Оцініть статтю!

Робота для фрілансерів: встановлюємо ціни за послуги

віддалена робота фрілансерів

Статтю оновлено:

 

Робота для фріласерів в Інтернеті відлякує багатьох новачків. Основна перешкода, яка стоїть перед початківцями – невміння встановити ціни за свою працю. Крім того, новачки часто занижують вартість послуг, щоб привабити замовників. Однак, не рекомендую вдаватися до цього прийому. Виконання копійчаних завдань суттєво нашкодить вашій репутації.

Щоб ви правильно оцінювали свої послуги, я підготувала в цій статті перелік простих завдань. Також я розповім вам, як підвищити розцінки, працюючи дистанційно.

Робота для фрілансерів: скільки коштують послуги

Ви тільки почали заробляти в Інтернеті та все ще не знаєте, яка має бути оплата вашої праці. Пропонуємо вам перелік рекомендацій, які допоможуть оцінити себе як фахівця.

В першу чергу, орієнтуйтеся на конкурентів. Так, саме цей метод і використовують новачки. Але часто вони допускають поширену помилку – занижують вартість, щоб «хтось та й віддав мені замовлення».

Наприклад, візьмемо ситуацію з текстами. Писати статті – цікаве і прибуткове заняття. Але багато хто вважає, що така робота для фрілансерів – копійчаний спосіб заробітку. А провина за це лежить на плечах тих самих новачків. Були часи, коли середні розцінки на російськомовних біржах не опускалися нижче 30 рублів за 1000 знаків. Але потім цей вид заробітку здобув популярність серед недосвідчених працівників. Ці новачки нічого не вміли, були невпевнені в своїх силах, тому вирішили піди найпростішим способом – знизити ціни.

Поступово приходили нові люди, орієнтувалися на цінники бірж (а вони вже опустилися до 15-20) і ставили 5-10 рублів/1000 знаків. Ось так вони і стали працювати за безцінь.

Але це неправильно – можна орієнтуватися на інших фрілансерів, але з адекватними цінами. Як визначити середні ціни:

 • Подивитися розцінки на серйозних біржах (не etxt і advego);
 • Почитати форуми по вашій спеціальності, зазвичай на них зустрічаються теми про розцінки;
 • Подивитися приклади робіт людей з середньою оплатою і порівняти їх зі своїми;
 • З’ясувати яких знань бракує. Покращуйте рівень своєї компетентності та встановлюйте вищі ціни.

Чому погано занижувати розцінки? Ви будете вважатися низькооплачуваним працівником. Зазвичай за копійки працюють непрофесіонали, тому серйозні замовники будуть обходити вас стороною. У гонитві за швидким прибутком ви можете зіпсувати свою репутацію.

Встановіть бажаний дохід та оцініть свій робочий час. Це допоможе оцінити мінімальну вартість результатів роботи для фрілансерів, нижче якої ви не будете опускатися. Але не треба брати ціни зі стелі. Будьте об’єктивні та чесні з собою.

Як віддаленим працівникам встановити рівень оплати

Для початку вам потрібно визначити:

 1. Скільки ви хочете заробляти в місяць? Порахуйте, скільки часу ви зможете витрачати на роботу? Припустимо, у вас є 4 години в будні дні і ви готові займатися фрілансом. В підсумку у вас вийде 80 годин на місяць;
 2. Тепер потрібно розділити бажаний місячний дохід (припустимо 8 000 тис. гривень) на годину вашої роботи (80 годин). Отримуємо 100 гривень  – саме стільки коштує година вашої праці;
 3. Подальші розрахунки залежать від сфери діяльності та тривалості проекту. У деяких професіях погодинна оплата, так що ви зможете приблизно орієнтуватися в розцінках.

А якщо у ви отримаєте гроші на за години? Так, наприклад, автор-початківець статей витрачає на одну статтю в 3000-5000 знаків годину. До речі, треба враховувати, що перегляд вакансій, листування із замовником, правки – це також ваш час. Враховуйте це при розрахунках.

Але не варто з перших днів на біржі ставити нечувані ціни – якщо ви не виправдаєте сподівання замовника, він вліпить вам негативний відгук і зіпсує репутацію.

Фіксована оплата . Можна застосовувати практично у всіх сферах роботи для фрілансерів, ставлячи ціну не за витрачений час, а за результат. Підійде для досвідчених дистанційників.

Наприклад, якщо ви створюєте текст,  то орієнтуватися потрібно не на час, а на те що отримає від цього замовник:

 • Текст для продажів повинні допомогти реалізувати більше товарів;
 • Seo-тексти приведуть нових людей на сайт з пошуку;
 • Якісні інформаційні статті приваблять постійних читачів.

Ваша мета – дати замовнику зрозуміти, що йому вигідно заплатити вам ці гроші.

Звичайно, щоб досягти такого рівня, потрібно вчитися, відточувати майстерність, поповнювати портфоліо якісними роботами і отримувати позитивні відгуки. Але коли ви завоюєте хорошу репутацію, замовники почнуть рекомендувати вас один одному. Ви зможете встановити значно вищі ціни. Таким чином, робота для фрілансерів почне приносити вам не лише задоволення, але й більші прибутки.Заробіток в Інтернеті фрілансери

Коли можна підвищити розцінки

Поступово потрібно піднімати свої розцінки, але не безпідставно. Переплачувати за ваші послуги тільки тому, що ви працюєте у фрілансі вже 2 місяці ніхто не буде. Потрібні реальні причини. Наприклад:

 1. Специфічна робота – вузька тематика, багато вимог, стислі терміни;
 2. Зріс рівень професіоналізму – ви вивчили нові методики, стилі або просто навчилися чомусь корисному в цій сфері;
 3. Постійний потік замовлень по «сарафанному радіо»  –  люди рекомендують вас один одному. Вітаємо! Ви дійсно відмінно працюєте;
 4. Завал замовлень. Працюючи по звичній ціні, ви не встигаєте виконувати свої завдання. Є сенс підняти вартість роботи;
 5. Премії та подяки від клієнтів – явна ознака того, що ви переросли свої минулі розцінки і можна піти далі;
 6. Замовники самі пропонують підвищити розцінки – зазвичай це буває з постійними клієнтами, коли вони просять робити ще щось;
 7. Ви відчуваєте «професійне вигорання», тобто працюєте практично без перерви і робота перестає приносити радість. Краще підняти розцінки, ніж в кінці кінців все кинути і розчаруватися у фрілансі.

Заробляти в Інтернеті більше можна і за допомогою помічників. Перекладіть  на них частину рутинних завдань. Потім можна довести текст до досконалого рівня та продати в декілька разів дорожче.

Як встановити ціну: додаткові поради:

 • Якщо робота для фрілансерів  – це новий для вас вид діяльності, не занижуйте та не завищуйте ціни –  тримайтеся середини;
 • Постійно розвивайтесь, покращуйте портфоліо, поступово піднімаючи вартість послуги;
 • Відразу оцінюйте вимоги до роботи для фрілансерів і оплату – дуже часто за «середню» ціну замовники хочуть занадто багато. Краще відразу відмовитися, ніж потім через силу виконувати замовлення. Або запропонуйте замовнику підвищити оплату. При цьому використовуйте вагомі аргументи (специфіка, стислі терміни, обсяг роботи);
 • Будьте впевненішими – не бійтеся брати завдання з оплатою вище середнього, якщо ви відчуваєте, що впораєтеся;
 • Беріть не кількістю, а якістю – краще виконайте 2 завдання якісно і за високою ціною, ніж 10 за низькою вартістю;
 • Шукайте замовлення поза біржами – пропонуйте свої послуги безпосередньо власникам сайтів або компаній, шукайте оголошення на дошках і в онлайн-газетах. На біржах занадто велика конкуренція і складно виділитися.

Дотримуючись цих порад, ви зможете впевнено працювати на біржах за гідну оплату. Робота для фрілансерів є однією з найприбутковіших, якщо вміти цінувати свій час, професіоналізм, а також любити свою справу.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про