Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як розпізнати лохотрон в Інтернеті і не попастися шахраям?

Як розпізнати лохотрон

У цій статті ми розкриємо основні схеми, за якими обманюють в Інтернеті, щоб ви на них не траплялися. Також розповімо, як розпізнати лохотрон по заробітку в Інтернеті.

Оскільки часто під вигідними пропозиціями ховаються різного роду сумнівні схеми.

Основні схеми обману і як на них не попастися?

1. Страховий внесок

Вам пропонують заробіток з високою оплатою. Але щоб отримати доступ до завдань або виконання роботи, необхідно заплатити страховий внесок. Нібито цей внесок є гарантією для замовника, що ви серйозно поставитеся до роботи. Після оплати страхового внеску роботодавець зникає.

Як не потрапити на лохотрон: ніколи і ні за яких обставин не сплачуєте страхові внески потенційним «роботодавцям». Запам’ятайте просту істину: якщо вас наймають на роботу, то це вам повинні платити, а не навпаки.

2. Обман з банківськими картами

Людина просить вас повідомити дані банківської картки під будь-яким приводом. Наприклад, для переказу оплати на картку. Після передачі даних з вашої картки пропадають гроші.

Як не потрапити на лохотрон: для переказу коштів на карту досить повідомити її номер. Не повідомляйте стороннім людям дані, які можна використовувати для зняття грошей з картки. Не відправляйте скани банківської карти. Заведіть для оплати послуг в Інтернеті окрему карту, на якій не тримайте великі суми.

3. Лохотрон «Суперсистема»

Вам пропонують виконувати прості завдання на якомусь сайті і обіцяють велику плату за просту роботу. Ви реєструйтеся на сайті, виконуєте завдання і отримуєте гроші на внутрішній рахунок в цій системі. Накопичується значна сума, ви хочете її вивести, і раптом дізнаєтеся, що для оформлення виведення коштів необхідно пройти перевірку і заплатити за цю перевірку. Ви платите – аккаунт блокують і ви залишаєтеся без коштів.

Як не потрапити на лохотрон: зберіть інформацію про сайт, на якому вам пропонують заробляти. Не вірте, якщо пропонують заробляти великі гроші, виконуючи прості завдання, з якими впорається будь-яка людина.

Виявляти сайти-лохотрони допоможе Яндекс.Браузер. З недавнього часу Яндекс почав боротьбу з лохотронами в Інтернеті. При спробі зайти на підозрілий сайт, ви побачите повідомлення про можливе шахрайство.

4. Збір ручок на дому

Популярна схема обману в Інтернеті. Вам пропонують збирати звичайні кулькові ручки вдома і заробляти на цьому. Щоб почати роботу, необхідно перевести клієнту гроші за відправляється «матеріал»: стрижні та ін. Після відправки грошей роботодавець зникає.

Як не потрапити на лохотрон: ігнорувати подібні пропозиції. Ніхто не буде платити за збір ручок на дому – процес виробництва ручок давно автоматизований.

5. Чарівні гаманці

Вам повідомляють про нібито існуючих «чарівні гаманці» в різних платіжних системах, які створили їх розробники. Нібито відправивши гроші на ці гаманці, ви отримаєте назад в кілька разів більше. Вам можуть приводити досить переконливі аргументи, чому такі гаманці існують. Насправді, відправивши гроші на такі гаманці, ви нічого не отримаєте.

Як захиститися від обману в Інтернеті: не вірити в існування «чарівних гаманців» і нічого на них не переводити.

6. Схема з переказами

Вам приходить лист нібито про виграш або переведенні від сторонньої людини на велику суму. Для отримання переказу необхідно заплатити за оформлення паперів або щось іще. Після переказу грошей відправник листа зникає.

Як захиститися від обману: не реагувати на подібні листи і нічого не платити.

Як розпізнати лохотрон по заробітку в Інтернеті?

Ми зібрали загальні ознаки, за якими можна визначити, що вас намагаються обдурити. Будь ласка, уважно прочитайте цю інформацію. Вона допоможе уникнути багатьох проблемних ситуацій при пошуку роботи в глобальній мережі.

Подивіться поради, як розпізнати лохотрон в Інтернеті:

  • Якщо пропонують заробляти хороші гроші, виконуючи просту роботу, з якою впорається будь-яка людина без особливих знань, швидше за все, вас намагаються обдурити. Запам’ятайте: чим менше кваліфікації потрібно для виконання роботи, тим менше буде оплата.
  • Якщо гарантують високий заробіток за простій або легку працю, теж будьте пильні. У нашому житті складно щось гарантувати.
  • Якщо просять заплатити гроші за навчальні матеріали, в якості страхового внеску і т. д. – нічого не платіть і йдіть. Швидше за все, вас намагаються обдурити.
  • Поставтеся насторожено до невідомих курсів, автори яких обіцяють вам золоті гори після навчання. Не завжди це правда. Природно, що є хороші курси, які варто закінчувати, а сама по собі освіта – ключ до успіху. Однак далеко не всі курси та освітні програми реально допомагають тим, хто їх закінчує.
  • Не оформляйте на себе банківські картки та рахунки на прохання сторонніх людей. Не повідомляйте стороннім свої дані, які можна використовувати для несанкціонованого доступу до ваших банківських рахунків.
  • Поставтеся підозріло до пропозиції встановити на комп’ютер або смартфон які-небудь програми. У них можуть бути віруси.
  • Будьте пильні. Не вірте всьому на слово.

В Інтернеті існує реальна робота, однак вона пов’язана з наданням професійних послуг в сфері ІТ, дизайну, програмування, реклами, маркетингу. Наприклад, в Інтернеті можна заробляти, створюючи сайти, просуваючи їх у пошукових системах, продаючи тексти для сайтів і виконуючи інші роботи.

Якщо ви бажаєте заробляти в Інтернеті, потрібно володіти затребуваними в мережі навичками і знаннями. Наприклад, освоїти верстку, програмування, дизайн або написання текстів, хоча б на базовому рівні.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про