляти гроші?» найчастіше цікавить студентів, домогосподарок, ле також такі методи приваблюють і тих, хто має постійну роботу, але бажає мати додаткове джерело доходу. Я зібрав для вас найкращі, перевірені і дійсно реальні методи і способи заробляти в інтернеті без вкладень, а також з мінімальними початковими фінансовими витратами.

1. Як заробити в інтернеті на створенні сайту

Даний метод передбачає створення сайту і його подальшу монетизацію, тобто виконання низки дій, які дозволять в майбутньому отримувати гроші. Головний принцип у даному випадку – робити свою справу краще за всіх і тоді прибуток обов’язково прийде. Адже саме якісні сайти, з хорошими статтями вибиваються в лідери пошукових систем. Звичайно, вам доведеться витратити чимало часу і зусиль, щоб сайт став відвідуваним. Але, повірте, воно того варте! Зовсім скоро у вас з’явиться хороше джерело пасивного постійного і значного доходу.

Як саме ваш особистий сайт буде допомагати вам в отриманні доходу? Давайте я вам коротко розповім про основні способи монетизації вашого ресурсу.

Заробіток на контекстній рекламі в доларах

Такий вид реклами є чи не основним видом заробітку для всіх інтернет-проектів, що створюються безпосередньо для людей. Тобто, для тих сайтів, на яких статті та матеріали подаються таким чином, щоб відвідувачі отримували максимум користі від них. Зараз я вам розповім, як заробити за допомогою інтернету і контекстної реклами. Суть її полягає в тому, що вона розташовується фактично на всіх сторінках. Коли ви будете писати статтю про те, як вибрати фотоапарат, система контекстної реклами буде автоматично підтягувати на цю сторінку рекламу фотоапаратів. Другий варіант демонстрації контекстної реклами – коли система показує оголошення, виходячи з історії попередніх пошукових запитів користувача. Тобто, якщо користувач шукав, де купити гірські лижі, то деякий час система йому буде демонструвати відповідні оголошення. Поки він не почне шукати щось інше.

Є два основних «гравців» на ринку контекстної реклами:

 • Google AdSense.
 • Рекламна мережа Яндекса (зараз недоступна для українців).

Кожна з цих систем суворо відстежує, чи дотримуєтеся ви всіх вимог, норм і правил. Якщо будуть виявлені якісь порушення, то вас тут же забанять і про отримання грошей не може бути й мови. Контекстна реклама гарна ще й тим, що пошукові роботи відносяться до неї лояльно, на відміну від інших видів реклами, яка може бути присутнім на вашому сайті.

Заробіток в інтернеті на банерній рекламі

Тепер про те, як за допомогою інтернету заробляти гроші, використовуючи банерну рекламу. Суть її досить проста – вона передбачає розміщення рекламного банера в певній частині вашого сайту. Розмір оплати ви можете встановлювати самостійно, але потрібно розуміти, що потенційні рекламодавці відстежують ринок реклами в інтернеті, а тому прекрасно розуміють, скільки саме варто розміщення банера на сайті залежно від кількості відвідувачів на ньому.

Шукати рекламодавців ви можете самостійно. Обов’язково створіть на своєму сайті відповідний розділ – щоб потенційні рекламодавці бачили, куди писати або телефонувати з приводу розміщення банера. Але самостійні пошуки, найчастіше, ні до чого не призводять. Тому слід користуватися послугами профільних платформ, мета яких звести рекламодавця і власника сайту. Наприклад, серед таких професійних платформ виділяються AdvMaker або біржа Linkslot. Хоча, на мою думку, надто вже активно використовувати банери не варто.

Оскільки велика кількість рекламних оголошень дратує відвідувачів. Мало хто захоче перебувати на такому сайті довго. До того ж, пошукові роботи негативно оцінюють ресурси, на яких занадто багато банерів. Зокрема, засилля банерів може спровокувати зниження рейтингу сайту в «очах» пошукової системи, що, в підсумку, негативно позначиться на позиції вашого ресурсу.

Зверніть увагу! Категорично не рекомендую використовувати рекламні блоки такого типу, як попандери (вспливаючі вікна) або клікандери. Вони не тільки заважають користувачам нормально переглядати сайт, але і негативно оцінюються пошуковими роботами. Як результат – низький рівень трафіку.

Тому, замислюючись про те, як за допомогою інтернету заробляти гроші, намагайтеся уникати великої кількості рекламних банерів. У гонитві за швидкими грошима ви прийдете до того, що ваш сайт втратить свої позиції, а в підсумку ви програєте. Наберіться терпіння – пройде не так багато часу, ваш ресурс стане більш популярним, а ціна за розміщення банерів зросте.

Тізерна реклама як спосіб заробітку онлайн

Така реклама часто наповнена інформацією, характерною для «жовтих» джерел інформації. Тому вона в ідеалі підходить для порталів наступної спрямованості:

 • спеціалізуються на відповідному контенті;
 • розважальних;
 • пишуть про «зірок» і т. п.

Тепер про те, як заробляти в інтернеті на тизерній рекламі. Відразу ж хочу акцентувати вашу увагу на тому, що перед використанням такої реклами уважно вивчіть відгуки про тизерні мережі, а також поставте в настройках виняток для шокуючої реклами. Тому що в деяких випадках пошукові роботи можуть накладати на сайт фільтр – за приголомшливу рекламу, за надлишок тізерної реклами, за використання реклами від певних сервісів.

Заробіток на продажі посилань

Для того, щоб ваш сайт приносив вам дохід подібним чином, необхідно буде на нього встановити спеціалізований скрипт від конкретної біржі посилань. Серед найбільш популярних і ефективних бірж уваги заслуговують наступні платформи:

 • LinkUm;
 • РотаПост;
 • Gogetlinks;
 • Miralinks та ін.

Суть способу полягає в тому, що система, в якій ви будете зареєстровані, буде автоматично публікувати різні посилання в ваших статтях, що підходять за тематикою. Щоб не було проблем, уважно вивчіть особливості функціонування біржі і переконайтеся, що у вас правильні настройки. Не слід занадто захоплюватися цим методом заробітку. Велика кількість подібних посилань призведе до того, що пошукові роботи знизять рейтинг вашого сайту і він буде знаходитися дуже низько в пошуковій видачі. Я взагалі рекомендую використовувати цей метод лише трохи. Коли рейтинг сайту виросте, взагалі відмовитися від нього і зробити упор на контекстну рекламу. В основному вищенаведені сайти платять в рублях.

Заробіток на рекламі в статтях та анонсах

Цей метод слід застосовувати, коли ваш сайт стане досить авторитетним. Тоді ви зможете продавати місце під статтю за високою ціною. Та й взагалі – на молодих, не відвідуваних і не авторитетних сайтів, ніхто не буде купувати місце під розміщення рекламних матеріалів.

До того ж, слід вибірково ставитися до пропонованих рекламних статей. Не всі вам підійдуть по тематиці. Ось три основні рекомендації, які статті з рекламою публікувати на своєму сайті:

 • У першу чергу потрібно фільтрувати матеріали сумнівного змісту і ті, що рекламують не дуже правильні товари і послуги.
 • По-друге, орієнтуйтеся на матеріали, які відповідають тематиці вашого сайту.
 • По-третє, вибирайте якісні матеріали, тобто, цікаві і докладні статті, чітко описують товар або послугу.

Зверніть увагу! Не забувайте вивчити рекламне законодавство. Це дозволить уникнути проблем. Наприклад, пам’ятайте про те, що реклама повинна відповідним чином маркуватися. Крім того, не всі товари, послуги можна рекламувати.

Це основні напрями, як монетизувати свій сайт і заробляти на ньому. Більш детально про цьому напрямку ви можете прочитати у відповідному розділі сайту, присвяченого навчання – «Як заробити на сайті».

2. Ведення особистого блогу для заробітку

Суть така ж, як і у випадку з сайтом. Однак до блогу не такі високі вимоги, як з точки зору структури та оформлення, так і з точки зору подачі матеріалів, статей. Це дуже хороша робота в інтернеті, яка щедро оплачується.

Блог – це щоденник, в якому ви просто розповідаєте про своє улюблене заняття чи про свої захоплення. Але робити це потрібно так, щоб користувачам було цікаво, вони отримували масу корисної інформації з ваших статей. Після того, як ви розкрутите свій блог, зробите його більш відвідуваним, можна буде підключати системи монетизації. Наприклад, дохід з реклами допоможе отримати сервіс Google AdSense.

Перед початком роботи вам потрібно буде тільки придбати доменне ім’я та хостинг для свого блогу. Більше ніяких вкладень для блогу не потрібно. А ось які навички вам знадобляться, щоб стати читаним і популярним автором:

 • гарне знання мови, якою ви пишете;
 • вміння чітко та зрозуміло викладати думки;
 • розуміння, які теми зацікавлять читачів;
 • основи SEO-просування;
 • вміння працювати з адміністративною панеллю свого блогу.

Скільки можна заробити на власному блозі

Почнемо з того, що необхідно забезпечити достатньо високу відвідуваність свого блогу. Так, якщо в добу його будуть читати близько 1000 читачів, то заробіток може досягати до 30 доларів на день. Але за умови, що ви пишете дійсно цікаві та корисні матеріали. Якщо ж блозі приділяти достатньо багато часу, постійно розкручувати його, оновлювати і підбирати цікаві теми, то заробіток може складати і кілька тисяч доларів на місяць. Хоча, звичайно, перший час доведеться попрацювати на перспективу, тобто без прибутку.

Як монетизувати особистий блог

В принципі, вони такі ж, як і у випадку з сайтом – різні види реклами, продаж місця під рекламні статті, продаж посилань. Тому окремо зупинятися не буду. Повторювати немає сенсу. Всі ви можете прочитати вище.

3. Заробіток на копірайтингу

Наступний спосіб, як за допомогою інтернету заробляти гроші – писати статті на замовлення. Тобто, стати копірайтером. Шукати замовників можна на спеціалізованих біржах, серед яких виділяються такі ресурси, як:

Зверніть увагу! Замовників можна знайти і на сайтах фріланс-послуг. На таких ресурсах шукають не тільки копірайтерів, але і дизайнерів, програмістів і т. д.

Щоб отримувати постійний і хороший дохід, доведеться по-справжньому працювати. Робота в інтернеті копірайтера не така вже й проста, як здається. Все-таки для нормального заробітку доведеться щодня писати кілька великих статей.

Крім того, на початковому етапі рівень оплати буде низьким і лише з досвідом і відточеним пером прийде більш високий дохід. Для того, щоб стати успішним копірайтером, вам необхідно:

 • бути грамотною людиною і добре викладати свої думки;
 • знати основи SEO і розуміти принципи роботи з ключами;
 • перевіряти тексти на унікальність – вони повинні бути написані вами, а не просто скопійовані.

Загалом, якщо вас цікавлять способи заробити в інтернеті без вкладень, то копірайтинг один з таких, хоча, звичайно, і не найкращий. Я все-таки рекомендую не писати статті для замовників, а почати працювати для себе, займаючись наповненням власного блогу чи сайту.

4. Продаж фотографій, ілюстрацій

Якщо ви захоплюєтеся фотографіями, можете перетворити своє хобі на джерело реального заробітку. Існує цілий ряд сайтів – так званих стоків, на яких фотографи публікують свої роботи. Там їх купують ті, хто потребує якісних знімків:

 • для сайтів;
 • для рекламних буклетів, банерів;
 • для книг, журналів, газет і т. д.

Для продажу зображень слід зареєструватися на стоках. Серед них найбільш популярними є:

 • iStockPhoto;
 • CreativeMarket;
 • Depositphotos;
 • Shutterstock;
 • Adobe Stock та ін.

Головне правило – фотографії повинні бути максимально якісними і, природно, оригінальними. Тобто, чужі фотографії завантажувати не можна – ви будете заблоковані. Але можна підглядати, що знімають лідери продажів і намагатися повторити їх роботи. Можливо, це стане шляхом до успіху на початковому етапі, а в подальшому ви вже самі будете генерувати ідеї.

Зверніть увагу! Обов’язково підпишіться на блоги стокових сайтів. Там часто публікується корисна інформація, які саме знімки слід завантажувати в конкретну пору року.

Все перераховане вище стосується й ілюстрацій. Якщо ви вмієте гарно малювати, працювати в фотошопі або ілюстраторі, обов’язково спробуйте цей метод заробітку. На картинки та ілюстрації попит не менший, а то й більший, ніж на фотографії.

Порада! Зареєструйтеся на кількох сайтах-стоках та завантажуйте свої роботи. Чим більше сайтів ви використовуєте, тим більшим буде ваш ймовірний заробіток.

5. Написання книг

Наступний спосіб, як заробити онлайн – це написати електронну книгу. Якщо ви дійсно добре пишіть, у вас є оригінальна ідея, ви можете стати успішним онлайн-автором. Також даний метод підійде тим, у кого є хороший досвід у певному напрямку – ви можете поділитися ним в своїй книзі. Люди хочуть отримувати нові знання, а тому зацікавляться вашим творінням. Книгу пишіть відразу в Word або будь-якому іншому текстовому редакторі. Після завершення роботи обов’язково вичитайте свій твір, щоб усунути можливі помилки або друкарські помилки, неточності.

Читайте нашу статтю, де можна продати книгу, щоб заробити.

Порада! Рекомендується після написання заховати книгу «в ящик» на кілька днів або навіть тижнів. А потім, на свіжу голову, перечитати її. Такий метод внесення правок найбільш ефективний і дозволяє помітити існуючі помилки, значно поліпшити твір.

Продавати електронну книгу можна за допомогою спеціальних торгових платформ, що спеціалізуються на літературі:

Якщо ви хочете отримати друковану копію книги, існують спеціальні сервіси – наприклад, таким сервісом є платформа Lulu. Через нього замовляються друковані копії електронних книг.

6. Онлайн-викладач

Наступний варіант, який дозволяє заробляти гроші в інтернеті – це стати вчителем через мережу. При цьому – вчити можна фактично всьому. Конкретно у вашому випадку – тому, що у вас краще всього виходить. Наприклад, це може бути викладання іноземної мови для школярів або домогосподарок, уроки в’язання тощо. Тобто, в залежності від ваших талантів, умінь і досвіду.

Як заробити за допомогою інтернету, даючи уроки? Дуже просто! Для початку можете розмістити відповідне оголошення на будь-яких сайтах – наприклад, тому ж OLX. Або в соціальних мережах. Крім того, існують спеціальні платформи, створені спеціально для онлайн-викладачів. Серед таких – сервіс SkillsShare. Тут необхідно створити обліковий запис, а тому створювати курси по будь-якому напрямку. Подібною платформою є Udemy. Саме через такі сайти ви будете продавати свої знання і отримувати заробіток через інтернет. Оплата на ваш рахунок зараховується відразу після того, як потенційний учень підписався на ваш курс.

Що потрібно для того, щоб стати онлайн-викладачем? Ось кілька важливих навичок:

 • хороші знання за обраним напрямом;
 • умінням записувати відео-уроки;
 • хоча б поверхневе знання редакторів зображень (Photoshop), щоб готувати візуальні матеріали для курсу.

7. Продаж товарів ручної роботи

Є ще хороші варіанти заробітку без вкладень – реалізовувати свої товари, які ви зробили власноруч:

 • намалювали картину;
 • зробили гарні фото в рамці;
 • зв’язали шарф;
 • зробили сумку і т. д.

Якщо у вас є талант робити щось своїми руками, чому б не реалізувати його? Звичайно, тут я трохи лукавлю, кажучи, що цей заробіток без вкладень – адже вам доведеться витратитися на придбання матеріалів. Проте в самому інтернеті від вас не будуть потрібні якісь інвестиції.

Існує декілька варіантів реалізації товарів:

 • розміщувати оголошення на OLX або іншому подібному сайті;
 • створити групу в соціальній мережі;
 • створити власний сайт.

Ще один хороший варіант реалізовувати свою продукцію – створити обліковий запис на спеціалізованих сайтах (Zazzle, CafePress і Threadless). Це дозволить вам вийти на міжнародний ринок і отримувати за свої роботи солідну винагороду, більш високу, ніж при продажу товарів у межах своєї країни.

8. Станьте відеоблогером

Далі про те, як заробити за допомогою інтернету, використовуючи можливості популярного сайту YouTube. Для цього потрібно створити свій канал і заповнити його відео-роликами. Вкрай бажано, щоб це було авторське відео.

Головне, щоб відео було цікавим та/або корисним для користувачів – популярність легко завоювати, знімаючи:

 • розважальні ролики;
 • інформаційні ролики;
 • ролики з порадами і т. д.

Бажано уникати звичайного слайд-шоу – підбирати картинки з інтернету і начитувати текст за кадром. Такий формат подачі вже не приносить глядачів. Ставайте в кадр самі, знімайте те, що робите, про що розповідаєте. Тоді є ймовірність стати популярним відео-блогером. Для зйомок вам не обов’язково відразу мати якесь особливе професійне обладнання. На початковому етапі досить буде мати телефон з непоганою камерою. І, звичайно ж, освоїти роботу в програмах для монтажу відео. Але такі програми представлені у вільному доступі – достатньо функціональні і прості у використанні.

Скільки можна заробити на відео-роликах? Все залежить від кількості переглядів. Чим їх більше, тим вищий рівень заробітку. Якщо ви дійсно талановиті і можете залучати глядачів своїми роликами, то заробіток буде досягати декількох сотень, а то і декількох тисяч доларів в місяць.

До речі! На каналах з мільйоном підписників дохід сягає 300 тисяч доларів в місяць! Можливо, вам ще здається нереальною така кількість передплатників, але якщо ви не спробуєте, ви ніколи не дізнаєтеся, чи володієте необхідними талантами!

Хоча потрібно розуміти – заробіток на YouTube не дається легко. Потрібно наполегливо працювати і проявляти фантазію, щоб створювати дійсно оригінальні, яскраві і незвичайні ролики, які залучають аудиторію.

9. Станьте перекладачем

Наступний метод, який дозволяє заробляти гроші підійде тим, хто добре знає мови. Якщо ви знаєте хоча б дві, ви вже можете стати перекладачем. Існують сайти, на яких перекладачі отримують замовлення і роблять переклад. Також спробуйте розіслати своє резюме в студії перекладів. Якщо вони зацікавляться вами, то дадуть для початку тестове завдання – впораєтеся з ними і будете регулярно отримувати завдання. Вам не потрібно нікуди ходити – замовлення на переклад будуть висилати на електронну пошту, а гроші за виконану роботу переводити на банківську карту. Для українців це чудова можливість отримати заробіток в інтернеті в гривнях.

10. Робіть транскрипцію

Перераховуючи способи заробити в інтернеті без вкладень, можна виділити і цей. Він припускає наступне – вам потрібно буде прослуховувати аудіо – або відеозапис і записувати все в текстовий редактор. Не варто думати, що це дуже легко. Насправді робота вимагає уважності й посидючості. Крім того, далеко не завжди добре чути, що саме говорять люди на записах і доведеться багато разів відтворювати окремі фрагменти.

11. Продаж товарів з Китаю

Наступний метод теж підкаже як можна заробити гроші. Він передбачає продаж китайських товарів. Про те, що в Китаї можна недорого придбати практично будь-які речі, що завгодно і товар, при цьому, буде достатньо якісним, знають всі. Однак далеко не всі знають, як користуватися Aliexpress або просто боятися це робити.

Тому, поки є такі люди, ви можете сміливо і впевнено заробляти на них. Для торгівлі підійдуть наступні категорії товарів:

 • одяг, білизна;
 • різноманітні аксесуари;
 • подарункові товари;
 • електроніка та техніка.

Саме вони користуються найбільшим попитом. Зрозуміло, що сподіватися на величезну націнку не варто. Однак отримати накрутку в 100% цілком реально! Хоча тут є невеликий нюанс – вам потрібно закуповувати товари для продажу не на Aliexpress, а на оптових базах неподалік від вас. Так ви зможете істотно скоротити час доставки – вам не доведеться чекати 40 днів, а отримати товар ви зможете буквально через пару днів або взагалі замовити його доставку людині, який купив продукцію у вас. Звичайно, вартість на оптових базах відсотків на 15 (в середньому) вища, ніж на Aliexpress, але зате торгівля буде йти досить жваво. Якщо зможете розкрутитися і піднести себе з найкращого боку. Для початку можете просто розміщувати оголошення про продаж на тематичних дошках, форумах. Тому, коли справа піде активніше, подумаєте про створення власного магазину.

12. Інтернет-магазин як хороше джерело доходу в інтернеті

Плавно перейшли з попереднього пункту в поточний. Сьогодні торгівля в інтернеті стала досить активною. Оскільки це неймовірно зручно і вигідно. Все більше людей воліють замовляти товари саме на сайтах – адже не потрібно навіть виходити з дому, щоб купити корисні і потрібні речі.

Якщо у вас є бажання заробляти торгівлею, розгляньте цей варіант. При цьому на перших порах вам навіть не обов’язково створювати інтернет-магазин, як такий. Ось три реальні варіанти ведення торгівлі:

 • інтернет-магазин;
 • група в соціальній мережі;
 • майданчик на тематичній платформі.

Адже сьогодні довіру навіть до магазини в соціальній мережі досить висока. Хоча, звичайно, в ідеалі все одно краще мати свій сайт, заточений саме під інтернет-магазин.

Вкрай важливо правильно вибрати напрямок торгівлі. Варто орієнтуватися на ті товари, які користуються найбільшим попитом. Але при виборі ніші варто враховувати і той факт, що багато з них вже дуже переповнені. Якщо говорити про напрямки, які сьогодні дозволять отримувати реальний і постійний дохід – це:

 • товари хенд-мейд;
 • одяг, білизна, взуття середнього рівня якості;
 • різноманітні унікальні товари – наприклад, аксесуари.

Повторюся, нішу потрібно вибирати дуже уважно, щоб не прогоріти. Уважно подивіться, що нового з’являється і найближчим часом може бути затребуване. Як варіант – товари для електронних сигарет або вейпів. Загалом, це не конкретна рекомендація, а тільки невеликий орієнтир – вирішуйте самі, чим ви хочете торгувати.

Висновки

У моїй статті наведені основні способи заробити в інтернеті без вкладень і з вкладеннями. Який саме напрямок вибрати – вирішуйте самі, спираючись на свої бажання, інтереси й уміння. На мою думку, найбільш перспективним є створення власного сайту. Звичайно, перший час ви будете працювати на перспективу і не більше, але якщо проявите максимум зусиль і працездатності, то незабаром отримаєте непоганий дохід, який переросте у пасивний – і тоді вам май не доведеться працювати взагалі.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (8 голосів, оцінка: 4,38 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
мирос Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
мирос
Гість
мирос

Самий хороший способ заработать которий я встречал, ето Dukascopy 911 от Швейцарского банка, простой чат в мобильном приложении где за ваши ответи платят деньги, еще и при первом входе в програму ввести промо код NKA-NG2 то дают бонус 5 евро после регистрации
crazy911.com/referrals/?ref=shareNKA-NG2