Як стати відеоблогером і скільки можна на цьому заробити?

як заробляють відеоблогери Заробіток онлайн

Відеоблогер знімає ролики і викладає їх на своєму каналі в інтернеті. Як заробляють відеоблогери і скільки грошей отримують на цьому?

Теми відео можуть бути дуже різними. Блогери роблять огляди товарів, навчають підписників корисним речам, розважають або просто розповідають про своє життя.

Хто такі відеоблогери? Це звичайні люди, різного віку – це можуть бути діти, молодь чи пенсіонери. Їх об’єднує вміння і бажання розповідати і показувати щось цікаве.

Для когось відеоблог – це хобі, а для когось – ще й джерело доходу і відеоблогером можна заробляти дійсно пристойні суми. Причому дохід може бути дуже серйозним. Популярні відеоблогери заробляють не менше голлівудських зірок. Найвідоміші у світі блогери заробляють до 15 млн. євро в рік. У цій статті ми розповімо, з чого почати і як можна стати популярним відеоблогером на Ютубі, як навчитися заробляти на цьому гроші.

Як заробляють відеоблогери і скільки отримують?

Є різні способи заробітку. Розберемо деякі з них і подивимося, скільки платять відеоблогерам і як заробити гроші на відеоконтенті.

Партнерська програма YouTube (оплата за покази відео)

В середньому 1000 показів приносять 1 долар. Дохід сильно залежить від тематики й аудиторії каналу. Для популярних каналів дохід від переглядів відео – швидше додатковий, а не основний.

Розміщення реклами в роликах

Наприклад, розміщення рекламної вставки на початку або в кінці відео. Інтеграція в ролик. Загалом це мабуть найкраща відповідь на питання “як заробляють відеоблогери”.

100 тис. рублів може коштувати розміщення невеликий вставки на початку відео у топового блогера з великою аудиторією. Рекламні інтеграції в ролик можуть коштувати 300-500 тис. руб. у блогерів-мільйонників.

Партнерство з виробником

Популярного блогера можуть запросити зніматися в рекламних роликах, випустити товар з його ім’ям і так далі.

Продаж атрибутики

Відеоблогер може продавати аксесуари, сувеніри з атрибутикою каналу. Дохід залежить від обсягу продажів.

Продаж своїх послуг, курсів

Поширена практика для продажу курсів – частина уроків викладати безкоштовно, а частина тримається в закритому доступі. Якщо глядачів зацікавлять уроки, вони можуть оплатити доступ.

Для продажу послуг часто використовують формат оглядів, а також навчальні відео. Блогер ділиться знаннями і показує свій експертний рівень. Одна консультація популярного відеоблогера може коштувати 5-10 тис. гривень.

Реклама інших каналів

Ви розповідаєте у відео про чийсь канал, даєте посилання на нього. Якщо ваш канал поки не дуже популярний, гроші за таку рекламу будуть невеликі, але для старту-це хороший варіант.

Реклама в соцмережах

Коли канал трохи розкрутиться, це неминуче приверне увагу до ваших сторінок в соцмережах. І на них теж можна продавати рекламу. Публікація «на правах реклами» може коштувати 50 тис. рублів у топового блогера.

В цілому те, скільки і як заробляють відеоблогери на Ютубі, залежить від розкрученості каналу, його аудиторії і інших особливостей. Сумарні доходи власника топового каналу в можуть складати кілька мільйонів гривень на місяць.

Як придумати ідею свого каналу?

Є 3 найважливіші вимоги, яким повинен відповідати ваш канал:

  • Це цікаво особисто вам.
  • Ви в цьому розбираєтеся.
  • Тема цікава великому числу людей, якщо ви хочете стати популярним блогером і заробляти на цьому.

Перший пункт дуже важливий. Якщо тема здається перспективною, але вам особисто не цікава – ваш ентузіазм швидко згасне. Не треба орієнтуватися лише на те, скільки отримують відеоблогери на Ютубі за показ відео тієї чи іншої тематики. На першому місці повинен бути ваш інтерес, бажання пробувати щось нове і розвиватися. А вже потім прийдуть гроші.

Отже, подумайте, чим ви захоплюєтеся, що вмієте добре робити? Розглядайте всі варіанти. Те, що вам здається буденністю, може бути дуже цікаво іншим людям.

А щоб зрозуміти, що цікаво великому числу людей, подивіться, які жанри популярних на YouTube. Так ви краще розберетесь як заробляють відеоблогери.

Типи каналів та жанрів, популярних на Ютубі

Огляди товарів

Косметики, техніки, автомобілів, та чого завгодно. Вам потрібно добре розбиратися в товарі, щоб робити його огляд. Користувачам не цікаво слухати про те, що вони і так бачать: «Це чорний телефон з великим екраном». Звертайте увагу на нюанси товару, деталі, неочевидні простому глядачеві. Інший варіант – не занурюватися в деталі, але зате робити огляд настільки бадьоро і з вогником, що його будуть дивитися тільки заради вашої подачі.

Let’s Play

Ролики, де блогери грають у відеоігри і коментують процес – дуже популярний формат. Знову ж таки, щоб глядачам було цікаво, потрібно знати тонкощі гри, мати якісь свої хитрощі і не шкодувати ділитися ними. Стежити за грою новачка – вкрай нудне заняття.

Освітні канали

Вчити можна чого завгодно: роботі в Excel, догляду за садом, ремонту авто і так далі. Головне – добре вміти робити те, чого вчите. Приклади освітніх каналів на YouTube можна подивитися в добірці.

Б’юті-блоги

Популярний формат для дівчат. У них розповідають про нюанси вибору і використання косметики, а також різні препарати та засоби по догляду. Тут викладають майстер-класи по макіяжу, манікюру, зачісках і так далі.

Як стати відеоблогером? Покрокова інструкція для новачків

Виберіть тему каналу. Як це зробити, ми розповіли вище. Придумайте цікаву назву, яка запам’ятовується і зареєструйте канал.

Оформіть канал. Зробіть або замовте для нього красивий логотип, шапку, аватарку, заставку. Додайте цікавий і зрозумілий опис. Розкажіть, хто ви, про що ваш канал, чому ваші відео варто дивитися.

Зніміть перше відео. Нехай воно буде коротким, так простіше почати. Виберіть найбільш вдале місце і ракурс для зйомки. Постарайтеся, щоб у кадр не потрапляли зайві предмети. Виключіть сторонні звуки. Заздалегідь продумайте сценарій ролика. Можете навіть прописати повністю текст. Так вам буде простіше знімати відео, особливо на перших порах.

Завантажте ролик на YouTube. Підберіть приємну музику і додайте до відео. Зверніть увагу, що музика повинна бути вільна від авторських прав.

Для початку можна обійтися і без відеоредактора. Але якщо ви освоїте його, працювати стане зручніше – можна буде покращувати якість відео, вирізати і вставляти фрагменти і багато іншого.

Знімайте ролики регулярно, хоча б раз на тиждень. Викладайте їх, навіть якщо щось не дуже подобається. У наступних відео ви врахуєте ці недоліки, і ролики будуть все кращі та кращі.

Залучайте аудиторію на канал. Спочатку це можуть бути ваші друзі, знайомі, потім – друзі друзів і т. д. Можна купувати рекламу на інших каналах схожої тематики, щоб швидше залучати підписників.

Оптимізуйте ролики під популярні запити на YouTube. Так ви зможете отримувати нову аудиторію з пошуку Ютуба.

На що знімати перші ролики для Ютуб?

Професійна техніка для старту не потрібна. Не так важливо, на яку камеру знімають відеоблогери. Багато популярних блогерів починали з роликів, знятих на телефон.

Практично будь-який пристрій з можливістю більш-менш пристойної відеозапису – ось і все, що потрібно для відеоблогера. Тому використовуйте те, що є – телефон, планшет, фотоапарат, вебкамеру комп’ютер. Коли піде стабільне зростання передплатників, можна буде обзаводитися якісною технікою: камерою з підтримкою Full HD розширення, хорошим мікрофоном, спеціалізованими програмами для відеомонтажу та всім іншим, чим знімають і редагують відео профі.

Як стати успішним і відомим відеоблогером?

Наступні рекомендації допоможуть вам набрати й утримати підписників:

  • Спілкуйтеся з підписниками. Стимулюйте їх залишати коментарі до відео – задавайте питання, просіть поради. Обов’язково відповідайте на коментарі. Дякуйте за рекомендації.
  • Тримайте темп: якщо почали викладати відео раз в тиждень, не зменшуйте швидкість до разу на місяць.
  • Додавайте хештеги до відео. Вони повинні бути популярними і тематичними. Не потрібно ставити хештег «котики» до ролика про ремонт автомобілів.
  • Публікуйте посилання на ваші нові відео в соцмережах. Не соромтеся і стимулюйте френдів підписуватись на канал, ставити лайки і робити репости.
  • Замовляйте рекламу у популярних блогерів. Нехай вони «лайкнуть» ваші відео, тоді вони будуть відображатися у підписників популярного блогера. Не потрібно звертатися до топових блогерів. Вони в силу великої зайнятості й затребуваності можуть проігнорувати прохання новачка, та й ціни будуть високі. Пишіть блогерам «середньої руки».
  • Кооперуйтеся з іншими новачками. Нехай вони розкажуть про ваш канал в своїх відео, а ви – у своїх. Або поставте взаємні «лайки», щоб ваші підписники побачили відео партнера, і навпаки.
  • Не переживайте через негативні коментарі. Конструктивна критика – ваша можливість для саморозвитку, неконструктивна – ознака, що ви набираєте популярність. Відповідати на неконструктивні негативні коментарі не потрібно. Їх єдина мета – зіпсувати вам настрій. Але не тут-то було! Адже ви вже знаєте, що поява таких коментарів є ознакою популярності, а це хороший сигнал.

Постійно розвивайте свій канал

Розвивайте свій канал, думайте, як зробити відео ще кращим і тоді питання як заробити відеоблогеру не постане. Кількість підписників нехай повільно, але вірно буде зростати. Немає якогось секрету, як відеоблогери стають популярними. Постійна праця і незгасний інтерес до свого проекту обов’язково принесуть результат.

 

Незважаючи на популярність відеоблогінгу, на YouTube залишаються незайнятими безліч ніш. Скористайтеся цим, щоб створити популярний канал, отримати цікавий досвід і в перспективі – можливість непогано заробляти на відео.

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар