Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Що робити, якщо не виходить заробити на фрілансі?

не виходить заробити на фрілансі

Цією статтею я хочу допомогти людям, які поки не змогли заробити на фрілансі або зазнають труднощів із заробітком. Ми розберемо основні причини, через які не виходить знайти клієнтів, і що робити в кожному випадку. Стаття написана на основі історій сотень людей та особистого досвіду.

Більшість ситуацій зводяться до наступного списку:

 1. Людина – новачок, який не має затребуваної в Інтернеті професії. Хоче знайти спосіб заробітку в мережі з високим доходом, але потрапляє на лохотрони.
 2. Раніше у фрілансера було багато замовлень, але поступово замовники стали йти, а нових клієнтів не було. Доходи знижуються.
 3. Раніше фрілансер знаходив замовлення з високими чеками, але поступово хороші замовлення стали зникати, доводиться давати знижки, працювати за менші гроші. Звинувачує в такій ситуації демперів.
 4. Людина працює в офісі, але хоче перейти на фріланс. Зареєструвалася на біржах і побачила багато замовлень з низькими бюджетами. Думає, що на фрілансі неможливо заробити.
 5. Людина хоче заробити на фрілансі, але не може отримати замовлення. Пише клієнтам, а ті не відповідають або віддають проект іншим виконавцям.

Розберемо послідовно всі ситуації, причини їх виникнення та способи вирішення проблем.

Людина – новачок, який не володіє затребуваною в Інтернеті професією

На фрілансі добре заробляють професіонали, які мають затребувані в мережі знання і навички. Наприклад, копірайтери (з освітою), дизайнери, програмісти. При відсутності профільної освіти та досвіду роботи розраховувати на високі доходи не варто, але заробити все ж можна. Правда, не багато.

Приклади способів заробітку, які не потребують спеціальної підготовки:

 • Реєструвати сайти в каталогах компаній і довідниках. Такі послуги можна надавати на біржі Кворк за 500-1000 рублів. При певній вправності реєстрація одного сайту займе 2-3 години.
 • Писати коментарі, відгуки, наповнювати форуми. Такі завдання можна виконувати на сайті Turbotext.ru. Платять за один коментар від 3-5 руб.
 • Писати тексти на біржах копірайтингу, наприклад, Etxt.ru. Без спеціальної освіти можна писати тексти на обивательські теми і продавати їх за ціною до 50-70 руб. за 1000 знаків з пробілами. Таких замовлень багато на біржах. Як їх знайти – читайте тут .

В цілому новачок, який не має затребуваної в мережі професії, може заробляти при неповній занятості від 2-5 тис. гривень. в місяць, рідше – більше. Як бачимо, це невеликі гроші.

На фрілансі як в житті: якщо роботу може виконувати майже кожен, платять за неї небагато, і навпаки.

Якщо ви хочете заробити більше, що похвально, то доведеться вчитися. Освоювати нову професію самостійно або на курсах. Самостійне навчання – шлях довгий, але безкоштовний. Курси прискорюють освоєння професії, але вимагають часу (вчитися доведеться серйозно) і грошей.

Раніше у фрілансера було багато замовлень, але поступово замовники стали йти

Проблема може мати дві причини:

 1. Фрілансер працює в сфері, де падає попит. Наприклад, працює з технологією, яка йде з ринку або вже майже пішла (флеш-сайти). Щоб стати знову затребуваним, необхідно освоїти нові технології, попит на які зростає.
 2. Фрілансер не підвищував кваліфікацію, в результаті програє конкуренцію. Приклад з життя: зараз потрібні дизайнери, які вміють створювати зручні інтерфейси, підвищувати конверсію, робити форми, з яких не будуть тікати користувачі. На словах з конверсією працюють багато, але по факту – одиниці. В області SEO багато фахівців, як і раніше концентруються на покупці посилань і оптимізації текстів та ігнорують роботу з поведінковими чинниками, хоча вони – основний фактор для утримання ТОП-10. Щоб бути затребуваним, потрібно постійно вчитися і знати більше, ніж конкуренти.

Ваші поточні знання постійно знецінюються, оскільки стають відомими іншим фахівцям.

Ваші послуги – це продукт. Його необхідно постійно оновлювати і покращувати. У 90-і стільниковий телефон розміром з цеглину можна було продати за дикі гроші, а сьогодні трубка з аналогічним функціоналом (дзвонити, відправляти SMS) коштує в магазині 500 грн. Якщо ви не будете оновлювати свої знання, то поступово знизите цінність своїх послуг і втратите в грошах.

Читайте також: Як заробити на фрілансі, якщо нічого не вмієш робити?

Раніше фрілансер знаходив замовлення з високими чеками, але поступово хороші замовлення стали зникати

Проблема може мати ті ж причини, що і ситуація №2. Однак бувають нюанси.

Раніше багато клієнтів шукали фрілансерів через біржі фрілансу. Зараз на біржах залишився масовий клієнт, тобто замовник з низьким або середнім чеком. Клієнти з високими чеками шукають виконавців не тільки на біржах, але і в соціальних мережах , в телеграм-каналах (з’явилося багато профільних груп, де діляться контактами перевірених спеців), в каталогах фрілансерів.

Якщо ви надаєте «бутикові послуги», то, швидше за все, вам потрібно подумати про інші канали залучення клієнтів, крім бірж. Наприклад, створити і просувати свій сайт , вести блог і залучати клієнтів через цю площадку, написати книгу.

Людина побачила на біржах багато замовлень з низькими бюджетами. Думає, що на фрілансі неможливо заробити

На будь-якій біржі буде багато замовлень з низькими бюджетами, тому що завжди є замовники, які хочуть отримати роботу за дуже низькою ціною. Але це не означає, що на фрілансі не можна заробити. Насправді багато замовлень з низькими бюджетами висять на біржах і їх банально ніхто не бере . А ось хороші проекти закриваються миттєво і довго в стрічці не висять.

Навіть на сервісах, де публікується відносно невелике число замовлень, виникають курйозні випадки. 

Хороші проекти в стрічках бірж не висять і швидко закриваються. Проекти з низькими бюджетами можуть висіти довго, оскільки мало хто хоче їх брати. Тому виникає відчуття, що на біржах мало цікавих замовлень, хоча це не так.

Ще потрібно знати, що у кожної біржі є пул хороших замовників, які щедро платять. Їх потрібно вміти знаходити і налагоджувати з ними контакти. Тоді ви зможете добре заробляти. Наприклад, на Etxt.ru кмітливі копірайтери продають тексти по 300 руб. за 1000 знаків з пробілами, хоча в стрічці припадають пилом замовлення зі ставками 5 і 10 руб. за 1000 знаків.

Людина пише клієнтам, а ті не відповідають або віддають проект іншим виконавцям

До даної ситуації можуть приводити такі проблеми:

 1. На біржі, де ви працюєте, у вас низький рейтинг, або мало відгуків. Тому замовники не довіряють вам. Потрібно попрацювати над рейтингом і отримати кілька відгуків, виконавши якісь прості і недорогі замовлення.
 2. Ви пишете клієнтам стандартні відгуки. Замовники вважають, що ви не приділили їх проекту достатньо часу на старті – і не будете приділяти надалі. Подивіться статтю, як правильно відповідати на проекти клієнтів .
 3. Ви відповідаєте на старі проекти, де замовник вже міг знайти виконавця. Найчастіше заходите на сайти, де публікуються вакансії, і намагайтеся відправляти відгуки клієнтам якомога швидше.
 4. Ваше портфоліо не дуже сильне, щоб зацікавити клієнтів. Покажіть портфоліо колегам, які можуть об’єктивно його оцінити. Вислухайте критику і попрацюйте над рівнем робіт, якщо це потрібно.
 5. Минуло недостатньо часу або ви поки відправили мало відгуків. Наприклад, з 20 потенційних клієнтів може погодитися працювати з вами тільки 1 замовник – і це нормально. Якщо ви відправили листи 10 клієнтам, ніхто не відповів і ви вирішили, що все, світ звалився – це неправильно. Вам потрібно написати ще 10 клієнтам, щоб отримати перше замовлення.

На фрілансі заробляють мільйони людей. Багато з топових фрілансерів на старті теж не могли знайти замовлення. Працювали за невеликі гроші, щоб накопичити відгуки і створити портфоліо. Той шлях, яким ви зараз йдете, до вас пройшло безліч людей. Тому не опускайте руки. Якщо у інших вийшло, то значить, може вийти і у вас!

Бажаю успіхів у пошуку цікавих замовлень.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про