Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як встигати працювати, якщо немає часу

Як встигати працювати

Фріланс – це чудовий  спосіб життя, що включає прибуткову роботу. Ти не залежиш від робочого графіку, не прив’язаний до робочих годин, тобі не треба підлаштовувати все своє життя на роботі в офісі 5 днів в тиждень. Всі робочий час крутиться навколо твого життя, а не навпаки. Але як встигати працювати якщо немає часу?

Фріланс вимагає величезної сили волі і самоорганізації. Бо за життям, відпочинком, домашніми справами і іншим можна просто забути про те, що там тебе чекає замовник з черговим проектом. Або затягувати все до останнього моменту, в підсумку робити, як попало, без нормальної підготовки, або завалювати терміни.

Але іноді ось в такій ситуації – коли часу для роботи залишається зовсім трохи – винні незалежні від вас обставини. Це може бути:

  • зміна обстановки – переїзд або ремонт;
  • хвороба когось із близьких;
  • паперова тяганина, яка потребує швидкого вирішення і забирає багато часу на ходіння по інстанціях;
  • проблеми з власним здоров’ям;
  • поява дитини.

В останній ситуації я, наприклад, взагалі припинила працювати. Повернулася до роботи через півроку. Але у всіх буває по-різному, у кожного своя ситуація, свої матеріальні проблеми – комусь доводиться працювати навіть в пологовому будинку (я знаю таких супер-бізнес-леді, які на наступний день після пологів вже відписували замовникам поштою).

Але справа не в цьому. Справа в тому, що ти вирішуєш дійсно серйозні проблеми і в той же час розумієш що абсолютно не встигаєш працювати. Ти не вписуєшся в стандартний графік, за яким звик жити і працювати. Це некомфортно, це доставляє незручності і тобі, і твоїм клієнтам (особливо якщо вони постійні і звикли отримувати від тебе роботу в потрібному обсязі в потрібний час).

Що ж робити, якщо не вистачає часу на віддалену роботу?

Я поділюся своїм досвідом, тому що у мене якраз такий період зараз. І подібні ситуації виникали кілька разів за останні півроку. То біганина з паперами, то зараз підготовка до переїзду в інше місто, і вирішення купи проблем тут за місцем. У підсумку я мотаюся цілими днями в будні, а на вихідних, навіть якщо і хотіла б підтягнути якісь робочі моменти – не можу, тому що вихідні проводжу в новому місті за 100 км у пошуках квартири і в інших організаційних моментах. І так я живу вже кілька тижнів. Як справляюся?

Доводиться перекроювати графік

Якщо раніше я працювала з 10 ранку до 16-17 годин вечора, то зараз у мене нема цього часу – він зайнятий вирішенням інших важливих проблем. Саме це робочий час для контор, магазинів та інших місць, куди мені доводиться звертатися.

В обід я приїжджаю вичавлена, як лимон, і розумію, що якщо не відпочину годинку, то не зможу написати ні рядка.

Спочатку намагалася себе насилувати, примушувати працювати – але виходило дуже погано.

А ось якщо відпочину – ввечері вдається попрацювати дуже продуктивно. На цьому я зупинилася – пересунула свій робочий графік з ранку на вечір. Вранці вирішую паперові проблеми і мотаюся по інших справах, потім обід і відпочинок, а після відпочинку — продуктивна робота до пізнього вечора.

Перетворилася з жайворонка в сову.

Мобільність і ще раз мобільність

Як я вже написала, на вихідні (з п’ятниці по неділю) я в дорозі. Вечір п’ятниці – збори і дорога, субота йде на вирішення справ, неділя – знову збори і дорога. Але є у мене моменти, в які можна трошки попрацювати. Тільки тягнути з собою ноутбук крім інших речей незручно.

А я так звикла працювати на рідній клаві і в рідному Ворді! Але доводиться жертвувати звичними зручностями.

Я довго шукала рішення у вигляді клавіатури до планшету. Потім один раз спробувала набирати на планшеті просто так, в Гугл Документах, і мені сподобалося. На семидюймовому планшеті цілком можна працювати. А ще можна диктувати, правда, потім правити доводиться дуже багато. Але основний пласт роботи можна підігнати у дорозі або в перерві між рутиною по місту.

Також я надиктовую статті на мобільний телефон – в нотатки чи Документи.

Делегування

Без цього теж не обходиться. Якщо я знаю, що попереду у мене насичений тиждень і часу зовсім обмаль – я делегую деякі роботи своїй помічниці. Працюємо ми разом досить тривалий час, вона навчається, отримує можливість трохи підзаробити. А у мене звільняється безцінний час – і я дуже вдячна за це.

Відмова від нових проектів

На жаль, на даний момент я відмовляюся від всіх пропозицій, які надходять. Тому що розумію, що чисто фізично я зараз не потягну додаткове навантаження. Кожен новий проект вимагає до себе посиленої уваги. У кожне нове завдання потрібно вникнути і зрозуміти самому, перш ніж передавати його комусь ще. І потрібно на перших порах проконтролювати виконання. А у мене зараз на це немає ні часу, ні сил.

Тому новим клієнтам поки відмовляю і прошу (якщо буде така необхідність) звернутися трохи пізніше. Чи раджу когось із колег.

Як би у вас там не складалося, як би складно не було, пам’ятаєте, в першу чергу про себе. Вам повинно бути комфортно, ви не повинні перетворюватися в зомбі, тому що не бачите відпочинку день і ніч. Мотатися днями по справах, або сидіти з дитиною, а вночі ще й працювати — так нікого надовго не вистачить. І я розумію, що працювати потрібно, тому що це наш хліб. Шукайте для себе комфортні умови, комфортний графік роботи, так, щоб все встигати і не перевтомлюватися.

Я вийшла з ситуації таким чином. Можливо, ви вирішуєте подібні проблеми інакше. Поділіться в коментарях, буде цікаво дізнатися!

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про