Скільки заробляє копірайтер початківець в місяць: як подолати труднощі і вийти на хороший дохід

Скільки заробляє копірайтер новачок Копірайтинг

Доброго дня! У цій статті ми поговоримо, скільки може заробити копірайтер початківець.

Павло Молянов. Співвласник digital-агентства “Зробимо”. Розповідає про Класні компанії та їхні проекти. Його історія про те, як він довго працював за копійки, а потім зрозумів, що коштує дорожче, і підняв розцінки в кілька разів.

Марія Макаренко. Пише виключно інформаційні статті. Круто розповідає про фінанси і банки. Самий працьовитий копірайтер з усіх, кого я знаю.

Роман Терлецький. Колишній бізнесмен, який пішов у копірайтинг. Інформаційні та продаючі статті, тексти для лендінгів – все до нього. Дуже лається, коли використовують неточні дані в статтях.

У цих людей я вирішив докладно з’ясувати, як вони потрапили в професію, скільки заробляли і з чим зіткнулися на початку кар’єри.

Як прийшли в професію

Паша: Спочатку я на п’ятому курсі трохи працював. Я тоді багато ким підробляв: компи ремонтував, монтажником був, тексти, ось, писав. Потім на рік-півтора забив. Потім працював сисадміном в офісі. Роботи у мене було на пару годин в тиждень, решту часу грався і страждав дурницями.

Одного разу мені це набридло, і я вирішив трохи підробити.

Марія: Просто треба було гроші заробляти.

Зареєструвалася на біржі Etxt і відразу почала працювати.

Роман: Пишу з юності, але тоді інтернету не було, і писалася фантастика в стіл. Безпосередньо про копірайтинг дізнався в 2010 році, у мене тоді була точка на ринку, а також з одним автосервіс тримали, тому особливо не звернув на нього увагу.

У копірайтинг прийшов, коли закрив магазин, і потрібно було шукати додатковий заробіток. Це було в 2014 році.

Скільки заробляли в перші 2 — 3 місяці

Паша: В районі 7 000 грн на місяць.

Марія: 4 – 6, тисяч гривень, відповідно.

Роман: Перші пару місяців заробляв менше 2 тисяч, точно не пам’ятаю. Але тоді це для мене був тільки підробіток, потім перейшов в роботу. Повністю на фріланс пішов два роки по тому.

Повноцінно працювати почав в 2016 році, коли звільнився з роботи і став заробляти тільки текстами. Тоді у мене дохід був 10 — 14 тисяч. На 8 тисяч вийшов приблизно через півроку роботи.

Через які труднощі пройшли

Паша: Чесно? Ні через які. Чогось не знаю — почитав, розібрався.

Марія: зараз вже не пам’ятаю труднощів, років 6 пройшло, і всі ті переживання здаються смішними.

Роман: перший час були складнощі з антиплагіатами. А також я працював на біржах, тому були проблеми зі зростанням цін і доходів. Особливо не можу згадати такі вже сильні труднощі.

Які помилки зробили

Паша: Не розвивався перші півроку. Я просто виконував однотипні замовлення за однією і тією ж ціною. Як тільки почав морочитися над навчанням, в перший же місяць став заробляти в 2 рази більше.

Марія: помилок теж особливо не пам’ятаю, вони всі в досвід пішли. А це річ корисна. Хіба, що досі не можу розділяти роботу і відпочинок — зовсім без вихідних пишу.

Роман: помилка одна. Два роки сидів на біржі. Хоча пропозиції поза нею надходили. У підсумку втратив як мінімум рік у розвитку.

Дані опитування

Це просто історії трьох людей, які реалізувалися в копірайтингу. Для того щоб точно з’ясувати, скільки заробляє копірайтер в перші кілька місяців роботи, я провів опитування в групі «Підслухано Копірайтинг”. Зробив його анонімним, щоб не було сенсу приховувати результати. Підсумки вийшли такі:

Скільки отримують копірайтери

Дуже мало людей в середньому отримували більше 5-7 тисяч грн в перші кілька місяців роботи.

Я вважаю, це пов’язано не з тим, що в копірайтингу немає можливостей заробітку для новачків. Навпаки, можна брати замовлення, писати перші статті, набиратися досвіду і заробляти, навіть якщо у вас немає портфоліо відгуків. Основна причина в тому, що для багатьох перший час копірайтинг був чимось несерйозним — начебто підробіток на кілька годин увечері.

Що стосується мене, то в перші кілька місяців я працював не більше 10 годин у тиждень і отримував близько 2 тисяч грн за місяць такої «активної» роботи.

Де починали

Ще я просив розповісти, де люди брали перші замовлення. В основному копірайтери отримували замовлення на біржах.

Перевага віддавалася Etxt і Адвего. Рідше зустрічалися сайти фрілансу. Одна дівчина зайшла на hh.ru і відразу знайшла замовників.

Як копірайтеру знайти замовлення на hh.ru Інша просто почала працювати зі знайомим, який їй все пояснив.

Читайте також: Найкращі біржі копірайтингу

Де новачку-копірайтеру знайти замовлення

Як бачите, для багатьох копірайтерів відправною точкою стали біржі. На них брали перші замовлення, заробляли невеликі гроші і поступово просувалися до інших каналів залучення замовників.

Підбиваючи підсумки

З усього матеріалу можна зробити 3 простих висновки:

Новачки в копірайтингу заробляють 5-7 тисяч гривень в еквіваленті (бо заробляють в основному в рублях).

Навіть імениті автори, до прикладу гуру українського копірайтингу Денис Каплунов, починали роботу з бірж.

Вихід на дохід в 20 тисяч рублів в середньому займає 4 — 6 місяців.

Якщо ви хочете піти в копірайтинг, орієнтуйтеся саме на ці цифри. Перестрибнути планку можна, якщо працювати в перші місяці по 10-12 годин кожен день, не залишаючи часу на навчання. Але так ви застрягнете на 20 тисячах на місяць надовго. Щоб дати трохи мотивації, скажу, що хороший копірайтер може отримувати навіть 70 000 рублів за текст.

Копірайтинг не підходить тим, хто йде за легкими грошима. Є інші, більш прості, стабільні і швидкі способи отримати гроші в інтернеті. Писати тексти — це про роботу надовго. Буде потрібно 1-2 роки, щоб навчитися базі, набрати клієнтів і почати розвиватися в своїй ніші і заробляти.

Експерт у сфері онлайн-бізнесу та монетизації веб-проектів. Випускаючий редактор та автор порталу. Пише про різноманітні бізнес ідеї, інтернет-професії копірайтинг та контент-менеджмент, заробіток в соціальних мережах. Любить Київ, тепло і цікаві історії.

Fintramplin
Додати коментар