Що таке рерайт? Написання статей для сайтів за гроші

що таке рерайт

Інтернет дає безліч можливостей для заробітку. Наприклад, ви можете створювати унікальні тексти для сайтів. Такий вид діяльності відомий як рерайт чи копірайтинг. В цій статті мова піде про рерайт, тобто про переписування готового тексту іншими словами. Середня оплата в цьому випадку коливається в діапазоні від 10 до 20 гривень за 1000 символів без пробілів.Хоча опанувати основи рерайтингу набагато легше ніж копірайтингу, тут так само діють достатньо серйозні вимоги: грамотність, великий словниковий запас, вміння викладати свої думки на папері.

Хто такий рерайтер та за що він отримує гроші

Незважаючи на вимоги, професією рерайтера може оволодіти практично кожен. Достатньо бути грамотним. Але в принципі можна обійтися і без цього, якщо звернутися до редактора. Все інше – справа техніки. Особливих творчих талантів для рерайту не потрібно.

В чому полягає робота? Вам дають текст чи два. Ваше завдання – переказати його зміст іншими словами, однак без втрати змісту. Важливий критерій якості переписаного тексту – унікальність. Як зробити готовий текст більш унікальним, читайте нижче.

Якщо ж ви будете писати цікаві для себе теми, то отримаєте не лише вигідну, але й цікаву роботу.

Види рерайтингу:

 • поверхневий – ви працюєте з одним текстом. Ваша мета – переписати його так, щоб унікальність становила від 95%. Структуру тексту змінювати не потрібно;
 • глибокий – тут як правило треба з 2-3 статей зробити один унікальний текст. Наприклад ви пишете статтю про певну хворобу. З одного тексту вам необхідно переписати вступ, з іншого симптоми хвороби, з першої її причини, а методи лікування ви берете відразу з двох статей. Написати такий текст трохи складніше. Вам треба бути уважним, щоб один і той самий матеріал не дублювався в тексті;
 • авторський текст (копірайтинг) – тут потрібно опрацювати від 4-10 джерел, добре володіти темою, щоб створити повністю новий текст. Новачкам рекомендуємо почати з поверхового рерайту. Але не радимо зупинятися на цьому. Обов’язково спробуйте глибокий рерайт чи навіть копірайтинг. Така робота оплачується набагато дорожче.

Де потрібний рерайт?

В теорії ми розібралися, тепер потрібно знайти замовлення. Існує кілька способів:

 1. Сайти, де потрібні автори статей. Шукайте ресурси та самі пропонуйте свої послуги. Однак новачкам важко самостійно оцінювати свої послуги;
 2. Біржі фрілансерів. Саме на цих ресурсах отримують свої перші замовлення рерайтери. Перевага таких ресурсів – зручність. Ви приходите, дивитесь замовлення, знаходите завдання та лишаєте заявку. Якщо вас обирають, ви можете обговорити деталі з замовником та починати роботу.

Перевага бірж – можливість швидко отримати багато замовлень. Щоб конкурувати з іншими виконавцями, радимо:

 • Оформити свій профіль;
 • Розмістити приклади робіт (якщо такі є);
 • Визначитися з розцінками.

Ставтесь до кожного завдання з відповідальністю. Просіть замовника залишити вам хороший відгук. Велика кількість позитивних відгуків також суттєво покращить ваш авторитет на ресурсі.

Існує багато різних бірж, але для «текстових» фрілансерів виділяються декілька:

 1. TextSale;
 2. Сopylancer.ru;
 3. Text.ru;
 4. Адвего;
 5. etxt ru;
 6. miratext.ru.

І є інші біржі, але освоювати ази рерайту ми рекомендуємо на 2-3 біржах. Напрацьовуйте репутацію, отримуйте позитивні відгуки.

Ще один спосіб заробляти на статтях – писати у вільний продаж. Суттєва перевага такого методу – не варто чекати замовляння. Придумайте цікаву тему самостійно та поставте її на продаж.

Як зробити так, щоб статті продавались:

 • тема повинна бути актуальною;
 • зверніть особливу увагу на заголовок;
 • в розділі опис коротко зазначте про що стаття. Вкажіть її структуру;
 • перерахуйте ключові слова, якщо застосовували такі. Готові статті викладайте на біржах в розділі «магазин статей» – розділ для вільного продажу.

Рерайтинг для початківців

Як знайти собі завдання ви зрозуміли, тепер залишилося його виконати. Пропоную вам покрокову інструкцію з написання глибокого рерайту. Отже почнемо:

 • Визначте структуру тексту. Перегляньте видані статті та складіть приблизний план. Наприклад в цій статті ми вирішили спочатку розповісти про специфіку роботи, потім про види рерайтингу, як знайти таку роботу, приблизні розцінки, а в кінці як, власне, правильно виконувати цю роботу. Накинувши умовний план, приступайте до роботи;
 • Знайдіть потрібні матеріали в Інтернеті. Буває й так, що замовник сам пропонує готові джерела;
 • Перепишіть текст своїми словами. Прочитайте речення, абзац чи розділ, а потім перепишіть його іншими словами.

Використовуйте для цього різні тактики:

 1. застосовуйте синоніми;
 2. переставляйте слова і пропозиції місцями;
 3. схиляйте слова;
 4. розбавляйте текст вступними словами.

Мета цих маніпуляцій – підвищити унікальність тексту. Однак зміст тексту не повинен втрачатися. Ви повинні переказати інформацію так, щоб головна думка не змінилася.

 • перечитайте текст. Якщо є нагода, пройдіться очима по статті на наступний день або хоча б через годину після написання статті. Так ви побачите всі помилки та інші слабкі місця;
 • оформіть текст, щоб він виглядав красиво та охайно.

Правила форматування тексту:

 1. вирівняйте текст по ширині, відмовтеся від переносів;
 2. лишайте між абзацами інтервал. Бажано, щоб в абзаці не було більше 3-5 рядків. Так його буде простіше читати;
 3. розбавляйте текст підзаголовками – по одному на 3-4 абзаци. В кінці підзаголовку не кладіть крапку;
 4. використовуйте списки;
 5. видаляйте з тексту важкі фрази, які доводиться перечитувати. Стаття повинна бути зрозумілою та легко читатися;
 6. підберіть хороший заголовок.

Ось і всі основні кроки для рерайтингу статті. З них перші три є обов’язковими, а останні зроблять вашу статтю відмінною. Як бачите, все достатньо просто, особливо, якщо ви пишете на цікаву для себе тему.

Залишилося ще багато не розглянутих моментів і нюансів, але у форматі статті про них не розкажеш. Цьому потрібно вчитися на власному досвіді.

Висновки

Якщо ви бажаєте заробляти в Інтернеті на написанні текстів, радимо починати в якості рерайтера. Однак через деякий час сміливо переходьте в розряд копірайтерів.

І на сам кінець, найголовніше правило успішного автора – обирайте цікаві для себе теми.  Сподіваємось, що ми дали вам вичерпну інформацію про рерайт. Написання статей для сайтів за гроші може стати дуже цікавим та прибутковим заняттям, якщо працювати старанно.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про