Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Що робити з роботою, яку не оплатили?

Що робити з роботою

Бувають ситуації, коли клієнт не оплатив роботу або із запропонованих фрілансером варіантів був обраний один, а інші залишилися не використаними.

Давайте розберемося, як можна використовувати не оплачену, але вже зроблену роботу? Наприклад, написану статтю, готовий логотип або варіант дизайну сайту.

Спосіб 1. Додати в портфоліо

Якщо у вас поки мало робіт в портфоліо, ви можете додати неоплачені роботи в список своїх робіт. Це розширить портфоліо, і може допомогти в отриманні нових замовників. У примітках до проекту можна вказати, що робота є одним із варіантів, запропонованих клієнту в рамках проекту.

Спосіб 2. Конвертувати у відгук

Іноді клієнт відмовляється від роботи, оскільки проект заморожується. У цій ситуації можна попросити клієнта залишити хоча б відгук про роботу, нехай навіть не завершену. Адже заморожування проекту – не вина фрілансера, і замовник, який це розуміє, відчуває певну провину за зрив домовленостей. Як правило, люди погоджуються залишити відгук і, буває, навіть рекомендують своїм знайомим. Незавершений проект приносить позитивний відгук і нових клієнтів.

Спосіб 3. Виставити на продаж

На багатьох біржах фрілансу є магазини готових робіт, де можна продати зроблену, але не оплачену клієнтом роботу. Так можна реалізувати написані, але не оплачені статті, варіанти дизайну, фотографії, малюнки та багато іншого.

Якщо ви зробили клієнту сайт, який він не оплатив – його теж можна продати через спеціальні сервіси або наповнити корисним контентом і заробити, розміщуючи статті або посилання за гроші. Подивіться статтю про способи монетизації сайтів.

Спосіб 4. Використати роботу в іншому проекті

У майбутньому до вас може звернутися інший клієнт з тієї ж сфери, і може вийти адаптувати не оплачену роботу під нового замовника. Деякі фахівці навіть ведуть свій банк «неоплачених ідей і проектів», які використовують для нових замовників. Природно, раніше зроблена робота повинна підходити новому клієнту і відповідати його вимогам.

Спосіб 5. Використовувати в конкурсах

Перемога у конкурсах підвищує статус фрілансера. Однак для участі в конкурсі потрібно багато сил і часу, які не факт, що будуть сплачені. Тому для конкурсу можна використовувати ідеї та роботи, не оплачені клієнтами раніше. Це дозволяє заощадити час, необхідний для підготовки конкурсної роботи, і при цьому отримати шанси на перемогу.

Спосіб 6. Зробити свій проект

Даний спосіб може знадобитися програмістам. Якщо клієнт замовив сервіс або сайт, який не оплатив, і не проти, що ви доробите і будете використовувати для своїх цілей – можете спробувати реалізувати проект самостійно. Тільки обов’язково візьміть з клієнта письмову згоду на реалізацію проекту і відмову від будь-яких претензій до вас. Адже якщо ідея сервісу «вистрілить», замовник може «забути», що не сплатив вам роботу і сам дозволив доробити і використовувати сервіс.

Спосіб 7. Запропонувати проект конкурентам

Цей варіант може зацікавити розробників сайтів та фахівців з реклами. Бувають ситуації, коли клієнт не оплачує розробку сайту або його просування. Можна запропонувати замовнику в якості оплати передати вам сайт, який можна здати в оренду конкуренту і таким чином повернути свої кошти.

Спосіб 8. Продати колегам

Можливо, що ваш знайомий або колега працює над схожим проектом або у нього є замовник, яким може бути цікава зроблена вами робота. Запропонуйте колезі виступити посередником у продажу вашого продукту іншому клієнту. Спосіб актуальний для багатьох фрілансерів, в тому числі – дизайнерів, копірайтерів, програмістів.

Спосіб 9. Зробити PR

Якщо ви робили цікавий і нестандартний проект, ви можете написати кейс. Описати в ньому цікаві фішки, які використовували на проекті, нехай і не завершеному, і спробувати розмістити кейс на популярних професійних сайтах. Грошей від цього ви не отримаєте, зате привернете до себе увагу професійного співтовариства, забезпечите PR і, можливо, привернете увагу нових замовників.

Резюме

Якщо клієнт не сплатив роботу, не впадайте у відчай. Є способи монетизувати навіть такий проект. Скористайтеся порадами зі статті. Якщо у вас є інші ідеї щодо використання неоплаченої роботи, обов’язково напишіть їх у коментарях. Колегам буде цікаво.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про