Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як заробити дівчині-підлітку – про власний досвід та роботу промоутером

Як заробити підлітку

Обмовлюся відразу – мені 16 років і ні про яких хитрі або продумані заробітки у цій статті мова не піде. Скоріше, я просто опишу свій перший досвід роботи, її плюси і мінуси і, можливо, змотивую пару-трійку підлітків почати заробляти на свої необов’язкові витрати самостійно.

Адже в 16 років зазвичай людина вже починає розуміти, що і як він робить, навіщо і , головне, що ж він буде робити надалі.

Заробіток грошей. Я думаю, що в світі не знайдеться жодного більш або менш дорослої людини, яка не задавалася б питаннями на цю тему. І хоча гроші – це лише обмінна валюта, яка в одній країні обчислюється в доларах, в іншій – в євро, а в третій і зовсім в чомусь специфічному, необхідному людству в даній області. Але так як я живу в Україні, то і валюта тут відповідна – гривні, про чесний заробіток гривень я і розповім в цій статті.

Говорити я буду про найпоширенішою в наш час роботі для підлітків – роботу промоутера, або, якщо говорити простою мовою, людини, яка представляє продукцію тієї чи іншої фірми, що проводить різні акції, роздачі листівок, дегустації, конкурси та багато іншого.

Як працювати промоутером підлітку

Влаштуватися на таку роботу можна практично в будь-якому місті, адже зараз значно зросла кількість виробленої продукції і, відповідно, зросла і потреба в її просуванні на ринку, залучення до неї покупців.

Отже, моя історія. Приблизно рік тому я почала усвідомлювати, що мені неприємно постійно просити гроші у батьків, я намагалася робити це рідше, але не завжди виходило, адже купи дрібних побутових витрат завжди складаються в суму. І тоді мене осінило – я молода, в мене є руки-ноги, голова на плечах, то чому б мені не піти працювати? Після декількох невдалих спроб влаштуватися(про це трохи пізніше) потрібне місце нарешті було знайдено. А точніше, потрібне агентство, але в цій статті без реклами.

Першою роботою на яку мене поставили була найпростіша, але при цьому рутинна і низькооплачувана робота – роздача листівок. Роздавати їх потрібно було кілька годин на день(зазвичай 4-5), форму тобі можуть видати, а можуть і просто сказати прийти в параді а-ля білий верх – чорний низ, як було у мене.

Скажу відразу – стаж, початок, це як завжди не зовсім приємне заняття, своєрідна перевірка на міцність та відповідальність, яку багато хто, з тих що почали працювати разом зі мною, не пройшли. Але я відстояла ці дні (3 на тиждень, 3 тижні).

Спочатку боліли ноги, люди не хотіли брати листівки і взагалі хотілося піти з роботи куди подалі, але я розуміла навіщо я це роблю і моя впертість сказала мені: почала-доробляй. Потім все почало складатися – для початку я навчилася декільком прийомам того, як краще подавати людям листівки, щоб вони брали. Як краще доносити до них інформацію і т. д.

Наприклад, якщо людина поспішає з усіх ніг – не треба витрачати на неї час, вибирати треба людей не надто поспішають і не дуже злих, якщо людина не хоче брати листівку, то зазвичай достатньо просто посміхнутися їй і вона візьме. Ще можна говорити якусь коротку фразу при подачі, наприклад “Акція, приходьте!” і тоді ви точно не залишитеся непоміченою. Це все можна дізнатись в перші кілька днів роботи. Це все просто. Спочатку важко, хочеться піти, але зазвичай таких нудних акцій небагато і дістаються вони новачкам в агентстві, як перевірка. Так що якщо вам здається, що це не те, що ви собі уявляли – подумайте, а що буде, якщо ви залишитеся і покажете себе? Так я і зробила.

За цією акцією пішла інша, вже більш цікава – проведення дегустації. Тут, на відміну від вулиці, не треба було впихати людям ці листівки, зазвичай люди самі підходили щоб спробувати новий смак йогурту або ще якусь смакоту, хто ж не любить халяву. І знаєте, навіть на душі стає радісно, коли людина оцінює ваш продукт. За цією акцією пішли інші, акції з електронікою, дисконтними картками, продукцією різних компаній.

Зазвичай промоутери працюють не поодинці, а по 2-3 людини і, коли ти стоїш з людиною кілька годин разом, то завжди можна завести нове знайомство або просто приємно поспілкуватися на перерві.

Практично будь-яка робота розвиває людину – розумово, фізично, але тільки якщо людина працює не лише б заплатили, хоча заробітна плата також відіграє велику роль у виборі роботи.

Уроки та невдалі спроби

Тепер про невдалі пошуку роботи, як і обіцяла. У першому офісі, який я приїхала, мене хотіли посадити оператором, дзвонити людям на номери і намагатися нав’язувати їм продукцію – нічого особливого, якщо б не обіцяна зарплата в 7 тисяч гривень і це в 16 років. А я не в Києві живу. Офіс був маленький, страшненький, відразу відчуваєш щось недобре. Попри мою відмову дівчина в офісі ще довго не відпускала і намагалася переконати, що робота чудова і я просто дурна, раз відмовляюся. Це, мабуть, переконало мене остаточно. Відв’язавшись, я їздила ще два місця і у обох була однакова проблема – стажування.

Одна справа, коли тобі пропонують важку роботу, але платять за неї, нехай і не по максимуму. Інша – коли тебе просять відпрацювати місяць безкоштовно щоб вони подивилися, чи годишся ти. Ну це вже ні в які ворота, благо тут мене затримувати довго не стали і я швидко поїхала. Так я про що – завжди тверезо оцінюйте ситуацію, розпитуйте про документи, співробітників, дивіться відгуки про компанію в інтернеті(тільки не на сайті самої компанії) і просто знайте ціну своїй праці.

Як заробити підлітку дівчині – приклад

Тепер про певний заробіток. За перші акції я заробляла в день середньому 100-200 грн, що, в цілому, непогано для підлітка. Потім мене оцінили, на що я і сподівалася і стали кликати вже на більш престижні акції. Якщо на перших акціях з/п була 20-40 грн/год, та ще й на вулиці стояти треба було, то на наступних з/п зростала, 40-50 грн/год на картках, 50-60 грн/год на дегустаціях і в місцях, де є масове скупчення людей – виставки, наприклад.

Час зазвичай обговорюється по телефону, якщо він не влаштовує, то від акції завжди можна ввічливо відмовитися, адже графік у такої роботи вільний, що дуже зручно для учня людини. Так, працюючи 2-3 дні в тиждень цілком реально заробляти 2-3 тисячі на місяць, яких на власні витрати якраз і бракує.

А в цей час потрібно задуматися про те, що робити далі, адже робота промоутером – лише проміжна стадія, це час пошуку себе. Для роботи промоутером не потрібні особливі навички, головне вміти говорити і, мабуть, швидко ходити.

Як я і казала, особливо цікавих способів заробітку не буде, але в майбутньому я планую і до такого дійти. В світі дуже багато людей, дуже багато того, за що люди могли б заплатити – головне побачити це і придумати, як усе це здійснити. І я сподіваюся, що не тільки у мене, але і будь-якої людини, яка зробила крок назустріч оригінальності та ідеям, все складеться добре. Спасибі за прочитання статті.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про