Як розпізнати лохотрон в Інтернеті і не попастися шахраям?

Як розпізнати лохотрон Поради та лайфхаки

У цій статті ми розкриємо основні схеми, за якими обманюють в Інтернеті, щоб ви на них не траплялися. Також розповімо, як розпізнати лохотрон по заробітку в Інтернеті.

Оскільки часто під вигідними пропозиціями ховаються різного роду сумнівні схеми.

Основні схеми обману і як на них не попастися?

1. Страховий внесок

Вам пропонують заробіток з високою оплатою. Але щоб отримати доступ до завдань або виконання роботи, необхідно заплатити страховий внесок. Нібито цей внесок є гарантією для замовника, що ви серйозно поставитеся до роботи. Після оплати страхового внеску роботодавець зникає.

Як не потрапити на лохотрон: ніколи і ні за яких обставин не сплачуєте страхові внески потенційним «роботодавцям». Запам’ятайте просту істину: якщо вас наймають на роботу, то це вам повинні платити, а не навпаки.

2. Обман з банківськими картами

Людина просить вас повідомити дані банківської картки під будь-яким приводом. Наприклад, для переказу оплати на картку. Після передачі даних з вашої картки пропадають гроші.

Як не потрапити на лохотрон: для переказу коштів на карту досить повідомити її номер. Не повідомляйте стороннім людям дані, які можна використовувати для зняття грошей з картки. Не відправляйте скани банківської карти. Заведіть для оплати послуг в Інтернеті окрему карту, на якій не тримайте великі суми.

3. Лохотрон «Суперсистема»

Вам пропонують виконувати прості завдання на якомусь сайті і обіцяють велику плату за просту роботу. Ви реєструйтеся на сайті, виконуєте завдання і отримуєте гроші на внутрішній рахунок в цій системі. Накопичується значна сума, ви хочете її вивести, і раптом дізнаєтеся, що для оформлення виведення коштів необхідно пройти перевірку і заплатити за цю перевірку. Ви платите – аккаунт блокують і ви залишаєтеся без коштів.

Як не потрапити на лохотрон: зберіть інформацію про сайт, на якому вам пропонують заробляти. Не вірте, якщо пропонують заробляти великі гроші, виконуючи прості завдання, з якими впорається будь-яка людина.

Виявляти сайти-лохотрони допоможе Яндекс.Браузер. З недавнього часу Яндекс почав боротьбу з лохотронами в Інтернеті. При спробі зайти на підозрілий сайт, ви побачите повідомлення про можливе шахрайство.

4. Збір ручок на дому

Популярна схема обману в Інтернеті. Вам пропонують збирати звичайні кулькові ручки вдома і заробляти на цьому. Щоб почати роботу, необхідно перевести клієнту гроші за відправляється «матеріал»: стрижні та ін. Після відправки грошей роботодавець зникає.

Як не потрапити на лохотрон: ігнорувати подібні пропозиції. Ніхто не буде платити за збір ручок на дому – процес виробництва ручок давно автоматизований.

5. Чарівні гаманці

Вам повідомляють про нібито існуючих «чарівні гаманці» в різних платіжних системах, які створили їх розробники. Нібито відправивши гроші на ці гаманці, ви отримаєте назад в кілька разів більше. Вам можуть приводити досить переконливі аргументи, чому такі гаманці існують. Насправді, відправивши гроші на такі гаманці, ви нічого не отримаєте.

Як захиститися від обману в Інтернеті: не вірити в існування «чарівних гаманців» і нічого на них не переводити.

6. Схема з переказами

Вам приходить лист нібито про виграш або переведенні від сторонньої людини на велику суму. Для отримання переказу необхідно заплатити за оформлення паперів або щось іще. Після переказу грошей відправник листа зникає.

Як захиститися від обману: не реагувати на подібні листи і нічого не платити.

Як розпізнати лохотрон по заробітку в Інтернеті?

Ми зібрали загальні ознаки, за якими можна визначити, що вас намагаються обдурити. Будь ласка, уважно прочитайте цю інформацію. Вона допоможе уникнути багатьох проблемних ситуацій при пошуку роботи в глобальній мережі.

Подивіться поради, як розпізнати лохотрон в Інтернеті:

  • Якщо пропонують заробляти хороші гроші, виконуючи просту роботу, з якою впорається будь-яка людина без особливих знань, швидше за все, вас намагаються обдурити. Запам’ятайте: чим менше кваліфікації потрібно для виконання роботи, тим менше буде оплата.
  • Якщо гарантують високий заробіток за простій або легку працю, теж будьте пильні. У нашому житті складно щось гарантувати.
  • Якщо просять заплатити гроші за навчальні матеріали, в якості страхового внеску і т. д. – нічого не платіть і йдіть. Швидше за все, вас намагаються обдурити.
  • Поставтеся насторожено до невідомих курсів, автори яких обіцяють вам золоті гори після навчання. Не завжди це правда. Природно, що є хороші курси, які варто закінчувати, а сама по собі освіта – ключ до успіху. Однак далеко не всі курси та освітні програми реально допомагають тим, хто їх закінчує.
  • Не оформляйте на себе банківські картки та рахунки на прохання сторонніх людей. Не повідомляйте стороннім свої дані, які можна використовувати для несанкціонованого доступу до ваших банківських рахунків.
  • Поставтеся підозріло до пропозиції встановити на комп’ютер або смартфон які-небудь програми. У них можуть бути віруси.
  • Будьте пильні. Не вірте всьому на слово.

В Інтернеті існує реальна робота, однак вона пов’язана з наданням професійних послуг в сфері ІТ, дизайну, програмування, реклами, маркетингу. Наприклад, в Інтернеті можна заробляти, створюючи сайти, просуваючи їх у пошукових системах, продаючи тексти для сайтів і виконуючи інші роботи.

Якщо ви бажаєте заробляти в Інтернеті, потрібно володіти затребуваними в мережі навичками і знаннями. Наприклад, освоїти верстку, програмування, дизайн або написання текстів, хоча б на базовому рівні.

12 вакансій-лохотронів, про які потрібно всім знати всім

1. Робота без досвіду з високою зарплатою

Як правило, чим вище зарплата, тим більше вимог пред’являє роботодавець до претендента. Реальних вакансій з високою оплатою і низькими вимогами не існує. Якщо ви бачите, що за просту роботу вам обіцяють навіть 20-30 тис. грн на місяць – з високою часткою ймовірності це лохотрон або спроба набрати людей для якоїсь протиправної діяльності.

2. Оператор по прийому платежів

Як правило, під подібними вакансіями ховаються пропозиції фірм, які займаються, м’яко кажучи, незаконним бізнесом. Наприклад, вас можуть використовувати як проміжна ланка для виведення грошей з будь-яких рахунків. Потім до вас прийдуть правоохоронні органи і попросять пояснити, що ви робили з цими грошима.

Ні в якому разі не погоджуйтесь приймати будь-які платежі, які потім потрібно відправляти іншим людям.

3. Платне навчання як умова для отримання роботи

Вам пропонують високооплачувану роботу, для отримання якої необхідно пройти навчання. Воно платне. Після навчання (якщо воно взагалі буде) шахраї втрачають до вас інтерес. Ніякої роботи ви не отримуєте. Це – чистої води лохотрон.

Щоб не попастися до шахраїв, знайте: реальні роботодавці ніколи не вимагають грошей за навчання. Вони або беруть співробітника на роботу, якщо він їм підходить, або не беруть, якщо рівень кваліфікації не влаштовує.

4. Зарплата потім

Вам пропонують вигідну роботу, іноді навіть за фахом. Але першу зарплату обіцяють виплатити на початку наступного місяця (тобто спочатку ви відпрацьовуєте місяць, потім щось отримуєте). У разі віддаленої роботи так часто можуть «кинути», особливо якщо між працівником і роботодавцем існують тільки усні домовленості.

Ніколи не погоджуйтеся виконувати великі обсяги роботи без оплати. Великі проекти дробіть на частини з умовою оплати після завершення кожного етапу. Дана порада стосується фрілансерів і віддалених працівників.

5. Оплата за трудовий договір або трудову книжку

Вам пропонують супер-вигідну роботу і просять оплатити гроші за оформлення трудового договору або трудової книжки, або чогось ще. Як тільки ви заплатите, роботодавець пропаде або скаже, що ви йому не підійшли.

6. Оператор на сайті, а насправді МЛМ

Іноді під виглядом вакансій операторів або консультантів в інтернет-магазинах маскуються вакансії від МЛМ-компаній. Це не зовсім обман або лохотрон, швидше за прийом роботодавців. Ви пишете замовнику, бажаючи отримати роботу, а вам пропонують поширювати косметику серед друзів.

7. Лохотрон під виглядом мережевого маркетингу

Є умовно нормальні компанії, які працюють за принципом мережевого маркетингу. Але є компанії, які приховують, що вони мережеві фірми. Більш того – використовують різні прийоми, щоб запудрити мізки людям.

Вам пропонують вигідну роботу, а коли ви приходите на співбесіду, виявляється, вам потрібно купувати продукти фірми, щоб поширювати їх серед друзів і знайомих і таким чином заробляти. Часто на співбесідах використовуються прийоми психологічного впливу, які «відключають мізки» у людей.

Якщо ви зіткнулися з подібною пропозицією, відразу йдіть і нічого не купуйте.

8. Нескінченне тестове завдання

Вам пропонують дуже вигідну роботу, для отримання якої необхідно виконати тестове завдання. Тільки ось це завдання – дуже велике, і вимагає кілька днів, а то і тижнів на виконання. Після здачі тестового завдання ви отримуєте нове тестове завдання, щоб роботодавець міг остаточно переконатися, що ви підходите. Ви знову працюєте безкоштовно, потім знову працюєте, потім знову працюєте, поки не зрозумієте, що вас просто використовують.

Якщо ви бачите об’ємне тестове завдання, яке по суті є роботою, відмовляйтеся його виконувати. Нормальні тестові завдання, які теж бувають, як правило, не вимагають більше 20-30 хвилин на виконання (максимум – 1-2 години).

9. Надішліть нам свої документи

Якщо роботодавець просить надіслати ваші документи, не поспішайте це робити. Їх можуть використовувати, щоб взяти кредит або вчинить будь-які дії від вашого імені і без вашого відома.

Якщо ви фрілансер, то знайте: практично ніхто не вимагає від фрілансерів надсилати будь-які документи. Тим більше, клієнти – приватні особи.

10. Збір ручок на дому

Здається неймовірним, але люди до сих пір ведуться на такі схеми шахрайства. Вам пропонують збирати ручки на дому або якісь інші предмети і обіцяють платити багато грошей. Але для початку роботи вимагають внести страховий внесок нібито на випадок, якщо ви не відправите зібрані ручки назад роботодавцю. Після переказу страхового внеску шахраї зникають.

Подібні вакансії – це лохотрон. Якщо ви вірите, що хтось платить за збір ручок на дому, то подивіться на YouTube, як насправді виробляються ручки на заводах.

11. «Багаті» кур’єри

Іноді під виглядом вакансій кур’єрів з високою оплатою ховаються вакансії, які подають люди, які розповсюджують незаконні речовини. Будьте обережні, тому що вас можуть запросто зробити співучасником злочину. Не погоджуйтеся працювати кур’єром в незрозумілих компаніях, а також на клієнтів – фізичних осіб. Не погоджуйтеся доставляти пакети в незрозумілі віддалені місця.

12. Оформіть рахунок

Вам пропонують роботу в будь-якої онлайн-системі, але вивести оплату ви можете тільки на рахунок певної платіжної системи (як правило, невідомої). Оформити рахунок в цій платіжній системі коштує великих грошей, які і виманюють у вас шахраї. Як тільки ви платите за відкриття рахунку, роботодавець зникає, а виплату зароблених коштів блокують.

Займаючись пошуком роботи, проявляйте пильність. Будьте обережні, і тоді обдурити вас буде складно.

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар