Робота в інтернеті для початківців (онлайн та без вкладень)

Робота в інтернеті онлайн

Статтю оновлено:

Сьогодні хочу поговорити про те, яка робота в інтернеті для початківців існує та які способи заробітку найвигідніші. Це заняття має ще більш красиву назву онлайн-маркетинг, але воно надто лякає, тому використовуємо старий, добрий і всім зрозумілий термін — робота.

Напевно, найбільш часте і головне питання цієї тематики — з чого почати? Як до цього всього підступитися? З якого боку? Насправді питання дуже непросте, і вам доведеться дочитати до кінця цю публікацію, щоб у вас в голові склався більш-менш осмислений погляд на проблематику онлайн-зайнятості.

Рекомендуємо вам прочитати максимально і детально, все про те, що таке робота в інтернеті і які існують варіанти з нею в мережі.

Як перейти на роботу в інтернеті?

Спочатку, можливо, навіть краще буде поєднувати онлайн і офлайн роботу, але в будь-якому випадку часу і зусиль від вас це потребуватиме пристойно. Іноді доводиться вирішуватися і кидати офлайн-роботу, бо по іншому неможливо викроїти час. Але це дуже радикальний варіант і я б вам порекомендував все ж не «кидатися у вир з головою».

Знову ж таки головне питання — з чого почати? На жаль, відповісти на нього практично неможливо. Навіть якщо б я став на якийсь час вами, то все одно це мало що прояснила б, бо для повної ясності потрібно буде ще й зазирнути в майбутнє, щоб наочно переконатися, що обраний шлях приведе до бажаних результатів.

Будь — яке починання- це ризик. Наприклад, з усіх стартапів, які відкриваються в світі, лише відсотків двадцять приводять до результату, який хоч якоюсь мірою можна назвати успіхом. Інша справа, що неможливість гарантувати результат зовсім не означає, що я не можу дати кілька простих порад, що дозволяють підвищити шанси на успіх.

Використовуйте чужий досвід роботи

Де працювати мені в мережі, чим займатися? Перше, що потрібно зробити — це дізнатися і визначити для себе основні напрямки, які використовують для заробітку в мережі інші люди, тобто спиратися на чужий досвід. З одного боку, це дає якісь шанси повторити успіх інших, з іншого — цим же шляхом йдуть і всі інші, бажаючі почати працювати онлайн. Конкуренція при цьому велика, щоправда.

Тим не менше ці самі основні напрямки зусиль я зараз перерахую.

Тематичні проекти — робота на довгі роки

Тематичні проекти — створення сайту; блогу; пабліку у ВК, Інстаграм, Фейсбуці; канал на Ютубі і чогось ще такого, де ви будете періодично публікувати цікавий, розважальний, пізнавальний і будь-який інший контент. Що публікувати – статті, пости, відео, подкасти, картинки і все що завгодно, лише б це користувалося попитом.

Слово «проект» означає, що це довгострокова перспектива, що дає можливість тривалий час годуватися такою онлайн-роботою. В той же час це слово говорить про те, що очікувати швидких результатів тут не доводиться. Розкрутка подібних проектів вимагає часу (багатьох місяців і навіть років), перш ніж вони дозволять вам заробляти в інтернеті досить багато.

Контентний проект можна порівняти з відкриттям нового каналу на телебаченні. Перші рік-два у нього буде мало рекламних пропозицій (будуть розкручувати в основному самі себе, рекламуючи свою сітку мовлення). Але потім, в разі успіху, проблем із заробітком вже не буде. Головне — це видавати якісний і затребуваний відвідувачами контент.

Способи монетизації сайту чи блогу в інтернеті

Хто платить гроші за таку роботу? Тут ви самі собі роботодавець і способи монетизації свого проекту вільні вибирати самі:

Рекламодавці — будь розкручений проект має всі шанси отримувати гроші з розміщення на ньому реклами. Це можуть бути прямі рекламодавці, які розміщують банери, посилання або цілі пости. А так само це може бути якась велика рекламна мережа, наприклад, Гугл Адсенс, з допомогою якої монетизуються багато сайтів і ютуб-канали.

Як я вже говорив, контентний проект — це робота на довгі роки. А тому в самому початку шляху доведеться працювати практично за дарма, щоб проект мав хоча б мінімальну популярність. Тому можна або самому шукати рекламодавців, або вони самі вас знайдуть.

Власники товарів — маються на увазі прямі продажі будь-яких товарів, співзвучних з тематикою вашого тематичного проекту. Це можуть бути ваші товари (багато проектів якраз під це і створюються, наприклад, інтернет-магазини), або чужі, які ви продаєте отримуючи відсоток від прибутку (наприклад CPA-партнерки, де ви виберете підходящі по тематиці товари).

Яке ж саме напрямок з можливих тематичних проектів вибрати? Створювати сайт або відкривати канал на Ютубі? Та хто його знає. У вас може на заладиться з сайтом, але відмінно підуть справи на Ютубі. А можливо навпаки. Або взагалі нічого не вигорить, але зате вистрілить паблік ВК або Інстаграм. Хто може прорахувати лінії ймовірності?

Не все одразу

Ясно одне — не варто кидатися на все відразу. З досвіду скажу, що можна надірватися. Спочатку начебто буде здаватися що нічого, робота як робота і ви впораєтеся. Але запал треба розраховувати на багато років і не варто заганяти себе на самому старті. Якщо вибрали сайт, то над ним і працюйте. Не треба створювати їх десяток — не потянете. Вибрали Ютуб — зосередьтеся на розкрутку одного каналу.

Кожну область доведеться детально вивчати. Розкрутка сайту — це одне, розкрутка пабліка — це зовсім інше, розкрутка Ютуба — третє. По суті, кожен напрямок — це невелика наукова дисципліна зі своїми законами, правилами та нюансами.

Онлайн продажі та інфопродукти

Щоб ви отримали гроші з інтернету, треба щоб хтось їх там витратив. Багато новачків думають, що інтернет — це щось чарівно-незрозуміле, де гроші існують як «сферичний кінь у вакуумі». Але інтернет — це те ж саме життя, і щоб ви отримали гроші, потрібно щоб їх хтось там витратив.

Продавати онлайн можна як свої, так і чужі. Свої товари — це просто реалізація в інтернеті ще одного (або єдиного) каналу продажів. Наприклад, через створення інтернет-магазину, або шляхом створення рекламних компаній у всіх можливих в мережі формах (контекст, таргетинг, арбітраж, банери, соцмережі та багато іншого).

Чужі товари продають, як правило, за так званими партнерськими програмами. Є товар (матеріальний або віртуальний) і за його продаж ви отримаєте фіксований прибуток або відсоток від його вартості.

Наприклад, у когось є інтернет-магазин і йому потрібні продажі. При цьому ви починаєте вивчати рекламу (докладно розбираєтеся в якомусь вигляді трафіку) і укладаєте з ним договір про співпрацю (найчастіше для цього достатньо буде лише зареєструватися у їх партнерці). Ви займаєтеся продажем, але товару як такого у вас по суті немає.

Як вам вже, напевно, стало зрозуміло, робота з продажу товарів і онлайн-робота по створенню тематичних проектів може сильно перетинатися. Ви можете продавати товари не арбітражем трафіку (купівлею реклами і зливу трафіку на партнерку), а використовуючи аудиторію вже наявних у вас проектів (наприклад, все той же Instagram можна використовувати як вітрину магазину), якщо там є для них цільова аудиторія.

У результаті виходить чудовва онлайн-робота, але при цьому важливо завчасно отримати потрібний обсяг знань (про арбітраж) і знайти підходящого партнера з відповідними товарами. Знову, як бачите, все не так швидко, як хотілося б.

Інфобізнес як варіант роботи в інтернеті

Інфо-бізнес — продаж інформації або навчального контенту в форматі книг, відеокурсів, коучингов, платних семінарів, курсів тощо). За посиланням ви знайдете докладну статтю по цій темі. Тут я скажу коротко.

Інфобізнес — це дуже широке і гідне поле для докладання своїх зусиль. По суті, ця інтернет-робота пов’язана з продажем ваших знань. Є основна схема побудови інформаційного бізнесу (докладно описана в статті) і різні її варіації щодо різних типів тематичних проектів, які під цей бізнес створюються.

Так, тут знову ж таки без контент-проектів не обійтися. Раджу звернути на це увагу, бо маючи в основі контентний проект ви вже маєте можливість вибирати з чим далі працювати (на чому заробляти). Тут і реклама, і продаж, і інфобізнес. Не факт, що потрібно використовувати всі, але можливостей для маневру буде істотно більше.

Повертаючись до питання — з чого почати роботу в інтернеті? Перш за все вам потрібно прислухатися до себе — чого ви хочете. Продажі — це ваше? Якщо так, то робіть інтернет-магазин. Закуповуйте товар при наявності грошей або працюйте по дропшіппінгу, хоча це не так вже й здорово при всіх плюсах цієї схеми.

Щоб ви не вибрали, насамперед прислухайтеся до себе — чи це ваше взагалі? Чи хочете ви цим займатися тривалий час? Можливо все-таки є сумніви щодо продажу, «продажника» (як у мене, наприклад)?

Тоді може бути є тема, яку ви хотіли б висвітлювати? Відмінний привід створити інформаційний ресурс (сайт, паблік, канал). Адже онлайн-робота тільки в тому випадку буде успішною, якщо вона вам буде приносити радість і задоволення. Робити це з-під палиці тривалий час все одно не вийде, або вийде погано. Від цього потрібно ловити кайф.

Головне — це знайти цікавий вам напрямок. А там, якщо все піде як треба, то сам інтернет вже покаже вам, звідки у вас підуть чи можуть піти гроші (як всі ці ваші труди монетизувати). Тобто спочатку прислухайтеся до себе і визначитеся в яку сторону йти.

Вміння працювати з трафіком = високооплачувана робота

Якщо ж ви не можете визначитися в який напрямок піти в плані створення тематичного проекту, то можна спробувати розглянути варіанти роботи в інтернеті як би з іншого боку. Спробуйте для початку вивчити основні джерела трафіку (що таке трафік). Тобто зрозуміти, як і звідки можна в інтернеті залучати користувачів, щоб вони що-то по ходу справи купували, а ви на цьому заробляли.

Будь-яка робота і заробіток в мережі пов’язані з трафіком (відвідувачами). Це як і в реальному світі. Ларьок з товарами або книгами потрібно розміщувати в людному місці, де є трафік (перехожі). В інтернеті ж перехожих іменують відвідувачами, але суті це не змінює.

Всім мережевим працівникам потрібні відвідувачі (двіжуха, трафік, потік відвідувачів). Без них не буде продажів, не буде грошей за розміщення реклами, не буде прямих рекламодавців, не буде нічого. А що це за робота така без грошей. Будь-яка праця має оплачуватися.

До чого це все? Ну, не всім же дано, і не всім і душі відкривати і підтримувати тематичні проекти або створювати инфопродкуты. Для цього потрібен певний склад характеру. Комусь більше до вподоби буде працювати з трафіком без обтяження себе навантаженням по створенню контенту.

І це теж відмінний варіант дає гарантію, що без роботи сидіти не будете. Для цього, щоправда, доведеться знову ж таки витратити чимало часу на вивчення джерел трафіку та вибору тих з них, в яких ви захочете стати профі. При цьому кожне окреме джерело трафіку — це маленька наука.

Основні джерела трафіку при роботі в інтернеті

Що це можуть бути за джерела трафіку для заробітку на них? О, їх досить багато:

Пошукові системи (органічний трафік) — для власників сайтів це найголовніше джерело відвідувачів. Але далеко не всі вебмайстри вміють ним користуватися. Якщо ви станете хорошим (а ще краще — класним) СЕО-шником (що таке СЕО?), роботою в інтернеті ви будете завалені по саме «не можу». Навіть мені часто надходять подібні пропозиції, хоча я таких послуг і не надаю зовсім (кожному своє, і це «своє» забирає весь час).

Контекстна реклама — в рунеті це насамперед Адворс і Директ, тобто реклама в пошукових системах і на сайтах (це вже Адсенс і РСЯ). Конкуренція там зараз настільки висока, що новачок практично не здатний вигідно вкласти гроші в контекст, щоб отримати з цього вигоду.

Якщо ви профі, то відбою від замовлень у вас знову не буде. Є ще й варіант роботи, коли ви можете самі купувати трафік з контексту лити на партнерські програми для того, щоб на виході отримати більше, ніж вклали (виходити в плюс, що називається). По суті, це різновид так званого арбітражу трафіку.

Тизери — менш блискуча альтернатива контекстної реклами, але в ряді випадків відмінно працює. Знову ж таки, щоб не злити даремно всі гроші, тизерній рекламі потрібні знання і досвід (причому чималий). Якщо він у вас буде, то ви зможете його потім застосувати, працюючи на арбітражі або на фрілансі.

Ще більше варіантів отримання відвідувачів

Таргетинг в соцмережах — це вбудовані в різні соціальні мережі рекламні можливості. Тут дуже тонко можна таргетити (націлювати показ реклами) тільки на потрібну аудиторію. Не всі це вміють, а ті хто вміє — у пошуках роботи довго не сидять.

Реклама в соцмережах — мається на увазі робота з пошуку відповідних груп, пабликов і каналів з метою розміщення на них потрібної вам реклами на договірних засадах з їх власниками (рекламних постів, посилань тощо). Знову ж таки, таким чином можна працювати на дядька (замовника), або самому перепродувати трафік (арбітражити).

E-mail розсилки — ціле мистецтво з допомогою серії листів продати щось або залучити трафік на потрібний вам напрямок. Сюди входить і всіма нелюбимий спам, але нікуди не дітися, бо це просто невичерпне джерело трафіку і багато працюють у цьому забороненому напрямку інтернет-маркетингу.

Дошки оголошень (типу ОЛХ) — гарний варіант цільового і часто безкоштовного трафіку. Багато в мережі працюють як раз за схемами перетворення його у дзвінку монету.

У чому сила брат? В трафіку…

Ще раз хочу сказати, що якщо ви відчуваєте, що робота в інтернеті — це ваше, то настійно рекомендую вивчити джерела трафіку. Ви повинні хоча б приблизно уявляти, що ви будете робити і як це все влаштовано. Як працюють пошукові системи, як працює система контекстної або тізерної реклами, та як трафік можна отримати з соцмереж і т. д.

Кожен джерело трафіку потрібно вивчати. По суті, як і в реальному житті, перш ніж розпочати роботу в інтернеті потрібно буде пройти свої «університети». Запам’ятайте, що добре оплачується лише та праця, виконувати яку може не кожен зустрічний, а лише кваліфікований фахівець. І чим таких спеців буде менше, тим більше можна буде отримувати.

Там же де не потрібно думати, не потрібно вчитися, там все простіше, але і грошей там особливо немає (хоча і про такого виду онлайн-роботу я розповім в кінці цієї публікації). А ось стати фахівцем у якійсь галузі онлайн-маркетинигу — це значить забезпечити себе на майбутнє гарантованою роботою. Чи Будете ви при цьому працювати на себе, або на дядька (фрілансером) — не важливо. Важливо, що це буде затребувано і буде приносити хороші гроші.

Думайте над отриманням трафіку

Розуміючи де, звідки і як можна отримати трафік, ви завжди будете при справі. Не захочете самі монетизувати свої вміння — шукайте клієнтів, яким потрібен такого роду трафік (серед знайомих або на біржах фрілансу).

Створюйте, нарешті, інфопродукти на цю тему, проводите онлайн-семінари, коучинги, тренінги, індивідуальне навчання. При цьому розмір вашої заробітної плати не буде нічим обмежений і можна досягти таких фінансових успіхів, про які на початковому етапі навіть мріяти не доводиться.

Ось вам і сотні варіантів роботи в інтернеті. Головне, щоб це було затребувано, тому що клієнти потрібні всім. А клієнти — це насамперед уміння залучити потрібний цільовий трафік, який можна з легкістю конвертувати у продажу.

Так з чого ж почати пошук роботи в інтернеті для новачків?

Для початку вам потрібно буде визначитися з тим, які взагалі бувають напрямки роботи, і приблизно уявити собі, щоб ви хотіли з цього всього спробувати.

Якщо ви не розумієте або не маєте схильність до всього цього, то вивчайте джерела трафіку. Це універсальний порада. Можна сказати — панацея від безгрошів’я. Якщо ви будете добре знайомі хоча б з одним джерелом трафіку, то безбідне існування в мережі вам буде забезпечено. Вважайте, що у вас з’явиться затребувана і добре оплачувана спеціальність.

Зараз дуже мало навчальних закладів які готують таких фахівців, а попит на їх послуги величезний (безмежний, можна сказати). Клієнти потрібні всім, і чим далі, тим більше. А люди, які можуть залучати готових платіжноспроможних клієнтів, цінуються на вагу золота. Тому вивчайте джерела трафіку і це можна вважати універсальною відповіддю на питання про те, з чого ж все-таки почати пошук роботи в мережі.

Заробіток на генерації трафіку

Так само в інтернеті затребувані не тільки фахівці вміють залучати трафік, але і фахівці вміють генерувати природний трафік або вміють підвищувати його конвертацію в продажу. Це і контент-менеджери, і веб-аналітики, і юзабілісти, і менеджери соцмереж, і аудитори сайтів. Варіантів багато, але все знову ж зав’язано на трафік.

Але так само я б порадив вам прислухатися і до самих себе. Що вам ближче? Про що ви мрієте? Чого ви хочете? Що у вас виходить краще всього? Наведу в приклад себе. У мене завжди відмінно виходило писати реферати, тобто зводити воєдино розрізнені відомості отримані з різних джерел. Мене від цього «перло» і саме цим я зараз і займаюся на сторінках цього блогу.

Відповісти ж напряму, чим саме зайнятися конкретно вам, щоб, нарешті, кинути осоружну офлайн-роботу і почати успішну кар’єру в онлайні, вам ніхто не зможе. Трохи вище я зробив начерки, а вже зачеплять вони вас чи ні, сказати важко. У будь-якому випадку, якщо не хочете і не готові вчитися, то онлайн-маркетинг для вас буде закритий. В цьому разі залишається тільки разові підробітки в мережі для підтримки штанів, про які я коротко згадаю нижче.

Варіанти підробітку в інтернеті без вкладень

Як я вже згадував, інтернет — це не країна чудес. Гроші тут не беруться з повітря, а тому халяви не буде. Ви або довго і наполегливо вчитеся, потім довго і наполегливо йдете до своєї мети без будь-яких гарантій дійти до неї. Або не вчіться зовсім, але отримуєте копійки.

Якщо ви потрапили на цю сторінку саме з метою дізнатися як знайти в мережі невеликий підробіток, то як раз для вас я перерахую більш-менш робочі варіанти:

Підробіток в соціальних мережах — поставити лайк, розшарити пост, додати в друзі, підписатися на канал, вступити в групу тощо. Акаунти в соцмережах є у всіх і не буде нічого поганого, якщо ви на них і трохи підзаробите.

Опитування з оплатою — витратити десяток хвилин на проходження простих опитувань. Платять тут ті, хто проводить дослідження. Якщо є вільний час, то буде саме те.

Текстові біржі — якщо є схильність до письменництва, то тут можна підробити, або отримати постійну і навіть добре оплачувану роботу. Останнє вдається не всім, а тільки умільцям і трудоголікам. І це, напевно, кращий в плані перспектив варіант підробітку.

Платні відгуки в інтернеті все продається і все купується. Навіть відгуки. Є такі сервіси, які платять за написання відгуків про товари, послуги та інші речі. Знову ж таки якщо є час і бажання — милості просимо.

Більше екзотики

Підробіток на установці додатків — розробникам додатків важливо мати якомога більше завантажень і використання їх продукції, а значить вони готові за це платити. Якщо є смартфон і трохи часу — вперед.

Біткоін крани — платять просто за відвідування сайту. Небагато, але таких сайтів багато і що-то можна одержати замість витраченого часу.

Біржа фріланс для новачків — тут не треба знати програмування, веб-дизайн і т. п. Є купа завдань доступних більшості непідготовлених користувачів. З неприємного — є невелика плата за вхід в «клуб», але це не той випадок, коли вас потім кидають. Мабуть намагаються таким чином втягнути новачків в процес, щоб вони не йшли раніше, ніж хоча б відіб’ють вступний внесок.

Всяке різне. Наприклад, гроші за розгадування капчі і за установку програми у свій браузер. Знову ж грошей отримаєте трохи, але не потрібно думати, вчитися, а гроші отримувати можна відразу без довгих місяців очікування на розкрутку тематичного проекту.

Онлайн робота в інтернеті є для всіх, однак не всі готові працювати. Знайдіть свій шлях і просто йдіть до мети.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (3 голосів, оцінка: 4,67 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про