Як економити на комунальних послугах: заощаджуємо до 40%

як економити на комуналці Як економити гроші

Значну частину сімейного бюджету середньостатистичного українця “з’їдає” оплата рахунків за газ, світло, воду та інші комунальні послуги. Тому в цій статті ми розберемо, як економити на комуналці – заощаджувати на воді, газі, теплі та світлі. Завдяки нашим порадам ви зможете заощадити на комунальних платежах до 40% грошей.

А ще необхідно ж купити продукти, заплатити за інтернет, придбати сезонний одяг і хоча б трохи відкласти на відпочинок або на “чорний день”. Як економити на комунальних послугах та платежах? Які методи необхідно застосовувати, щоб зменшити цифри в щомісячних квитанціях-платіжках і менше платити за воду, тепло, світло (електроенергію)?

Як заощадити воду

У деяких сім’ях чверть всіх комунальних витрат припадає на оплату води і каналізаційних стоків. Якщо враховувати, що світові запаси води потроху вичерпуються, то дбайливе ставлення до цієї життєво необхідної рідини носить глобальний характер.

Суворі прогнози свідчать, що до 2035 року понад три мільярди чоловік на Землі не зможуть отримати доступ до прісної води.

Така перспектива робить питання економії на комунальних послугах за воду ще більш актуальним. Кілька способів зменшення рахунків з водоканалу:

 • Питна вода. Сьогодні пити рідину з крана наважиться далеко не кожен. Купівля бутильованої води – це такі ж витрати. Тому рекомендується застосовувати рідину з джерел, які знаходяться поблизу (бювети, колодязі). Найчастіше така вода набагато краща і корисніша, ніж рідина в пляшках – спитайте про це знайомих або перевірте самі цей момент. Якщо задіяні фільтри для води, то краще застосовувати побутові системи, а не касетні пристрої.
 • Вода для побутових потреб. Для зливу унітазу можна використовувати воду, в якій була вимита посуд або випрана білизна.

Якщо в квартирі присутні несправні крани, то через них на добу витікає близько 380 літрів водних ресурсів (якщо випливає цівка не більша за сірник). Якщо не приймати ванну, а користуватися душем, то економія буде суттєвою. У першому випадку необхідно близько 130-150 літрів, а в другому – всього 35-40 літрів. Витрата рідини знизиться приблизно втричі. При чищенні зубів краще використовувати спеціальні заглушки для раковини. Не варто також допускати засихання їжі в тарілці, адже в цьому випадку на миття посуду доведеться витратити багато води. Краще мити кухонний посуд, який накопичився, відразу.

Якщо встановити на крани аератори (спеціальна насадка), то ефективність використання рідини підвищується. До того ж за допомогою такого пристосування легко мити ягоди і фрукти. На бачок в туалеті можна встановити спеціальний регулятор, який коригує кількість зливаної води в залежності від потреб. Це економить 20-30 літрів на добу. Важільні змішувачі на кранах в кухні і ванній дозволять швидше домагатися змішування води, що зменшує її невиправданих витрат.

Посудомийна машина витрачає менше H2O, ніж при ручному митті. До того ж пристрій задіює тільки холодну рідину, що дозволяє економити гарячу.

Обов’язково слід встановити лічильник, адже стандартні розрахунки припускають оплату послуг водоканалу, виходячи з кількості проживаючих (офіційно зареєстрованих) мешканців, в незалежності від того, витратили вони за місяць стільки рідини чи ні. Наприклад, на одного мешканця налічується близько 400 літрів води на місяць. Якщо використовувати лічильник, то ця цифра може зменшитися втричі.

Економити водні ресурси за містом можна, збираючи опади у спеціальні ємності і реалізуючи їх згодом для поливу городу, прання, купання та інших побутових потреб.

Рекомендуємо додатково ознайомитися з 30 порадами як заощадити на продуктах харчування без шкоди для здоров’я заради максимального заощадження вашого бюджету.

Як економити тепло

Економити на опаленні можна, якщо грамотно підійти до заощадження тепла. Для цього необхідно:

 1. Утеплити лоджію і балкон. Особливу увагу необхідно приділити балконним дверям.
 2. Утеплити вікна і підлогу. Якщо квартира знаходиться на першому поверсі, то через підлогу виходить до 15% тепла. Стіни можна зробити теплішими, за допомогою пенофолу або пінополістиролу.
 3. Провітрювання повинно бути максимально оперативним, щоб не випускати тепло.
 4. Витік тепла можуть запобігти теплі штори. Для цього потрібно закривати їх на ніч і розсовувати днем.
 5. Заміна старих вікон на трикамерні пластикові дозволить значно заощадити на комунальних платежах за опалення.
 6. Якщо встановити регулятор температури на батареях, то можна регулювати рівень тепла в кімнаті.
 7. Тепловідбивний екран на радіаторах направить тепло на обігрів кімнати, а не нагрів стіни за батареєю.
 8. Ретельно продумана система припливно-витяжної вентиляції дозволить направляти тепле повітря на обігрів приміщення.

Не рекомендується засовувати батареї шторами або меблями. Подібні бар’єри не дозволяють теплому повітрю розподілятися рівномірно, що призводить до тепловтрат в обсязі 20%.

Власники заміського будинку або дачі можуть встановити геотермальний насос, який дозволяє отримувати до 75% енергії на опалення будинку з природних ресурсів. І, звичайно ж, варто встановити лічильник тепла, щоб не переплачувати, як то кажуть, “за сусідів”.

Як економити на комунальних платежах за електроенергію

Якщо встановити спеціальні лічильники денного і нічного характеру, то можна заощадити на комунальних послугах електромережі. “Нічні” тарифи набагато нижчі “денних”. В цьому випадку і зарядку приладів і прання краще відкладати на ніч. Побутову техніку необхідно експлуатувати правильно:

 • Не варто включати пилосос на повну потужність. Чистити його слід після кожного прибирання.
 • Перевантажувати пральну машину не можна. При покупці цієї техніки необхідно звертати увагу на рівень її енергоефективності.
 • Кондиціонер варто включати тільки при закритих вікнах і дверях і також проводити його регулярну чистку.
 • Використання електрообігрівача – це крайній випадок, адже подібні прилади знамениті своєю “ненажерливістю” в плані поглинання електроенергії.

Сьогодні дуже хороший варіант для обігріву – керамічні обігрівачі. Вони беруть значно менше електрики по відношенню до маленьких «дуйок» чи масляних пристроїв, але мають значно вищу ефективність.

 • Включати додаткові пристрої до комп’ютера варто тільки через мережевий фільтр.

Потрібно пам’ятати, що майже всі електроприлади споживають електроенергію і в режимі очікування (Standby mode). У сукупності це становить близько 10% від загального рівня витрати електрики в квартирі. Тому для економії краще вимикати всі “простоюючі” електроприлади.

Зміна звичайних лампочок на економні варіанти дозволить зберегти об’ємну частку сімейного бюджету. Енергозберігаючі лампочки споживають на 80% менше електрики, ніж звичайні. На сходовому майданчику і в передпокої доцільно встановити систему автоматичного відключення освітлення.

Стаття в тему: 6 способів залишити менше грошей в кінотеатрі.

Якщо в будинку використовується електроплита, то можна відключати її за десять хвилин до приготування страви, адже весь цей період вона ще буде генерувати тепло. Варто пам’ятати, що холодильник з вбудованою морозильною камерою “спалює” до 20% всієї електроенергії, тому при його покупці варто звертати увагу на клас агрегату – він повинен бути не нижче “А”.

Встановлювати холодильник варто далеко від джерел тепла, в цьому випадку він буде використовувати електроенергії менше на 20-30%. Не можна допускати намерзання льоду в морозильній камері, тому слід розморожувати прилад частіше. Необхідно привчати домашніх до економії – вони повинні завжди вимикати за собою світло.

Як ефективно економити газ

Цей пункт буде особливо цікавий для тих, хто проживає в приватному секторі і використовує газовий котел для опалення приміщення.

Щоб успішно заощаджувати на комунальних послугах газової компанії, необхідно застосовувати такі рекомендації:

 1. Обов’язково встановити газовий лічильник і термоголовки на всі радіатори. Це дозволить заощадити до 20% газу.
 2. Правильно підібрати модель газового котла. Конденсатні пристрої набагато вигідніші, ніж звичайні. Вони працюють за принципом переробки вихлопу, який раніше викидався в атмосферу, а сьогодні служить на благо людині. Провести термоізоляцію містків холоду, підключити кімнатний термостат.
 3. Рекомендується вибирати газову колонку меншої потужності (20-22 кВт).
 4. Готувати їжу на пальнику середньої потужності, зменшуючи вогонь в два рази після закипання.
 5. Невеликі страви вигідніше приготувати в мікрохвильовій печі, ніж розпалювати з цією метою духовку.

У приватному будинку необхідно подбати про якісне утеплення стін і горища. Якщо дотримуватися цих порад, то можна заощадити на комунальних платежах за газ до 30%.

Економія на комунальних посгугах – поради загального характеру

Якщо є можливість скористатися пільгами (наприклад, субсидією), тоді ними не можна нехтувати. Сім’ї, які потрапляють під категорію “пільговики” можуть добре заощадити на комунальних послугах. Якщо загальний сімейний дохід менше прожиткового рівня, встановленого в цьому випадку, то держава компенсує витрати на оплату послуг ЖКГ. Хоча, перш ніж почати користуватися субсидіями, доведеться трохи побігати по інстанціях за необхідними довідками, але воно того однозначно вартує.

Якщо відмовитися від послуг, які не користуються або застосовуються не так часто (наприклад, стаціонарний телефон), то можна пристойно заощадити. Сьогодні більш популярний мобільний зв’язок, а аналоговим телефоном користуються дуже рідко, тому щомісячна абонентська плата за нього – “гроші на вітер”. До непотрібним витрат також відноситься оплата за радіо, яке так люблять пенсіонери. Це дозволить ще більше зменшити комунальні платежі.

Якщо проводити платежі через касу своєї житлової організації, то можна заощадити на банківських комісіях. З цією метою можна також користуватися інтернет-банкінгом.

Якщо планується поїздка більш ніж на п’ять днів, то можна претендувати на перерахунок комунальних платежів на період відсутності. Звичайно, повністю звільнитися від сплачення послуг не вдасться, але можна значно зрізати витрати на відведення води, вивезення побутових відходів та водопостачання (якщо немає лічильника).

При покупці житла варто цікавитися розміром комунальних платежів за послуги в актуальному регіоні, адже він в кожному районі різний. Варто пам’ятати, що в приватних будинках з індивідуальним опаленням можна більш вдало заощадити на комунальних послугах. Застосування цих порад на практиці – це “чиста” економія до 40% грошей, які раніше йшли на оплату комунальних платежів.

Експерт по онлайн торгівлі, розкрутці, просуванню, заробітку на Інстаграмі та інших соціальних мережах. Спробувала більшість варіантів заробітку в інтернеті. Пише про цікаві бізнес-ідеї, продаж товарів в інтернеті та інші цікаві статті.

Fintramplin
Додати коментар