Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як перетворити хобі в бізнес – інструкція від мрії до реальності + 10 успішних прикладів бізнесу для натхнення

перетворити хобі в бізнес

Не вірите, що захоплення може приносити хороший дохід? У цій статті розкладу все по поличках, для тих, хто націлений перетворити хобі в повноцінний бізнес.

А в кінці ви отримаєте готовий план до дії, який залишиться адаптувати під свою творчість. Для тих, у кого мало часу на читання нижче підготовлена ​​корисна схемка: “Як перетворити хобі в бізнес за 5 етапів”.

План по заробітку на хобі

З чого почати? Точно не з відкриття ФОП та негайного звільнення з роботи. Не варто робити необдумані рішення. Скористайтеся інструкцією, яка допоможе розібратися в деталях, побачити нюанси і визначити чи варта шкурка вичинки.

Етап 1. Складіть карту мрії

Візьміть листок і ручку. Напишіть відповіді на наступні питання:

 1. Чи розглядаєте ви хобі як повноцінний бізнес та чи плануєте підробіток на ньому?
 2. Скільки часу щодня ви зможете приділяти захопленню і чи готові поставити його на потік, жертвуючи творчою складовою?
 3. Скільки грошей в ідеалі ви хотіли б заробляти на творчості щомісяця?

Отже, ви перенесли візії на папір, картина почала прояснюватися. Порівняємо її з реальністю.

Етап 2. Розрахуйте грошову складову

Напишіть на листочку нижче:

 1. Суму поточного щомісячного доходу.
 2. Середню вартість одиниці виробу або послуги з урахуванням витрат на виготовлення.
 3. Кількість товарів або послуг в місяць, яку буде потрібно продати, щоб отримати дохід як на офлайн роботі.
 4. Кількість товарів або послуг, яке знадобитися реалізувати, щоб заробляти суму, про яку мрієте з пункту 3 попередньої глави.

Грошові маячки готові, перейдемо до обліку часу.

Етап 3. Визначте часові витрати

 1. Запишіть скільки часу займає виготовлення одиниці товару або послуги.
 2. Підрахуйте скільки часу потрібно для отримання мінімального доходу з пункту 3 попередньої глави.
 3. Підрахуйте витрати часу для досягнення максимального прибутку з пункту 4 попередньої глави.

Розрахункова частина готова. Проаналізуємо і намітимо стратегічний план.

 

Етап 4. Виберіть відповідну стратегію

Щоб інформація була більш зрозуміла, давайте звернемося до таблиці.

Показники карти мрії і реальності Щоденна кількість продажів для досягнення мети (замовлення) Щоденні витрати часу (ч)
Мета: 100000 грн. у місяць 7 35
Поточна щомісячна зарплата: 30000 грн. 2 10
Середня вартість послуги: 500 грн.
Зайнятість: максимум 10 годин на день

Її склав Микола, який захоплюється виготовленням логотипів для компаній, планує кинути роботу і заробляти на хобі, але переживає, що не зможе отримати дохід як на постійній роботі.

 • Проаналізуємо грошово-часові витрати. З таблиці видно, щоб отримати мінімальний прибуток за умови стабільних замовлень Миколі треба працювати 10 годин на день, тобто виконувати 2 замовлення. Це відповідає його вимогам.

А ось для отримання бажаного заробітку на хобі потрібно працювати 35 год., Що неможливо фізично. Перейдемо до наступного кроку.

 • Підберемо прибуткову стратегію. Як вирішити проблему нестачі часу?
 • Найняти помічників, але тоді витрати зростуть, і виникне потреба просувати творчість як повноцінний бізнес.
 • Ввести додаткові опції, які підвищать кінцеву вартість послуги. Наприклад, за додаткову плату зробити інші варіанти логотипу або надати файл з можливістю редагування в фотошопі і інше.
 • Змінити концепцію хобі на більш дорогу. Наприклад, навчати дизайну або надавати послуги для бізнесу преміум класу.

У Миколи немає бажання затівати великий бізнес, а й на додаткові послуги в дизайні багато не заробиш, тому він вирішив працювати на великі організації. Так і ви на цьому етапі зможете проаналізувати всі варіанти, вибрати підходящий і приступити до просування творчості як основного бізнесу.

Етап 5. Займіться маркетингом

Щоб замовлення були стабільними, розкажіть про хобі, складіть маркетинговий план монетизації творчості:

 • Визначте цільову аудиторію за стандартними критеріями: країна, місто, стать, вік, тематичні захоплення, рівень доходу.
 • Запустіть рекламу послуг. Варіантів існує безліч.

Платні: створення односторінкового сайту, власний сайт, сервіси схожої тематики, контекстна реклама.

Безкоштовні: сторінка в соціальних мережах, YouTube , блог на сервісі Блогспот від Гугл, або на іншому подібному проекті.

Умовно-безкоштовні: всі сервіси, які надають замовників за винагороду. Наприклад, Бігліон, Кворк , YouDo, а також фізособи або офлайн організації, які працюють за відкат.

 • Працюйте над репутацією. Надавайте бонуси і всіляко стимулюйте людей залишати відгуки про роботи. Тоді сарафанне радіо запрацює швидше і замовлення підуть безперервним потоком.

 

10 порад від людей, які перетворили захоплення в успішний бізнес

Підрахунки показали профіт, але ви все одно переживаєте, вийде чи ні перетворити своє хобі в успішний бізнес? Прочитайте 10 порад від людей, які потрапили в Forbes завдяки вірі в удачу і любові до своїх захоплень.

1) Виходьте із зони комфорту

Засновник найбільшої соцмережі для творчих людей DeviantArt Анджело Сотір запустив перший проект в 19 років. У нього не було стартового капіталу, але була жага рухати мистецтво в маси. У той час коли проекти навколо закривалися, він працював і вдосконалювався. Через 10 років капіталізація компанії досягла позначки в 19 млн. доларів. До цього дня сервіс заробляє на платних послугах для користувачів і рекламі.

2) Не бійтеся йти на розумний ризик

Анна-Марія Файоль в школі захоплювалася миловарінням, а в 20 років вирішила зайнятися монетизацією творчості. Через 8 років її компанія Bramble Berry вийшла на дохід в 3 млн доларів. Для просування проекту дівчина взяла великий кредит і взялася до роботи. Успіху посприяли і обставини, що склалися: розпочиналась популярність інтернету і запускались соцмережі.

3) Відпускайте те, що не подобається без жалю

Том Сазмор з США організував свою фірму по оптимізації простору для клієнтів в 28 років. Але його з’їдале почуття нереалізованності – душа лежала до випічки. Він не знав як перетворити хобі в бізнес. Але одного разу зважився: розробив авторські рецепти, знайшов партнера і став співзасновником компанії Broadmoor Baker. За даними Forbes щорічний прибуток проекту 2 млн доларів.

4) Правильно позиціонує своє захоплення

Роберт Стерновскі у вільний від роботи час захоплювався розбором радіотехніки. Він захотів відкрити стартап, зібрав однодумців і запустив проект Softronics. Спочатку бізнес будувався в кустарних умовах, робочі систематично порушували дисципліну, тому компанії не перепадали великі замовлення. Тоді Роберт прийняв вимушені заходи: розробив стандарти якості ISO і зняв презентабельний офіс. Зміна позиціонування спрацювала і незабаром щорічний оборот фірми склав 20 млн доларів.

5) Рухайтеся вперед, не звертаючи уваги на невдачі

Маркус Персон зацікавився комп’ютером ще до школи і в 7 років освоїв популярні мови програмування. Він підробляв фрілансом, брав участь в професійних чемпіонатах, але особливих успіхів не досяг. Одного разу йому в голову прийшла ідея розробки власної гри Minecraft. Первісна версія була готова через тиждень і викликала позитивну реакцію у геймерів. Тоді він зібрав команду і допрацював гру до досконалого рівня. У підсумку за тиждень до офіційного виходу було продано 5 млн копій Minecraft, а в минулому році вдалося заробити на хобі 4 млн доларів.

6) Шукайте нестандартні канали просування

Девід і Венді Каст експериментували з гнітом, сортами воску і аромамаслами для свічок і не розглядали своє хобі як бізнес. Але після звільнення Девіда з роботи подружжя перейшло до активних дій. Спочатку Касти безкоштовно роздавали зразки друзям з умовою заповнення анкети про продукт, повторна ж покупка обходилася в кругленьку суму. Через 2 роки бізнес розкрутився і приніс 1 млн. доларів річного прибутку.

 

7) Будуйте бізнес на проблемах, які вирішить ваше захоплення

Студент Алан Елліс захоплювався програмуванням і під час чергового експерименту створив проект з обміну музичними файлами Oink. Сервіс дозволяв користувачам інтернету небачене – ділитися один з одним аудіозаписами. Вхід в закриту соцмережу був платним і коштував 5 $. За кілька років заробіток Алана на хобі перевищив 300 000 доларів.

8) Знайдіть свою нішу, навіть там де її, здавалося б, немає

Рейчел Рей любила готувати з дитинства, але не мала уявлення як хобі зробити бізнесом. У той час існувало багато кулінарних передач і конкуренція була величезною. Здійснити мрію допомогла оригінальна концепція. Вона придумала шоу з приготування страв на швидку руку. Крім програми 30 Minute Meals Рейчел вдалося запустити ще 3 телепроекти, написати безліч книг про здорове харчування і знятися в рекламі. Зараз її сукупний щорічний дохід близько 15 млн доларів.

9) Будьте сміливіші, не бійтеся негативної оцінки

Джо Мадлен любив колекціонувати антикваріат. У 14 років у нього зібралася неабияка колекція коміксів і автографів, які він брав у всіх підряд. Однокласники тільки сміялися над ним, вважаючи диваком. Виявляється, Джо розумів, як просто зробити хобі бізнесом: він продав все, і на виручені гроші відкрив аукціон, який торгує особистими документами знаменитостей. Справи пішли в гору і статок його компанії становив вже $ 2 млн щорічно.

10) Не переставайте вчитися

У дитинстві Ентоні Швайгеру поставили діагноз: “Розумова відсталість”, здавалося б, про бізнес не може бути й мови. Але хлопчик захопився бджільництвом і батьки підтримали його – віддали на підприємницькі курси. Після них Ентоні очолив фірму з виготовлення та реалізації меду з щорічним оборотом в $ 260 000.

Ось бачите, перетворити хобі в бізнес при грамотному підході реально. План готовий. Тепер справа за вами. Не бійтеся пробувати нове і як говорив давньоримський імператор: “Роби, що повинен і будь що буде”.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про