Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як підвищити рівень особистого доходу: 3 робочих способи + корисні поради

Як збільшити свій дохід

Статтю оновлено:

У цій статті ми поговоримо про те, як збільшити свій дохід. Адже всі ми хотіли б заробляти більше. Але мало хто робить серйозні кроки для того, щоб в майбутньому досягти своєї мети.

У цій статті я розповім, з чого складається особистий дохід, чому це не тільки зарплата і як його підвищити.

Що таке особистий дохід

Особистий дохід — сума всіх грошей, які ви отримуєте.

Багато хто вважає, що особистий дохід – це виключно зарплата. І якщо у них немає додаткових джерел доходу, то це дійсно так. Але має бути по-іншому.

У західних країнах особистий і сімейний дохід складається не тільки із зарплати. Це ще й прибуток від інвестицій, від здачі житла, від бізнесу, від роботи над своїми проектами і т. д.

Важливо зрозуміти головну річ: ваш дохід не обмежується виключно зарплатою. Якщо ви хочете більше заробляти, то ваша головна задача: знайти додаткові джерела доходу і зробити так, щоб ваш дохід не обмежувався зарплатою. А в ідеалі взагалі, щоб з/п становила меншу її частину.

Як підвищити свій особистий дохід: 3 способи

Тепер поговоримо про 3 способи підвищення особистого доходу. Вони банальні, прості, але мало хто в реальності замислюється про них і тим більше їх використовує.

Підвищити вартість години робочого часу

Найкраще рахувати свої доходи за годину. Зарплата — абсолютний показник, на який складно орієнтуватися. Він не враховує ваше завантаження, додаткові витрати на транспорт, час до роботи і т. д. Банальний приклад: якщо ви отримуєте 30 000 грн в місяць, працюєте 20 днів по 8 годин і ще годину добираєтеся туди, година назад, то ви отримуєте 100 грн у годину. Не дуже велика цифра, погодьтеся?

Крім часу, який ви проводите на роботі, треба ще рахувати, скільки ви добираєтеся, як часто залишаєтеся після робочого дня, чи берете роботу додому. Такі розрахунки будуть чеснішими.

Підвищити дохід на годину можна трьома способами:

  • Просити підвищення зарплати.
  • Знайти альтернативний варіант. Це може бути можливість працювати вдома, переведення на іншу посаду і т. д.
  • Змінити роботу. Ближче до будинку, з більш високою зарплатою і т. д.

Діяти потрібно саме в цьому порядку. Якщо начальник скаже, що можна збільшити вашу зарплату без додаткових навантажень, і, взагалі, ви цінний працівник, то все нормально. Якщо у компанії немає можливості підвищити зарплату, можна знайти альтернативи, які допоможуть отримати додаткові бонуси від роботодавця, залишившись при своїй завантаженості.

Міняти роботу слід тільки тоді, коли попередні два пункти не працюють. Звертайте увагу на те, скільки будете отримувати, яке буде завантаження і скільки доведеться добиратися до роботи. В іншому випадку може вийти так, що отримувати будете більше на 1 000 грн, а часу будете витрачати більше на 2 години кожного дня.

Сформувати додаткове джерело доходу

Після того, як ви збільшите оплату за годину, потрібно сформувати додаткове джерело доходу. Це може бути:

  • Вкладення грошей.
  • Вкладення сил і часу.

Вкладення грошей — інвестиції. Можна вкласти в банк, цінні папери, нерухомість і в усе, що може принести додатковий дохід. Головне, не піти в мінус.

Вкладення сил і часу — робота над своїм проектом, ідеєю або звичайна підробка. Можна зробити невеликий бізнес в інтернеті, створити сайт, робити щось (наприклад, популярний хендмейд). Потрібно знайти варіанти, які вам близькі, і на яких можна заробити невелику кількість грошей.

IT-фахівці на заході часто працюють над своїми проектами, сайтами або програмами у вільний від роботи час. Встають о 6 ранку, працюють над своєю ідеєю до 8:00 до 10:00 йдуть на роботу, в 20:00 — дому, до 22:00 знову працюють і лягають спати.

В ідеалі ваші гроші, знання та вміння повинні працювати на вас не тільки на роботі, але і в ваших проектах, інвестиціях, навіть в невеликому домашньому бізнесі.

Україна — країна можливостей. Тут є навіть певна кількість варіантів для інвестицій, розвитку власного бізнесу та реалізації власних ідей. Хоча й часто чиновники та влада стараютсья запхати свої палки в колеса, для тих, хто старається – можливості знайдуться.

Оптимізувати витрати

Цей пункт не найважливіший, але на початковому етапі навчить вас фінансовій дисципліні.

Найпростіший варіант, як можна оптимізувати витрати: складати бюджет на місяць. Стільки-то грошей ви можете витратити на одяг, їжу, розваги і т. д. Просто розбиваєте бюджет на кілька кошиків і не берете з них гроші.

Це не означає, що ви повинні витрачати менше. Насправді, це просто засіб простежити, куди йдуть гроші. Якщо ви думаєте, що занадто багато витрачаєте на непотрібні речі, то контроль фінансів буде ідеальним рішенням.

Мені допомагає управляти грошима “бюджет на 1 день”. Я віднімаю зі своїх доходів суму, яку треба витратити на необхідні речі, а потім вже розбиваю її на 30 днів.

Ваш особистий дохід – це не тільки зарплата, це весь прибуток, який ви отримуєте від своєї діяльності. Ви повинні зробити так, щоб зарплата була лише малою її частиною. Якщо ви будете працювати за схемою: робити кар’єру, створювати пасивний капітал, створювати свої проекти і управляти витратами, то вже через пару років зможете побачити, як особистий дохід зросте мінімум у 2 рази.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про