Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 4,50 з 5)

Як фрілансеру швидко залучити великих клієнтів?

знайти великих замовників на фрілансі

Статтю оновлено:

У цій статті я розповім про техніку «Проект-паровоз». Нею користуються успішні фрілансери, але не люблять розповідати про це. 

Даний прийом допомагає швидко знаходити нових клієнтів і отримувати великі замовлення. Звичайно, якщо ви володієте потрібною кваліфікацією і реально можете зробити великий проект.

Секрет в тому, що багатьом клієнтам складно оцінити якість робіт фрілансера. Тому вони оцінюють портфоліо виконавця за рівнем клієнтів, представлених в ньому. Вони думають так: якщо людина робить проекти для великих компаній, значить, він вміє працювати. Варто вам виконати одне-єдиний замовлення від великої компанії, як інші серйозні клієнти почнуть проявляти до вас інтерес.

Проект, зроблений для великої компанії, називається «паровоз». Він тягне за собою «вагончики» з наступними великими замовленнями, які починають надходити після здачі роботи для відомої компанії.

Як отримати «Проект-паровоз» в портфоліо?

Перша проблема – як отримати перше замовлення від великої компанії? Багато фрілансерів роками працюють над маленькими замовленнями, навіть якщо їх професійний рівень явно переріс цю планку. Ось кілька технік, які допоможуть вирішити проблему:

1. Конкурси

Великі компанії обожнюють проводити конкурси. Ви можете в них брати участь і пропонувати свої роботи. Якщо ви переможете – це буде подвійно здорово. Тоді ви зможете викласти роботу в портфоліо і вказати, що вона була обрана замовником. Якщо не переможете, то нічого не заважає вам викласти конкурсну роботу для великого бренду без акценту на тому, що робота була конкурсною.

Обов’язково правильно оформіть проект в портфоліо. Як це зробити, я розповім в кінці статті.

2. Тендери

Принцип аналогічний конкурсам. Ви берете участь у тендері. Якщо перемагаєте – прекрасно, викладаєте проект в прикладах робіт. Якщо не перемагаєте – теж викладаєте роботу в портфоліо. Можете написати, що виклали варіанти, які були запропоновані замовнику в рамках тендера.

3. «Привіт, у мене є ідея!»

Цим способом я отримав кілька великих клієнтів і постійних замовників. Він прекрасно працює, якщо ви вмієте спілкуватися з людьми. Суть в тому, що у великій компанії за кожен напрямок роботи відповідає свій керівник. Наприклад, за рекламу – маркетолог або навіть директор по маркетингу. За розробку – технічний директор і т.д. Багато з них – фанати своєї справи, їм цікаві свіжі ідеї і люди, здатні поглянути на проект по-новому і зробити цікаві пропозиції.

В Україні, як і у інших країнах є дефіцит талановитих і креативних людей. Їх шукають вночі з ліхтариками і не можуть знайти. У майбутньому ситуація тільки ускладниться, тому що демографічна криза і низька народжуваність в 90-х зроблять свою справу. Коротше, працювати буде нікому, і це ваш шанс!

Ви знаходите в Facebook профіль потрібного вам керівника, представляєтеся і акуратно пишете, що у вас є ідеї щодо реклами, продукту і т. д. і ви готові ними поділитися. Іноді вас можуть в прямому сенсі послати, іноді – проігнорувати, але часто люди цікавляться, що ви можете запропонувати. Якщо ваші ідеї здадуться цінними – замовлення в кишені.

Коли я був молодим і зеленим, то написав до редакції однієї газети лист з пропозицією співпраці, а також причепив до листа кілька ідей з темами статей. Редактор теми оцінив, і мені запропонували дуже хороші умови віддаленої роботи.

Щоб цей прийом спрацював, потрібно вміти знаходити з людьми спільну мову, а також генерувати дійсно цікаві і нові ідеї. Їх ніхто не вкраде: розумні люди розуміють, що краще автора ідеї впровадити задумку ніхто не зможе.

4. Навчання з проектом

Це універсальний спосіб. Він підходить для всіх популярних на фрілансі професій і не вимагає особливих навичок від вас (крім професійних). Розповім, як він працює, на прикладі університету Нетологія , де я проходив кілька курсів і бачив цей прийом в дії.

Нетологія навчає інтернет-професій. Студентам потрібно виконати проект. Можна брати свій проект. Можна брати проект, який дає Нетологія . Як правило, пропонують працювати над великим проектом відомої компанії, з якою співпрацює університет.

Як отримати «Проект-паровоз» або велике замовлення під час навчання:

  1. Беріть проект, запропонований університетом. Якщо дадуть кілька проектів на вибір, беріть проект від більш відомої і великої компанії.
  2. Коли ви вчитеся, робіть проект якомога якісніше. Якщо пощастить, отримаєте роботу у великій компанії. Якщо ні, то викладете проект в портфоліо. Ось вам і «паровоз» для залучення замовників.
  3. Дружіть з викладачами. Багато з них паралельно працюють в компаніях і шукають серед студентів талановитих людей. Ви можете отримати пропозицію на віддалену роботу або в офіс (тут вирішуйте самі, йти з фрілансу чи ні).
  4. Монетизуйте зв’язки з іншими студентами. Серед учнів трапляються співробітники, менеджери великих проектів, в тому числі керівники. Вони або підвищують кваліфікацію, або освоюють суміжну сферу, щоб в ній розбиратися і правильно вибирати підрядників. З ними можна налагодити контакт і отримувати замовлення (за умови, що ви проявите себе і будете отримувати хороші оцінки).

5. Прийом для копірайтерів

Багато клієнтів звертають увагу на сайти, для яких копірайтер пише статті. Наприклад, якщо ви публікувалися в блозі Текстерри, то сміливо збільшуйте розцінки. Клієнти цінують авторів, які мають там публікації, особливо популярні (з великим числом коментарів і згадок в соціальних мережах).

Тому шукайте можливість опублікувати свої статті на великих і відомих сайтах. Деякі сайти заплатять вам гонорар, деякі візьмуть публікацію безкоштовно. Вам в цьому випадку потрібні не гроші, а крута робота в портфоліо .

6. «Критик»

Це дуже тонкий прийом і його варто використовувати, якщо ви на 100% впевнені в своїх експертних знаннях і досвіді. Ви пишете статтю і в ній розбираєте помилки на великих проектах, з якими хочете співпрацювати. Цю статтю публікуєте на відомому професійному сайті, який дивляться представники даних проектів.

Помилки дійсно повинні бути, тобто критикувати без приводу не можна. Втім, проблеми можна знайти практично на будь-якому проекті.

Далі чекаєте. Якщо ви дійсно знайшли слабкі місця в проектах, то до вас постукають і запропонують попрацювати над усуненням знайдених недоліків. Або до вас звернуться конкуренти, яких вразив ваш розбір і які хочуть поліпшити свої проекти.

Як правильно використовувати «Проект-паровоз»?

Просто отримати в портфоліо великий проект, зроблений для відомої компанії, мало. Важливо правильно використовувати «паровоз» і отримати від нього максимальну віддачу:

  1. Оформіть проект як кейс . Розкажіть, які завдання поставив клієнт. Покажіть процес розробки і його логіку. Наприклад, якщо ви дизайнер, поясніть, чому ви зробили компоновку сторінки саме такою і як це вирішує завдання клієнта. Якщо ви копірайтер, покажіть, як ви шукали аргументи для тексту, чому зробили саме таку структуру тексту і придумали такий заголовок. Замовник повинен розуміти, як ви думали і як ви працювали.
  2. Рекламуйте кейс. Буде ідеально, якщо ви не тільки додасте роботу в портфоліо, але і опублікуєте кейс на відомих професійних ресурсах або профільних групах в соціальних мережах .
  3. «Паровоз» не може бути єдиний проектом в портфоліо. Фрілансер, який зробив всього один проект, виглядає дивно. Тому подбайте, щоб у вашому портфоліо були і інші роботи, нехай навіть невеликі.
  4. «Паровози» потрібно міняти. Бажано щороку отримувати в портфоліо мінімум один проект, зроблений для відомої компанії. Тоді замовники не думатимуть, що ви видихнули після першого великого замовлення.

Користуючись технікою «Проект-паровоз», ви зможете швидко вийти на великі замовлення і забезпечити себе стабільним завантаженням. Описаними в статті прийомами користуються не тільки фрілансери, а й студії. У багатьох фахівців дані прийоми дали великі результати.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про