Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як правильно працювати з посередниками?

як працювати з посередником

Статтю оновлено:

Вам пропонують цікаве замовлення. Але є нюанс. Прямого контакту з замовником немає, зате є посередник, через якого потрібно працювати. Погоджуватися чи відмовитися? Це залежить від декількох факторів. Давайте в усьому розберемося.

Якщо посередник розбирається у вашій справі

Вам дуже повезло. Можете розслабитися, пити чай і хвацько рухатися від етапу до етапу, не забуваючи отримувати оплату за зроблену роботу. Проте переконайтеся, що посередник дійсно професійний у вашій сфері і його підхід до роботи збігається з вашим підходом.

Наприклад, ви беретеся робити дизайн студії, яка розробляє сайти. Свої дизайнери у неї зайняті, і вас беруть на «підхоплення». Але якщо ви робите два макета на вибір, а за третій і наступний берете доплату, то студія може працювати «до перемоги». Тобто просити у вас і третій, і четвертий, і десятий макет, поки ваша робота не сподобається замовнику.

Що потрібно вимагати від розуміючого посередника

Тому навіть з професійним посередником:

 • Домовляйтеся про всі умови роботи ще «на березі». За що ви отримуєте оплату, за що можете вимагати доплату.
 • Часто в процесі роботи умови починають змінюватися, незалежно від початкових домовленостей. Ввічливо, але твердо наполягайте на дотриманні початкових домовленостей.
 • Подивіться, як працює посередник, чи збігається ваш підхід з підходом посередника.
 • Оцініть, чи зможете ви працювати як команда? Чи співпадають у вас погляди на світ, знаки зодіаку і темперамент? Про знаки зодіаку, якщо що, жарт 🙂
 • Перевірте, чи довіряє вам посередник, прислухається до вашої думки чи буде наполягати на тому, щоб все робилося так, як він сказав». Чи буде у вас якась творча свобода, можливість реалізації своїх ідей в проекті? Для когось це дуже важливо.
 • Всі домовленості фіксуйте письмово. Усні домовленості – це все одно, що відсутність домовленостей взагалі.
 • Пам’ятайте, що в будь-який момент може змінитися менеджер, який веде проект і вам доведеться працювати з новою людиною. Тому завжди фіксуйте здачу проміжних етапів робіт в письмовому вигляді. Інакше ви не доведете новій людині, що цю роботу раніше здали і переробити можете тільки за доплату.
 • Ніколи, ніколи, ніколи не збирайте борги з посередниками. Вам можуть говорити, що клієнт затримує оплату, документи продираються крізь джунглі бухгалтерії, генеральний виїхав на Мальдіви і поки не може підписати платіжне доручення. Ок, повернеться, підпише, сплатить і ми продовжимо. На жаль, навіть надійні з вигляду посередники іноді схильні затримувати оплату, а то й просто не платити.

Якщо посередник не розбирається у вашій справі

Простіше кажучи, є знайомий знайомого, який отримав від знайомого замовлення на сайті і збирає команду для реалізації проекту, а заодно поліпшення свого матеріального становища. При цьому сайти знайомий знайомого бачить вперше.

Якщо ситуація така, то єдина порада – біжіть! Не фахівець не зможе налагодити ефективну роботу, буде намагатися керувати тим, в чому не розбирається, вимагати те, що неможливо зробити, і у всіх халепах звинуватить вас.

Єдина можливість працювати в такому разі, це домовитися про наступні умови:

 • Спілкуватися з замовником будете ви.
 • Керувати процесом будете ви.
 • Посередник не сунеться ні в які питання, гарантуючи тільки своєчасну оплату проекту.

Посередник виключається з усіх процесів, крім оплати, та отримує певний % за замовлення. По суті, виконує функцію менеджера з продажу. Як правило, посередники на такі умови не погоджується і проекти далі переговорів не йдуть.

Сподіваюся, ця стаття допоможе розібратися, як працювати з посередниками і які проекти варто брати, а від яких краще відмовлятися. Навіть якщо умови та оплата спочатку виглядають привабливими.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про