Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Робота на себе: чи готові ви до неї?

Робота на себе

Статтю оновлено:

Сьогодні ми поговоримо про те, які проблеми передбачає робота на себе , чи готові ви до них. Я вже неодноразово писав, що робота на себе – це більш вигідний і цікавий варіант заробітку, ніж робота на дядю , і все так же дотримуюся цієї думки. 

У той же час, розумію, в тому числі і на власному досвіді, що одночасно такий вид зайнятості несе в собі певні складності.

 Ймовірно, далеко не кожна людина хоче і здатна їх долати, тому, власне, найманих працівників у нас набагато більше, ніж людей, які працюють на себе.

Отже, в цілому можна виділити два напрямки роботи на себе – фріланс і відкриття бізнесу: кожен з них передбачає свої труднощі, але багато в чому вони спільні. Розглянемо їх докладніше.

Низькі доходи або відсутність таких на початковому етапі

Коли людина влаштовується на роботу – їй відразу ж, з першого дня починає нараховуватися зарплата. Коли вона починає працювати на себе – ніяка зарплата не нараховується, дохід залежить від наявності замовлень, яких для фрілансера-новачка завжди небагато, і які доводиться виконувати за мінімальною ціною. При відкритті бізнесу – взагалі не те що немає доходів, а йдуть величезні витрати.

Вибираючи роботу на себе, людина повинна бути готова до відсутності доходів на першому етапі і мати достатню фінансову подушку безпеки в особистому бюджеті, яка дозволить їй пережити цей етап.

Нерозуміння і відсутність підтримки з боку близьких

 Цілком ймовірно, що близькі люди (особливо – батьки, яким властивий ще “старий гарт”) не зрозуміють і не схвалять вашого рішення працювати на себе. Вони традиційно будуть продовжувати вважати, що людині обов’язково потрібна “нормальна робота”, пенсія та соціальні гарантії від держави. Це все обіцяє “стабільність”, а робота на себе невідомо до чого призведе.

Часто буває, що друга половинка не готова терпіти незручності, пов’язані зі зниженням доходів, які можуть розтягнутися невідомо на який період, або буде проти того, щоб всі сімейні заощадження, зібрані за багато років, були витрачені на відкриття бізнесу з незрозумілими перспективами.

Підтримка близьких завжди важлива будь-якій людині, тому набагато простіше починати роботу на себе тим, кого близькі підтримують в цьому виборі. А якщо такої підтримки немає – доведеться або відмовлятися від ідеї або йти на конфлікт, але в результаті на ділі довести, що ви були праві. Подумайте, чи готові ви до цього?

Особливо зараз не розуміють, як можна заробити гроші в інтернеті.

Ненормований робочий день

Фрілансеру або підприємцю однозначно на перших етапах (а можливо і завжди) доведеться працювати більше традиційного 8-годинного робочого дня. Нерідко буває, що люди, які працюють на себе, витрачають на це в 2 рази більше часу. Багато хто вибирає роботу на себе, оскільки вона дозволяє самостійно здійснювати планування робочого часу . Це так, але це не означає, що працювати ви будете менше, скоріше – навпаки. Поліпшення в цьому плані можуть настати в досить далекій перспективі, чи готові ви до такого?

Робота на себе передбачає досить великі часові витрати, особливо відразу. Звичайно ж, якщо ви хочете добре заробляти, то повинні чітко віддавати собі в цьому звіт.

Залежність від чиновників

 Найманий працівник залежить від свого роботодавця, і впевнений, що це погано, тому хоче почати працювати на себе, щоб стати незалежним. Але бізнесмена не можна назвати незалежним у своїх рішеннях, тому що він залежить від законів держави, а головне – від чиновників, а при нинішньому рівні корупції – це дуже велика проблема, куди більша, ніж залежність від роботодавця. Вони набагато більш “злі і жахливі”, ніж начальник на роботі. Причому, ціни собі скласти не можуть. Поспілкуєтеся – дізнаєтеся. Фрілансерам, що працюють віддалено, в цьому плані простіше – такої залежності у них немає.

Якщо ви зібралися відкрити свій бізнес – будьте готові стати залежним від чиновників, чиї рішення будуть не завжди законні і не завжди в вашу користь. Ви повинні вміти правильно спілкуватися з ними і знаходити компроміси – тепер вам доведеться займатися цим постійно.

Велика кількість стресів

Багато хто вважає, що наймана робота, особливо в сфері продажів або зі “злим начальником” передбачає найбільшу кількість стресів. Так, їх там чимало, але якщо ви почнете вести власний бізнес, кількість стресів може не зменшитися, а тільки зрости. І стреси в цьому випадку будуть більш серйозні. З фрілансом, звичайно, в цьому плані справи теж йдуть простіше: фрілансери, особливо, що працюють віддалено, не так схильні до стресів.

Робота на себе, пов’язана з відкриттям власної справи, вимагає високого рівня стресостійкості. Потрібно розуміти, що повністю уникнути стресів не можна, але можна змінити своє ставлення до них.

Моральна готовність до відповідальності

І, нарешті, робота на себе завжди передбачає максимальний рівень відповідальності за свої дії. Є люди, психологічно не готові брати на себе цю відповідальність – їм простіше, коли ними керують інші, а коли доводиться приймати самостійні рішення, тим більше, важливі – вони відчувають сильний дискомфорт. В такому стані можуть прийматися помилкові рішення, які можуть принести до серйозних втрат, в тому числі – фінансових.

Робота на себе вимагає високої відповідальності і здатності до прийняття рішень. Якщо у вас цього немає – доведеться виробляти в собі цю якість.

І наостанок хочу дати пораду всім, хто збирається почати працювати на себе, особливо якщо мова йде про відкриття бізнесу.

У вас завжди повинен бути запасний варіант, якийсь план “Б”, на той випадок, якщо все піде не так, як ви запланували.

Тому як робота на себе завжди сповнена несподіванок, навіть таких, які ви не зможете передбачити. Якщо у вас є така можливість – переходите до самозайнятості поступово, наприклад, продовжуючи працювати на традиційній роботі, не обрубуючи відразу всі кінці. Коли побачите, що у вас виходить – зможете повністю перейти на цей вид діяльності, ну а якщо не вийде – у вас буде шлях до відступу. І навіть якщо ви не плануєте повертатися на традиційну роботу – план “Б” повинен стосуватися іншої форми роботи на себе, іншого виду бізнесу.

Підведемо підсумок. Робота на себе – непростий і відповідальний вибір. Він однозначно перспективний, але з огляду на індивідуальні особливості кожної конкретної людини може підійти не всім. Тому, перед тим як прийняти таке рішення, добре зважте всі “за” і “проти”. Наприклад, за допомогою техніки прийняття рішень Квадрат Декарта , яка дозволить максимально розглянути ситуацію з усіх її сторін. І якщо вже зробите такий вибір – докладете всіх зусиль для того, щоб досягти поставленої мети. Упевнений, що це того варте.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про