Оцініть статтю!

П’ять речей, які варто зробити кожному фрілансеру

що варто робити фрілансеру

Статтю оновлено:

Коли видається вільна хвилинка, можна відпочити, а можна зайнятися корисними справами і зробити зачин для майбутніх успіхів. Давайте розберемося, що варто зробити фрілансеру будь-якого напрямку?

1. Вивчити англійську мову

Вивчивши мову, ви зможете працювати на іноземних біржах. Багато фрілансерів відзначають, що там багато замовлень і вищі ставки. Ви також зможете читати блоги і сайти на англійській мові, переглядати навчальні ролики, спілкуватися з колегами-іноземцями. Не секрет, що в західному сегменті набагато більше інформації просто в силу того, що англійська мова – міжнародна.

Незважаючи на вигоди роботи з іноземцями, наші опитування показують: лише 15% фрілансерів користуються іноземними біржами. Ймовірно, проблема пов’язана з мовним бар’єром. Спеціально для фрілансерів на сайті є стаття, як швидко вивчити англійську мову. Якщо ви відчуваєте труднощі з освоєнням англійської або не знаєте, з чого почати, рекомендую її прочитати.

У нас є й інші дуже цікаві статті про фріланс та фрілансерів – перегляньте.

2. Відкрити канал на YouTube

Ведення власного каналу на YouTube має масу переваг:

  • Ви станете впевненіше в собі.
  • Вчіться швидко викладати думки і в цілому спілкуватися, а значить – зможете краще вести переговори з клієнтами.
  • Отримуєте статус експерта, якщо знімаєте ролики про свою роботу.
  • Монетизація відео на YouTube дозволяє отримувати додаткові доходи.
  • Популярний канал може стати джерелом залучення клієнтів.

Для фрілансерів є  сенс розповідати про свою професійну діяльність, показувати, як ви працюєте, знімати навчальні ролики. Поки в російськомовному YouTube не багато каналів з майстер-класами та курсами за професійними темами, тому є можливість розкрутитися і зайняти нішу.

Відео з YouTube часто відображається в результатах пошуку на Яндексі і Google, а значить, популярний канал може стати джерелом залучення нових клієнтів.

3. Освоїти додаткову професію

Надаючи клієнтам комплексні послуги, ви зможете отримувати більше грошей. Наприклад, копірайтерам корисно освоїти налаштування контекстної реклами. Веб-дизайнерам – знати веб-аналітику, інакше як ви будете доводити клієнту ефективність запропонованих вами рішень? Адже одна справа – сказати про ефективність на словах, інша справа – довести на цифрах.

Багато фрілансерів працюють з представниками мікро – і малого бізнесу. У таких замовників немає коштів залучати на проект безліч вузьких фахівців. Фрілансер, здатний професійно закрити спектр завдань, буде більш затребуваний і зможе заробити більше.

4. Знайти однодумців і подружитися з ними

Чим більше людей з професійного середовища знають про вас, тим більше замовлень ви отримаєте по «сарафанному радіо». З іншого боку, якщо клієнту потрібно послуги з суміжної сфери, ви будете знати, кого порекомендувати. Тому придивляйтеся до своїх знайомих, знайомтеся, спілкуйтеся і виймайте вигоду з напрацьованих зв’язків.

5. Побувати «в шкурі клієнта»

Для цього можна вести свій невеликий бізнес, періодично наймаючи фрілансерів для виконання певних завдань. Так ви зможете подивитися на ситуацію очима клієнта і зрозуміти багато побоювань замовників перед початком співпраці з вами як з фрілансером. Ви зможете зрозуміти страхи клієнтів, їх сумніви і переживання при роботі з приватними фахівцями. Це дозволить вам бути з замовниками на одній хвилі і перемагати конкурентів у боротьбі за замовлення.

Сподобалась стаття – поділіться нею у соцмережах!

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про