Сео копірайтинг – що це таке? Правила написання сео текстів

сео копірайтинг ключові слова

Сео копірайтинг – це створення авторських статей з ключовими словами, вписаними за певними правилами. Мета – привести людей з пошукових систем на сайт. Якщо ваш текст виконує цю мету, замовники будуть добре платити за вашу роботу.

Ми вже писали статтю про копірайтерів – людей, які пишуть авторські унікальні тексти. Так от, крім простого створення статей вони можуть ще і вписувати в ці самі тексти ключі: видані замовником або підібрані самостійно. За другий варіант, звичайно ж, платять набагато більше. Однак підбирати ключі самостійно досить складно.

Сео тексти – це не привід забувати про стандартні вимоги до статей:

 • Унікальність – стаття не повинна бути скопійована, важливо переписати інформацію своїми словами або повністю написати «з голови». Щоб перевірити унікальність тексту використовуйте безкоштовні програми на сайтах ru, content-watch.ru; advego;
 • Інформативність – люди читають статті, щоб дізнатися потрібну для себе інформацію. Ваше завдання – вдовольнити запити читачів. Використовуйте менше води – слова і фрази, які можна прибрати без втрати сенсу.
 • Читабельність – інформація, подана вами повинна легко сприйматись. Розбивайте текст на невеликі абзаци, залишайте між ними порожні рядки, виділяйте підзаголовки, використовуйте списки.

Але крім цього додається ще один важливий пункт – правильно вписати ключі, щоб у вас вийшов сео текст.

Що таке сео текст

Сео текст – це оптимізована стаття, яка пишеться під певні пошукові запити. В ній рівномірно розподілені слова (ключові запити), які допоможуть їй зайняти верхнє місце в пошуковій видачі.

Ваше завдання, як seo-копірайтера, — вписати ключі так, щоб вони були рівномірно розподілені по статті, підходили за змістом і при цьому виглядали природно.

Розрізняють три варіанти входження:

 • точне або чисте входження, тобто слова з пошукового запиту вписуються без змін. Ви не відмінюєте запит, не розбиваєте фразу комами.
 • пряме входження, тобто ключовики не розбиваються іншими словами, але між ними можна додати кому;
 • непряма – можна трохи змінювати ключі, щоб вони виглядали природно в тексті.

У випадку непрямого входження ви можете:

 1. розбавити запит знаками пунктуації;
 2. розбавити іншими словами;
 3. міняти місцями слова;
 4. змінити закінчення;
 5. використовувати синоніми.

Хтось проти будь-якої зміни, а хтось дозволяє як завгодно перекручувати словосполучення і ключові фрази.

Як писати тексти сео

Основні принципи:

 1. підбираємо хороші запити. Я рекомендую використовувати для цього автоматичні програми – наприклад, KeyCollector (платна), wordstat.yandex.ua (якщо бажаєте, щоб ваш текст просувався в яндексі);
 2. вписуємо ключі. Іноді замовники видають готовий список ключів з докладним описом – куди, скільки разів і як саме вписувати потрібні слова. У цьому випадку вам потрібно просто дотримуватись інструкцій.

Сео копірайтинг: як вписати ключі

Ви отримали список ключів або підібрали їх самі? Далі все в ваших руках. Доведеться діяти самостійно:

 • можна спочатку написати статтю, а потім вписувати ключики, або вносити їх під час написання. Другий варіант підходить для невеликої кількості ключів. Але якщо їх 10-15, тоді краще не відволікатися, а писати статтю як пишеться;
 • дуже важко одразу вписати складні ключі з прямим входженням. Наприклад, «купити вікна Львів» складно відразу придумати фразу, яка б дозволила цим словам виглядати природно;
 • в цьому випадку краще написати статтю, потім пробігтися очима і знайти потрібний уривок тексту. В крайньому випадку допишіть окреме речення саме для цього ключа;
 • варіантів для непрямого входження слів більше – можна використовувати знаки пунктуації або змінювати слова місцями;
 • я розглядаю це як головоломку – дуже приємно «втиснути» в текст складний ключ так, щоб він виглядав доречно і природно;
 • перевіряємо «тошноту тексту» – це частота використання ключів, якщо їх занадто багато, пошуковим системам це може не сподобатися.

Перевіряти можна на сайті advego.ru/seo. Просто скопіюйте текст в потрібне поле та натисніть «перевірити». Перевірте відповідність показів вимогам замовникам.

Нормальні показники в середньому такі:

 1. класична тошнота – 4;
 2. академічна – 7,5-8.

Якщо якийсь показник вище норми, потрібно замінити деякі слова з тексту синоніми. У розділі Семантичне ядро можна скільки разів зустрічається це слово.

Приміром, в цій статті дуже часто повторюється слово «текст» та «ключі», щоб знизити «нудотність», потрібно їх замінити або, якщо можна, зовсім прибрати.

Правила написання сео текстів

І нас сам кінець, 5 важливих рекомендацій для написання якісних сеошних статей:

 1. вписуйте ключі рівномірно по тексту: заголовок, перший абзац, останній, 1-2 рази в підзаголовках і 2-3 рази в різних частинах статті. Але в одному абзаці не повинно бути 2-3 ключа поспіль;
 2. використовуйте знаки пунктуації для складних запитів. Зустрічаються різні ключики, в тому числі і «Львів придбати авто» – логічно і природно вписати таку фразу в текст не просто. Додайте кому, двокрапку, дужки, лапки або крапку з комою. Увага! Не вставляйте крапку, знак запитання чи знак оклику – це розіб’є ключ на дві частини;
 3. склеюйте однакові ключі, якщо замовник не проти. Якщо ви отримали замовлення з 15-20 слів і розмір статті у 5000 знаків, можна скоротити загальну кількість ключів. Швидше за все більшість з них перегукуються: «приготувати курку», «приготувати курку швидко», «як приготувати курку» – все це можна об’єднати – «як приготувати курку швидко». Перед використанням цього методу запитайте дозвіл у замовника;
 4. не починайте статтю та речення з ключа, краще вписувати його в середину абзацу посередині фрази. Але це не критично;
 5. уточнюйте значення. Досить часто доведеться вписувати незнайомі слова. Краще, звичайно, такі тексти в роботу не брати, але іноді доводиться. У цьому випадку обов’язково дізнайтеся, що означає слово і як його правильно вписати в реченні.

Це основні правила. Тепер ви приблизно знаєте, як писати сео тексти, що це таке – сео копірайтинг і як з цим працювати та заробляти в Інтернеті. Крім того, багато знань ви отримаєте з досвідом.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про