Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як заробляти надійно: 8 секретів розумних інвестицій

заробляти надійно

Статтю оновлено:

Завжди майте фінансовий план, не довіряйте почуттям і … лінуйтеся, пояснює психолог Ерік Баркер. Всі хочуть знати, які інвестиції працюють. Але це неправильне питання. Далі вас чекають основні думки з книги «Недоліки поведінки: прості способи перестати робити дурні речі з грошима» (The Behavior Gap: Simple Ways to Stop Doing Dumb Things with Money).

Це стаття не для новачків, а для тих, хто дійсно обмірковує інвестиції і свою поведінку в сфері фінансів.

Якщо ви хочете заробляти гроші в довгостроковій перспективі, вибір інвестицій – не проблема. За даними досліджень, між тим, наскільки добре працюють інвестиції, і тим, наскільки добре працюють інвестори, існує розрив. Інвестори майже завжди діють гірше, ніж працюють інвестиції.

Дослідження зазвичай намагаються порівняти доходи, які отримують інвестори, з доходами, які приносять інвестиції. Чи є різниця? Ясна річ, є. Як правило, доходи, які отримали інвестори за якийсь період часу, набагато нижчі, ніж прибутковість середніх інвестицій.

Так що відбувається? Проблема в нашій поведінці. Ми здійснюємо дурні вчинки, наприклад, купуємо дорого і продаємо дешево, або вибираємо акції, які забезпечують тверду прибутковість – і при цьому платимо в два рази більше за кредитними картками. І якщо ми продовжуємо робити ці дурниці, неважливо, які інвестиції: ми все зіпсуємо.

Багато фінансових порад немудрі і прості ( «заробляйте більше, витрачайте менше».) Це як з дієтами ( «менше їсти, більше тренуватися»), але ми просто цього не робимо. Це просто – але не легко.

Отже, хто може вивести нас з цієї пастки? Автор бестселерів «Недоліки поведінки: прості способи перестати нерозумно поводитися з грошима» і «Фінансовий план на одну сторінку: простий спосіб розумніше поводитися з грошима» Карл Річардс пояснює це просто: «Фінансовий успіх – це скоріше поведінка, ніж уміння».

Запам’ятайте: ви не можете передбачити майбутнє

Не буває «ідеальних» інвестицій. Таймінг – це завжди проблема. Люди говорили, що інтернет-акції продовжують рости, а потім трапився 2000 рік. Купівля будинку була хорошим вкладенням, а потім настав 2008 рік.

З книги «Недоліки поведінки: прості способи перестати нерозумно поводитися з грошима»:

Спроба вибрати шлях майбутнього зростання акцій, виходячи з минулого зростання, схожа на спробу вгадати, орел чи решка випаде на монеті, знаючи, що в попередній раз випав орел. Попередній кидок ні про що не говорить.

Хтось посперечається: «Але Apple піднялася більш ніж на 4000% з кінця 2000 року до кінця 2010-го». Звичайно, але чи думаєте ви, що так буде завжди? Звичайно, ні.

Це не повинно вас паралізувати. Ви збираєтеся кудись вкласти свої гроші. Але вам потрібно будувати свої рішення на здорових принципах. Щоб дійсно поліпшити своє фінансове становище в довгостроковій перспективі, вам потрібен план. Ні, вам не потрібен 200-сторінковий монстр, в який ви ніколи не заглянете, і немає потреби аналізувати всі рахунки за телефон і кабельне за останні 15 років.

Фактично план може поміститися на одному аркуші.

Запитайте: «Що для мене значать гроші?»

Фінансове планування здається настільки вимотує, що наше перше бажання – скласти зброю і попросити якогось експерта «просто сказати мені, що робити». Але це не працює.

Карл попросив кращих фінансових менеджерів дати йому поради, так наче б він був новим клієнтом, але не дозволив їм поставити йому будь-які питання. Їм просто потрібно було дати сліпі рекомендації. І ніхто з них не зміг цього зробити.

Тому що фінансові рішення найчастіше – це життєві рішення. А все наше життя – і наші життєві цілі – різні.

Перш ніж поставити собі фінансові цілі, потрібно визначити цілі життєві. Фінансове становище кожної людини унікальне, тому що цілі кожного унікальні. Це вже не абстракції, такі як спокійна старість або вища освіта – йдеться про ваше бачення своєї пенсії і освіти вашої дитини. Те, що робить щасливим вас, може не спрацювати для вашого сусіда – а жорсткий план не спрацює ні для одного з вас.

Отже, перше – і найважливіше – питання: «Що для мене значать гроші?» (Так, я знаю, ви не очікували, що фінансове планування буде схоже на бесіду з терапевтом.)

Гроші означають безпеку? Можливість? Свободу? Щось інше? Як тільки ви знайшли відповідь, продовжуйте копати. Вам потрібно зрозуміти, які ваші реальні цілі, тимчасові горизонти, терпимість до ризику, і на які зміни ви готові піти.

Ваш план не обов’язково повинен бути кришталево ясним, і він може змінюватися. Але він вам необхідний, як Полярна зірка, щоб ви не кидалися за кожним «наступним великим бумом», про який ви прочитали в газеті або почули від дядька Джека на святковому обіді.

Якщо у вас є партнер, варто обговорити це питання спільно, тому що його / її Полярна зірка може відрізнятися від вашої.

Визначивши, що для вас означають гроші, конкретизуйте мету. Виділіть три найбільших. Чи хочете ви вийти на пенсію через 30 років? Або відправити своїх дітей до університету через п’ятнадцять? Чи хочете ви купити будинок через п’ять років? Або більше подорожувати через два?

За словами Карла, процес полягає в тому, щоб зрозуміти, чого ви хочете досягти, де ви зараз – і скоротити розрив. Тому що основне питання при оцінці будь-яких інвестицій полягає в наступному: «Чи допоможе це досягти моїх цілей?»

Тепер, коли ви знаєте, що важливо, ми можемо поговорити про поведінку. А поведінка часто зводиться до почуттів.

Почуття можуть бути найпотужнішою річчю в нашому житті. Але якщо ви не будете обережні …

Емоції можуть обійтися дуже дорого

Ми купуємо дорого і продаємо дешево, тому що відчуваємо себе в безпеці, коли йдемо за більшістю. Ми підтримуємо акції свого роботодавця з почуття лояльності, навіть якщо це не відповідає нашим цілям.

І ми торгуємо акціями без необхідності, тому що це … весело. Для цього є слово: азарт.

Інвестування – це не розвага. Будуйте свої рішення на цілях і принципах, а не на передчуттях. Не «грайте» на фондовому ринку – можна загратися.

Можливо, зараз у вас немає грошей, щоб подумати про інвестування. Який же простий спосіб почати витрачати менше?

Використовуйте 72-годинний тест

Потрібно робити те, що в першу чергу рекомендують фінансисти: відстежувати витрати. Це нудно, але як ми тільки що дізналися, нудно значить добре. Важливо витрачати менше, але це непросто.

На щастя, Джефф Безос створив чудову функцію, яка допоможе вам контролювати свої витрати. Вона називається кошиком Amazon. Визнайте, далеко не всі речі, які ви купуєте в інтернеті, потрібно придбати прямо зараз. З цього моменту все, що раніше ви б купили одним кліком, має пролежати в корзині 72 години.

Через три дні, коли емоції «дайте-дайте-дайте» згаснуть, об’єктивно дайте відповідь, що важливіше – ця річ чи ваш фінансовий план.

Таким чином ви витрачаєте менше. Круто. Але як почати насправді економити – і без будь-якого самоконтролю?

Автоматизуйте правильну поведінку

Найпростіший спосіб не приймати дурних рішень – не дозволити собі приймати рішень взагалі. Багато фінансових сервісів дозволяють автоматизувати транзакції.

Замість того, щоб приймати ці рішення знову і знову, зробіть їх автоматичними, щоб ваші благі наміри могли перетворитися в правильну поведінку. Ви можете автоматизувати свої накопичення, пенсійні виплати … а також певні платежі, такі як іпотечні кредити або автокредити … Зробивши ці рішення автоматичними, ви залишите собі менше варіантів схитрувати.

Ви витрачаєте трохи менше і безболісно економите. Як тепер правильно оцінити ті інвестиції, які були зроблені задовго до того, як ви прочитали це шалено корисне повідомлення в блозі про особисті фінанси?

Використовуйте нічний тест

Запитайте себе, що б ви зробили, якби хтось прийшов і продав всі ваші інвестиції за одну ніч. На наступний ранок ви прокинетеся, а у вас 100% готівки в вашому обліковому записі. Ось тест: ви можете викупити ті ж самі інвестиції без будь-яких витрат. Ви зібрали б той же самий портфель? Якщо ні, які зміни ви б зробили? Чому ви не робите їх зараз?

Ваші поточні інвестиції тепер відповідають вашим цілям. Отже, як вам почати робити нові, правильні інвестиції?

Запам’ятайте основні правила інвестування:

  1. Виплатити борги.
  2. Ви впевнені, що не зможете оплатити більше боргів?

Якщо у вас є борг з високими процентними ставками, виплати по ньому переважують практично будь-які інші фінансові вкладення, які ви можете зробити … Люди, які розбираються в цьому, заробляють. Люди, які не розбираються, платять.

Подумайте про це: погашення боргу приносить гарантований дохід. Ризик нульовий. Ви не платите відсотки за те, чого ви не винні. А борг завжди заважає слідувати тим цілям, які ви тільки що визначили.

Обов’язково диверсифікуйте. Не складаючи всі яйця в одну корзину, ви зменшуєте ризик і часто збільшуєте прибутковість.

Магія диверсифікації полягає в тому, що ви можете взяти дві окремі інвестиції, кожна з яких ризикована, і змішати їх в одному портфелі. Таким чином ви робите інвестиції менш ризикованими, ніж окремо, і часто це веде до більшої віддачі.

У фінансах «безсистемний ризик» означає ставку на певні цінні папери, сектор або галузь. Це вимагає знання майбутнього. Нам потрібно усунути безсистемний ризик і зосередитися на «систематичному ризику». Це означає робити ставки на систему в цілому.

«Систематичний ризик» означає, що ви інвестуєте в концепцію капіталізму в цілому. Це засновано на припущенні, що, незважаючи на коливання ринку (і як би не страшні були руху «вниз»), протягом тривалих періодів часу він буде продовжувати рости. Тому у вас повинні бути сотні акцій на ринку. Звичайно, деякі з компаній, які у вас є, зазнають невдачі, але це не вплине на вас, тому що ви розподіляєте свій ризик по всій групі.

Це означає, що спільні фонди зазвичай кращі, ніж окремі акції. Але в чому з ними проблема? Вартість. Вам потрібно, щоб ціни були якомога нижчі.

Виявляється, немає жодної змінної, яка допоможе вам визначити успішність спільного фонду, за винятком однієї. Вартість. Це зводиться до простої математики: чим більше ви вкладаєте, тим менше в кінцевому підсумку зберігаєте.

Крім цього, завжди перевіряйте свій єдиний фінансовий план і питайте, чи допомагає вам інвестиція в досягненні ваших цілей. Так? Це надихає! Але тепер ми знаємо, що не можна довіряти натхненню.

Тому попросіть друга або члена сім’ї задати вам три питання, щоб переконатися, що ви не помиляєтеся:

  • Якщо я внесу цю зміну і буду правий, який вплив це матиме на моє життя?
  • Який вплив воно зробить, якщо я помиляюся?
  • Я помилявся раніше?

Якщо відповіді «невелике», «жахливе» і «часто», варто подумати про більш безпечні інвестиції.

І остання порада. Думаю, ви завжди хотіли, щоб хтось сказав вам, що це шлях до багатства …

Будьте неосвічені і ліниві

Величезна помилка, яку люди роблять, – переглядають занадто багато короткострокових фінансових новин, які підстьобують до покупки, продажу або якихось інших авантюр. Проговоріть про це зараз зі мною: ви не можете передбачити майбутнє. І експерти не можуть.

Але тим не менше вони повинні робити прогнози щодня. Це допомагає їм зберегти роботу, а вам – втратити гроші. Преса не пише про людей, які врятували свої заощадження, закривши кредитні карти і зробивши безпечні, нудні інвестиції на термін більше тридцяти років.

Так що ігноруйте новини. Звертайте увагу тільки на те, що дійсно важливо для ваших цілей і що ви можете контролювати. Карл любить говорити: «Зосередьтеся на своїй особистій економіці і перестаньте турбуватися про глобальну».

Деякі люди можуть заперечити: «Але як щодо «чорних лебедів»? Якби люди звернули увагу на них, ми могли б уникнути кризи 2008 року». Що ж, було проведено дослідження експертів, які правильно пророкують різкі зрушення. І вгадайте, що?

Хлопці, які час від часу видають дуже драматичний прогноз, насправді менш надійні, ніж їх колеги, які дотримуються стриманої точки зору … [Дослідники] Денрелл і Фан прийшли до висновку, що економісти, які правильно вгадують найнесподіваніші події, мають найгірші показники в довгостроковій перспективі, ніж інші.

Тому виділіть час на основне планування – а потім лінуйтеся. На перший погляд це звучить жахливо, але подумайте про час, який ви заощадите, що не відстежуючи ринок, не торгуючи і не вислуховуючи вигуки популярних експертів.

Джерело

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про