Платіжна система Paypal для розрахунків в інтернеті – огляд дітища Ілона Маска

Платіжна система Paypal

Платіжна система Paypal (ПейПел) – створена в 1998 році американською компанією, що поширила свій вплив більш ніж в 190 країнах, дозволяє підтримувати електронні платежі між користувачами і служити безпосередньо електронною альтернативою паперовим грошам.

Це одна з найбільших платіжних інтернет-компаній, які здійснюють свою діяльність в якості посередника між комерційними організаціями (онлайн-магазинами, інтернет-аукціонами і т. д.) і звичайними власниками електронних гаманців Пайпал.

Ми розберемось як Пей Пел працює в Україні і на які особливості треба звернути увагу.

Коротко про історію ПейПел

Своє найменування платіжна система отримала неспроста, Paypal в перекладі з англійської означає “приятель, що допомагає розплатитися”.

У вузьких колах, в чатах і на спеціалізованих форумах можна помітити, як користувачі Пайпал часто називають платіжку “Палицею”. І це сленгове прізвисько, яке прижилося не несе в собі негативу, навпаки, за допомогою Paypal не важко повернути свої кошти в разі порушення умов угоди або обману з іншої сторони, що продає, тому цей вид послуги приймає якийсь жартівливий образ, дозволяючи повернути гроші за допомогою ” палки “. Простіше кажучи, з допомогою так званого рефанду (refund).

Компанія “PayPal Inc.” утворилася шляхом злиття в 2000 році “Confinity”, що розробляє програмне забезпечення для портативних пристроїв і “X.com” – банківської інтернет-компанії, заснованої Ілоном Маском, який, в свою чергу, припускав, що співпраця буде дуже успішною. Трохи пізніше, в 2002 році, корпорація “eBay” придбала платіжну систему і сьогодні велика частина онлайн-угод: покупок і продажів здійснюється завдяки Пайпал. Однак з 2015 eBay і Paypal знову стають різними конторами, що ніяк не вплинуло на зростання компаній і інтерес користувачів. До 2017 року в рамках платіжної системи використовується 25 різних валют.

З юридичної точки зору для ведення діяльності в якості платіжного інструменту, Paypal володіє відповідними ліцензіями банків і наглядових фінансових комісій США, Люксембургу, Австралії та інших країн.

Але для українців тут поки що все не так, як би хотілось. Жителі нашої країни можуть тільки розраховуватись з допомогою цієї системи. Знімати гроші з гаманця і переводити їх на свої картки не вийде.

Реєстрація аккаунта Paypal і верифікація

Реєстрація нового електронного гаманця відбувається на офіційному сайті https://www.paypal.com абсолютно безкоштовно. Після натискання кнопки “Зареєструватися” в правому верхньому кутку, система запропонує вибрати рахунок.

Некомерційним особам, які займаються продажем або придбанням продукції в сторінці, необхідно вибрати ” Особистий рахунок “. В іншому випадку, будучи представником підприємства або компанії, плануючи користуватися Paypal в комерційних і бізнес цілях, слід поставити позначку в графі “Корпоративний рахунок”, в цьому випадку доведеться вказати всі необхідні фінансові дані своєї організації.

Наступним пунктом буде введення електронної пошти та створення пароля.

Потім система попросить власника гаманця підтвердити свої особисті дані, щоб верифікувати аккаунт. І якщо ви вирішили стати повноцінним користувачем Paypal, щоб звертатися до послуг без обмежень, настійно рекомендується вказувати свої справжні дані, щоб надалі уникнути неприємних інцидентів.

Щоб пройти верифікацію акаунту, потрібно заповнити всі дані, включаючи паспортну інформацію і будь-який документ, що підтверджує особу.

Далі потрібно прив’язати банківську карту до рахунку електронного гаманця. Платіжна система працює за принципом оплати безпосередньо з прив’язаною картки. Хвилюватися не варто, інформація не розголошується третім особам і гроші з вашої картки ніхто не виведе, це перевірено багатомільйонною спільнотою Paypal.

Пізніше в особистому кабінеті дозволяється змінювати конфіденційну інформацію (не змінюючи її правдивості) та підв’язувати додаткові банківські картки.

Безпека операцій

Для контролю безпеки в Paypal реалізовано дві різні розробки: “Програма захисту продавців” і “Програма захисту покупців”. Перша використовується для того, щоб уберегти продавця від можливих шахрайських махінацій з боку покупця. Це можуть бути несанкціоновані платежі або проблеми з доставкою товару і багато іншого. А друга працює в тому випадку, якщо придбаний товар не відповідає опису або зовсім не був доставлений. Детальніше з програмами захисту можна ознайомитися на спеціальній сторінці офіційного сайту платіжної системи.

Слід згадати, що найбільш банальним і простим методом захисту від шахраїв залишається  обережність самого власника електронного гаманця . Не можна переказувати кошти невідомо кому. Перш ніж здійснювати операції, обов’язково переконайтеся в тому, що потенційний одержувач дійсно той, за кого себе видає. Здійснюючи покупки в інтернет-магазинах у невідомих продавців, простежте історію продажів, а також відгуки, які здатні сказати багато про що. Не розкривайте свої логін і пароль в системі Paypal навіть добре знайомим людям і адміністрації. Використання дійсно складного пароля, в якому присутні не тільки букви і цифри, але і різні символи, дозволить Вам уберегтися від злому. Не варто нехтувати цими факторами.

Цікаві можливості

Розроблений сервіс Paypal.me значно спрощує процедуру переказу грошей. Платнику досить пройти по спеціальному посиланню, а потім ввести суму, підтвердивши яку, кошти моментально будуть зараховані на рахунок.

Для оплати на власних сайтах користувачів, був розроблений спеціальний веб-інструмент з прийому платежів, що дозволяє приймати кредитні картки від покупців за невелику комісію.

Завантаживши додаток для мобільного телефону з офіційного сайту, можна здійснювати різні платежі прямо зі смартфона. Все, що потрібно – це вихід в Інтернет.

Читайте про іншу популярну платіжну систему Скрілл.

Переваги та недоліки Paypal

До незаперечних переваг платіжної системи цілком логічно відносяться:

  1. Безпека. Призначений для користувача рахунок застрахований від несанкціонованого зняття коштів. До того ж, вся інформація про платіжні картки ніколи не буде відображена на екрані після їх введення. Таким чином, маючи доступ до чужого особистого рахунку, зловмисник не зможе дізнатися необхідні реквізити. Здійснюючи онлайн-платежі у перевірених бенефіціарів, Ви завжди можете розраховувати на захист покупця і повернення коштів, так як Пайпал серйозно підходить до перевірки продавців.
  2. Варто відзначити повну відсутність внесення коштів для реєстрації та відкриття акаунта за винятком тестового платежу, сума якого після цього повертається відправнику.
  3. Широке коло впливу дозволяє здійснювати онлайн-платежі практично в усіх країнах світу,  до того ж навіть не маючи доступу до комп’ютера, а за допомогою мобільного пристрою.

На жаль, але у кожної системи є свої недоліки, ідеалу не існує. І до мінусів Paypal відносяться:

  1. Досить сувора політика. Власника електронного гаманця можуть заблокувати за підозрами в порушенні без пояснення причин. Звичайно, це ще не кінець, доведеться затратити деяку кількість часу, щоб розблокувати свій акаунт, якщо це можливо.
  2. Неідентифіковані акаунти не можуть знімати кошти і виконувати перекази, що перевищують певний сумарний поріг, тобто накладено ліміти на перекази грошових коштів.
  3. На жаль, щоб конвертувати валюту, доведеться скористатися послугами обмінників , так як сам Paypal таку функцію не надає.
  4. Ну і найбільший мінус для мешканців України – система не працює на повну в нашій країні. Оплачувати можна, знімати – ні.

Висновок

Платіжна система ПейПал – одна з найвідоміших в світі, що дозволяє швидко здійснювати розрахунки з клієнтами, не вимагаючи постійного заповнення реквізитів, що значно спрощує саму процедуру і економить масу тимчасових ресурсів. Однак необхідно уточнити, що деякі можливості Paypal доступні лише в межах США, а тому користуватися обраним електронним гаманцем в Україні і країнах СНД не настільки зручно, ніж за кордоном. Але все ж не варто заперечувати той факт, що по більшій частині причина всіх обмежень криється в законодавчій складової країни. Для людей, які роблять покупки на eBay і в інших популярних зарубіжних магазинах або аукціонах, значно простіше проводити транзакції через Paypal, усвідомлюючи, що гроші знаходяться під надійним захистом. В разі непередбачених обставин, вони повернуться до власника.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про