Як відкрити турагентство з нуля – реалізація бізнес-ідеї відкриття туристичного агентства

відкрити своє турагентство

Жити від зарплати до зарплати, витрачати власний час на збагачення іншої людини і сподіватися на мізерну пенсію – сумнівна перспектива. Альтернатива – відкрити власну справу. Успішна бізнес-ідея спочатку приносить гроші, а потім і час з сім’єю і друзями, для подорожей і занять спортом.

Можливо, потрібно ризикнути, щоб жити на повну? Чудова ідея для бізнесу – відкрити туристичне агентство з нуля. Вона дає наступні переваги:

 • Мінімальні початкові вкладення. Зарплата працівників, придбання оргтехніки та оренда офісу.
 • Оперативне покриття витрат. При правильному плануванні вже протягом першого високого сезону після відкриття турагентства буде прибутковим. Через жорстку конкуренцію, прорахунків керівництва, відсутність стабільного платоспроможного попиту і десятків інших факторів бізнес окупає витрати через 1-2 роки після виходу організації на ринок.
 • Стабільна ціна товару. Вартість туристичної путівки мало залежить від економічних чинників. Вона стабільна протягом тривалого часу або коштує ще більше.
 • Простота початку роботи. Можете зануритися в світ бізнесу самостійно або звернутися за допомогою до дослідної організації.

Вирішивши відкрити турагентство з нуля, визначитеся, які послуги будете надавати. Вони діляться на дві групи:

 1. планування маршрутів поїздки та вирішення інших питань організаційного характеру (туроператор);
 2. реалізація турів оператора і отримання за це комісійних (турагентство).

Поки зупинимося на другому варіанті. Визначтеся, які поїздки будете надавати: за кордон або усередині країни. Відкрийте і займіть свою нішу бізнесу і виберіть ключову категорію клієнтів.

Реєстрація діяльності

Перше, що потрібно, щоб відкрити турагентство, – реєстрація. Виберіть організаційно-правову форму діяльності. Згідно з податковим кодексом, турагентство реєструється як ТОВ або ФОП. У першому випадку оператори охоче співпрацюють і ви отримаєте більше довіри від клієнтів. Недолік – створення статутного капіталу. Заморожуються кошти, які ви могли б витратити на рекламу або заробітну плату працівників.

Відкрити організацію в формі ФОП – вигідніше з фінансової точки зору. Статутний капітал не потрібен, ви не платите більшість податків і подаєте мінімальний пакет для реєстрації.

Інші організаційні питання

Ви визначилися з формою діяльності. Тепер і для ФОП, і для ТОВ вирішіть наступні питання:

 • виберіть назву турагентства;
 • визначитеся з адресою реєстрації;
 • вкажіть види діяльності, з огляду на заявлені в класифікаторі кведів;
 • заплатіть державне мито за реєстрацію;
 • зверніться до нотаріуса (у разі потреби) і складіть заяву про реєстрацію.

Щоб відкрити туристичне агентство в формі ТОВ також необхідно

 1. сформувати статутний капітал;
 2. при наявності кількох засновників визначити номінальну частку кожного з них і відобразити її в статутних документах.

Щоб відкрити бізнес, цілком вистачить приміщення площею приблизно в 20 кв. м. Воно повинно розташовуватися в людних місцях з розвиненою інфраструктурою і наявністю місць для паркування. Оптимально – в центральній частині міста.

Не шкодуйте грошей на вивіску. Вона повинна відрізнятися від написів конкурентів і не зливатися з сусідніми написами. У темний час доби обов’язкове підсвічування. Робочий день закінчився, а вивіска кличе потенційних клієнтів відпочити і ваш бізнес працює.

Інтер’єр офісу турагентства

Не шкодуйте гроші на ремонт приміщення. Ці витрати – скоріше інвестиція. Від внутрішнього оформлення приміщення залежить ставлення клієнтів до турагенції.

Зручний диван, м’які стільці і столик – невід’ємні передумови комфорту клієнтів. Інтер’єр оформіть в унікальному фірмовому стилі. Не забудьте про яскраві карти, сувеніри, екзотичні рослини і тварини.

Не економте і на робочих місцях для співробітників. Потрібно придбати:

 • робочі столи і крісла;
 • телефони;
 • ПК;
 • ручки, зошити та інші канцелярські приналежності;
 • офісний стелаж;
 • оргтехніку: принтер, сканер і ксерокс.

Вибирайте надійного постачальника інтернет-послуг. Нехай клієнти користуються швидким WiFi. А працівники швидко шукають необхідну інформацію про погодні умови або зміни в умовах турів. Нехай повільний Інтернет або його регулярні відключення не заважають вам відкрити турагентство і успішно розвивати бізнес в майбутньому.

Підбирайте персонал для туристичного агентства

Універсальне правило будь-якого бізнесу – це не наймати на роботу друзів і родичів. Вас, як керівника, не сприйматимуть ні вони, ні інші працівники. Близькі стосунки практично ніколи не переростають в ділові.

Ваш ідеальний кандидат повинен мати відповідний успішний досвід роботи. Якщо ж ні, тоді зверніть увагу на наступні особисті якості:

 • позитивне ставлення до життя;
 • відкритість до спілкування;
 • відповідальне виконання завдань;
 • послідовна і правильне формулювання думки;
 • вміння зосередитися на головному;
 • цілеспрямованість;
 • здатність знайти спільну мову з незнайомцями;
 • навички вирішення конфліктів.

Робота в туристичному агентстві передбачає вміння спілкуватися. Іноді комунікабельні, цілеспрямовані і відповідальні працівники без досвіду – це краще, ніж невмотивовані особи з 10 роками перебування в сфері.

Щоб відкрити турагентство і забезпечити його діяльність, вистачить 2-3 працівника, відповідальних за продаж путівок, нарощування і утримання клієнтської бази. Однак через кілька тижнів після початку роботи потрібно найняти бухгалтера і прибиральницю.

Заробітна плата повинна мотивувати працівників. Встановіть фіксований оклад і відсотки від продажу турів. Не шкодуйте бонусів за виконання плану.

Вибір туристичного оператора

Щоб мінімізувати ризики, відкривши туристичне агентство, співпрацюйте мінімум з 10 операторами. Не менше половини з них повинні спеціалізуватися на вашому основному напрямку бізнес-діяльності.

Враховуйте популярність, надійність і тривалість роботи оператора на ринку. В середньому турагентства отримують від 5 до 16% вартості реалізованих путівок. За перші продані тури – мінімальна комісія. Однак зі збільшенням продажів путівок зростає і ваша нагорода. Оператори зацікавлені збільшувати обсяги реалізації, тому готові платити більше перспективним турагентствам.

Шукайте клієнтів

Відразу після відкриття туристичного агентства створіть власний сайт. Не шкодуйте грошей на його оформлення, наповнення текстовим контентом і унікальними фотографіями. Регулярно оновлюйте інформацію, не забуваючи повідомляти клієнтів про нові тури і акції.

Вкладіть кошти в контекстну рекламу. Не забувайте про інтернет-маркетинг і роботу з підписниками.

Не втрачають актуальності і класичні підходи до залучення клієнтів:

 • реклама в газетах і журналах;
 • повідомлення по радіо;
 • відеоролики на телебаченні;
 • реклама на біл-бордах;
 • розповсюдження листівок промоутерами.

У спеціальному журналі записуйте, звідки відвідувачі дізналися про вашу організацію і чому вирішили скористатися її послугами. Вкладайте кошти в ефективні шляхи залучення клієнтів і відкривайте інші варіанти.

Намагайтеся зробити клієнтів постійними. Відразу після відкриття туристичне агентство повинно асоціюватися з акціями і бонусами.

Вартість відкриття турагентства

Однозначно відповісти, скільки коштує відкрити турагентство не вийде. Це визначається індивідуально. Мінімальна сума для початку роботи бізнесу – 100 000 гривень. Сюди входять витрати на:

 • оренду приміщення (мінімум – 6 тис. грн на місяць);
 • винагородження персоналу (заробітна плата і відсотки);
 • оргтехніка та програмне забезпечення (від 30 тис. грн.);
 • зв’язок та Інтернет (в залежності від тарифів провайдерів);
 • реклама (відповідно до ваших фінансових можливостей).

Показник ефективності середньостатистичного турагентства – продаж 500 путівок протягом календарного року. Тоді щомісячний чистий прибуток бізнесу – до 100 тисяч грн.

Читати також: Туристичний бізнес в інтернеті

Як продовжити діяльність

Найважливіше для нового турагентства – відкрити нішу і утриматися на ринку. На жаль, після року роботи закриваються 5 подібних організацій з 10.

Туристичний бізнес має сезонний характер. Нова організація повинна планувати збитки на весняні та осінні місяці.

Коли зменшується кількість бажаючих відпочити, турагентство зобов’язане залучати їх за допомогою системи знижок. Повідомляти про вигідні пропозиції варто ще під час продажу путівок в сезон.

Також потрібно диверсифікувати джерела доходів бізнесу. Зокрема можна відкрити додаткові послуги: допомагати оформляти візи або продавати авіаквитки.

Не забувайте про основну роботу. Під час міжсезоння пропонуйте постійним клієнтам вікенд на одній з місцевих баз відпочинку.

З турагентства в оператори

Після декількох років успішної діяльності турагентство може переходити на наступний етап розвитку бізнесу, стаючи оператором. Організація продовжить відповідати за продаж путівок і почне організовувати відпочинок. Фактично зросте обсяг роботи і відповідальність. Потрібно конкурувати з колишніми партнерами і десятками інших організацій. Однак весь дохід залишиться на рахунку компанії.

Щоб стати оператором, турагенції потрібно:

 1. вупити поліс страхування відповідальності;
 2. внести організацію в реєстр туроператорів.

Для початку продовжите працювати з постійними клієнтами турагентства. Врахуйте їх побажання і відкривайте індивідуальні тури. Вартість путівок краще поставте трохи нижчу за середню ринкову. Головне завдання на початковому етапі – отримати досвід. Однак мінімальну прибутковість ніхто не відміняв.

Відкриття турагентства – цікава можливість ведення власного бізнесу. У будь-якому випадку така діяльність стане цікавим досвідом у вашому житті. А правильне планування, наполеглива робота і частке везіння дозволять реалізувати бізнес-ідею, займаючись улюбленою справою далеко не один рік.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про