Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Поради для мам в декреті, які бажають заробляти в інтернеті

Робота в декреті на дому

Якщо вас цікавить робота в декреті на дому, а саме можливість максимально ефективно організувати свій час та робоче місце, пропонуємо дієві поради.

Адже найчастіше, працюючи в режимі home-office разом з немовлям на руках, у нас є лічені години чи хвилини. А коли малюк ще маленький, то виділити час на роботу можна лише уривками. В таких умовах нам в першу чергу потрібно зрозуміти, як організувати робочий час та місце так, щоб заробіток в декреті був максимально великим при невеликих втратах енергії та часу.

У цій статті розглянемо реальні питання майбутніх мам та спробуємо дати вичерпні відповіді на них.

Яким способом можна організувати своє робоче місце вдома, щоб робота в декреті на дому не заважала дитині?

На мій погляд, один з варіантів зручної схеми наступний:

 • визначаємо, скільки годин в день ми хочемо працювати;
 • знаючи режим дитини, плануємо, куди ці години можна вставити.

Для максимально ефективного використання годин, виділених для роботи:

 1. роботу по дому робимо разом з дитиною;
 2. висипаємося (я, наприклад, вдень сплю з дитиною, а працюю, коли дитина вже спить нічним сном);
 3. ділимо свою роботу (мається на увазі вже професійна діяльність) на складові і дивимося, які види робіт можна робити, поки дитина спить, а які –  тільки коли спить (наприклад, за комп’ютером я працюю тільки коли дитина спить).

З приводу організації робочого місця:

 • якщо робота по дому організована і немає «завалів», то з робочим місцем набагато легше;
 • зручною річчю може виявитися нетбук і телефон, який дозволяє перевіряти електронну пошту (з нетбуком ви можете сидіти поруч зі сплячим немовлям, перевірка пошти з телефону дозволяє не включати зайвий раз комп’ютер).

Як краще узгодити свій графік з керівництвом та клієнтами

Як домовитись про оптимальний розпорядок робочого дня з  керівництвом та клієнтами, щоб вони не дзвонили з кожного приводу, не писали термінові листи-завдання, ігноруючи мою часткову зайнятість і вважаючи, що раз я вдома, то у мене багато вільного часу? Тобто, як не дати сісти на шию? Наприклад, завести другий мобільний номер і бути доступною по ньому лише в певний інтервал часу, потім включати на ньому автовідповідач.

Що можна зробити в цій ситуації:

 • обговорити заздалегідь з керівництвом ваш графік роботи вдома, час, коли ви зможете бути доступні на телефоні. Але тут, на мій погляд, може бути ситуація, що все одно будуть дзвонити в інший час. Що можна зробити: знову-таки заздалегідь обговорити зі співробітниками та керівництвом, що «під час сну дитини я відключаю телефон, якщо буде пропущений виклик, потім вам обов’язково передзвоню».
 • обговорити види комунікації, які будуть для вас кращі, наприклад: «бажано писати мені на пошту, ніж дзвонити».

З приводу другого стільникового – хороша ідея. У мене в самої теж робочий телефон окремий. Я просто можу вимкнути звук на час сну дитини, а потім, побачити пропущений виклик та зателефонувати.

Яка робота в декреті на дому найкраща?

З приводу офіційної сторони – графік роботи вказується в трудовому договорі (тобто там має бути чітко написано, що ви, наприклад, працюєте з 10:00 до 14:00). Крім того, це дуже важливо заздалегідь обговорити, сказати, що затримуватися довше зазначеного часу не зможете.

У мене є приклад ситуації, коли мама працювала по 6 годин в день, йшла додому в 4 години дня — запитань ні в кого не було. Тому тут дуже важливий момент: у цілому адекватність керівника, його готовність до того, що ви затримуватися не будете, так як у вас маленька дитина.

Як змінити або знайти роботу, перебуваючи в декреті?

Тобто основна робота у вас залишається, ви там числитеся в декреті хоч всі 3 роки (припустимо вона не передбачає home-office), але перебуваючи в декреті, ви хотіли б підробити.

Ви можете значитися на основному місці роботи (тобто трудова книжка у вас лежить там) і паралельно працювати за договором. Крім того, це залежить від того, яка саме робота в декреті вами обрана. Приміром, якщо це консалтинг, то багато хто потім відкривають на себе приватного підприємця.

Чи легко в декреті відкрити інтернет-магазин?

Питання: «Поки буду в декреті, хочемо з чоловіком відкрити свій інтернет-магазин (зараз працюємо над цим). Якщо у вас є досвід роботи з такого роду бізнесом, хотілося б поговорити на тему того, чи варто відкривати його прямо зараз, або краще все-таки почекати хоча б до 2-3 місяців дитини, враховуючи те, що чоловік у цей час буде працювати на основній роботі. Основне навантаження по магазину буде на мені, його можна буде залучати тільки хіба що на виїзні зустрічі».

Я б рекомендувала наступні кроки:

 • до народження дитини і в перші місяці після виконати всю підготовчу роботу для відкриття інтернет-магазину (проаналізувати ринок, знайти постачальників, укласти договори, продумати рекламну кампанію, виділити цільову аудиторію, зробити сайт тощо).
 • сам проект запустити після народження дитини, коли ви зрозумієте, що готові виділити на це час..

Нехай робота в декреті на дому приносить додаткову радість та натхнення. Успіхів у ваших починаннях!

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про