Прихована реклама на форумах, сайтах з відгуками, блогах і в соціальних мережах

прихована реклама Реклама та просування бізесу

Сьогодні пишу статтю, яку мене просили написати давно, а саме про те, як ефективно, недорого або навіть безкоштовно розміщувати рекламу на форумах, різних сайтах з відгуками, блогах і в соц. мережах.

 Пишу зараз, тому що я протестував все і готовий поділитися досвідом, експериментами і рекомендаціями. Раніше я писав статтю про безкоштовну рекламу в інтернеті . Так ось нинішня стаття є її продовженням, доповненням і уточненням минулого! Тож почнемо!

Чому саме реклама на форумах, сайтах з відгуками, блогах і в соціальних мережах

Тому що це майданчики, на яких добре працює рекомендаційний маркетинг або сарафанне радіо, або прихована реклама. Називайте як хочете, суті це не змінює. Рекомендаційний маркетинг або прихована реклама хороші тим, що потенційні клієнти отримують ваше рекламне повідомлення у вигляді рекомендації від іншої людини, а не прямим рекламним текстом. Якщо ви подивитеся запити в Гугл Адс, то побачите, що багато товарів і послуг шукають з додатковим словом «відгуки».

Також люди спілкуються на форумах, в соціальних мережах, читають блоги і отримують інформацію звідти. І ресурсам цим вони довіряють! Відповідно рекомендаційна реклама з вуст людини, яка спілкується на цьому ж форумі, сайті або блозі буде нести велику силу для вашого потенційного клієнта, ніж прямий посил. Починаєте трохи розуміти до чого я хилю? Ось і добре!

Суть даної реклами в тому, що ми з вами будемо самостійно або за допомогою інших людей розміщувати відгуки про свою компанію, товар або послугу на сайтах з відгуками, будемо писати пости і гілки на тематичних форумах, будемо замовляти і писати статті для сайтів і блогів, будемо писати коментарі та обговорення в соціальних мережах і на тематичних сайтах. Але будемо робити це правильно!

Для кого таке підійде

Ви напевно подумали, що даний вид реклами підійде тільки для інтернет-компаній? Ні. Для офлайн бізнесу це теж відмінно працює. Причому, як по всій Україні, так і для компаній в окремих містах. Потрібно просто правильно вибудовувати рекламну кампанію і підбирати майданчики.

Основні помилки

Багато хто користується такою рекламою неправильно, що позначається на ефективності. Ми ж будемо розбирати тільки робочі методи, які я випробував і отримав результати. Спочатку розберемо помилки, а потім приступимо до робочих методів.

 1. Розміщення прямого рекламного посилання. Часто зустрічається на форумах, що в тематичному розділі люди просто пишуть рекламний текст «Пропонуємо вашій увазі …» і чекають віддачі. Це не правильно. Віддачі не буде!
 2. Відвертий спам. Також часто зустрічаються пости в коментарях, які не зовсім в тему, пости на не тематичних гілках блогів і до коментарів в статтях. Це теж не працює і часто блокується адміністрацією сайтів.
 3. Немає чіткого плану дій. Все спочатку потрібно продумувати: збирати базу сайтів, форумів, блогів, груп в соціальних мережах, писати десятки і сотні хороших постів, розбивати їх на всі зібрані сайти і дивитися, щоб вони не повторювалися і не були сильно схожі один на одного і т. д. Про це нижче поговоримо.
 4. Немає збору статистики. Потрібно фіксувати віддачу кожного сайту і кожного поста, щоб відсіювати непотрібне і не витрачати час на неефективні майданчики.
 5. Немає розуміння, що ця реклама більше схожа на PR (піар) і вона набирає ефективність постійно, а не з першого ж дня розміщення. Звичайно, є і з першого дня ефект іноді є, але це в рідкісних випадках і на дуже активних майданчиках.

Підготовчий етап

Для початку вам потрібно підготуватися. Для цього зберіть всі можливі тематичні форуми, сайти, які знаходяться вище вас в пошуковій видачі по конкуруючим запитам, сайти з відгуками і групи в соціальних мережах.

Якщо ви рекламуєтеся тільки по своєму місту, то збирайте сайти вашого міста, форуми та групи теж вашого міста. Якщо ж по Україні, то вибору у вас в рази більше.

 • Для пошуку сайтів просто в пошуку Google або Яндекс вбивайте запити, пов’язані з вашою діяльністю і дивіться видачу.
 • Для пошуку форумів використовуйте фрази типу «Форум Київ» (тільки ваше місто).
 • Для пошуку сайтів з відгуками просто вбийте «Сайт відгуків» і вибирайте.
 • Також не забувайте міські портали, новинні сайти і сайти блогерів вашого міста.

Коли у вас зібрана база, починайте готувати тексти відгуків, статей і постів. Я самостійно написати десятки і сотні текстів не можу, тому замовляю за копійки на біржі . В якій формі писати тексти, я розповім нижче, розбираючи кожен вид рекламних майданчиків.

Прихована реклама на форумах

Для реклами на форумах я користуюся сервісом  «ФорумОк». А для реклами свого інтернет-магазину по місту Київ я розміщував пости на Київському форумі самостійно.

Що потрібно зробити? Потрібно реєструватися на форумах, писати прості пости в будь-яких гілках, щоб ваш перший пост відразу не був рекламним і не викликав підозри. Для цього просто коментуємо 3-5 будь-яких тем і після цього шукаємо тематичний розділ і тему, де можна залишити свою рекламу.

Наприклад на форумі мого міста вже була гілка про те, де купувати жіночі сумки і я залишив пост там. Але якщо немає гілки на вашу тему, то просто створіть її самі.

Тексти можна писати абсолютно різні. Наприклад, у відповідь на питання, де можна купити … (ваш товар), ви можете написати: «Привіт! Раджу звернутися до (ваша компанія). Мені ще рік тому друзі їх порекомендували і я залишився задоволений. Обслуговування в принципі непогане, а от якість самого товару крута … ». Ну і в такому дусі. Природно в кінці залишаєте ссилку.

Якщо ж гілки такої немає, то створюйте інший акаунт, відкривайте гілку або обговорення і з другого акаунта відповідайте. Далі просто підтримуйте спілкування на гілці раз в день, якщо з’являються нові питання і активність буде зростати.

Головне, щоб ваше повідомлення несло рекомендацію, а не рекламу !!!

Сайти відгуків

Сайти відгуків це взагалі тема окремої статті, але згадаю про це і тут. Насправді ця схема реклами тільки починає набирати обертів, хоча використовується дуже давно. У розвинених містах на цьому роблять великий акцент. За сайтами з відгуками активно стежать компанії і в разі негативних відгуків намагаються виправити становище. Тому не можна цей вид прихованої реклами випускати з виду.

Тут все дуже просто. Знаходьте сайти з відгуками, реєструєтеся на них як представник бізнесу, щоб додати туди вашу компанію, а потім створюєте кілька акаунтів (краще в різні дні) і пишіть собі ж відгуки. Найпопулярніші сайти: Фламп, Отзовік, Irecommend і т. д.

Але тут теж є ряд тонкощів! Для початку напишіть відгуки комусь іншому, щоб розкачати свій акаунт. Вибирайте будь-яку компанію і залиште їй відгук нейтрального характеру. А потім вже можете залишити відгук собі.

При написанні відгуку собі, пишіть його ніби ви є клієнтом. Зробіть фотографії товару в домашніх умовах, напишіть, що вам подобається і не подобається і т. д. Не потрібно писати скрізь усе дуже добре. Напишіть незначний мінус, але більшість плюсів і т. д. Головне, щоб відгук був природнім !!! Для цього і потрібно користуватися послугами тих, хто вам напише відгук.

Читайте також: Таргетингова (таргетована) реклама

Прихована реклама на сайтах і блогах

Тут все трохи складніше, часом дорожче, але досить ефективно. Можна використовувати 2 моделі розміщення реклами на сайтах і блогах:

 1. Реклама в коментарях до тематичних статей;
 2. Купівля платних статей.

З рекламою в коментарях все зрозуміло! Дійте за схемою форумів. Шукайте тематичні статті та залишайте 2 комменти : 1 з питанням, де купити, замовити, отримати послугу, а другий відповіддю.

А ось покупка статей потребує особливої уваги. Потрібно вибрати тематичні сайти, зв’язатися з адміністратором сайту і домовитися про розміщення статті. Як правило на сайтах є розділ «Контакти», «Реклама», «Зв’язатися з нами» і т. д. Знайдіть ці розділи, зв’яжіться з адміністратором і дізнайтеся умови розміщення статті. У більшості випадків розміщення платне, тому будьте готові.

Після того, як ви домовитеся про все, починайте готувати статтю. Їх краще писати з 3 посиланнями:

 1. У вигляді відгуку від імені довільного клієнта;
 2. У вигляді рекомендації від імені автора сайту;
 3. У вигляді експертної думки від імені представника компанії.

Краще вибирати перші 2 варіанти, тому що третій не завжди стріляє і не всім підійде.

У рекомендаційній статті потрібно поділитися результатами і враженнями від послуг, товарів і т. д., отриманих у вас.

Приклад 1: Коли у мене був сервіс з продажу твітів і фоловерів, я розмістив статтю на 2 сайтах про те, як мені твіти допомогли просунути в ТОП сайт по певних запитах. І в кінці просто залишив посилання на сайт сервісу, де купував твіти. За перший же день до мене надійшло замовлень на 10 000-15 000. і наступні кілька днів я зробив оборот ще на 10 000 грн. А за статті я не заплатив нічого. Ось такий ефект від грамотно написаної статті. По суті я ж не брехав. Я дійсно за допомогою твітів підняв 1 статтю в ТОП.

Приклад 2: Одного з топових блогерів нашого міста ми попросили розмістити статтю про наш магазин. Він розмістив в форматі відгуку про куплену ним сумку в нашому магазині. Ефекту в продажу було не так вже й багато, але відвідуваність сайту ми підняли.

Прихована реклама в соціальних мережах

Тут все абсолютно так само як на форумах і коментарях на сайтах. Шукайте тематичні групи, заходите в обговорення і пишіть свій рекомендаційний відгук. З групами складніше, тому що не скрізь можна написати. Але якщо пошукати добре, то знайти можна.

Головне, не потрібно спамити! Якщо немає можливості написати в тему, не пишіть взагалі!

Можна ще купувати рекламні пости в активних групах, але пост повинен теж носити рекомендаційний характер.

Ще один великий плюс такої реклами

Крім того, що ця реклама ефективно працює на продажі і репутацію вашої компанії, так вона ще й позитивно позначається на просуванні вашого сайту! Ви ж всюди залишаєте посилання на свій сайт, а для пошукових систем це дзвіночок! А з цих посилань ще й переходи йдуть, що є другим дзвіночком. Виходячи з усього цього ваш сайт зростає в очах пошукових систем і піднімається вгору по позиціях, які просуваються.

А також при пошуку вашої компанії в пошукових системах, будуть з’являтися у видачі не тільки сторінки вашого сайту, але і відгуки, які ви залишали, що наблизи потенційних клієнтів до статусу «реальних клієнтів».

Декілька порад

Ну і наостанок дам кілька порад, щоб результати були більш високими:

 1. Намагайтеся писати статті, пости і коментарі в формі простих ненав’язливих рекомендацій! Це важливо.
 2. Пишіть не тільки самі, але і замовляйте. Так ваші тексти будуть різними і більш природними.
 3. Збирайте статистику переходів по всім сайтам і відтинайте непотрібні і не ефективні, щоб не витрачати на них час в майбутньому.

Висновок

Ну от і все. Використовуючи дані способи, ваша компанія чи бізнес буде набирати популярність, ви буде завжди на слуху і у вас завжди будуть клієнти. Головне не перестаратися і все робити правильно. Чекаю ваших запитань в коментарях, а ви чекайте нових статей по рекламі.

П.С. До речі, якщо ви хочете прорекламуватись на нашому сайті – звертайтесь, ми будемо раді співпраці.

Співзасновник проекту Fintramplin, відповідальний за його розвиток, рекламу та просування. Пише статті на основі власного досвіду заробітку в інтернеті понад 8 років.

Fintramplin
Додати коментар