Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Заробіток на стартапі в Україні: поради та ідеї

Як створити стартап в Україні

Статтю оновлено:

Якщо вас зацікавило питання «як створити стартап», який буде успішний як в Україні, так і за її межами. Радимо ознайомитися з базовими порадами, ідеями та рекомендаціями, які ми даємо в цій статті.

Справа в тому, що розвиток стартапу не має універсального підходу. Це складна діяльність, успішність якої залежить від прийнятих засновниками рішень, поставлених цілей і фінансування. Однак все ж існують певні правила, що дозволяють трохи полегшити завдання і направити ваш стартап до успіху. Дані рекомендації запропонував в журналі Forbes успішний підприємець Олександр Дресен.

Як створити стартап швидко та зробити його ефективним

Щоб ваше починання принесло успіх, необхідно:

  • з’ясувати свою сумісність з імовірним інвестором;
  • організувати прототип стартапу;
  • підібрати сильну команду;
  • частіше з’являтися на публіці;
  • намагатися бути ближчим до інвесторів, покупців та замовників;
  • не затягувати зі здійсненням ідей;
  • бути готовим до провалу.

Успішні стартапи в Україні були організовані з дотриманням більшості із цих рекомендацій. Розглянемо кожну з них більш детально.

З’ясуйте сумісність з імовірним інвестором

Правильно вибране джерело фінансування, якщо ви хочете створити стартап – одне з важливих етапів на шляху до успіху. Не варто співпрацювати з бізнес-партнерами або фондами, які викликають у вас сумнів, адже ви будете залежати від них весь період існування стартапу.

Організуйте прототип стартапу на свої кошти

Залучити інвестиції і довести можливість втілення стартапу набагато легше, якщо існує візуальний прототип вашого проекту. Створювати його краще, використовуючи власні кошти або залучаючи фінанси близьких людей.

Протестуйте готовий прототип на близьких. При цьому уважно враховуйте зауваження та поради щодо покращення вашого проекту. Помилки не такі страшні, якщо ви готові їх виправляти. Доведіть, що користувачам необхідний пропонований продукт, нехай вони будуть готові не тільки його купити, але і розрекламувати знайомим. Це важливо для отримання в майбутньому інвестицій від людей.

Щоб створити стартап, підберіть сильну команду

Індивідуально створені стартапи України часто провалюються. Не варто починати проект без команди фахівців. Маркетологи, розробники, дизайнери і технарі – не просто наймані працівники, а ваші партнери, готові привести ваш проект до успіху.

Не будуйте ілюзій з приводу топ-менеджерів великих компаній. Не завжди ці люди є хорошими стартаперами. Стартап відрізняється від ведення великого бізнесу, і не можна думати, що їх поради можуть беззастережно вивести вас на вірний шлях.

Частіше з’являйтеся на публіці

Рекламуючи свій продукт пристрасно, активно і енергійно, ви заражаєте ентузіазмом оточуючих. Часті виступи на публіці допоможуть вам зробити вашу презентацію більш природною, врахувати помилки, оцінивши реакцію і відгуки слухачів. Так вам буде простіше переконати людей інвестувати в проект, працювати з вами або використовувати ваш продукт.

Щоб створити стартап, розподіліть роботу. Ваше основне завдання – знайти інвесторів, інше довірте співробітникам. Поки ви шукаєте, як залучити інвестиції, а це займає левову частку вашого часу, довірте поточні справи талановитому менеджеру.

Намагайтеся бути ближче до інвесторів, клієнтів та покупців

Проводьте велику частину свого часу там, де плануєте вести справу. Фонди або інвестори – не просто джерело фінансів. Вони володіють необхідними вам зв’язками і мають вагу в бізнесі, що може вам знадобитися. Але не варто переоцінювати цю можливість.

Не затягуйте зі здійсненням ідеї стартапу

Якщо ідея не реалізована швидко, вона так і залишається ідеєю. Тому втілюйте задумане в життя швидко, або забудьте про старі плани.

 Будьте готові до провалу

Невдача – нормальне і досить поширене явище. Вона допоможе вам досягти більшого в наступний раз. Не бійтеся провалів та помилок.

Отже, як створити стартап в Україні, щоб досягти успіху? По-перше, вам в нагоді будуть перелічені вище ідеї. По-друге, потрібно більше вірити в себе та довіряти власній команді. По-третє, пропонуйте інвесторам та клієнтам оригінальні ідеї та подумайте над їх подачею.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про