Як обманюють в Інтернеті?

На жаль, в Інтернеті діє багато шахраїв, які нечесним шляхом прагнуть заволодіти грошима користувачів. Нечесні люди обманюють в Інтернеті довірливих та наївних людей і роблять це дуже просто.

Часто вони розміщують на форумах і дошках оголошень нібито пропозиції про роботу, мета яких – зовсім не знайти працівника, а обдурити людину.

У цій статті я розповім типові ознаки вакансій, за яким ви зможете визначити такі пропозиції і не стати жертвою Інтернет-шахрайства.

Обман в інтернеті – найпоширеніші схеми

Спочатку коротко розповімо про найбільш популярні схеми обману в Інтернеті.

Чарівні гаманці

Поширений вид Інтернет-шахрайства – всілякі чарівні гаманці. Вам кажуть, що відправивши певну суму на певний гаманець Яндекс.Гроші або Вебмані, ви отримаєте назад в два рази більше. Пояснюють існування подібних гаманців просто – збоєм або дірою в платіжній системі, а то й просто прихованою можливістю, якою нібито користуються розробники Вебмані або Яндекс.Гроші. Знайте – чарівних гаманців не існує, а відправивши на них гроші, ви назад нічого не отримаєте.

Інтернет піраміди

Суть в тому, що вам пропонують поширювати навчальні курси або ще якісь електронні або цифрові товари. Купивши одну частину програми, ви повинні її продати іншим людям, потім придбати наступну частину і продати її декільком користувачам і т. д.

Піраміда працює, поки в неї вступають нові і нові учасники. Як тільки їх потік слабшає, нові члени піраміди не можуть знайти людей, які куплять у них програми, і все розвалюється. Ви втрачаєте гроші. Визначити пропозиції пірамід дуже просто – в переліку їх вакансії немає конкретних обов’язків, які ви повинні виконувати. Зате там багато яскравих перспектив, які нібито світять, якщо ви вступите в програму. Часто в пропозиціях мережевих пірамід пишуть, що платять гроші за читання листів або розсилання матеріалів. Все це інтернет-шахрайства.

Шість гаманців

Приватний випадок піраміди. Пропонують відправити по 10 рублів на шість гаманців, після чого викинути один гаманець із списку і, вписати свій. Далі ви маєте поширювати оголошення з пропозицією також перевести на гаманці по 10 рублів, тільки тепер у списку одержувачів один гаманець буде вашим. Типова піраміда, якій багато-багато років, отримала назву «Шість гаманців», й досі знаходить прихильників.

Якщо Ви долучитесь до подібної піраміди і почнете поширювати подібні листи з вказаними гаманцями на форумах – ваш рахунок в електронних грошах можуть заблокувати.

Навчальні диски, набір тексту і набирачі текстів

Оголошення створюють нібито видавництва, яким потрібні люди для набору текстів чи інші працівники. Але для працевлаштування з вас просять заставу або гроші нібито за диски, на яких вам вишлють матеріали для роботи. Після переказу грошей інтернет шахраї зникають. Запам’ятайте – якщо роботодавці з вас вимагають гроші, значить, перед вами не клієнти, а інтернет шахраї. І після переказу грошей ви нічого не отримаєте. Не попадайтеся на подібні інтернет-шахрайства!

Як обманюють в інтернеті через «Ліві» обмінники

Вам пропонують обміняти електронні гроші за дуже вигідним курсом в якому-небудь інтернет-обміннику. Насправді даний сайт не є обмінником, а ваші гроші, якщо Ви вирішите щось обміняти, підуть шахраям. Тому якщо користуєтеся послугами обміну в мережі, робіть це тільки в надійних і перевірених сервісах.

Не міняйте електронні гроші у приватних осіб. Ви сильно ризикуєте не отримати свої кошти назад.

Дайте дані вашої карти

Вам пропонують виконати роботу, а для перерахування гонорару просять вислати дані карти. При цьому запитують не тільки номер картки та ім’я власника, але також код CVV2 на зворотній стороні картки і точний баланс (!). Отримавши ці дані, уявні «роботодавці» списують всі гроші з картки.

Ні в якому разі не повідомляйте код CVV2 (три цифри на зворотній стороні карти) і точний баланс. Ці дані не потрібні для здійснення перекладу на карту.

Прохання від «друга»

Від вашого знайомого в соціальній мережі або поштою приходить прохання терміново перевести гроші. У повідомленні містяться реквізити. Насправді акаунт знайомого зламали і повідомлення розсилає зовсім не він, а зломщик. Ваш реальний  знайомий може навіть не підозрювати про те, що діється в його акаунті. Якщо в інтернеті ви отримуєте від знайомих прохання позичити гроші, нічого не переказуйте і краще зателефонуйте їм, щоб попередити про подібної ситуації.

«Скріншот платіжки»

Вас просять виконати якусь роботу і відправити її результати клієнту. Ви просите оплатити роботу до відправки результатів, на що отримуєте від клієнта скріншот з інтернет-сайту банку або електронних грошей, де зазначено, що платіж клієнт відправив. Насправді скріншот підроблений, і людина нічого не заплатила. Якщо відправите роботу, то нічого не отримаєте натомість. Тому спочатку дочекайтеся приходу грошей на рахунок, а потім відправляйте роботу клієнту.

Це далеко не всі способи обману в Інтернеті. Найбільш популярні схеми ми зібрали в окремій статті ТОП-10 лохотронів в Інтернеті. Рекомендую її прочитати.

Як зрозуміти, що Вас хочуть обдурити?

Багато пропозиції лохотронщиків мають певні ознаки, які викладені нижче:

  • У реченні немає чіткої інформації, чим вам доведеться займатися.
  • Пропонують надсилати електронні листи або сортувати пошту.
  • Шукають всіх бажаючих, чітких вимог до працівників немає.
  • Роботодавець просить перевести гроші за навчання або під будь-яким іншим способом.
  • Як правило, в якості заробітку вказують 500 або 1000 доларів, рідше пишуть про більші суми в місяць.
  • Обіцяють золоті гори та величезні перспективи.

Запам’ятайте, серйозні роботодавці чітко вказують, яку роботу вони пропонують, який працівник їм потрібен, якими знаннями і кваліфікацією ви повинні володіти для виконання проекту. І справжні роботодавці ніколи не попросять грошей з фрілансера – їм не потрібні гроші, адже вони самі повинні платити їм за роботу! Чим менше людей будуть зв’язуватися з інтернет-шахрайством, тим швидше Інтернет очиститися від сумнівних пропозицій.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про